Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

3 hours ago, DJORDJE said:

Ja ponovo obilazim Kralja Petra, plan je bio da se ide i na Vucicev miting, mada moracu mozda da otkazem zbog rana.

Kupila mi zena na nekoj rasprodaji dizajner cipele i pre nego sto sam krenuo na put "iz oka iz Boga" da njih nosim. Ko jos nosi nove cipele na put, ali ne veredi i tako krenem u njima. Naravno gilje pocnu da me ubijaju jos na TSA proveri, cim sam usao u avion skinuo ih kao sto rade braca Indusi, a morao sam da svratim i do firme u Atlanti, pa odatle kod  kralja. Na aerodromu u Atlanti , svratim do toaleta pre poletanja i nove cipele umalo da mi dodju glave. Okliznem se na mokre plocice i sto bi rekla Milka Babovic napravim piruetu za deset. Razbio sam se kao .icka, troje ljudi moralo da me podize i nosi do ulaza u avion. Kako sam pao uvrnuo sam desno koleno i tu je nesto kvcnulo. Mogu da stojim ali ako slucajno uvrnem nogu zvezde. Sutra bi trebalo da idem na neke sastanke,  to je otkazano jer celu noc oka nisam sklopio,  bojim se samo kaku cu na miting.:classic_biggrin:

Ti si ko ja, okliznula se subotu ujutru, ispred kuce, padala neka kisica, i zglajznula. Jos izvlacim prste, nisu cak bile ni nove cipele nego novi beton.Sedela ova dva dana i radila jogu za prste :classic_biggrin: Zamalo da poginem bez razloga.

 

krivi zenu, barem imas nekog da krivis.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2023 at 5:36 AM, Angelia said:

Ne znam kako je kod njega, ali kod nas je problem. Negde sam procitala da je to jedna od losih odluka Regana, da se smanji ulaganje u mentalne ustanove, I da ne mogu "prisilno" da se salju I iste. Pricaju o gradjenju housing units, ali to nista ne vredi, jer se ustvari ne resava problem (a kosta besmisleno mnogo).  Jos su im u nekim gradovima izgradili "bezbedna mesta za drogiranje". Policiji ne dozvoljavaju da ih ociste gde prave kampove jer nije "humano".

Na stranu oni koji su sticajem okolnosti zavrsili u ekonomskom problemu, ima dobrotvorne ustanove koje I'm pomazu. 

Prvo treba ukinuti beneficije za takvo ponasanje, one koji su opasni po drustvo smestiti u institucije, da li bolnicke ili zatvorske, zavisno od problema.

Kod mene su preplavili grad, toliko da nisi bezbedan. Ali I'm se daju socijalna davanja, koja idu na drogu I alkohol.

U pitanju je strukturni problem, na koji ti Amigo ne moze dati odgovor. Pre 5-10 godina problem nije bio toliko rasiren dok nisu poceli da "humanizuju" pravni sistem.

Zavrsili smo sa potpuno nehumanim sistemom. Ali birokrate zive od socijalnih programa, pa sto bi bilo sta menjali? Kad neki slucajevi izadju pa mentalno oboleli beskucnik gurnuo bakicu pod voz, onda se prica o nehumanom kapitalizmu.

 

Niko se ne bavi stvarnim problemom. Po meni usmeriti sve te pare u mentalne institucije I policiju. Obeshrabriti takav izbor. Tako ce adekvatna pomoc biti omogucena onima kojima se desilo da zavrse ekonomski u losoj situaciji, I hoce I mogu da stanu na noge.

 

 

Nije to baš tako crno-belo. Pri nekom sticaju okolnosti i ti možeš da završiš na ulici. Pogledaj malo priče o Skid Row, nije svako tamo zato što hoće i što je junky. A ima i ljudi koji su se posle tri godine vratili, strašno je teško ali nije nemoguće.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

 

 

Nije to baš tako crno-belo. Pri nekom sticaju okolnosti i ti možeš da završiš na ulici. Pogledaj malo priče o Skid Row, nije svako tamo zato što hoće i što je junky. A ima i ljudi koji su se posle tri godine vratili, strašno je teško ali nije nemoguće.

Nisam ni rekla da je crno-belo, nego da zbog toga sto su mentalni slucajevi i zavisnici preplavili ulice, ljudima koji su sticajem okolnosti zavrsili u toj situaciji je mnogo teze pomoci. Pogresan management resursa.

Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2023 at 11:54 PM, Angelia said:

Ti si ko ja, okliznula se subotu ujutru, ispred kuce, padala neka kisica, i zglajznula. Jos izvlacim prste, nisu cak bile ni nove cipele nego novi beton.Sedela ova dva dana i radila jogu za prste :classic_biggrin: Zamalo da poginem bez razloga.

 

krivi zenu, barem imas nekog da krivis.

Kada rece novi beton, da nije shtampani? :classic_biggrin:

Mnogo popularan po Srbiji, ali i kod mene u Nevadi.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

Kada rece novi beton, da nije shtampani? :classic_biggrin:

Mnogo popularan po Srbiji, ali i kod mene u Nevadi.

Nije, obican beton, nego se farbala fasada pa se slilo od tih pranja I farbe nesto klizavo. Treba da stave nesto preko da se ne kliza.  

Ne znam sta he shtampani beton, jel imas slicicu?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Juče pre podne pijem kafu na terasi hotela u Parizu, lepo i prijatno jutro….9 uveče izlazim sa koferima iz zgrade aerodroma, šok za sistem, guši. Oboren rekord iz 1974 od 18 dana temperatura preko 43 celzijus ili 110 F. Juče je bio 19-ti dan. I ne staje na 19 jer je predvidjeno da potraje još par dana. Jutros vozim na posao, već 100 u 7 ujutru. Danas je oboren još jedan rekord, najniža visoka* dnevna temperatura 36 C. Malopre odem da kupim kafu da ne zaspim od umora, najbolji opis je ulazak u pećnicu. Mislim, otkrivene ruke su mi gorele…

 

* pišem i čitam i ne zvuči logično kako je napisano, ali ne znam kako najbolje prevesti record warm low.

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Podsetio si me. Juče mi jedna rodjaka iz Srbije kaže da bi ona odmah u bazen.
Sad sam stavila stopalo u bazen, evo nema ni 6 ujutru, topla voda. Možda bi bilo jedino dobro vreme za kratko brčkanje, pretpostavljam da je kasno poslepodne dobra voda za praviti čaj, sigurno ne za osveženje. 🙄

Link to comment
Share on other sites

Prosle nedelje odem sa drugaricom na Islamoradu na plazu. U nekom momentu primetimo da nam sve izgleda kao neka fatamorgana. Pogledam temperaturu, kaze 36c i osecaj 53c. Voda u zalivu u uvali pa toplija od temperature tela.

Tus ugrejan. Kupile vodu u flasi, posle par minuta voda postala bljutavi caj. Da sve bude gore, svaki dan pada kisa, vlaga je jeziva. 

 

@DJORDJE bila sam u NY za/oko 4 july. Dok nije pala kisa sve je bilo u nekoj izmaglici. Kisa kao da je sprala tu maglu ali je vazduh ostao po vremenskoj prognozi i dalje nezdrav. Cujem da je i u Chicagu isto izmaglica, dolazi iz Kanade. 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, C.F. said:

Podsetio si me. Juče mi jedna rodjaka iz Srbije kaže da bi ona odmah u bazen.
Sad sam stavila stopalo u bazen, evo nema ni 6 ujutru, topla voda. Možda bi bilo jedino dobro vreme za kratko brčkanje, pretpostavljam da je kasno poslepodne dobra voda za praviti čaj, sigurno ne za osveženje. 🙄

Novo na trzistu - caj od C.F. dusice!.

Leci sve, ogranicene kolicine - ponude u PM.

:s_d:

Link to comment
Share on other sites

Skandinaviju ovaj toplotni talas potpuno zaobisao. U junu je znalo da bude oko 30 danju, 25 nocu jer sunce przi 22 sata. Ljudi poceli da se raspituju o AC, ali jos uvek se samo prica, niko ga nema.

 

Ali jul standardnih 20-23 danju, 12-14 nocu. Dzemper ili lagana jakna ne smetaju ni usred dana, posebno u hladovini. Povremeno neka kratka kisica, ali uglavnom suncano. Tipicno skandinavsko leto, nista klimatske promene.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...