Jump to content

US Open 2022


Elias

Recommended Posts

2 hours ago, Drug Crni said:

Ispade Borna..sta znam..meni ovo nije senzacija,tek blago iznenadjenje.
Zato je Petra Martic pred lepom pobedom protiv Badose.

Meni posle svega što smo videli u zadnje vreme jedino iznenađenje može biti da ispadne Rafa, što se ostalih tiče i ATP počinje sve više da liči na WTA.

 

Edit: kakav izbor programa na oba ES kanala :frusty:

Edited by alcesta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alcesta said:

Ne mora loš servis imati veze sa ranijom povredom. U svakom slučaju nema šta da brine za konkurenciju. Evo ispao i Hurkač od Ivaške :classic_laugh:

Za Rafu će najveća opasnost izgleda biti on sam :classic_biggrin:

 

On bukvalno može da veže tu traku preko očiju i dobije meč.

Tek sad čovek vidi kakav bed će biti muški tenis...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, alcesta said:

Ne mora loš servis imati veze sa ranijom povredom. U svakom slučaju nema šta da brine za konkurenciju. Evo ispao i Hurkač od Ivaške :classic_laugh:

Za Rafu će najveća opasnost izgleda biti on sam :classic_biggrin:

 

Hurkač je bio daleko u žrebu, mogao je da igra sa njim tek u polufinalu. Ispadanje Hurkača više pogoduje Sineru a zatim Alkarazu koji su sa njim u četvrtini.

 

Nadalu sledi Gaske koji ne može da ga pobedi pa makar milion mečeva odigrali, jedino da slomi nogu tokom meča. Zatim ide verovatno na Švarcija koji zna da mu napravi problem ali je u lošoj formi. U četvrtfinalu najgora solucija za Nadala je Šapo koji je loš mečap za njega i uvek ga namuči.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Helena said:

On bukvalno može da veže tu traku preko očiju i dobije meč.

Tek sad čovek vidi kakav bed će biti muški tenis...

Nazalost. 🙁 Osim Nadala kvalitet je tragican. Cak i Nadal ne igra bog zna sta, ali cak I taj njegov ispod prosecni nivo je dovoljno dobar za ovakvu konkurenciju. Prosle godine osim Djokovica bar si imao Zvereva I Medvedeva u velikom naletu, pretprosle plus I Thiema, ove godine bas jedno veliko nista, jbg...

Link to comment
Share on other sites

Kecmanovic ispao od Gaskea :ajme:
Ja sam ocekivao da ce Misha bas na USO seriji kapitalizovati dobre igre i ociti napredak,posebno iz prvog dela sezone..da ce na ovim turnirima ponoviti (pa i nadvisiti) rezultate sa betona od A.Opena do Majamija. Umesto toga - veliki korak unazad. Bas razocaravajuce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Medvedev prosle godine je imao jedan od najvecih dominance ratio-a u istoriji US Opena. Videcemo kako ce se stvari odvijati u nastavku turnira, ali ove godine njegov tenis deluje puno humanije. Kirgios, svaka cast njemu I na formi koji je pokazao posebno u drugom delu sezone , ali njegov najbolji nivo bar na betonu ne moze u isti ravan sa Zverevom I Medom posebno kad su ovo dvoje u top formi. Plus Kirgios I Medvedev se ukrstaju sad u 1/8 finala, tako da jedna potencijalna Nadalova opasnost bice neutralisana vec sada, na startu druge nedelje. 

Alkaraz, jos uvek nedokazan u best of five, tek treba da vidimo kako reaguje na B2B fizicki I mentalno teskih meceva. Dosao je sa sumnjivom formom ovde, naravno klik je uvek moguc, moguce da pokida u nastavku turnira, ali mislim da je bar godinu dana prerano za njega, I da ne moze,bar Nadalu da naudi nesto previse ove godine.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Elias said:

Medvedev prosle godine je imao jedan od najvecih dominance ratio-a u istoriji US Opena. Videcemo kako ce se stvari odvijati u nastavku turnira, ali ove godine njegov tenis deluje puno humanije. Kirgios, svaka cast njemu I na formi koji je pokazao posebno u drugom delu sezone , ali njegov najbolji nivo bar na betonu ne moze u isti ravan sa Zverevom I Medom posebno kad su ovo dvoje u top formi. Plus Kirgios I Medvedev se ukrstaju sad u 1/8 finala, tako da jedna potencijalna Nadalova opasnost bice neutralisana vec sada, na startu druge nedelje. 

Alkaraz, jos uvek nedokazan u best of five, tek treba da vidimo kako reaguje na B2B fizicki I mentalno teskih meceva. Dosao je sa sumnjivom formom ovde, naravno klik je uvek moguc, moguce da pokida u nastavku turnira, ali mislim da je bar godinu dana prerano za njega, I da ne moze,bar Nadalu da naudi nesto previse ove godine.  

 

A Zverev, kojeg si ti naveo kao neki faktor prosle godine, je bas poznat da dobija top igrace na slemovima. :classic_rolleyes:

Pa vece sanse imaju i Kirijos i Alkaraz da zasijaju i dobiju top igraca nego Zverev...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

 

A Zverev, kojeg si ti naveo kao neki faktor prosle godine, je bas poznat da dobija top igrace na slemovima. :classic_rolleyes:

Pa vece sanse imaju i Kirijos i Alkaraz da zasijaju i dobiju top igraca nego Zverev...

 

Hmmm - Zverev je "dobijao" Nadala ove godine na RG-u, do povrede.

Ne znam,doduše, da li si to gledala?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boxy said:

 

A Zverev, kojeg si ti naveo kao neki faktor prosle godine, je bas poznat da dobija top igrace na slemovima. :classic_rolleyes:

Pa vece sanse imaju i Kirijos i Alkaraz da zasijaju i dobiju top igraca nego Zverev...

Top igrača možda-Rafu ne.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Boxy said:

 

A Zverev, kojeg si ti naveo kao neki faktor prosle godine, je bas poznat da dobija top igrace na slemovima. :classic_rolleyes:

Pa vece sanse imaju i Kirijos i Alkaraz da zasijaju i dobiju top igraca nego Zverev...

Ne slazem se. Zverev je prosle godine u ovo doba dosao kao finalista iz 2020, I to nakon sto je povezao OI i Sinsinati I to  dosta ubedljivo. Naravno da je to bio jedan nivo vise nego Kirgios ili jos zeleni Alkaraz ove godine, I naravno da je bio puno veca opasnost po Djokovica, nego sto su ovo dvoje po Nadala ove godine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...