Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Zanimljivo, sinoć je do nekog 86-87. minuta na sve tri utakmice koje su još bile u toku rezultat bio 0-1, isto kao i na četvrtoj koja je već bila završena. Na kraju nijedan od tri pomenuta meča nije završen tim rezultatom. Ukupno tri pobede gostiju sinoć, jedino je Mađarska uspela da preokrene.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Zanimljivo, sinoć je do nekog 86-87. minuta na sve tri utakmice koje su još bile u toku rezultat bio 0-1, isto kao i na četvrtoj koja je već bila završena. Na kraju nijedan od tri pomenuta meča nije završen tim rezultatom. Ukupno tri pobede gostiju sinoć, jedino je Mađarska uspela da preokrene.

 

Nisam ovo primijetio...zamisli staviš na liveu simboličan ulog na Mađare a ove dvije X negdje oko 22h22min sinoć :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao vas drugo poluvrijeme, samo sam oko 60. vidio 0-1 na svakoj i na kraju konačne rezultate.

 

Btw, nisam vam htio mračit na temi ali kad je ušao Jović u igru rekao sam u sebi izjednačit ćete njegovim golom ali ispast na penale. Zaista je tako bilo (ovo nitko ne može potvrditi jer sam sam gledao tekmu ali vjerujte mi na riječ 😄), ono što sam gledao (2.pol.) Škoti su bili malo bolji po meni i mnogo organiziraniji. Čujem da ste kasnije vi bili bolji. Nije to bila vaša igra, igrali ste točno onako kako oni hoće. Meni je drago jer imamo lakšeg protivnika, priliku za dobit po prvi put jednu od 4 repke s kojima smo igrali više od jedanput a da ih nismo dobili, ali još mi je draže zbog raspirivanja najnižih strasti kojih bi neminovno bilo u velikim količinama da smo se kojim slučajem susreli, pa još ako bi tamo mogli dolaziti navijači...eto, zato uvijek navijam da do naših međusobnih susreta ne dođe 😞 Ali, onako komšijski, žao mi je što niste prošli dalje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izbornik Islanda podnio ostavku. Čovjek nije ostvario željeni rezultat i preuzeo je odgovornost. Nije pričao o preuzimanju odgovornosti i redao floskule, nego je učinio što misli da je ispravno. Tumba je, s druge strane, napao novinara koji se usudio postaviti pitanje o ostavci. 

Btw, da se razumijemo, ni HNS još nije imao izbornika spremnog preuzeti odgovornost za loš rezultat. Po tom pitanju smo potpuno isti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bugl Khan said:

Priznajem da nije 😁

Daj neku anegdotu 😁

Mislim da bi neko od kolega "partizanovaca" mogao preciznije da kaze sta se desilo,ali u sustini je izvredjao jednog tadasnjeg novinara drzavne televizije na veoma ruzan nacin,presavsi svaku granicu dobrog ukusa.
To se desilo pre bezmalo 20.godina.

Link to comment
Share on other sites

Ovde je opisan sukob sa Kovinjalom, a pomenuti su i ostali njegovi biseri:

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/sportski-novinari-ne-prihvataju-izvinjenje/kn53ghf

 

.......

Crna Gora remizirala u gostima Azerbejdžanu, ali zbog poraza Luksemburga od Kipra u poslednje kolo LN ulazi na prvom mestu svoje grupe, sa bodom prednosti nad Luksima. U poslednjem kolu, za tri dana, dočekuju Kiprane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bolji Svedjani nema sta. Lepo igraju i prilicno su nezgodni. Deluju kao veoma uigrana ekipa. Hrvatska se mozda povukla i cekala priliku za kontru, sto se i nije pokazalo bas kao doba plan, ili jednostavno ce biti potrebno malo vremena za ovu ekipu da se uigra. Jer znam i pored toga sto su im neki igraci otsutni njihova javnost bas prizeljkuje ove igrace pre svega mislim na Brekala, Vlasica, Bradarica. Licno mislim da Vlasic ima dosta potencijala, ali mora bolje u ovakvim utakmicama ako je vec dobio sansu. Nema im druge nego da pritisnu od samog starta drugog poluvremena ako hoce da izvuku dobar rezultat. Svedska u vrlo dobroj poziciji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Barkley#34 said:

Ovde je opisan sukob sa Kovinjalom, a pomenuti su i ostali njegovi biseri:

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/sportski-novinari-ne-prihvataju-izvinjenje/kn53ghf

 

.......

Crna Gora remizirala u gostima Azerbejdžanu, ali zbog poraza Luksemburga od Kipra u poslednje kolo LN ulazi na prvom mestu svoje grupe, sa bodom prednosti nad Luksima. U poslednjem kolu, za tri dana, dočekuju Kiprane.

 

Pročitat ću kasnije, btw sjećam se da je taj Kovinjalo bio nezaobilazan u "best-of" komentatorskim provalama, pa mi pade na pamet jedan naš, ne komentator doduše nego je bio sukomentator za praćenje jednog SP-a davnih dana, inače bivši igrač i ne toliko uspješan trener. Izjavio čo'ek, ali mrtav ozbiljan - bolje izgubiti jednu utakmicu 7-0 nego 7 utakmica 1-0. Između ostalog, bilo je tu još mnogo bisera, ali ovaj mi je ostao u sjećanju. Jasno, kasnije nije nikad bio ni blizu sukomentatorskom mjestu na TV-u.

Link to comment
Share on other sites

Dobar rezultat za Hrvatsku na kraju. Mislim trebao je biti bolji i pre svega odigrati utakmicu bolje, ali kako je sve teklo onda moraju biti zadovoljni jer im ovo daje sansu da se ipak spreme za Portugal. Svedjani me iznenadili. Ne znam da li je ovo do Hrvatske koja je igrala malo pod rucnom, ili je ipak sklopljena jedna zaista dobra reprezentacija Svedske za respekt ili oba. Kulusevski odlican bio, deluje da moze biti predvodnik neke nove generacije. Forsberg isto odlican. Steta sto Haland nije Svedjanin, e onda bi bili veoma zajebani 😄.

 

Kovacic bio najlosiji kod Hrvata po meni. Onako kako je on odigrao utakmicu letargicno, tako je nasih bilo jedno 8 ili 9 na terenu protiv Skota. Necu da kazem nezainteresovano, ali njemu nesto fali. Nisam gledao Pasalica puno kako igra i da li je srcaniji? Mozda bi trebalo on dobiti to mesto pored Modrica protiv Portugala? 

 

E sad pratio sam i ove druge i Francuzi su jednostavno najjaca ekipa na svetu trenutno. Portugal jeste zasluzio izjednacenje i igrali su dobro, ne mogu da kazem da nisu, ali onda Loris sa nekoliko dobrih intervencija i uz malo i srece cuva gol Francuza. Portugal je isto veoma jak. Nisam siguran koliko moze u ovom trenutku Hrvatska da se nosi sa njima ako odigra Portugal ozbiljno? Igraju kuci, Portugal je vec ostao u ligi A, pa se mozda nece ni trositi previse. Svakako olaksavajuca okolnost za Hrvatsku. 

Sa druge strane i Francuzi su obezbedili prvo mesto u grupi, ali igraju kuci i malo mi je tesko da pomislim da bi mogli skroz da puste Svedjanima tekmu, u najboljem slucaju vidim remi tamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Puno bolja Švedska večeras. S obzirom da naš izbornik za Ligu nacija kaže da nije važna i da vršimo smjenu generacija, činjenica da u zadnjem kolu imamo priliku osigurati ostanak u Ligi A je prilično dobra stvar. Ono što mi je glavni dojam iz utakmice (i općenito našeg nastupa u ovogodišnjoj LN) je naša šuplja obrana. Već ne znam koju utakmicu za redom nam protivnik ili složi hrpu  šansi pa zabije par golova, ili nam složi par šansi i zabije sve. Obrana nam je živi očaj. Također je nevjerojatno da je od Rusije prošlo 2 godine, a mi još nismo riješili problem prekida. 2 godine mi uredno primamo golove iz prekida. U zadnjem kolu imamo priliku sami odlučit o sebi, ako ne uspijemo, nadamo se da će Francuzi obavit posao za nas. Ako ostanemo bit će odlično, jer smo radili smjenu generacija i uspjeli ostati u elitnoj skupini. Ako ispadnemo, nije da se imamo na šta žalit jer smo i prošle godine bili zadnji( iako smo 10 min do kraja zadnje utakmice držali 1. mjesto i plasman na završni turnir) tako da će to eventualno ispadanje biti zasluženo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...