Jump to content

US Open 2022


Elias

Recommended Posts

1 hour ago, Boxy said:

Svaka cast klincima :Hail:

Ja sam navijala za Alkaraza, vise mi se svidja njegov stil, ali ono sto me je odusevilo je ponasanje obojice, nema odugovlacenja, nema tikova, nema tapkanja loptice do prekosutra, nema nekih glupih fora, nego deca igraju za sve pare, igraju vrhunske poene, udaraju lopticu iz sve snage a prave minimalne pauze. :thumbsup:

I know what you did here 😃

https://youtu.be/oEcMcKknols

 

Ipak mu je stalo, igranje Call of duty je palo u drugi plan, lol

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Tek na hajlajcima sam provalio da je Siner imao i mec loptu na svoj servis, nakon citanja izvestaja kolege Pangea

Tiafoe odlican, on je Rubleva i prosle godine izbacio u trecem kolu  u 5 setova, pa onda izgubio od Felixa. Igra vrhunski ovaj turnir, gledao sam ga protiv Svarcmana gde je bas pokidao a posle i protvi Rafe. Ne verujem bas da moze da pobedi Alkaraza, ali mec stvarno onako mirise na 5 setova i neke epske momente.. 

 

 Ruud-Kacanov isto jedan petoseterac predvidjam, blaga prednost Rudu, ali i Kaca je pokazao da je jako nezgodan. Busta je dosao u vrhunskoj formi na turnir posle osvajanja Montreala, ali Kaca uvek nadje resenje za njega, kao i na Olimpijadi prosle godine..  Kirgios je isto bio favorit, ali eto poklekao je...

 

 Meni i nije lose sto cemo imati novog GS sampiona, pa i broja 1, red je da neko od mladih dobrih igraca i kapitalizuje i osvoji nesto vredno. Delim misljenje sa Pangeom u vezi Ruda. Pa to jedno Grand Slam finale vredi vredi vise od osvojenog mastersa, kao da je on pravio zreb pa sad kao e ne bi pobedio nikog sa druge strane zreba

 

 

Link to comment
Share on other sites

Alkaraz je ovde definitivno najbolji igrac i najveci favorit za titulu, svakako je pitanje trenutka kada ce osvojiti neki slam.

Tiafoe je izbacio Nadala u legit dobrom mecu, i zasluzuje svaki respect za to. Osim toga seta izgubljenog od Rafe, nije vise izgubio nijedan. 

 

Ruud je opasan i zajeban, Mateo je stvarno trebao uzeti taj treci set, ali ovaj se izvukao kao pijavica i cak i taj set 'ukrao;'..  Alkisa je spasao mec loptu na servis Sinera, znaci i on je mentalno i fizicki izuzetno jak, a takvi igraci su uvek zajebani..

 

 Po kladionicama Alkisa i Ruud su favorit u odnosu na svoje protivnike po kvotama 1.50 i 2..55, eto takva je sad situacija. Izvesno je da oba meca mogu otici u 5 setova, ali favoriti su jasni

Edited by delgado
Link to comment
Share on other sites

Sa eurosport komentatorima je uvek tesko zabavljanje. Koliko je samo bilo dobro kad je Srki gostovao u prenosima, epic momenti..

Uvek dobra zabava i neobavezno komentarisanje, otvoreno navijanje, vredjanje igraca koje ne gotive, sve je normlano za ES... Kao sto rece Pesikan Ma ko zna hoce li Serena otici u penziju, valjda hoce i slicne stvari...

 

  

Link to comment
Share on other sites

Bas mi je drago sto je Ons prosla u finale, strasno mi je simpaticna. A sa druge strane, nikako Sabalenku nisam videla ni u polufinalu, jer se ona uvek raspadne kad je najbitnije, tako da je pravo cudo da je uopste dovde stigla.

Bice bas zanimljivo finale :thumbsup:

 

Kod muskaraca, ja navijam za Alkaraza, ali on je imao 2 uzastopna meca koji su otisli u 5 setova, to ce sigurno da oseti u nekom trenutku, a Tiafo igra odlican turnir i prepun je smaopouzdanja, imao krace meceve plus vise vremena za odmor. 

A u mecu Ruda i Hacanova uopste ne znam sta da ocekujem, taj mec mi je bas 50-50.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da će Alkaraz i Rud opravdati ulogu favorita i svakako pobediti.

Naročito mi je Rud veliki favorit, igra sa osnovne linije kao sumanut i ne verujem da će Kačanov to moći da isprati.

Jeste Kačanov pobedio Kirgiosa, ali Kirgios je pre svega server, bilo je relija i u tom meču, ali ovde će Kačanov morati više da rudari i da više rizikuje ako ne želi predugačke relije koji njemu manje odgovaraju. Alkaraz je ranjiv, Tiafo igra odlično, ali ipak je suvi kvalitet na Alkarazovoj strani, a i Tiafo će se izduvati, imam takav osećaj.

Čak se mislim da bacim jednu kladžu posle desetak godina neulaska u kladionice, čisto reda radi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Slazem da je Rud sa osnovne linije mnogo jaci, ali Hacanov je u stanju da ispaljuje bombe od kojih bas i nema odbrane. I sve ce od toga da zavisi, ako on bude pogadjao, imacemo ozbiljan mec, u suprotnom to ce biti rutinska pobeda za Ruda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, to i ja upravo mislim. Odličan je bio Kačanov sa osnovne linije protiv Kirijosa, za njegove standarde i visinu. Ipak, mislim da ne može da ispaljuje bombe 4 sata i da će na kraju da popusti. Mada, nije ni Rud klasa za sebe, konstantan jeste ali i on može da odigra loš meč i izgubi.

Link to comment
Share on other sites

Znate li kada je poslednji put americki teniser bio u finalu nekog GS? A kada je osvojio GS titulu? Tiafoe bi ovog vikenda mogao pisati istoriju. Igra odlicno, ali sada ce pritisak biti maksimalan, a rival najveci izazov do sada na turniru. Treba sve to nekako potisnuti i biti fokusiran samo na sebe i svoju igru. Pravi test za lava iz Sijera Leona da pokaze da li jeste kako se pricalo dok je bio mlada nada, ili nije sto je uglavnom pokazivao do sada tokom karijere. Alkaraz je preziveo dva izuzetno teska i duga meca, ostavilo je to na njega sigurno traga. Ako u njemu ima jos vatre, favorit je sigurno, cak verujem da je dug mec njegova prednost, dok Amerkinacu vise odgovara da zavrsi posao ranije.

 

U drugom mecu ce biti forhend na forhend, pa ko izdrzi. Rud dajem prednost jer kod Hacanova uvek postoji sansa da se raspadne, a Norvezanin ce to sigurno iskoristiti. Ali ako bombe Rusa krenu da ulaze kao u prethodnom mecu, treba ce Rudu dosta strpljenja da ostane u mecu i saceka sansu.

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2022 at 12:07 AM, Kosjan Willavić said:

"Pa dobro gde si ti, bas sam ovih dana hteo da te zovnem" @Losmi17 😄

Na moru, al pratii se lajvskor jako.

Turnir spasen, toe najbitnije.

 

Naravno, izgubio je jer je povredjen, jer kako drugacije.

Da spodobi nije bitan rekord, bio bi sa zenom tamo gde treba da bude.

Jer kako rece, on se ne opterecuje tim brojevima.

How yes no.

Link to comment
Share on other sites

Nisam uspela mnogo tenisa da vidim ove nedelje, ali ono malo što sam uhvatila bilo je odlično. Posebno Siner i Alkaraz, klasik, nisam prvo znala za koga da navijam ali me publika toliko iznervirala proslavljanjem Sinerovih promašenih servisa da sam na kraju navijala za njega i baš mi je bilo krivo kad je izgubio. 

Alkarazu svaka čast, neću mu prognozirati broj slemova u karijeri da ne prođe kao Feliks :default_sofa:

Žensko finale najbolje moguće :classic_love:

On 9/6/2022 at 12:45 AM, Dracarys said:

Ja ipak neću gubiti nadu da je sa Novakom gotovo. 

Ovo nije ispalo kako treba :classic_laugh:

 

On 9/6/2022 at 4:45 PM, Dracarys said:

Neko će od ovih postati GS šampion. Moj poredak favorita je:

 

1. Kirjos

2. Beretini

3. Alkaras

4. Siner

Alkaraz se izvukao verovatno samo zato što si prognozirao Sinerovu pobedu u tom meču :classic_tongue:

 

On 9/7/2022 at 1:23 PM, McLeod said:

Koja tragedija ce biti ako Rud bude prvi teniser, to bi bio najgori broj 1 od pocetka ATP liste.

 

Cak ce i Mareja zajebati.

Neće biti tako strašno ako osvoji, ali da bude prvi bez titule veće id 250, to bi bila tolika perverzija da sam skoro blizu da navijam da se tako nešto desi, i to bi bila svojevrsna istorija :default_coffee:

 

On 9/7/2022 at 3:59 PM, Romantik said:

 

Pored zivog Marsela Riosa? Ni blizu.

Nije Rios gori od Ruda sigurno. Što ne znači da su obojica loši igrači, daleko od toga.

 

15 hours ago, Helena said:

O bože o čemu priča, o Kafiću Uzdravlje :smiley12:

Uhvatila sam u prolazu i nisam mogla da verujem šta čujem:roflmao: kako je došao do toga uopšte?

 

12 hours ago, Besni lala said:

Sabalenka   udara jako kad joj ide - kad ne ide - još jače :s_d:

Ne podnosim takve igračice nikako, brrrr.

 

1 hour ago, Helena said:

 

Za Alkaraza kod muškaraca, premda ne znam kako će se nositi sa publikom koja je do sad listom bila za njega.

Sad se priča menja...

Pa nije ni protiv Rafe sva publika navijala za Tijafoa, verujem da će Alkaraz imati svoje navijače, mada ne u tolikoj meri.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milutinov Tata said:

Alkaraz je preziveo dva izuzetno teska i duga meca, ostavilo je to na njega sigurno traga. Ako u njemu ima jos vatre, favorit je sigurno, cak verujem da je dug mec njegova prednost, dok Amerkinacu vise odgovara da zavrsi posao ranije.

Mada deluje pomalo paradoksalno, da je igrac koji je preziveo dva maratona u prednosti u dugom mecu, i ja mislim da je tako. Alcaraz mi se pokazao kao teniser koji je veoma zilav i otporan na takve situacije. Veoma tesko ga je slomiti u takvim okolnostima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...