Jump to content

HRVATSKA: Lijepa nasa


McCarthy

Recommended Posts

Nisam ja nigde zakasnio. Gde to piše..da se o nekoj temi može pisati u nekom roku? Upravo obrnuto - idelan je bio momenat,obzirom na preklapanje dva događaja u istom datumu,danu.
Evropsko i jugoslovensko iskustvo u borbi protiv fašizma se uveliko razlikuju. Dovoljno je spomenuti da je za trajanja Drugog svetskog rata,na evropskom kontinentu samo NOVJ vodila borbu protiv naci okupatora. I Crvena armija na istoku. To jeste fakat. Taj totalitarni režim je iznikao iz borbe,iz rata. Iz pobede nad okupatorom i svim njegovim slugama. Samo je partizanski pokret bio na pravoj strani. I to je isto činjenica.

Prema tome,moje i gledište EU birokrate se razlikuje. I treba da se razlikuje,jer su nam istorijska iskustva bila drugačija.

Plenky je za mene političar i javna ličnost;samim tim pogodan za komentare i kritike. Svaka čast što je karijerni diplomata..umešan državnik..i dalje je legitimno predmet mojih opservacija. Verujem da on vrlo dobro zna šta piše u rezolucijama EP,ali je tužno što ne zna istoriju svog naroda.

Evo jedne Hrvatice koja pokušava da otvori oči svom narodu.
 


Doduše,ne znam je li promašila za par godina?

P.S.pojma nemam kakve si aranžmane pravio sa Edardom. Niti me interesuje,niti treba da me tangira.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Quote

Umjetnik Miron Milić svake nas godine podsjeti kako se s ljubavlju možemo suprostaviti svima onima i ideologijama suprotnima od onoga što Dan antifašističke borbe predstavlja. Pogledajte njegovu čestitku i slobodno koristite njegove tips&tricks protiv isticanja fašističkih simbola.

 

 

Detaljnije o umetniku:

Spoiler



 

Neki radovi:

Spoiler

BpnUEmAIUAAMyGw?format=jpg&name=medium

 

EPCvWvDX0AAWQhb?format=jpg&name=large

 

DxDsglSXQAIo4Bj?format=jpg&name=large

 

B_3i9MkUYAA7ptO?format=jpg&name=medium

 

CbBCTJRW8AA7dLV?format=jpg&name=900x900

 

CIqpRC1WIAA0ONT?format=png&name=small

 

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Idemo u Hrvatsku od 2008.

Prvo smo išli na Krk a sad idemo u Bol na Braču i kad ti domaćin kaže da su cene do u nebo sigurno znaju šta govore.

Ne moramo besneti po restoranima, ali svakako ne želim ni da se ograničim na samo na plažu.

A nešto sam gledala i sama-katamaranska karta od Splita do Bola je prošle godine bila oko 10 eura, sad je blizu 20.

Mislila sam da je neko već bio pa da čujem iz prve ruke 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, JohnnyDragon said:

Bome od kad nam je došao euro, više nisu... 😕

 

Cek, zar ne bi trebalo kako vise nema konverzije valute na uvozna dobra cene biti nize ili sam nesto pomesao. Koliko su vise cene?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, 40Wins said:

Cek, zar ne bi trebalo kako vise nema konverzije valute na uvozna dobra cene biti nize ili sam nesto pomesao. Koliko su vise cene?

Sve je postupilo od 20 do 100 %

Sta da ti kazen kad je kilo bebi špinata u sezoni bio 15e....

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
14 hours ago, Constantin said:

 

 

Ja sam ovde više uvređen odlukom urednika da izvuče njenu izjavu iz konteksta nego onim što je ona rekla. Mi imamo aposlutno isti, ako ne i gori, stav prema onima koji svojataju naše kulturno nasleđe. No pošto kod nas ljudi uglavnom ništa ne čitaju osim naslova ovo će biti solidno gorivo za održavanje šovinizma u Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

 

Ja sam ovde više uvređen odlukom urednika da izvuče njenu izjavu iz konteksta nego onim što je ona rekla. Mi imamo aposlutno isti, ako ne i gori, stav prema onima koji svojataju naše kulturno nasleđe. No pošto kod nas ljudi uglavnom ništa ne čitaju osim naslova ovo će biti solidno gorivo za održavanje šovinizma u Srbiji.

 

Šta god da je bio povod, ovo je govor mržnje i nema nikakvog opravdanja. Mi ćemo uvek imati različit pogled i na Oluju, pa opet to nije razlog da se neko iz Matice jedne ili druge, drugoj strani obraća na ovakav način. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

 

Ja sam ovde više uvređen odlukom urednika da izvuče njenu izjavu iz konteksta nego onim što je ona rekla. Mi imamo aposlutno isti, ako ne i gori, stav prema onima koji svojataju naše kulturno nasleđe. No pošto kod nas ljudi uglavnom ništa ne čitaju osim naslova ovo će biti solidno gorivo za održavanje šovinizma u Srbiji.

Sta je isto kod ovih ljudi: https://www.maticasrpska.org.rs/matica-srpska/casnistvo/  i "gospodze"?  To sto mi mozda o njima mislimo isto ili gore, nije vazno. Vazno je da niko od ljudi na analognoj poziciji u srpskoj kulturi ne izgovara nista slicno. To je stvar elementarne pristojnosti.

Edited by Edinburgh
Link to comment
Share on other sites

Nesto se The Narod nije bunio kada je onaj trebinjski srbofasista (j)ovan ducic  nazvao Hrvate ''poganim hijenama'' i ''zakrzljalom rasom''. Cak je i podrzavao, bilo precutno, bilo otvoreno. 

Edited by FrediB
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...