Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Šališ se? To je stvarno bila gol razlika? Jer sam bubnuo bez veze 🤣


Da, da, pamtim ja te stvari, ne treba mi Google 😁
 

Edit: mislim da znam i Zvezdinu najgoru gol razliku (3:19?) al su oni tada ipak osvojili pokoji bod.

Edited by gledan van, ludilo 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bugl Khan said:

Koja je to bila? S Bayernom, Lyonom?


1:7 zadnje kolo 😁 prvo kolo sa tribina se orilo “Messi, Messi” i Jerko Leko strpao CR7 u džep 😁, tada su svi (pa i na forumu) hvalili Dinamo a kasnije sve iz lošeg u gore, “kopljanici” su na kraju izvisili za osminu finala LP

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gledan van, ludilo 1 said:


1:7 zadnje kolo 😁 prvo kolo sa tribina se orilo “Messi, Messi” i Jerko Leko strpao CR7 u džep 😁, tada su svi (pa i na forumu) hvalili Dinamo a kasnije sve iz lošeg u gore, “kopljanici” su na kraju izvisili za osminu finala LP

"Mrze me jer sam zgodan i bogat" je biser od poslije te tekme. Čak se sjećam da smo na 0:0 imali baš dobru priliku, ne sjećam se ko. Onda Di Maria za 0:1 pod prečku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, gledan van, ludilo 1 said:

Pa da. Zato kažem - zar nije bolje igrat EL i dobivat tekme, prolazit dalje (pa i kao treći u Konferencijskoj ligi nastavljaš), biti konkurentan, jačati svoj i nacionalni koeficijent…

Nije. Pojačamo nacionalni koef. Popnemo se. I onda ćemo s 5 klubova u Europi koef dijeliti na 5. I opet padamo. Pogledaj sad tablicu tih 10-15 i pogledaj ju za koju sezonu. Mi nemamo 2 kluba da u skupinama nešto naprave. Svake sezone nova teška blamaža. Za Dinamo je CL svakako bolja. A nosi i te bodove o kojima pričaš ja mislim. Tipa sam ulazak.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

A nosi i te bodove o kojima pričaš ja mislim. Tipa sam ulazak.


Ne znam točno, meni je u glavi da se spominjalo ovdje na forumu da je razlog tako dobrog koeficijenta Srbije prije svega dobar učinak Zvezde u LE (nekih sezona i Partizana, prošle godine u Konferencijskoj ligi). Pitanje za tebe-dal je bolje osvojiti jedan bod u LP i imati gol razliku -13 ili igrati finale Lige Konferencija? I pitanje za sve, koliko bi ulazak nekog kluba u finale Lige Konferencija (a da je klub došao tamo iz LE) otprilike donio bodova i para? Ili recimo ulazak u sf LE sa prvog mjesta u grupi. Ne pratim vijesti i portale zadnjih godina pa ne znam…možda netko ima neku okvirnu brojku.

 

@Don Juan ajde, bio sam blizu 😁 to ono kad ste s Olyjem u gostima skrivili neki glupi penal?

Link to comment
Share on other sites

Just now, gledan van, ludilo 1 said:

ajde, bio sam blizu 😁 to ono kad ste s Olyjem u gostima skrivili neki glupi penal?

Pusti....Promašili penal i Žander koji je kao bio pojačanje za LŠ (trenutno igra petu brazilsku ligu), je igrao rukom ničim izazvam pet minuta pred kraj meča.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don Juan said:

Pusti....Promašili penal i Žander koji je kao bio pojačanje za LŠ (trenutno igra petu brazilsku ligu), je igrao rukom ničim izazvam pet minuta pred kraj meča.


Hahaha, da petu brazilsku ligu igra sad lol. E to što si opisao je klasičan dinamovski europski poraz otprije 5-6 godina i ranije. Kad smo kod vaših bivših igrača, igra li još onaj Barrios (Lucas se zvao čini mi se), znam da ste ga kudili davnih dana na forumu a on na kraju bio vrlo bitan igrač tamo negdje u Quitu…mislim, kad već pratiš bivše igrače, red je i da ovo znaš 😁
 

Edit: jok, nije Lucas, on je Paragvajac, ovaj je bio Ekvadorac 😁

Edited by gledan van, ludilo 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:


Hahaha, da petu brazilsku ligu igra sad lol. E to što si opisao je klasičan dinamovski europski poraz otprije 5-6 godina i ranije. Kad smo kod vaših bivših igrača, igra li još onaj Barrios (Lucas se zvao čini mi se), znam da ste ga kudili davnih dana na forumu a on na kraju bio vrlo bitan igrač tamo negdje u Quitu…mislim, kad već pratiš bivše igrače, red je i da ovo znaš 😁
 

Edit: jok, nije Lucas, on je Paragvajac, ovaj je bio Ekvadorac 😁

Barkos? Argentinac, ako na njegi misliš?

Pa, nije se snašao u Zvezdi, sprdali se sa njim da nije Barkos nego Varkos i on se vratio u Argentinu i napravio solidan rezultat i stigao do nacionalnog tima. Mator je on, možda igra negde rekreativno.

Mi smo od Ekvadoraca imali Kastilja, i on je bio opasan igrač, kasnije igrao i u Premier ligi i čini mi se Salasa. Ali ne znam da li iko od njih više igra fudbal.

Edited by Don Juan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gledan van, ludilo 1 said:


Ne znam točno, meni je u glavi da se spominjalo ovdje na forumu da je razlog tako dobrog koeficijenta Srbije prije svega dobar učinak Zvezde u LE (nekih sezona i Partizana, prošle godine u Konferencijskoj ligi). Pitanje za tebe-dal je bolje osvojiti jedan bod u LP i imati gol razliku -13 ili igrati finale Lige Konferencija? I pitanje za sve, koliko bi ulazak nekog kluba u finale Lige Konferencija (a da je klub došao tamo iz LE) otprilike donio bodova i para? Ili recimo ulazak u sf LE sa prvog mjesta u grupi. Ne pratim vijesti i portale zadnjih godina pa ne znam…možda netko ima neku okvirnu brojku.

 

@Don Juan ajde, bio sam blizu 😁 to ono kad ste s Olyjem u gostima skrivili neki glupi penal?

Znaš kako, jačanjem koeficijenta dođeš u situaciju da upadaš u LŠ, hteo ne hteo, što nama sledi sledeće godine. 🙂 Dobra strana toga je što se jača i klupski koeficijent pa si češće povlašćen, što mnogo znači u kvalifikacijama, a i dobiješ viši šešir u grupama. Sad, ni to nije idealno, jer se sad proširio krug klubova iz jačih liga koji igraju Evropu, plus se pojavi neko od njih ko nema jak koeficijent jer nije igrao nekoliko sezona pa ako vas žreb spoji, džaba ti koeficijent. 

 

Negde u toku prošle sezone sam računao, Zvezda je u tom trenutku bila zaslužna za nekih 50% našeg koeficijenta, Partizan oko 33%, ostali za razliku do 100. Do kraja sezone se nešto promenilo ali ugrubo to je to. Dva kluba po grupama mogu fino da naguraju i održe koeficijent.

 

U LE su solidne pare ali ipak daleko manje od LŠ. Opet, u LE je market deo daleko veći u odnosu na LK - u LE ista masa para ide na deo koji klubovi dele na osnovu osvojenih bodova i deo koji dobijaju od tržišta (klubovi po oba osnova dele 140 miliona evra, u LK se za rezultatske uspehe deli 94 miliona a za market deo 23 miliona). S tim da, naravno, naša tržišta su bedna pa i da neko od nas osvoji takmičenje dobio bi po tržišnom delu slično kao neki španski tim koji je ispao par kola ranije.

 

Bez novca od marketinških prava, prošle sezone je osvajač LE Ajntraht zaradio 20 miliona, finalista Rendžers 18 miliona. Osvajač LK Roma je zaradila 18,3 miliona a finalista Fejenord 16 miliona.

 

Računaj da su finalisti LE dobili još po cirka 10 miliona po osnovu marketinških prava. Ovi iz LK ipak značajno manje.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

E hvala ti Sir, još kad bi mi ti (ili netko drugi) rekao koliko je Malmo zaradio prošle sezone od igranja u kvalifikacijama i grupi LP. Sad kad sam gledao vidim da su imali učinak od jednog boda i minus 13 gol razliku, nešto što mi se čini kao realna opcija za Dinamo prođe li Norvežane u playoffu.

Link to comment
Share on other sites

Bezmalo 20 miliona evra. Ako izuzmemo novac od market prava koji je dobar u LE (a još veći u LŠ ako imaš iole neki rezultat i sa jačeg si tržišta - Zvezda je pre nekoliko godina zaradilo oko milion u LŠ po tom osnovu iako je bila poslednja i grupi) više su zaradili od osvajača LE i LK. Pa ti vidi koliko dobro se plaća iživljavanje bogatuna na tebi u LŠ. 🙂

 

Imaš ovde sve podatke:

https://www.football-coefficient.eu/money/#money-club

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pazi, iz ugla naših ekipa idealan scenario bi bio da se sklopi dobra ekipa, nekako domogne trećeg mesta u grupi LŠ, pa onda ta tvoja priča o 1/2f ili 1/4f LE. Em bi bio ostvaren dobar uspeh, plus koeficijenti, em bi se zaradilo 25+ miliona (plus zarada od ulaznica, sponzora, rasta vrednosti igrača, većeg magneta za talente itd.).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, gledan van, ludilo 1 said:


Ne znam točno, meni je u glavi da se spominjalo ovdje na forumu da je razlog tako dobrog koeficijenta Srbije prije svega dobar učinak Zvezde u LE (nekih sezona i Partizana, prošle godine u Konferencijskoj ligi). Pitanje za tebe-dal je bolje osvojiti jedan bod u LP i imati gol razliku -13 ili igrati finale Lige Konferencija? I pitanje za sve, koliko bi ulazak nekog kluba u finale Lige Konferencija (a da je klub došao tamo iz LE) otprilike donio bodova i para? Ili recimo ulazak u sf LE sa prvog mjesta u grupi. Ne pratim vijesti i portale zadnjih godina pa ne znam…možda netko ima neku okvirnu brojku.

 

@Don Juan ajde, bio sam blizu 😁 to ono kad ste s Olyjem u gostima skrivili neki glupi penal?

Naravno da je bolje finale Lige konf. Ali kažem, te blamaže od -13 su stvar prošlosti. I prije koju godinu su nas doslovno sekunde djelile od prolaska skupine CL. I način na koji smo ispali je komedija. Penal na golmanu u kojoj, 96. minuti?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...