Jump to content

US Open 2022


Elias

Recommended Posts

5 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Tiafo dobrica,decacki srecan

Otac (koji je u SAD dosao iz Siera Leonea) mu je odrzavao terene na kojima je poceo da trenira..porodica zivela veoma skromno,pa i u oskudici..uvek je lepa prica kada neko sa ovakvim poreklom uspe da ispliva..

Edited by Drug Crni
slovo
  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Boxy said:

Znaci, ide Ruud do prvog mesta :classic_biggrin:

Znam da je šala, ali sumnjam da će Nadal da izgubi prvo mesto ove godine, sem ako pauzira do AO.

 

Posebno što postoji velika šansa da izbije ispred Fekija po broju šampionskih sezona, a tu su i nedelje na prvom mestu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

Znam da je šala, ali sumnjam da će Nadal da izgubi prvo mesto ove godine, sem ako pauzira do AO.

 

Posebno što postoji velika šansa da izbije ispred Fekija po broju šampionskih sezona, a tu su i nedelje na prvom mestu.

Alkatraz je tu negde na Race listi. Ako uzme USO veliki je favorit za YE. A znajući Nadala i njegov kraj sezone, mislim da je Alc priličan favorit. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je vreme big3 za nama i da je ovaj poraz to zabetonirao.

Fed je u penziji, Novak kako zna šta može da uradi posle pune godine neigranja, Rafa djeluje ofucano...msm, Tijafo, eeeej:classic_rolleyes:

Kirjos kokinas gubili u trećem, sad stigli i igraju egal.

Link to comment
Share on other sites

Ja ipak neću gubiti nadu da je sa Novakom gotovo. Kada je Federer igrao opasan tenis sa 38 godina sa prajm Novakom potpuno egal, onda verujem da može Novak sa 36 godina itekako biti konkurentan slabijoj konkurenciji no što je imao Fed u tim godinama.

 

Federer je čak igrao sasvim ok tenis do polufinala Melburna 2020. godine kada je opet izgubio od Novaka i u tom meču se povredio. Ta povreda mu je prekinula karijeru, ko zna dokle bi on gurao sa dobrom igrom.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Dracarys said:

Ja ipak neću gubiti nadu da je sa Novakom gotovo. Kada je Federer igrao opasan tenis sa 38 godina sa prajm Novakom potpuno egal, onda verujem da može Novak sa 36 godina itekako biti konkurentan slabijoj konkurenciji no što je imao Fed u tim godinama.

 

Federer je čak igrao sasvim ok tenis do polufinala Melburna 2020. godine kada je opet izgubio od Novaka i u tom meču se povredio. Ta povreda mu je prekinula karijeru, ko zna dokle bi on gurao sa dobrom igrom.

Pa jel treba da čeka da se povredi?

Ili da gubi u drugoj nedelji slema?

 

A i mislila sam u nekom širem pogledu, da si unapred znao ko će osvajati sa izuzetno retkim odstupanjima...

Edited by Helena
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Naravno da nije gotovo sa Novakom, Vimbldon moze uzeti iduce i one tamo godine, ukoliko sad na jesen odigra nekoliko turnira da mu se povrati rutina, verujem da moze i AO. Poznajuci njegov ludacki mindset, on zivi za osvajanje AO dogodine, svi znamo da je najopasniji kada je u fazonu sam protiv svih.

Na to si mogao računati kad je imao 30.

 

I ne mislim tu na fizičku spremu.S godinama i u životu, a naročito u sportu, gubi se taj fokus i koncentracija, refleksi...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Helena said:

Pa jel treba da čeka da se povredi?

Ili da gubi u drugoj nedelji slema?

 

A i mislila sam u nekom širem pogledu, da si unapred znao ko će osvajati sa izuzetno tetkom odstupanjima...

Hoću da ti kažem da je Federer sa 38.5 godina igrao jak tenis i da nije bilo Novaka i povrede, možda bi turnir i osvojio. Posebno još što je Dominik bio u tom finalu.

 

Novak u poznoj fazi karijeri nema za konkurenciju tog opasnog prajm igrača sa snagom od 20+ GS (a koliko vidim, jedva da ima i 5+ u Alkarazu) i može da pokušava maltene do 40-e godine, poći će mu za rukom nekoliko puta, jer pre svega ima glavu. Povrede se dešavaju, ali jbg, Federerov slučaj je baš ekstreman bio, što ne znači da bi sad Novak trebao da odustane ako krene da gubi u četvrtfinalima/polufinalima tj. duže vreme ne može da uđe u neko finale i igra za titulu rizikujući tešku povredu kao Federerovu..

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dracarys said:

Hoću da ti kažem da je Federer sa 38.5 godina igrao jak tenis i da nije bilo Novaka i povrede, možda bi turnir i osvojio. Posebno još što je Dominik bio u tom finalu.

 

Novak u poznoj fazi karijeri nema za konkurenciju tog opasnog prajm igrača sa snagom od 20+ GS i može da pokušava maltene do 40-e godine, poći će mu za rukom nekoliko puta, jer pre svega ima glavu. Povrede se dešavaju, ali jbg, Federerov slučaj je baš ekstreman bio, što ne znači da bi sad Novak trebao da odustane ako krene da gubi u /četvrtfinalima/polufinalima tj. duže vreme ne može da uđe u neko finale i igra za titulu.

Ne znam.,.više puta sam naglašavala da je bolje se povući dok si u vrhu, kao što je uradila Štefi, premda se i njoj spremalo slavlje za osvajanje Vimbldona.

Mislim, čovek je po svim statistikama GOAT.

Popularniji biti neće, i to bi bilo to.

Neka uživa sad sa porodicom.Nisam htela da pišem ranije, ali sad kad je Rafa ispao, hoću.Lepo bi se sa mnom proveo da ja ležim u bolnici trudna, a on je na turniru.

Šta ti je važnije u životu, čovječe, trofej ili porodica?

Link to comment
Share on other sites

Veoma je važan broj slemova priznali mi to ili ne. Taj broj se potencira još pre Novakovog proboja 2011. i tada se govorilo o Nadalu i Federeru. Ne govorim o popularnosti, već o priznanju, Novak ako bude imao najviše slemova ili bar jednak broj sa Nadalom, biće GOAT, jer ga jede po svim drugim statističkim kategorijama. 

 

GOAT nije onaj koji je najpopularniji, to je već odavno Federer, sad je trka za GOAT-a između Rafe i Novaka.

 

Pomenuo sam pre par postova da Rafa pored toga što ima dva slema više, ima šansu da ima i veći broj šampionskih sezona, što automatski eliminiše Federerov veći broj nedelja na vrhu.

Edited by Dracarys
Link to comment
Share on other sites

Ma kakve Federerove nedjelje na vrhu, što je to važno, kad ni Novaku ne priznaju rekord, nego ga pored sa Štefi.

Šta Sereni vredi, kad Kort ima jednu više...

Sve je to relativno i svako će zerati svoje ko i dosad.

Treba odrediti prioritete, a za ljude koji nisu proživjeli ni detinjstvo ni mladost, važno je da sad daju sebi oduška....

 

Proradile mi čakre, a?:lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...