Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Turci imaju samo jedan poraz protiv Hrvatske u poslednjih pet meceva. Mislim da se nijedna repstacija na svetu ne moze pohvaliti tako dobrim skorom protiv "Zapadnih susjeda" 😄 
Jako cudna ekipa.

I onaj poraz u prvom delu kvalifikaciju u Turskoj je lako mogao da bude izbegnut, iako su drugovi forumasi ovde tvrdili suprotno, da je bilo vise koncentracije u zavrsnici, pogotovo do primljenog gola pred kraj PP cini mi se.

Link to comment
Share on other sites

Odigrane su utakmice u sedam od deset grupa u kvalifikacijama za EURO 2024, situacija je sledeca:

 

A: Skotska 15, Spanija 12, Norveska 10. Spanci imaju lagane meceve protiv Gruzina i Kiprana, Norvezani prvo moraju da dobiju Spance, zatim i Skote i da se nadaju da Skoti nece dobiti u Gruziji.

 

B: Francuska 18, Grcka 12, Holandija 9. Francuska se vec kvalifikovala. Grcka je dobila dva puta Irsku i Gibraltar. Narandzastima mozemo vec pripisati 6 bodova protiv dva autsajdera i imamo Holandija 15, Grcka 12. Sto znaci da Grci moraju da dobiju Holandjane i da izvuku bar bod protiv Francuske.

 

D Turska 13, Hrvatska 10, Jermenija 7, Vels 7. Jermeni su izgubili sve sanse nakon poraza od autsajdera Letonije. Turci su skoro sigurno na EP. Vels moze da se nada ako dobije Hrvatsku, situacija ce biti 10:10, bolji medjusobni skor i dva meca protiv nemotivisanih rivala (Jermenija i Turska).

 

E: Albanija 13, Poljska 9, Ceska 8, Moldavija 8. Albanija je 99% na EP, gazili su sve kod kuce i dobice i FO u Tirani. Poljska i Ceska igraju mec za prolaz, Poljaci sa bodovima protiv Moldavije imaju 12, Ceska sa 6 bodova protiv Moldavije i FO imaju 14. Poljacima ce tu odgovarati samo pobeda. Moldavija bi morala da dobije Albaniju i onda jedno od dva gostovanja, bas tesko.

 

F: Belgija 16, Austrija 13, Svedska 6. Belgija je na EP, Austriji je ostala samo formalnost.

 

I: Svajcarska 14, Rumunija 13, Izrael 11. Da nema svega ovoga oko Izraela i politicko vojno situacije u toj zemlji rekao bih da oni mogu da se plasiraju na svoje prvo EP. Ovako, treba sacekati razvoj situacije.

 

J: Portugal 21, Slovacka 13, Luksemburg 11, BiH 9. Portugal je vec na EP, Luksemburg mora da dobije Slovacku, dok Slovacima na tom mecu odgovara i bod. BiH i Island su 99% otpisani iz trke.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dosta otvorenih pitanja u vecini grupa, a ostalo je jos 3 kola da se igra. 

Hrvati nakon neocekivanog poraza , dosli u poziciju da ih poraz od Welsa moze stajati plasmana medju prva dva tima, Wels ako dobije Hrvate, komsije NECE vise imati sudbinu u svojim rukama ( isto kao i Srbija, ako ne dobije CG , vec bude nereseno npr ), ali opet mi je totalno neverovatno da Hrvati ostanu bez direktnog plasmana. 

Ako odu u baraz, tamo bi ih vrlo verovatno cekao neko od dvojca Ceska/Poljska , mozda i Norveska cak iz B grupe i jos neko iz B grupe, jer iz A grupe ce vrlo verovatno skoro svi da idu direktno, mada postoji opasnost da Holandija i Italija ne budu medju prve dve, Holandjani ako izgube od Grcke, opasno vise, jer bi Grcima odgovarao i samo poen kuci protiv nemotivisanih Francuza u novembarskom terminu. 

Isto je i sa Italijom, 99,9% ce odlucivati susret sa Ukrajnom u zadnje kolo, pitanje je samo sta ce trebati kome, da li pobeda Italiji ili ce im biti dovoljan i poen. Pre tog meca, Italija gostuje Englezima i onda novembru docekuju Makedonce, crna fudbalska bestija Italije, vec su ih izbacili sa SP u onom barazu, sada su im vec oteli dva poena u Skoplju, ako ih i sada zajebu , e to je vec cak i za Italiju previse. 

 

Znaci, postoji opasnost za Hrvate, ako ne odu direktno da se mlataraju u play offu sa Italijom i / ili Holandijom, ali i dalje sanse za takav scenario su ne bas velike, posebno sto mislim da Hrvati imaju dovoljan know how da protiv Welsa odigraju kako znaju, ali fudbal zna da bude nekad zeznut, Hrvati su bas tako i primili gol u 90 min protiv Welsa kuci. 

 

CG ima istorijsku sansu, da pobedom u Beogradu obezbede 99% EURO. Jedino ako sami ne zaseru protiv Litvanije kuci ( sto cak i nije nemoguce , a onda ce morati da se vade u Pesti protiv Madjarske ). Poen na papiru vise odgovara gostima, mada u tom slucaju ce im trebati pobeda u Pesti, a meni i dalje nije jasno kako svi u CG veruju da ce tamo lako da dobiju "nemotivisane" Madjare, nesto ne verujem bas da ce Madjari u euforiji da se bave kalukaclijama i da se blamiraju pred 65k.

Tako da poen bez obzira na sve i dalje drzi blize Srbiju EURO , nego Crnogorce. 

Iako Srbija nece imati sve u svojim rukama, to je fakat, ali realnost je malo drugacija. 

Mada i dalje mislim da je Srbija osetni favorit u tom duelu, ali kao sto sam pisao i za Hrvate, fudbal je nekad veoma zeznut i svasta moze da se desi, CG to zna i znaju da su na 90 min od istorije, ali moraju da dobiju u Beogradu, a to nije polazilo za nogom ni mnogo jacim timovima. Vise narod strepi od Piksija i odbrane, nego od rivala. 

 

 

 

 

On 10/14/2023 at 12:12 AM, goldberg said:

 

 

J: Portugal 21, Slovacka 13, Luksemburg 11, BiH 9. Portugal je vec na EP, Luksemburg mora da dobije Slovacku, dok Slovacima na tom mecu odgovara i bod. BiH i Island su 99% otpisani iz trke.

 

BIH ispala??? Ako dobiju sve tri do kraja ( Portugal kuci, Luxembourg u gostima i Slovacku kuci ) , a Slovaci ne dobiju Luxembourg u gostima sutra, onda BIH ide direktno kao druga. Sad koliko je to realno, to je drugo pitanje, ali daleko od nemoguceg. Uostalom , sa Portugalom vec sutra igraju. Ako ih dobiju i bude 1 ili X na mecu Lux Svk, eto BIH na EURU, tj bice glavni kandidat da odu iz te grupe u preostala dva kola. Cak i da Slovaci dobiju u gostima Luxembourg, opet BIH moze da ide, ali ce biti potrebno da Island zakine za poene Slovacku kad gostuje tamo. A i to nije nemoguce. 

Pa cak i da BIH odigra nereseno sa Portugalijom, opet imaju sanse, mada manje, jer ce zavisiti od vise rezultata, ali opet nece biti otpisani iz trke. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Pa ako ne dobiju Slovaci dobice Luksemburg ili uzeti bod, a dobili su BiH 0:2 u gostima. Da ih prestigne BiH trebaju ih dobiti +2 u gostima, koliko je to realno. Pored Slovacke i BiH, Luksemburg ima jos Lihtenstajn da odigra. BiH ima mozda neku teoretsku sansu samo.  

 

 

 

Edited by prolup
Dva razlike im treba, bolja gol razlika.
Link to comment
Share on other sites

Luxembourg ima DVA poena vise od BIH i sa svim pobedama prestize i Luxembourg ( obicna pobeda je dovoljna ), preticu i Slovake , ali pod uslovom da Slovaci jos negde prospu dva poena ( nereseno sa Luxembourgom u gostima ili kuci sa Islandom ), docekuju Slovake kuci i ako ih dobiju prestizu i njih. 

 

Sa tri pobede i 1 ili X na utakmici Luxembourg vs Slovakia, BIH ide direktno. Nikakva teorija i ne znam ja sta, samo da dobiju Portugal sutra i to je to. Jedna utakmica, ko zna.  

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2023 at 2:44 PM, RatzenStadt said:

Turci imaju samo jedan poraz protiv Hrvatske u poslednjih pet meceva. Mislim da se nijedna repstacija na svetu ne moze pohvaliti tako dobrim skorom protiv "Zapadnih susjeda" 😄 
Jako cudna ekipa.

I onaj poraz u prvom delu kvalifikaciju u Turskoj je lako mogao da bude izbegnut, iako su drugovi forumasi ovde tvrdili suprotno, da je bilo vise koncentracije u zavrsnici, pogotovo do primljenog gola pred kraj PP cini mi se.

Francuska, Portugal, Brazil. Ali Turci su nas u službenoj dobili samo u Beču ja mislim.

Link to comment
Share on other sites

Ma sve reprezentacije odlicne samo mi losi. Bukvalno 90% ljudi sto pise na nasem topiku nista od ovoga ne isprati i onda ispada kao da smo mi neki Azerbejdzan, a realno gro reprezentacija koje vaze za bolje od nas su isto tako duplo golo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, RatzenStadt said:

Moja racunica kaze da HRV 99,9% prolazi sa pobedama protiv Letonija i Armenije 🤔

Ne bi trebalo da bude problema.

Pa ne ako Vels pobedi obe. Jedino što i Jemeni nisu još otpali, pa eto, nije nemoguće da makar skinu Velsu bod.

Poljaci propali kao žeton.

Škoti, Španci i Turci obezbedili EP večeras.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Pa ne ako Vels pobedi obe. Jedino što i Jemeni nisu još otpali, pa eto, nije nemoguće.

Formirace se krug od tri ekipe koje imaju 16 bodova, gde bi HRV imala bolji medjusobni skor od Turske, Vels od Hrvatske, i ostaje pitanje prednosti u medjusobnom duelu Vels vs. Turska. S tim da ce HRV imati najbolju gol razliku od sve tri ekipe.

 

Ali da, sest bodova Velsa protiv Turske i u gostima protiv Armena su na dugom stapu.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

Formirace se krug od tri ekipe koje imaju 16 bodova, gde bi HRV imala bolji medjusobni skor od Turske, Vels od Hrvatske, i ostaje pitanje prednosti u medjusobnom duelu Vels vs. Turska. S tim da ce HRV imati najbolju gol razliku od sve tri ekipe.

 

Ali da, sest bodova Velsa protiv Turske i u gostima protiv Armena su na dugom stapu.

Ako Vels dobije obje, mi smo treći.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...