Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

53 minutes ago, Miki28 said:

Nije Haalandova greska vec kazem da su slabiji sa njim timski. Nekako su predvidljiviji. 

 

Pa i Lewa nije bas klasicna 9tka vec i on voli da ucestvuje u igri, odlicno se zagradi, odlozi na stranu, zna da asistira. Posebno sa Milerom je imao sjajnu saradnju. Aguero takodje. 

 

Grealish jeste dao danas gol kao i protiv Chelsea ali im je totalni promasaj, brat davi onu loptu po 10tak sekundi i onda vrati nazad.

Lewa je klasična 9-ka. Nije Haaland ali je 9ka. I Ibrahimović se voli izvući, odigrati, i u tome je puno bolji od Lewandowskog pa nije trajao puno. Kažem, Haaland je uz Lewandowskog jedini klasićan špic kojeg je imao u ekipi. Aguero ga je dočekao u Cityu i nije baš da mu je počinjao svaku utakmicu, i isto može sudjelovat u igri van 16 metara. A otjerat ga nije mogao lako jer je čovjek imao status kakav je imao. Džeko je bio igrač Citya kad se Josep pojavio tamo. Bio je na posudbi, ali ništa od povratka u City. Gabriel Jesus isto igrač koji se izvlači, igra leđima golu. Svi napadači su ga dočekali u Cityu. Niti jednog do Haalanda nije doveo. U 6-7 sezona koliko je tamo je doveo jednog pravog napadača, Haalanda. Alvarez isto nije klasična 9-ka.

 

Što se Graelisha tiče, ne znam šta bi mislio. Ne mogu reći da je igrao loše za City. Al ne mogu ni reći da im je bio baš toliko potreban da iskrcaju te pare za njega. I nije imao sreće. Npr. u Madridu se protiv Reala mogao proslaviti,k sve je napravio dobro, ali lopta nije htjela u gol, jbg.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Lewa je klasična 9-ka. Nije Haaland ali je 9ka. I Ibrahimović se voli izvući, odigrati, i u tome je puno bolji od Lewandowskog pa nije trajao puno. Kažem, Haaland je uz Lewandowskog jedini klasićan špic kojeg je imao u ekipi. Aguero ga je dočekao u Cityu i nije baš da mu je počinjao svaku utakmicu, i isto može sudjelovat u igri van 16 metara. A otjerat ga nije mogao lako jer je čovjek imao status kakav je imao. Džeko je bio igrač Citya kad se Josep pojavio tamo. Bio je na posudbi, ali ništa od povratka u City. Gabriel Jesus isto igrač koji se izvlači, igra leđima golu. Svi napadači su ga dočekali u Cityu. Niti jednog do Haalanda nije doveo. U 6-7 sezona koliko je tamo je doveo jednog pravog napadača, Haalanda. Alvarez isto nije klasična 9-ka.

Lewa nije klasicna 9ka vec kao sto sam napisao voli da ucestvuje u igri. Mrzi me sad traziti ali ima barem 150 asistencija ako ne i blizu 200 u svojoj karijeri. 

Kod Klopa, Pepa, don Carla i Flicka svuda se vracao u sredinu po loptu, po krilu, otvarao prostor, ubacivao sa strane, asistirao. Evo i kod Xavija isto. 

 

Sa Ibrom je imao problema jer imati Pepa koji je egomanijak pa onda Mesija koji je jos veci i onda Ibru je too much. 

 

Pep voli njegovi napadaci do su pokretni, da su svuda po terenu, da mijenjaju pozicije i zato mi bilo cudno da je pustio Jesusa a Alvarez je takav slican tip. 

 

Haaland mu je prva klasicna 9ka koju ima u ekipi kao zvijezdu, on je taj realizator ali koji ni izbliza ne moze da ucestvuje u igri kao njegovi napadaci kroz trenersku karijeru. 

KDB je u startu vukao i nalazio Halanda jer igra sa jednim takvim u reprezentaciji ali ostali nisu imali prilike, jednostavno City ne igra tako direktno tj Grealiah, Mahrez pa i Foden, Silva svi vole da driblaju, da zalome a KDB kad se nadje u prilici da centrira on odmah ubaci loptu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sasha arsenal said:

Nešto sad razmišljam,ako Junajted dobije Arsenal u sledećem kolu,pu,pu,pu....,ladno će da uđu u trku za titulu.

Pa vidjecemo kako cete proci sutra sa Tottenhemom, ako izgubite moze se desiti da mi sa pobjedom protiv vas budemo egal sa vama jer igramo sa CP za 4 dana. 

Ipak i dalje sam misljenja da cete nas ugaziti.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Miki28 said:

Lewa nije klasicna 9ka vec kao sto sam napisao voli da ucestvuje u igri. Mrzi me sad traziti ali ima barem 150 asistencija ako ne i blizu 200 u svojoj karijeri. 

Kod Klopa, Pepa, don Carla i Flicka svuda se vracao u sredinu po loptu, po krilu, otvarao prostor, ubacivao sa strane, asistirao. Evo i kod Xavija isto. 

 

Sa Ibrom je imao problema jer imati Pepa koji je egomanijak pa onda Mesija koji je jos veci i onda Ibru je too much. 

 

Pep voli njegovi napadaci do su pokretni, da su svuda po terenu, da mijenjaju pozicije i zato mi bilo cudno da je pustio Jesusa a Alvarez je takav slican tip. 

 

Haaland mu je prva klasicna 9ka koju ima u ekipi kao zvijezdu, on je taj realizator ali koji ni izbliza ne moze da ucestvuje u igri kao njegovi napadaci kroz trenersku karijeru. 

KDB je u startu vukao i nalazio Halanda jer igra sa jednim takvim u reprezentaciji ali ostali nisu imali prilike, jednostavno City ne igra tako direktno tj Grealiah, Mahrez pa i Foden, Silva svi vole da driblaju, da zalome a KDB kad se nadje u prilici da centrira on odmah ubaci loptu.

To što netko voli učestvovat u igri ne znači da nije klasična 9ka. Benzema je klasična 9ka. Jednako kao što je Mitrović klasična 9ka, kao što je to bio Shearer, kap što je to bio Crespo, Romario, Ronaldo, Bierhoff, Klose, Voeller, Papin.....  Klasična 9ka ne znači da igrač mora kampirat u 16 metara i gledat samo gol, nego da mu jer zabijanje golova primarna zadaća i da igra u centru napada većinu vremena. Barem po mom nekom shvaćanju. Možda sam u krivu.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

To što netko voli učestvovat u igri ne znači da nije klasična 9ka. Benzema je klasična 9ka. Jednako kao što je Mitrović klasična 9ka, kao što je to bio Shearer, kap što je to bio Crespo, Romario, Ronaldo, Bierhoff, Klose, Voeller, Papin.....  Klasična 9ka ne znači da igrač mora kampirat u 16 metara i gledat samo gol, nego da mu jer zabijanje golova primarna zadaća i da igra u centru napada većinu vremena. Barem po mom nekom shvaćanju. Možda sam u krivu.

I Lewa nije kao Gerd Muller, Bierhoff, Klose, Crespo, Vijeri, Trezege, Pipo itd itd. On je mnogo raznovrsniji. On jeste 9ka ali ne klasicna 9ka koja kampuje u 16m i to je to. 

Benzema tek nije. To je Mitrovic u PL a prije njega klasicne 9ke u PL su Torres, Drogba. 

 

Jednostavno se danas vise trazi od tih napadaca. Lewa je 9ka koja se itekako krece po terenu, on nije sidras. Haaland je mnogo rigidniji napadac od Lewe. 

 

Primarni zadatak svakog napadaca je da zabija golove pa eto Rooney je najbolji strijelac Utd ikada a jel on klasicna 9ka? Ne. Jel Henry klasicna 9ka? Ne. Jel Ronaldo klasicna 9ka? Ne. Messi? Ne. Kane? Ne. 

 

Da ne nastavljamo dalje, Haaland je napravio City losijem jer su predvidljiviji, nisu do sada igrali sa takvim tipom napadaca i kad je prestala konekcija KDB-Haaland City se nalazi u problemu.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasha arsenal said:

Nešto sad razmišljam,ako Junajted dobije Arsenal u sledećem kolu,pu,pu,pu....,ladno će da uđu u trku za titulu.


Htio bi da Arsenal uzme zbog Gabriela Jesusa i Zinchenka koji nisu potrebni Cityu. I zbog Odegaarda koji je od Real Madrida (gdje je trebao postati zvijezda) imao okolni put preko posudbi u Vitesseu, Real Sociededu... da bi sad u Arsenalu postao kapetan (kakvo nepoštovanje velikog Xhake) i dokazao da je sam vrh svjetskog nogometa. Hrpa takvih su propali (i naši Ćorić i Halil) dok je ovaj išao po posudbama i radio i radio i bio sve bolji i za to je nagrađen.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Miki28 said:

I Lewa nije kao Gerd Muller, Bierhoff, Klose, Crespo, Vijeri, Trezege, Pipo itd itd. On je mnogo raznovrsniji. On jeste 9ka ali ne klasicna 9ka koja kampuje u 16m i to je to. 

Benzema tek nije. To je Mitrovic u PL a prije njega klasicne 9ke u PL su Torres, Drogba. 

 

Jednostavno se danas vise trazi od tih napadaca. Lewa je 9ka koja se itekako krece po terenu, on nije sidras. Haaland je mnogo rigidniji napadac od Lewe. 

 

Primarni zadatak svakog napadaca je da zabija golove pa eto Rooney je najbolji strijelac Utd ikada a jel on klasicna 9ka? Ne. Jel Henry klasicna 9ka? Ne. Jel Ronaldo klasicna 9ka? Ne. Messi? Ne. Kane? Ne. 

 

Da ne nastavljamo dalje, Haaland je napravio City losijem jer su predvidljiviji, nisu do sada igrali sa takvim tipom napadaca i kad je prestala konekcija KDB-Haaland City se nalazi u problemu.

Preskočio si dio gdje sam napisao da većinu vremena provodi u centru napada. Henry (više krilo), Rooney (2nd striker) i Messi (false 9) nisu provodili većinu vremena u centru napada. Van Persie i Ruud npr. su bili 9ke u Rooneyeovo vrijeme u Unitedu. Ronaldo u Realu je bio klasična 9ka. I jedan Ronaldo i drugi. Kane je klasična 9ka.

To što se više traži od napadača je dovelo do toga da Haaland vrijedi kao suho zlato, da Lewa u 34-oj bez problema igra u Barceloni, da na SP pola momčadi nema centarfora. 

Također si preskočio dio gdje sam napisao da ne moraš kampirat u 16 da bi bio 9ka.

Al nebitno. Složit ćemo se da se ne slažemo.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Preskočio si dio gdje sam napisao da većinu vremena provodi u centru napada. Henry (više krilo), Rooney (2nd striker) i Messi (false 9) nisu provodili većinu vremena u centru napada. Ronaldo u Realu je bio klasična 9ka. I jedan Ronaldo i drugi. Kane je klasična 9ka.

To što se više traži od napadača je dovelo do toga da Haaland vrijedi kao suho zlato, da Lewa u 34-oj bez problema igra u Barceloni, da na SP pola momčadi nema centarfora. 

Al nebitno. Složit ćemo se da se ne slažemo.

E upravo tako, slozicemo se da se ne slazemo. Kontam o cemu pricas i sve ali za mene je pojam klasicne 9ke staromodna 9ka. Ja Lewu vidim kao mnogo kompletnijeg i raznovrsnijeg napadaca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sasha arsenal said:

Nešto sad razmišljam,ako Junajted dobije Arsenal u sledećem kolu,pu,pu,pu....,ladno će da uđu u trku za titulu.

City - Arsenal medjusobno imaju jos 2 meca?
I jednima i drugima je to taj mec koji treba da se nadoknadi?

To je potencijalno jako zanimljivo.

Do danas i dalje bio ubedjen da ce se ovako zavrsiti sezona:
1st City
2nd Arsenal
3rd Liverpool
4th Man Utd (mooozda Newcastle)

sada sam vise u fazonu
1-2 Arsenal/City (51-49 za Arsenal)
3rd Man Utd
4th Liveprool
 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, BattleBender said:

City - Arsenal medjusobno imaju jos 2 meca?
I jednima i drugima je to taj mec koji treba da se nadoknadi?

To je potencijalno jako zanimljivo.

Do danas i dalje bio ubedjen da ce se ovako zavrsiti sezona:
1st City
2nd Arsenal
3rd Liverpool
4th Man Utd (mooozda Newcastle)

sada sam vise u fazonu
1-2 Arsenal/City (51-49 za Arsenal)
3rd Man Utd
4th Liveprool
 

Da, imaju zaostali mec medjusobni duel na stadionu Arsenala 15.02 s tim da ce Utd i City ce jedno vrijeme imati 1 duel vise u odnosu na Arsenal jer mislim da njihov duel sa Evertonom jos uvijek nije zakazan, iz kola kad im je kraljica umrla dok ce Utd i City to nadoknaditi sada za par dana, Utd kod CP a Citx sa Totenhemom

Vidi, Liverpul je ocajan i jako, jako tesko ce se ugurati u top 4 posebno sto je Njukasl jako ozbiljna ekipa, rezultatski su sjajni, cvrsti, stabilni tako da bas treba teski raspad Njukasla a jaka serija Liverpula da bi Liverpul upao u top 4. Njukasl nema ni neki tezak raspored, mecevi na nedelju dana, cak imaju luksuz da se maksimalno posvete Liga kupu i 1/2 sa Sotonom i da probaju uzet trofej.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, BattleBender said:

City - Arsenal medjusobno imaju jos 2 meca?
I jednima i drugima je to taj mec koji treba da se nadoknadi?

To je potencijalno jako zanimljivo.

Do danas i dalje bio ubedjen da ce se ovako zavrsiti sezona:
1st City
2nd Arsenal
3rd Liverpool
4th Man Utd (mooozda Newcastle)

sada sam vise u fazonu
1-2 Arsenal/City (51-49 za Arsenal)
3rd Man Utd
4th Liveprool
 

Evo odgovorio je Miki.

Dodao bih još da Siti u kratko vreme igraju dva meča sa Totenhemom.

Mnogo toga će biti jasno do kraja Februara,ali teško da će biti bilo šta rešeno.Biće ovo trka za za titulu i top 4 do poslednjeg kola.

Link to comment
Share on other sites

Quote

CHRIS FOY: The decision to award Bruno Fernandes' goal was CORRECT, Marcus Rashford did NOT interfere with play and there is no reason why it should not have stood

 

Nadam se da će reprezentacija ili neki od njihovih klubova ovako da izduvaju u nekom finalu, pa nek onda plaču pet dana zbog sudijske nepravde.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

Sad videh prvi gol Junajteda, pa ono je definitivno u top3 najgore sudijske odluke ikada… onda videh da je Attwell bio na centru tako da se nisam puno iznenadio.

Nerealno nešto. Da se to desilo u HNL-u u utakmici između 2 od Top 4 mončadi (ove sezone je Rijeka grozno krenula, ali inače), i suca, i pomoćnog, i VAR bi se razvlačilo po novinama 2 mjeseca. Ako bi, kojim slučajem, Hajduk bio oštećena momčad (protiv Dinama), onda bi se o tome pričalo 10 godina. Ne šalim se. Koji je bio proces razmišljanja, zašto VAR nije signalizirao zaleđe, to samo oni znaju. Najbolja liga na svijetu sa sucima koji su kvalitetom na razini jedno 30. lige na svijetu.

27 minutes ago, Baros said:

 

Nadam se da će reprezentacija ili neki od njihovih klubova ovako da izduvaju u nekom finalu, pa nek onda plaču pet dana zbog sudijske nepravde.

Objašnjenje je skandalozno. Dovoljno je da pokaže namjeru igranja loptom da bude offside. On je išao direktno na loptu, namještao se na šut, ali je igrom slučaja naletio Bruno. 

Nevjerojatna odluka. Pa cijeli svijet im se smije, oni se prave Englezi.

Link to comment
Share on other sites

Covek metar i po u ofsajdu, igraci ga prate radi reda (to je jedina njihova greska), krece da sutira, onda se ovaj verovatno razdrao i pustio ga je da sutne.

 

Na svetskom prvenstvu smo imali ofsajd Brazila koji je pasivni protiv Hrvata i jos nekoliko ofsajda u zacetku akcija koji mozda nije trebalo da budu svirani.

 

I bez tog kriterijuma koji je poostren ocigledno i FIFA zeli da se tako sudi, ovo je ofsajd kao kuca i potpuno skandalozna odluka.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

Covek metar i po u ofsajdu, igraci ga prate radi reda (to je jedina njihova greska), krece da sutira, onda se ovaj verovatno razdrao i pustio ga je da sutne.

 

Na svetskom prvenstvu smo imali ofsajd Brazila koji je pasivni protiv Hrvata i jos nekoliko ofsajda u zacetku akcija koji mozda nije trebalo da budu svirani.

 

I bez tog kriterijuma koji je poostren ocigledno i FIFA zeli da se tako sudi, ovo je ofsajd kao kuca i potpuno skandalozna odluka.

Ma ovo je offside po pravilima od prije 30,20,10,5,3,2,1 godinu i offside je i danas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Drug Crni said:

Ja kada sam (pre Mundijala) napisao da ne bih voleo da Mitar puca neki penal za Srbiju (jer je katastrofalno los izvodjac),bejase mi post osporavan..

Ne razumijem zašto. Pa ne radi se tu o osobnom mišljenju nego o brojkama. Konverzija penala mu je očajna. To je činjenica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...