Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

Ako plaćaš kartu, dolazim.

 

Pazi, ne tvrdim a priori da nisi u pravu. Ali, izneo si kao istinitu tvrdnju koju internet ne poznaje, a to je realno teško moguće, pa još postavljaš “dokaz” od pre 10 godina (pri čemu je lik koji je to pokušao i osuđen). Znači, ja očekujem da tvrdnju potkrepiš dokazima, a ako to ne uspeš, onda ću da tvrdim da lažeš jer verovatno imaš neku agendu.
 

A te fore, dođi da te vodim u Luton, mani me. Nego, telefon u ruke, pa snimaj po Lutonu da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Ja se ubi tražeći, ne nađoh nijedan. Daj neki, stvarno sad. Znam da je Luton epicentar islamske zajednice u UK, da je najgore mesto za život u Engleskoj, verujem da ima mnogo problema koji iz toga proizilaze, ali konkretno za ovo što navodiš - ne nađoh ništa osim toga iz 2013.

Link to comment
Share on other sites

UK dolazim nekoliko puta godisnje i tako poslednjih 10 godina, sa izuzetkom COVID perioda. Racunam da bi nesto nacuo od lokalaca da se radi o masovnoj pojavi. Citao sam da je bilo takvih pokusaja, recimo u Berlinu prilicno davno, ali je lokalna policija to sasekla u korenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Belper said:

Oces sa mnom u Luton da se pokazes hrabar tamo pitam te

Zivela par godina u blizini Lutona, ima jaka islamska (arapska uglavnom) zajednica. Generalno se Luton smatra za lose mesto za zivot, ali nisam dozivela nista ovako sto ti pricas. Mislim za vreme pandemije nisam dolazila ali eto prosle godine 2 puta, u Milton Keynes, nesto mi nije delovalo da se mnogo sto-sta izmenilo osim sto se dosta izgradilo, obilaznica oko Leighton Buzzarda recimo. 

5 hours ago, Eddard said:

Ja se ubi tražeći, ne nađoh nijedan. Daj neki, stvarno sad. Znam da je Luton epicentar islamske zajednice u UK, da je najgore mesto za život u Engleskoj, verujem da ima mnogo problema koji iz toga proizilaze, ali konkretno za ovo što navodiš - ne nađoh ništa osim toga iz 2013.

Ja nemam pojma o cemu prica, a to je bukvalno godinama bio moj backyard. Nikad se u Lutonu nisam osecala nesigurno. Ima tu problema koji proizilaze iz toga, ali generalno zajednica zivi po svojim pravilima, ne namece ih drugima.

Naravno, Britanci su napravili Brexit izmedju ostalog i zbog poplave imigranata, i bio je onaj human trafficking ring koji je otkriven, i koji je vezan za islamsku zajednicu, ali to nije masovna pojava.

Kad kolega opisuje UK, ja tu zemlju ne prepoznajem, ko da prica o zemlji treceg sveta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Grad u kojem zivim postaje preplavljen beskucnicima koji bukvalno zive na ulici, spavaju po parkovima, na trotoarima, ispred kuca, zimi, ljeti, koliko ih skonca tako na ulici ko zna. Vecina njih su ovisnici i mentalni bolesnici. Kada sam dosao ovde prije 28 godina, gotovo da ih nije ni bilo, sada se mogu vidjeti na svako koraku.

Najgore od svega da populacija beskucnika konstantno raste.

Poslednji trend je da se ljudi sa niskim primanjima koji jos uvijek nekao zive po jeftinim stanovima, nastoje istjerati i dovesti nove koji ce placati daleko vise. To su uglavnom ljudi koji spadaju u kategoriju bolesnih i invalida, kao i penzioneri.

Pricajuci sa ljudima vidim da je vrlo nizak stepen empatije prema tome. 

Ovi ljudi predstavljaju samo ekstremni dio siromasne populacije. Najnoviji izvjestaj pokazuje da u Kanadi zivi 6.9 miliona ljudi u domacinstvima koji ne mogu da osiguraju normalnu ishranu i od toga 1.8 miliona djece. Porast u odnosu na 2021 je vise od milion ljudi.

Kuda ide ovaj svijet?

 

In 2022, 6.9 million people in the ten provinces, including almost 1.8 million children, lived in a food-insecure household. This is a considerable increase from 2021 during a period of unprecedented inflation.

 

downtown-london-poverty-homeless.JPG

 

1_6167884.jpg?cache_timestamp=1669335037

 

london-homeless-man-1-6396979-1683938653

 

IMG_20190927_132232-1.jpg

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ponovo obilazim Kralja Petra, plan je bio da se ide i na Vucicev miting, mada moracu mozda da otkazem zbog rana.

Kupila mi zena na nekoj rasprodaji dizajner cipele i pre nego sto sam krenuo na put "iz oka iz Boga" da njih nosim. Ko jos nosi nove cipele na put, ali ne veredi i tako krenem u njima. Naravno gilje pocnu da me ubijaju jos na TSA proveri, cim sam usao u avion skinuo ih kao sto rade braca Indusi, a morao sam da svratim i do firme u Atlanti, pa odatle kod  kralja. Na aerodromu u Atlanti , svratim do toaleta pre poletanja i nove cipele umalo da mi dodju glave. Okliznem se na mokre plocice i sto bi rekla Milka Babovic napravim piruetu za deset. Razbio sam se kao .icka, troje ljudi moralo da me podize i nosi do ulaza u avion. Kako sam pao uvrnuo sam desno koleno i tu je nesto kvcnulo. Mogu da stojim ali ako slucajno uvrnem nogu zvezde. Sutra bi trebalo da idem na neke sastanke,  to je otkazano jer celu noc oka nisam sklopio,  bojim se samo kaku cu na miting.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

On 5/15/2023 at 12:24 PM, Dragan said:

@AmigoKoji je tvoj predlog da se situacija popravi ?

Ne znam kako je kod njega, ali kod nas je problem. Negde sam procitala da je to jedna od losih odluka Regana, da se smanji ulaganje u mentalne ustanove, I da ne mogu "prisilno" da se salju I iste. Pricaju o gradjenju housing units, ali to nista ne vredi, jer se ustvari ne resava problem (a kosta besmisleno mnogo).  Jos su im u nekim gradovima izgradili "bezbedna mesta za drogiranje". Policiji ne dozvoljavaju da ih ociste gde prave kampove jer nije "humano".

Na stranu oni koji su sticajem okolnosti zavrsili u ekonomskom problemu, ima dobrotvorne ustanove koje I'm pomazu. 

Prvo treba ukinuti beneficije za takvo ponasanje, one koji su opasni po drustvo smestiti u institucije, da li bolnicke ili zatvorske, zavisno od problema.

Kod mene su preplavili grad, toliko da nisi bezbedan. Ali I'm se daju socijalna davanja, koja idu na drogu I alkohol.

U pitanju je strukturni problem, na koji ti Amigo ne moze dati odgovor. Pre 5-10 godina problem nije bio toliko rasiren dok nisu poceli da "humanizuju" pravni sistem.

Zavrsili smo sa potpuno nehumanim sistemom. Ali birokrate zive od socijalnih programa, pa sto bi bilo sta menjali? Kad neki slucajevi izadju pa mentalno oboleli beskucnik gurnuo bakicu pod voz, onda se prica o nehumanom kapitalizmu.

 

Niko se ne bavi stvarnim problemom. Po meni usmeriti sve te pare u mentalne institucije I policiju. Obeshrabriti takav izbor. Tako ce adekvatna pomoc biti omogucena onima kojima se desilo da zavrse ekonomski u losoj situaciji, I hoce I mogu da stanu na noge.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJORDJE said:

Ja ponovo obilazim Kralja Petra, plan je bio da se ide i na Vucicev miting, mada moracu mozda da otkazem zbog rana.

Kupila mi zena na nekoj rasprodaji dizajner cipele i pre nego sto sam krenuo na put "iz oka iz Boga" da njih nosim. Ko jos nosi nove cipele na put, ali ne veredi i tako krenem u njima. Naravno gilje pocnu da me ubijaju jos na TSA proveri, cim sam usao u avion skinuo ih kao sto rade braca Indusi, a morao sam da svratim i do firme u Atlanti, pa odatle kod  kralja. Na aerodromu u Atlanti , svratim do toaleta pre poletanja i nove cipele umalo da mi dodju glave. Okliznem se na mokre plocice i sto bi rekla Milka Babovic napravim piruetu za deset. Razbio sam se kao .icka, troje ljudi moralo da me podize i nosi do ulaza u avion. Kako sam pao uvrnuo sam desno koleno i tu je nesto kvcnulo. Mogu da stojim ali ako slucajno uvrnem nogu zvezde. Sutra bi trebalo da idem na neke sastanke,  to je otkazano jer celu noc oka nisam sklopio,  bojim se samo kaku cu na miting.:classic_biggrin:

Hoces Voltaren ili Luger? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...