Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

13 minutes ago, Perkos2 said:

Ja ocekujem da se ti promeni, nije bitan razlog

Moglo je da se promeni pre par godina, sada nema teoretske šanse, osim ako ne izbije rat. Ogromne pare su uložene i ako bi im sada oduzeli domaćinstvo morali bi da plaćaju milijarde odštete.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Perkos2 said:

Ja ocekujem da se ti promeni, nije bitan razlog

Jedini način na koji ja vidim moguću promjenu je da TOP 7-8 reprezentacija svijeta( svi znamo koje su to )zaprijete bojkotom i to ozbiljno misle. Pa nek organiziraju SP bez najvećih zvijezda. Ali pošto su ogromne pare u igri, većina saveza će žmiriti na bilo što. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Jedini način na koji ja vidim moguću promjenu je da TOP 7-8 reprezentacija svijeta( svi znamo koje su to )zaprijete bojkotom i to ozbiljno misle. Pa nek organiziraju SP bez najvećih zvijezda. Ali pošto su ogromne pare u igri, većina saveza će žmiriti na bilo što. 

Nema ništa od toga. Progutali su oni i mnoge druge stvari, pa će i ovo. Na kraju krajeva juče su svi počeli kvalifikacije.

Trebalo je stvari promeniti onda kada je moglo, tj kada je otkrivena afera podmićivanja, sada godinu i po dana pre početka takmičenja kada su stadioni manje više gotovi, od toga nema ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Perkos2 said:

Makedonci promasilj barem tri ful šanse i kad su konačno izjednačili u sledećem napadu prime treći gol. Odlično im igra Bardhi na sredini terena,mogli bi naši veznjaci da pogledaju kako stalno ide ka napred i deli dobre lopte, ima i grešaka ali ne odustaje. Rumuni sa par zanimljivih igrača ali nekako ravnodušni.

Zaista nisu zaslužili da izgube sinoć. Onaj mali Elmas će biti odličan, ali mora neke stvari jednostavnije da rešava. Mlad je ima vremena.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Pa što ako su počeli kvalifikacije? Nije da oni ne žele igrati SP, nego imaju problem sa SPom u Kataru. U Europi ima barem 5 država koje mogu bez problema to organizirati u kratkom roku( neće biti kao što smo navikli, ali će biti bolje od alternative).  Kupovina SPa je tu najmanji problem. Ljudi drže robove u 21. stoljeću da im grade stadione kako bi oni preko sporta promovirali svoju državicu. Naravno da ne očekujem promjenu, i naravno da su im svima jedino pare bitne. Ušli su svojim parama u europski nogomet i sad imamo što imamo. Mogli bi 2030. u Sjevernu Koreju. 

Link to comment
Share on other sites

Pitanje je da li bi iko drugi mogao da preuzme organizaciju, pošto se zemlje sa novcem i infrastrukturom suočavaju sa padom ekonomije i zdravstveno-logističkim poroblemima zbog pandemije. Suviše je kratak period da bi se organizovalo negde drugde, plus što bi se SP opet prebacilo na leto, a pa bi početak bio za cirka 15 meseci.

 

Moguće je i da su razmišljali o oduzimanju domaćinstva, ali kada se uobičajenom argumentu (mnooooogo novca) dodalo sve što je kovid doneo cenim da su shvatili da nemaju baš puno izbora i da su legli na rudu.

 

Velika mrlja, svakako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Gotova bi bila polovina posla - oduzimanje Kataru. Međutim, onaj teži deo - organizacija, bi ostalo kao veliki problem.

Ako bi do tada i dalje trajao lockdown u bilo kojem obliku, tada bi to bio veliki problem. Ako bi život tekao "normalno", mislim da problema ne bi bilo. Mislim da bi bilo država koje bi rado preuzele domaćinstvo (Engleska na prvom mjestu), i koje bi to mogle odlično napraviti jer uz infrastrukturu imaju i znanje kako (Njemačka na prvom mjestu). Možda i neko združeno domaćinstvo tipa Bel/Ned itd. Kažem, sve ovisi o tome kakvo će stanje biti s Covidom. Ali sve ovo su vjerojatno maštarie. Pare su na prvom mjestu, a oni su, osim što su kupili SP, svojim parama zagadili i europske klubove.

Ako ništa, barem će Južnoamerikanci još jednom gledati SP po ljetu.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li će vladati lokdaun ali ne verujem da će se do tada sve vratiti u uobičajeno stanje. Hoće u nekoj meri, ali ne kao npr. 2019. Pritom, ta nepoznanica je dodatni faktor za nepreduzimanje rizika orgnaizacije prvenstva. Zamisli da sad ili za par meseci kažeš da ćeš nešto organizovati za godinu dana a nemaš pojma kako će izgledati uslovi za organizaciju, putovanja, smeštaj itede, niti kojim tempom će se popravljati situacija. Plus, ekonomija štuca a treba da uložiš ogromne pare uz rizik da li će se vratiti (zbog pitanja da li će doći navijači). Ne pravi slučajno FIFA onaj Kup konfederacija kao probu i pripremu za SP. NIko nije lud da tek tako uđe u celu priču.

 

MIslim da BEL/NED nemaju dovoljno velike stadione za SP. Mogu da prođu za EP, ali su mali za SP. Čini mi se da sam negde čitao o tome, pre nekoliko godina. Infrastrukturno, u Evropi ovako napamet, bez provere, mislim da to mogu da organizuju Engleska, Nemačka, Francuska, Rusija, Španija i Italija. Ove dve poslednje verovatno ne bi ušle u to zbog ogromnih ulaganja i slabije ekonomije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne znam da li će vladati lokdaun ali ne verujem da će se do tada sve vratiti u uobičajeno stanje. Hoće u nekoj meri, ali ne kao npr. 2019. Pritom, ta nepoznanica je dodatni faktor za nepreduzimanje rizika orgnaizacije prvenstva. Zamisli da sad ili za par meseci kažeš da ćeš nešto organizovati za godinu dana a nemaš pojma kako će izgledati uslovi za organizaciju, putovanja, smeštaj itede, niti kojim tempom će se popravljati situacija. Plus, ekonomija štuca a treba da uložiš ogromne pare uz rizik da li će se vratiti (zbog pitanja da li će doći navijači). Ne pravi slučajno FIFA onaj Kup konfederacija kao probu i pripremu za SP. NIko nije lud da tek tako uđe u celu priču.

 

MIslim da BEL/NED nemaju dovoljno velike stadione za SP. Mogu da prođu za EP, ali su mali za SP. Čini mi se da sam negde čitao o tome, pre nekoliko godina. Infrastrukturno, u Evropi ovako napamet, bez provere, mislim da to mogu da organizuju Engleska, Nemačka, Francuska, Rusija, Španija i Italija. Ove dve poslednje verovatno ne bi ušle u to zbog ogromnih ulaganja i slabije ekonomije.

Ne može Italija nikako jer ima možda 2-3 stadiona na kojima se može igrati SP.  Ne govorim ja da bi zamjenski domaćin to organizirao na istom nivou kao da se pripremao godinama. Zato sam i istaknuo Engleze i Nijemce. Jer i jedni i drugi već imaju svu infrastrukturu i mogu to organizirati bez dodatnih ogromnih ulaganja. SP bez navijača ni ne treba organizirati. Tu se vraćamo na Covid koji je na žalost ključan. Englezi ili Nijemci ne bi bili na gubitku, čak mislim da bi dobro zaradili od tog SP-a ako bi sve bilo normalno. Da, Bel/Ned imaju premalo velikih stadiona. Sad sam provjerio. Ima ih 4-5 sa dovoljnim kapacitetom (40+), i još 3-4 sa približno dovoljnim (25-35). 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li će vladati lokdaun ali ne verujem da će se do tada sve vratiti u uobičajeno stanje. Hoće u nekoj meri, ali ne kao npr. 2019. Pritom, ta nepoznanica je dodatni faktor za nepreduzimanje rizika orgnaizacije prvenstva. Zamisli da sad ili za par meseci kažeš da ćeš nešto organizovati za godinu dana a nemaš pojma kako će izgledati uslovi za organizaciju, putovanja, smeštaj itede, niti kojim tempom će se popravljati situacija. Plus, ekonomija štuca a treba da uložiš ogromne pare uz rizik da li će se vratiti (zbog pitanja da li će doći navijači). Ne pravi slučajno FIFA onaj Kup konfederacija kao probu i pripremu za SP. NIko nije lud da tek tako uđe u celu priču.
 
MIslim da BEL/NED nemaju dovoljno velike stadione za SP. Mogu da prođu za EP, ali su mali za SP. Čini mi se da sam negde čitao o tome, pre nekoliko godina. Infrastrukturno, u Evropi ovako napamet, bez provere, mislim da to mogu da organizuju Engleska, Nemačka, Francuska, Rusija, Španija i Italija. Ove dve poslednje verovatno ne bi ušle u to zbog ogromnih ulaganja i slabije ekonomije.

Nema više Kupa konfederacija. Zadnji je održan 2017., a prije sljedećeg SP će se igrati FIFA Arab Cup sa 16 arapskih reprezentacija iz Azije i Afrike. Kakav će to biti spektakl!

A što se tiče organizacije, sve više ide prema olimpijskom scenariju, da organizator budu bogate (polu)satrapije poput Kine, Rusije, Katara, pa očekujem da domaćin nekog sljedećeg prvenstva budu Kina, Kazahstan, Azerbajdžan, Saudijska Arabija i slični.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je njihova najizglednija prilika za neku sansu, da tako to nazovem, bila kad je Caleta Car pogresio u predaji lopte i otvorio im kontru, ali se njihov kapiten okliznuo.

 

Ma ko se igra protiv Kipra, pa i Portugal dobio Azere 1:0 samo. Vi po pravilu igrate ozbiljno samo turnire. Ali nije iskljuceno da je Dalic potrosio sve sto je mogao potrositi posle srebra na SP-u i da treba ramisljati o smeni i novim idejama.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...