Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

9 hours ago, Cilemile said:


A što se tiče organizacije, sve više ide prema olimpijskom scenariju, da organizator budu bogate (polu)satrapije poput Kine, Rusije, Katara, pa očekujem da domaćin nekog sljedećeg prvenstva budu Kina, Kazahstan, Azerbajdžan, Saudijska Arabija i slični.

 

Za sada još uvek ne. SP 2026. se igra u Kanadi, SAD i Meksiku, a za SP 2030. za sada su favoriti za domaćina  Engleska i udružene Argentina i Urugvaj.

Link to comment
Share on other sites

Bit će svega u ovim kvalifikacijama. Danas Irska- Luksemburg 0-1, Slovačka-Malta 2-2 (0-2 na poluvremenu) - ozbiljno upozorenje Hrvatskoj za utorak.

Turci gaze - u 2 kola 7 golova Nizozemcima i Norvežanima.

Nakon 2 kola u grupama koje su igrale danas samo Turska, Crna Gora i Rusija s maksimalnih 6 bodova. A bodove su već prosipali Francuska, Portugal, Belgija, Nizozemska, Hrvatska.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Cilemile said:

Bit će svega u ovim kvalifikacijama. Danas Irska- Luksemburg 0-1, Slovačka-Malta 2-2 (0-2 na poluvremenu) - ozbiljno upozorenje Hrvatskoj za utorak.

Turci gaze - u 2 kola 7 golova Nizozemcima i Norvežanima.

Nakon 2 kola u grupama koje su igrale danas samo Turska, Crna Gora i Rusija s maksimalnih 6 bodova. A bodove su već prosipali Francuska, Portugal, Belgija, Nizozemska, Hrvatska.

 

I Srbija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odusevljavaju me Spanci svojom neefikasnocu. Utakmica sa Grckom , u prvih 30 minuta Grci  65 dodavanja, Spanci 265.:twak:

Imaju izuzetno talentovane igrace ali im je taktika ocajna, a nemaju ni centarfora, jer Morata ima dve leve noge.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam juce Hrvate.
Dosta je to tankosava bilo..imali su KIprani u drugom poluvremenu jednu sasvim izglednu situaciju..moglo je svasta da bude. Poslednjih 15-ak minuta i domacini kao da su vise poveli brigu da mirno zavrse utakmicu. Vise se islo na kkontrolu situacije,nego da se pokusa zabiti drugi. Bez ikakve namere da omalovazavam susjede i njihove navijace,ali mislim da vam jako pogoduje zreb na startu. Sad gostujete Malti. Da ste imali Slovake i/ili Ruse u ovom terminu,bilo bi cupavo. Ovako ocekujem da se "namestite" do septembra. Sa ovim ili novim selektorom - to cemo videti.

Turci najprijatnije iznenadjenje na startu kvalifikacija. Jel njih Gunes vodio i na Mondijalu 2002?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni Bombarder said:

Gledao sam juce Hrvate.
Dosta je to tankosava bilo..imali su KIprani u drugom poluvremenu jednu sasvim izglednu situaciju..moglo je svasta da bude. Poslednjih 15-ak minuta i domacini kao da su vise poveli brigu da mirno zavrse utakmicu. Vise se islo na kkontrolu situacije,nego da se pokusa zabiti drugi. Bez ikakve namere da omalovazavam susjede i njihove navijace,ali mislim da vam jako pogoduje zreb na startu. Sad gostujete Malti. Da ste imali Slovake i/ili Ruse u ovom terminu,bilo bi cupavo. Ovako ocekujem da se "namestite" do septembra. Sa ovim ili novim selektorom - to cemo videti.

Turci najprijatnije iznenadjenje na startu kvalifikacija. Jel njih Gunes vodio i na Mondijalu 2002?

Mi smo loši, ali Slovaci se raspadaju. 

Link to comment
Share on other sites

Pa,oni su (Nemci,Norvezani i Holandjani) to zamaskirali na nacin da im se nista i ne moze prigovoriti. Mislim,sta prigovoriti protiv poziva na postovanje ljudskih prava? Ona su univerzalna vrednost. Necemo valjda i to osporavati?

Inace,od mene podrska pobrojanim reprezentacijama i njihovim porukama. Tako to radi napredni deo sveta. Od fudbalera na srpskim livadama se maksimalno moze videti podrska Saletu Mutavom i sl.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

Gledao sam juce Hrvate.
Dosta je to tankosava bilo..imali su KIprani u drugom poluvremenu jednu sasvim izglednu situaciju..moglo je svasta da bude. Poslednjih 15-ak minuta i domacini kao da su vise poveli brigu da mirno zavrse utakmicu. Vise se islo na kkontrolu situacije,nego da se pokusa zabiti drugi. Bez ikakve namere da omalovazavam susjede i njihove navijace,ali mislim da vam jako pogoduje zreb na startu. Sad gostujete Malti. Da ste imali Slovake i/ili Ruse u ovom terminu,bilo bi cupavo. Ovako ocekujem da se "namestite" do septembra. Sa ovim ili novim selektorom - to cemo videti.

Turci najprijatnije iznenadjenje na startu kvalifikacija. Jel njih Gunes vodio i na Mondijalu 2002?

 

Igra nam je bila kriminalna, slobodno reci :classic_biggrin:

Kao da gledam neku Sjevernu Irsku u najboljem slučaju (bez omalovažavanja), eto toliko smo bili opasni i kreativni. Sad igramo doma s Maltom pa se nadam da ćemo to nekako izvući na mišiće, da idemo tamo ne bi me uopće iznenadilo prosipanje bodova. 

 

Turci su i mene baš iznenadili. Da, Gunes ih je vodio tada (ovako bez gugla).

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Cilemile said:

Slovačka-Malta 2-2 (0-2 na poluvremenu) - ozbiljno upozorenje Hrvatskoj za utorak.

Ovo jeste iznenađenje, ali bih se iznenadio da Hrvatska ne pobedii sa 4-5 gola razlike. 

Luksemburg i nije toliko veliko iznenađenje, pošto rastu iz godine u godinu, a Irci očigledno samo Srbiji mogu da daju gol.

2 hours ago, Bugl Khan said:

Nizozemci se pridružili Norvežanima i Nijemcima. FIFA prvi put ne kažnjava "političke" poruke.

Nisam u toku. O čemu se radi?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bistru vodu mutim said:

 

Igra nam je bila kriminalna, slobodno reci :classic_biggrin:

Kao da gledam neku Sjevernu Irsku u najboljem slučaju (bez omalovažavanja), eto toliko smo bili opasni i kreativni. Sad igramo doma s Maltom pa se nadam da ćemo to nekako izvući na mišiće, da idemo tamo ne bi me uopće iznenadilo prosipanje bodova. 

 

Turci su i mene baš iznenadili. Da, Gunes ih je vodio tada (ovako bez gugla).

To smo zaključili davno. Najgore je što pod Dalićem ne postoji velika šansa za napredak. Ispunio je svrhu nakon Čačića, na SP ostvario povijesni uspjeh. Koliko je to veliko ćemo shvatiti kada od sljedećih 10 natjecanja 5 završimo u skupini, a drugih 5 u osmini ili QF. Ali se lako moglo desiti da ispadnemo od Danske i Dalić bi bio neznalica. On je trebao uzet pare nakon SP. Očito je krivo ocijenio svoje mogućnosti, ko ne bi, opijen takvom senzacijom. Vidjeti kako ćemo izgledati na EURU. Činjenica je da se naša reprezentacija "pali" na velika natjecanja i utakmice. Nismo slučajno u bitnim utakmicama skinuli skalp svima osim Brazilu, Francuskoj i Portugalu. Ali ne može uvijek na improvizaciju, inspiraciju, individualnu kvalitetu. Nešto treba i uigrati, a Dalić uigrao nije ništa već skoro 3 godine. Gledam jučer Portugal, u trenucima djeluju kao klub. Mi u trenucima isto djelujemo kao klub, ali iz 3. lige zapad, dno tablice.

11 minutes ago, Don Juan said:

 

Nisam u toku. O čemu se radi?

Već 2 kola kvalifikacija imaju natpise na majicama. Protestiraju protiv robovlasništva u Kataru. FIFA obično ne dozvoljava nikakve poruke na majicama i sl. Ovaj puta ne reagiraju i puštaju sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zašto u kvalifikacijama nema VAR-a? Nisam neki veliki ljubitelj VAR-a, ali za neke stvari bi svakako trebao biti (npr. je li gol ili nije). Ovaj put se Srbiji posrećilo, ali neki sljedeći put će biti oštećena, možda baš kad bude najvažnije.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cilemile said:

Zašto u kvalifikacijama nema VAR-a? Nisam neki veliki ljubitelj VAR-a, ali za neke stvari bi svakako trebao biti (npr. je li gol ili nije). Ovaj put se Srbiji posrećilo, ali neki sljedeći put će biti oštećena, možda baš kad bude najvažnije.

Zato što ih organizira FIFA tj. za FIFAino natjecanje su. Morali bi na svakoj utakmici imati VAR u tom slučaju, a to nije moguće trenutno. Zamisli VAR u pojedinim afričkim, ili karipskim utakmicama kvalifikacija.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

prati li neko EP zaa mlade reperezentacije?  vidim da u Švajcarskoj igra samo jedan Albanac što se nije desilo u zadnjih 20 godina.

Zapravo trojica - Domgjoni, Imeri i Zeqiri. U momčadi su još Pušić i Stojiljković, Grk Stergiou i još petorica podrijetlom (barem djelomično) iz Afrike. Nema nijednog Latinoamerikanca kojih je ranije isto znalo biti.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cilemile said:


Zapravo trojica - Domgjoni, Imeri i Zeqiri. U momčadi su još Pušić i Stojiljković, Grk Stergiou i još petorica podrijetlom (barem djelomično) iz Afrike. Nema nijednog Latinoamerikanca kojih je ranije isto znalo biti.

Jel ima Turčina, njih je isto znalo bit? Razmišljao sam neki dan i pokušavao se sjetiti vrhunskih francuskih igrača koji su baš pravi Francuzi i došao sam do zaključka da su uvjerljivo najmanje talentirani od svih većih reprezentacija. Onda sam išao malo guglat i shvatio da ni oni za koje sam mislio da su porijeklom "pravi Francuzi" to nisu (Griezmann, Lloris, Cantona...). Ginola, Blanc, Deschamps, Papin, Barthez su najbolji igrači kojih se trenutno mogu sjetiti. To naravno ne znači da su njihovi uspjesi u zadnjih 20-ak godina manje vrijedni (oni su organizirali te akademije, pružili uvjete tim igračima da se razviju), samo da su Francuzi strahovito netalentirani za sport i da medalje ne bi vidjeli nikad bez uvoza talenta.  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bistru vodu mutim said:

Da, Gunes ih je vodio tada (ovako bez gugla).

Najbolji turski trener. Po mom skromnom misljenju..a nije toliko izvikan koliko jedan Terim.

 

 

2 hours ago, Barkley#34 said:

Popravio sam ti ovo.

Nema potrebe za ispravljanjem. Napredni.
Digli glas/ukazali da se stadionska infrastruktura gradila na apsolutno nedopustiv nacin. Robovski rad,krajnje nehumani uslovi,broj poginulih radnika se ne  zna..ako korumpirana FIFA cuti,treba neko da progovori. 
Od Srba dakako to ne ocekujem. Srbi na majicama jedino nose slike Saleta Mutavog i Dunjica. 

Edited by Crni Bombarder
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Crni Bombarder said:

Nema potrebe za ispravljanjem. Napredni.
Digli glas/ukazali da se stadionska infrastruktura gradila na apsolutno nedopustiv nacin. Robovski rad,krajnje nehumani uslovi,broj poginulih radnika se ne  zna..ako korumpirana FIFA cuti,treba neko da progovori. 
Od Srba dakako to ne ocekujem. Srbi na majicama jedino nose slike Saleta Mutavog i Dunjica. 

Da prostiš, to što rade je klasično sviranje spolovilu. Nisu u pitanju Maltežani, Estonci ili Farani. Reč je o najjačim i najuticajnijim savezima koji imaju moć pri odlučivanju kome će biti dodeljeno SP. Znali su ko je Katar, kao što su znali i ko je Putinova Rusija i pravili su se blesavi ili su se bunili reda radi. Od početka izgradnje je prošlo mnogo vremena, zna se šta se dešavalo i tek sad su rešil da protestuju i to tako da nikog ne zaboli, pare će da kaplju i dalje a oni će izgledati "progresivno",  "angažovano" i slično. 

 

Izgled, šminka, fasada... a konkretnih dela za koja su ti savezi itekako sposobni nigde.

 

Da je neko od tih igrača igrao tad za neki od naših timova itekako bi nosio pomenute majice, isto kao što i kad završava karijeru u UAE, Kataru ili S. Arabiji ćuti na sve što se dešava, da ne bi rizikovao slobodu/glavu. A da je neki od naših igrača odbio da nosi majicu sa Mutavim i dobio po ustima, da li neki od tih saveza tražio suspenziju našeg (opravdano) zbog mafijašenja ili bi njihovi političari tražili da se reši to i kazne odgovorni? Ili bi nastavili da se druže sa "prijateljem Aleksandrom"?

 

Ti si častan čovek i slažemo se u stavu prema zlodelima prema radnicima, ali pliz ne padaj na površne akcije, u rangu onlajn peticija i tviter protesta. Šarena laža.

Link to comment
Share on other sites

Jel ima Turčina, njih je isto znalo bit? Razmišljao sam neki dan i pokušavao se sjetiti vrhunskih francuskih igrača koji su baš pravi Francuzi i došao sam do zaključka da su uvjerljivo najmanje talentirani od svih većih reprezentacija. Onda sam išao malo guglat i shvatio da ni oni za koje sam mislio da su porijeklom "pravi Francuzi" to nisu (Griezmann, Lloris, Cantona...). Ginola, Blanc, Deschamps, Papin, Barthez su najbolji igrači kojih se trenutno mogu sjetiti. To naravno ne znači da su njihovi uspjesi u zadnjih 20-ak godina manje vrijedni (oni su organizirali te akademije, pružili uvjete tim igračima da se razviju), samo da su Francuzi strahovito netalentirani za sport i da medalje ne bi vidjeli nikad bez uvoza talenta.  

Izgleda samo dvojica Turaka na prvenstvu, po jedan u njemačkoj i nizozemskoj reprezentaciji.

Zanimljiva su imena nekih selektora: Stefan Kuntz, Zoltan Gera, Adrian Mutu, Milenko Ačimovič, Igor Bišćan, Rui Jorge.
Link to comment
Share on other sites

Pisali smo već da to vjerojatno neće ništa promijeniti, ali ti protesti i te kako utječu na popularnost Katara u Europi, pa i svijetu. Oni su SP organizirali radi svoje promocije i imidža, i mislim da ih ovakve akcije itekako smetaju i ruše im planove. Neka se nastavi i dalje, do kraja kvalifikacija. Pa nek neko i na samom SP-u izađe u takvoj majici. Bolje napraviti nešto nego ništa, kako se ovako nešto ne bi ponovilo. Inače će sljedeći put nekome pasti na pamet organizacija SPa u Saudijskoj Arabiji, Turskoj, ili Kini.

4 minutes ago, Cilemile said:


Izgleda samo dvojica Turaka na prvenstvu, po jedan u njemačkoj i nizozemskoj reprezentaciji.

Zanimljiva su imena nekih selektora: Stefan Kuntz, Zoltan Gera, Adrian Mutu, Milenko Ačimovič, Igor Bišćan, Rui Jorge.

Da, vidio sam kasnije. 

Btw, izgleda da bi mogli do prve U-21 pobjede na EURU. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...