Jump to content

UEFA Champions League 2022/23


Don Juan

Recommended Posts

2 hours ago, vlaDixXx said:

 

a koga to ne osporavaju ovde

 

pa pljuju bre Djokovica,Jokica i Bogdanovica

"prevara" im je Gudelj,Sergej,Vlahovic itd itd

 

Zavist i ljubomora.

 

 

Ajde Đokovića razumijem. Ni ja nisam navijao za Blanku Vlašić. Plus, možda je neko zavolio Feda ili Rafu ranije. 

Ali pljuvanje po Jokiću. To nisam mogao vjerovati što čitam. Bodiroga i Divac su za debelog izmislili košarku komentari. Nerealno. Lik je razlog zašto opet gledam NBA.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kendrick said:

. Klupsko svetsko je oduvek potpuno nebitno takmičenje, tako da možda pokušaju da vasrkrsnu njega sa nekom pričom o spajanju takmičenja.


Dobro na tome se vec radi, ovogodisnje ce biti poslednje u dosadasnjem formatu… posle se prelazi na jednom u 4 godine sa 32 ekipe.

 

 

Ali ziv nisam da vidim kako se UEFA koprca i pokusava da proda pricu kako oni misle na fanove i dobrobit fudbala i da je to glavni razlog da se ukljuce ekipe iz SA u takmicenje.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da nema šanse to sa SA klubovima. Zašto si odbio Superligu onda? Ako će jedini kriterij u budućnosti bit pare. UEFA bi žestoko sebi skočila u usta da te SA klubove uključi. I koje da uključi? Prvaka? Šta ako tamo nisu Neymar ili CR? Koga to u Europi zanima?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 8/17/2023 at 3:33 PM, Darth Steva said:


Dobro na tome se vec radi, ovogodisnje ce biti poslednje u dosadasnjem formatu… posle se prelazi na jednom u 4 godine sa 32 ekipe.

 

 

Ali ziv nisam da vidim kako se UEFA koprca i pokusava da proda pricu kako oni misle na fanove i dobrobit fudbala i da je to glavni razlog da se ukljuce ekipe iz SA u takmicenje.

Nisam uopće razmišljao ranije o tome, ali sad mi palo na pamet. 32 ekipe. Sa svih kontinenata. Ne znam kako planiraju raspodjelu mjesta, ali van Europe će bit cca 4-5 (max) iz Južne Amerike, 1 iz Meksika, 0 iz Sjeverne Amerike, eventualno 2 iz Azije, možda 1-2 iz Afrike, 0 iz Oceanije. To je 9 ekipa van Europe, s potencijalno dovoljno kvalitete, da ih europski klubovi (koji se tamo pojave) ne ponižavaju sa 3,4,5 razlike. Ja nisam siguran da bilo koji od kontinenata ima više klubova kojima Real, City, PSG, Bayern, United, Liverpool, Dortmund, Juventus, Benfica, Ajax itd. neće puniti mreže do vrha. Pod pretpostavkom da idu najjače momčadi, jer pitanje je koliko će to zaživjeti među igračima (bili bi slobodni svako 4. ljeto). Eventualno da nagradni fond bude ogroman, samim time i premije igračima.
Naravno, to sve pod pretpostavkom da odnos snaga ostane kao danas, a ne vidim što se može značajnije promjeniti. Neće pustit 3 kluba iz SA tamo, niti će MLS u 4 godine postati šesta liga petice. Slušam ih neki dan kako pričaju o Messiju, i kako je u 6 utakmica zabio 9 golova (2 iz slobodnjaka). Zabio je u svakoj utakmici koju je odigrao i odveo Miami do finala nekakvog MLS kupa. U zadnjih 6 utakmica (od kad je došao) imaju 5 pobjeda. Prije nego je došao im je za 5 pobjeda trebalo cca 25 utakmica, tako nešto. I sad raspravljaju oni kako je to ipak Messi, nije MLS baš tako slab, druge Euro zvijezde su se mučile u MLSu (naveli Rooneya, Lamparda, Pirla...). Ja si mislim, jel ima koji špic ili ofenzivni igrač da se mučio? Npr. Zlatan u debiju, u El Traficu (La Galaxy vs LAFC), ušao s klupe i spremio tri komada. Znači Henry, David Villa, Benteke, Chicarito, Ibra, Shaqiri, Marco di Vaio, Higuain, Carlos Vela, Giovinco, Obafemi Martins, čak i jedan Damir Kreilach (u Rijeci igrao centralnog veznog, u MLS-u postao strijelac i asistent), svi su zabijali/asistirali hrpu.....Ko je god pogledao bilo koje highlightse MLS-a vidio je smiješne obrane (moguće da ne inzistiraju na tome zbog gledanosti, ko zna).
Tako da me živo zanima na što će to ličiti, to SP klubova.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Bugl Khan said:

Ko je god pogledao bilo koje highlightse MLS-a vidio je smiješne obrane (moguće da ne inzistiraju na tome zbog gledanosti, ko zna).

 

Pre par godina je kod nas Eurosport prenosio MLS, rekoh, da pogledam neku utakmicu čisto da vidim kako izgleda ...

Sećam se da je igrao Seattle protv ne znam več koga ... Mislim da su te godine i osvojili prvenstvo ...

Prvo što  upada u oči je komična odbrana, bukvalno bi svaki prosečan,ne dobar nego baš prosečan napadač iz Evrope tamo napravio dar-mar ...

U nekom zvaničnom takmičenju ove MLS timove bi ekipe iz liga petice izmasakrirale ...

Doduše možda se nešto i promenilo od kada sam ih poslednji put gledao ... nemam neku želju da to pratim ... jebeš ligu iz koje se ne ispada ...:s_d:

 

Link to comment
Share on other sites

Ja uvek kažem da USA/NA ima takvu MLS kakvu ima, i da ima mesta za napredak, sad pitanje je koliki i kojim tempom. Kad se ima u vidu činjenica da u 4 ekipna sporta imaju 4 lige koje su apsolutni, undisputed hegemoni u tim sportovima, onda im samo postojanje soccer lige dođe kao neki bonus. E da, nema ispadanja, ali nema ni šejkova/tajkuna, pa sad jbg šta ko više ceni (Sve ima svoje). Lično mnogo više vrednujem njihov sistem nego ovo, kako god to nazvali, što imamo u fudbalu sa naše strane velike bare...

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mare80 said:

 

Pre par godina je kod nas Eurosport prenosio MLS, rekoh, da pogledam neku utakmicu čisto da vidim kako izgleda ...

Sećam se da je igrao Seattle protv ne znam več koga ... Mislim da su te godine i osvojili prvenstvo ...

Prvo što  upada u oči je komična odbrana, bukvalno bi svaki prosečan,ne dobar nego baš prosečan napadač iz Evrope tamo napravio dar-mar ...

U nekom zvaničnom takmičenju ove MLS timove bi ekipe iz liga petice izmasakrirale ...

Doduše možda se nešto i promenilo od kada sam ih poslednji put gledao ... nemam neku želju da to pratim ... jebeš ligu iz koje se ne ispada ...:s_d:

 

Nije. Gledao sam malo Inter Miami i obrane protivnika su komedija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izasli su sastavi za Atletsku Uniju veceras:

 

AEK Athens

               1 Stankovic

2 Rota 21 Vida 2 Moukoudi 28 Hajsaf

4 D. Szymański (C) 6 Jønsson

5 Amrabat 13 Pineda 10 Zuber

                7 Garcia

 

Opet nema Arauha u prvoj. Postava slicna onoj u Zagrebu, igra se na siguricu sa dva zadnja vezna i na kontre. Ne ocekujem nesto prelep fudbal tako da 1-0 za AEK po meni ovde. 

Edited by Мџе
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...