Jump to content

Premijer liga 2022/2023


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

Ok Siti jeste pobedio, ali lako je mogao da ostane bez 3 boda sinoc. Cuveni neugodni rezultat 2:0, Totenhem da je izdrzao bar do 60og minuta nalet Sitija verovatno bi pobedio, ali bas su se raspali u tih 15ak minuta drugog poluvremena. Nije mi jasan Gvardiola kako je on u svojoj glavi shvatio da su mu Voker i Kanselo problem pa ih je klupirao. Isto tako i odnos prema Fodenu koji bi trebao da bude buducnost kluba, a vec sada je sjajan igrac. Dok je igrao prvi deo sezone standardno bio je odlican, konkretan, uvek gol ili asistencija, a onda odjednom sledi klupa i za njega. 

Link to comment
Share on other sites

Filozofski, kakav su missmatch Conte i Tottenham.
U pocetku kao malo sljakalo, ali sve ce vise i vise da ide u ovaj aimless.
Tottenham je tradicionalno mekan, neodlucan, nedovoljno prljav, nekako nekonkretno ok.

Conte kao trener, sve sto zeli od svog tima je da bude opozit od toga.

Sanse da se lozimo na nesto procerdane u 10,15 minuta.
Pre svega kartonom Casemira. Nemamo sanse protiv Arsenala bez njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav je Pep egomanijak pa to je nevjerovatno, samo sto to vjesto krije za razliku od Zozea koji to i potencira. 

 

Samo zbog toga mi jr zao sto su preokrenuli jer kakav bi to meltdown bio posle utakmice nakon poraza. Svakako stoji da su navijacija Sitija ( ta manjina ) blamantni jer oni nakon svega u zadnjih 10tak godina a posebno u vrijeme Pepa zvizde igracima, prosto nevjerovatno.

Link to comment
Share on other sites

Skoro svaki muskarac je ego manijak, pogotovo uspesni sportista. Ne mozes da budes bez toga.
Napravljena je kultura generisanja autoriteta dobrim delom na osnovu egomanijak ponasanja. A sve to cesto zbog eufimizma zovemo "Harizma i karakter".
Profi sport kao profi sport je doziveo svoj finalni ovkir, kako ce se filozofski upropastiti u narednim generacijama, bas preko tog sa tvoje slike, onaj levo na slici.
On je fundament, i sa njime se uspostavio neki obrazac za vrhunski, profi sport. Nesto sto je vise sociopatija, patologija, nego ono sto bi trebalo da bude sport.

________


Zna Pep sta radi.
1. Kao ne bore za PL (boli ga patka). Mozda vise paznje posvecujes visemesecnom treniranju nekih stvari koje ce biti primenjive u QF i SF Lige sampiona, ali svesno odustajanje od PL nema nikakvog smisla. Ne zato sto je prirodno da zele to uvek da osvoje. Nego zato sto i LS ne mozes da osvojis ako ne generises samopouzdanje na osnovu rezultata iz PL.
2. Sad (opravdano) jede govna navijacima.

Skida pritisak sa tima, barem u ocima neke odredjene javnosti. Nista sto nisu radili drugi. Danas je nemoguce manage-ovati bez toga. Samo ljudi koji cuvaju ovce nisu na netu vise sati dnevno.

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, BattleBender said:

Skoro svaki muskarac je ego manijak, pogotovo uspesni sportista. Ne mozes da budes bez toga.
Napravljena je kultura generisanja autoriteta dobrim delom na osnovu egomanijak ponasanja. A sve to cesto zbog eufimizma zovemo "Harizma i karakter".
Profi sport kao profi sport je doziveo svoj finalni ovkir, kako ce se filozofski upropastiti u narednim generacijama, bas preko tog sa tvoje slike, onaj levo na slici.
On je fundament, i sa njime se uspostavio neki obrazac za vrhunski, profi sport. Nesto sto je vise sociopatija, patologija, nego ono sto bi trebalo da bude sport.

________


Zna Pep sta radi.
1. Kao ne bore za PL (boli ga patka). Mozda vise paznje posvecujes visemesecnom treniranju nekih stvari koje ce biti primenjive u QF i SF Lige sampiona, ali svesno odustajanje od PL nema nikakvog smisla. Ne zato sto je prirodno da zele to uvek da osvoje. Nego zato sto i LS ne mozes da osvojis ako ne generises samopouzdanje na osnovu rezultata iz PL.
2. Sad (opravdano) jede govna navijacima.

Skida pritisak sa tima, barem u ocima neke odredjene javnosti. Nista sto nisu radili drugi. Danas je nemoguce manage-ovati bez toga. Samo ljudi koji cuvaju ovce nisu na netu vise sati dnevno.

 

Uvijek je postojalo u sportu egomanijaka samo sto je to MJ odnio na novi nivo i na tom nivou su u mom pracenju sporta jos pored MJ: Kobe, Shaq ( sad se spustio ali u igrackim danima haos ), Ronaldo, Messi a tu su negdje i Pep, Murinjo uz Zlatana, Lebrona mada mozda kategorija nize.

 

Nema potrebe meni pricati sta Pep radi jer je SAF doktorirao na tu temu ali nikada nije prso koliko ovaj. Ja iskreno mislim da ako ne osvoji PL ove a LS u naredne 2 sezone, on je otisao iz City-a. 

Osjeca pritisak od Arsenala ( Arteta radi fenomenalan posao ) i Utd ( vec nekoliko puta u zadnjih oar nedelja mu je Utd u intervjuima ), vidi da Celzi ulaze, zna da je Liverpul isto tu a on nikada ali nikada nije mogao da se bori sa vise timova vec samo sa jos 1 pored njegovog.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Miki28 said:

E ipak svaka cast za ovo. Kakav preokret za par minuta

Lloris je najgori golman u PL

 

23 hours ago, sasha arsenal said:

Loris baš dominira u poslednje vreme.

 

20 hours ago, McLeod said:

Loris je uspeo ove sezone da kosta Francuze lagane titule svetskog prvaka i da obori Totenhem jos vise nego inace.

Na našim portalima piše da je Perišić kriv za sva 4 gola Citya. Vi pišete Lloris. Nisam gledao. Morati ću potražiti highlightse sad.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Miki28 said:

Uvijek je postojalo u sportu egomanijaka samo sto je to MJ odnio na novi nivo i na tom nivou su u mom pracenju sporta jos pored MJ: Kobe, Shaq ( sad se spustio ali u igrackim danima haos ), Ronaldo, Messi a tu su negdje i Pep, Murinjo uz Zlatana, Lebrona mada mozda kategorija nize.

 

Nema potrebe meni pricati sta Pep radi jer je SAF doktorirao na tu temu ali nikada nije prso koliko ovaj. Ja iskreno mislim da ako ne osvoji PL ove a LS u naredne 2 sezone, on je otisao iz City-a. 

Osjeca pritisak od Arsenala ( Arteta radi fenomenalan posao ) i Utd ( vec nekoliko puta u zadnjih oar nedelja mu je Utd u intervjuima ), vidi da Celzi ulaze, zna da je Liverpul isto tu a on nikada ali nikada nije mogao da se bori sa vise timova vec samo sa jos 1 pored njegovog.

On nikada nije vodio klub koji nije imao ili daleko najjaču momčad, ili daleko najviše para (da kupi daleko najjaču momčad u ligi). Na 38 utakmica uglavnom pobjeđuje najskuplji i najdublji roster. Ali u CL, na 2 ili 1 jednu utakmicu ima puno manje šanse za popravni. A tu nema ko nije školovao Josepa. Nekad toliko ružno da mi ga je došlo žao (zajebavam se, uživao sam u svakoj sekundi). Tako da, ako ne uzme CL ove, ili sljedeće sezone, prelazi u PSG. Prije sam mislio da je moguć i Juventus, ali nisu više toliko dominantni ( a sumjam da im se plaća miljardu Eura za Scudetto). Jednostavno je PSG jedini mogući izbor za Josepa. Da pokori francusku ligu i još jednom pokaže kakav je trenerski genij.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Bugl Khan said:

On nikada nije vodio klub koji nije imao ili daleko najjaču momčad, ili daleko najviše para (da kupi daleko najjaču momčad u ligi). Na 38 utakmica uglavnom pobjeđuje najskuplji i najdublji roster. Ali u CL, na 2 ili 1 jednu utakmicu ima puno manje šanse za popravni. A tu nema ko nije školovao Josepa. Nekad toliko ružno da mi ga je došlo žao (zajebavam se, uživao sam u svakoj sekundi). Tako da, ako ne uzme CL ove, ili sljedeće sezone, prelazi u PSG. Prije sam mislio da je moguć i Juventus, ali nisu više toliko dominantni ( a sumjam da im se plaća miljardu Eura za Scudetto). Jednostavno je PSG jedini mogući izbor za Josepa. Da pokori francusku ligu i još jednom pokaže kakav je trenerski genij.

Da, sto se tice takmicenja u prvenstvu lik je obrnuo igricu, tu moze 1 sezone da kiksne i onda opet 1-2 titule i tako jer i u Barsi, Bajernu i City ima najjacu ekipu, najdublju. 

 

Sto kazes, u LS je vec druga prica. Od 2011 godine je nije uzeo a svakoj sezoni od tada do danas je u top 2 ili 3 favorita. Cak je imao dosta srece tokom godina i sa zrijebom u LS ali opet se desi Lion😀 

 

Pa njemu ostaje ili PSG ili da se vrati u Barsu ali u to ne vjerujem, zbog legacy tamo i sta su sve osvojili u te 4 sezone. Inace kad vidim sliku kad je pocinjao kao menadzer Barsr i onda kad je odlazio a proslo svega 4 godine, kao da je ostario 20 godina. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...