Jump to content

Poslednji Utisci iz Emigracije


mrd

Recommended Posts

1 hour ago, Sunshine State said:

Ali, tetraciklin! Ne secam se kad je taj lek, u poslednjih nekoliko decenija, nekom propisan


To je i meni upalo u oči, kao i kaptopril, prva generacija ACEI. Ima tu još kandidata. Ok, ja kontam da je u Americi skupa medicina, ali živiš u državi najbolje medicine sveta, a lečiš se lekovima od pre 40 godina. Mentalitet je čudo.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:


To je i meni upalo u oči, kao i kaptopril, prva generacija ACEI. Ima tu još kandidata. Ok, ja kontam da je u Americi skupa medicina, ali živiš u državi najbolje medicine sveta, a lečiš se lekovima od pre 40 godina. Mentalitet je čudo.

 

5 hours ago, Kronostime said:

@DJORDJE Kako stoje sa bensedinom, trodonom... i gde se nalazi prodavnica? :classic_biggrin:

 

Pa i jeste stvar u tome sto opioid i antidepresant dobijes samo ako kazes da si neraspolozen, a antibiotik je gotovo nemoguca misija dobiti recept. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Kronostime said:

@DJORDJE Kako stoje sa bensedinom, trodonom... i gde se nalazi prodavnica? :classic_biggrin:

Valjda kod kase. Tamo ima polica od minimum 5 metara, izmesanji samponi, kreme i razni lekovi.

 

5 hours ago, Eddard said:


To je i meni upalo u oči, kao i kaptopril, prva generacija ACEI. Ima tu još kandidata. Ok, ja kontam da je u Americi skupa medicina, ali živiš u državi najbolje medicine sveta, a lečiš se lekovima od pre 40 godina. Mentalitet je čudo.

Istocni Evropljani su navikli da sami sebe lece i veruju lekovima iz detinjstva. To sam primetio kod nasih ljudi, Poljaka i Rusa. Americkim lekarima se ne veruje , ide se samo u krajnjoj nuzdi, a kada se prehladis pokupis neki antibiotik bez recepta, ili sta ti vec treba. Secam se 90tih niko se nije vratio iz domaje da nije doneo  pentraksil, benzedin i jos koji lek za svaki slucaj, ne znam za ove nove generacije , slabo ih poznajem. Ovde sam upoznao slucajno konobaricu iz Srbije i ona pocne da se zali kako joj muz ima problema sa zdravljem , lekari ga ignorisu, itd. Ja joj kazem da ode do moje zene, dam joj broj telefona da zakaze, sva srecna. Posle jedno sest meseci odem do istog restorana, pitam je da li su bili , njen odgovor " nisi mi rekao da je Amerikanka", naravno nisu ni otisli.

Brkata Ruskinja me dovodi do ludila jer kada ona stane na kasu, red samo sto ne izadje na ulicu, dok ona toroce sa raznim babama i ne haje za red. Narod stoji, mirno ceka, jedino se ja vrpoljim, gledam telefon, sat, pa ce mi jedan covek reci " vi niste iz SSSR-a. Kod nas su prodavci bili kao bogovi, uvek smo  petljali sa nestasicama razne robe, a narod je naucio da ih postuje kao da su akademici." Radnja postoji valjda 30 godina i divno je cudo da ih nisu zatvorili, jer sve ove godine prodaju lekove ilegalno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DJORDJE said:

Valjda kod kase. Tamo ima polica od minimum 5 metara, izmesanji samponi, kreme i razni lekovi.

 

Istocni Evropljani su navikli da sami sebe lece i veruju lekovima iz detinjstva. To sam primetio kod nasih ljudi, Poljaka i Rusa. Americkim lekarima se ne veruje , ide se samo u krajnjoj nuzdi, a kada se prehladis pokupis neki antibiotik bez recepta, ili sta ti vec treba. Secam se 90tih niko se nije vratio iz domaje da nije doneo  pentraksil, benzedin i jos koji lek za svaki slucaj, ne znam za ove nove generacije , slabo ih poznajem. Ovde sam upoznao slucajno konobaricu iz Srbije i ona pocne da se zali kako joj muz ima problema sa zdravljem , lekari ga ignorisu, itd. Ja joj kazem da ode do moje zene, dam joj broj telefona da zakaze, sva srecna. Posle jedno sest meseci odem do istog restorana, pitam je da li su bili , njen odgovor " nisi mi rekao da je Amerikanka", naravno nisu ni otisli.

Brkata Ruskinja me dovodi do ludila jer kada ona stane na kasu, red samo sto ne izadje na ulicu, dok ona toroce sa raznim babama i ne haje za red. Narod stoji, mirno ceka, jedino se ja vrpoljim, gledam telefon, sat, pa ce mi jedan covek reci " vi niste iz SSSR-a. Kod nas su prodavci bili kao bogovi, uvek smo  petljali sa nestasicama razne robe, a narod je naucio da ih postuje kao da su akademici." Radnja postoji valjda 30 godina i divno je cudo da ih nisu zatvorili, jer sve ove godine prodaju lekove ilegalno.

 

Apsolutno sve tacno. 

 

9 minutes ago, Eddard said:


Ovo je pohvalno.

 

Pa jeste i bilo bi da opoide ne dele sakom i kapom i onda kukaju kako imaju opoidsku krizu, a vecina te 'droge' je potekla od recepta. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Da, taj rad, pentraksil sidu leči 😃


Ovo je pohvalno.

Ja ne znam kako je ovo pohvalno pritom ne mislim kako se radi u Srbiji gdje propisuju antibiotike za sve. Ovde u Engleskoj doktori opste prakse su uglavnom priuceni ili uvezeni iz Pakistana ili ko zna odakle. Ja radije ne idem doktoru osim ako ne moram znaci ako sam bolestan odmah u Emergency tamo im fino ispricas da si stvarno bolestan a ne samo dosadjujes i onda ti odmah daju antibiotik kad vide. Znaci ovde doktor opste prakse je katastrofaa. Nije mi za mene nego kad djeca se razbole tvoj doktor je malo reci beskoristan. Mi odmah odemo u Emergency jeste da se ceka satima ali rezultat i antibiotike dobijes odmah naravno ako ti trebaju. Ovu lekciju sam naucio posto sam se opekao vise puta umalo djeca da mi nastradaju.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Belper said:

Ja ne znam kako je ovo pohvalno pritom ne mislim kako se radi u Srbiji gdje propisuju antibiotike za sve. Ovde u Engleskoj doktori opste prakse su uglavnom priuceni ili uvezeni iz Pakistana ili ko zna odakle. Ja radije ne idem doktoru osim ako ne moram znaci ako sam bolestan odmah u Emergency tamo im fino ispricas da si stvarno bolestan a ne samo dosadjujes i onda ti odmah daju antibiotik kad vide. Znaci ovde doktor opste prakse je katastrofaa. Nije mi za mene nego kad djeca se razbole tvoj doktor je malo reci beskoristan. Mi odmah odemo u Emergency jeste da se ceka satima ali rezultat i antibiotike dobijes odmah naravno ako ti trebaju. Ovu lekciju sam naucio posto sam se opekao vise puta umalo djeca da mi nastradaju.

Pa se posle Englezi pitaju sto im je NHS na listama. GP ima svoju svrhu, i uopste nisu priuceni, odakle god dosli. Ustvari engleski zdravstveni sistem je jedan od najboljih na svetu. Ako ti smeta procedura sa NHS, odes lepo privatno osiguranje i platis. ER je za hitne slucajeve a ne redovno lecenje.

Nije korektno opisivati lekare kao beskorisne zbog jednog loseg iskustva, jer ja koliko vidim ljudi u engleskoj ne umiru masovno 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izvini jel ti zivis u nekoj drugoj Engleskoj. Ovo nije iskustvo jedno nego dugogodisnje i to ne samo moje. Moja zena radi u NHS i razlike od sad i prije par godina su ogromne. Priliv stanovnistva je ogroman a pare se ne trose na zdravstvo. Radnika nema niti Englezi zele da rade u zdravstvu. Uvoze radnike sa Filipina i Pakistana (da razdvojim meni ne smeta to sto uvoze i odakle nego pokusavaju da skrate troskove a ne zele da plate vise postojece radnike pa odlaze. Imaju hronican manjak medicinskog osoblja sestre odlaze napustaju jer je situacija losa (Strajkuju stalno). Ovo sto pricam ne kazem samo ja nego svi koji zive ovde znaju za losu situaciju pogotovo kod doktora opste prakse. Pacijenti trpe zbog ove situacije kazem umalo da mi djeca zaglave ozbiljne probleme zbog visegodisnjih gresaka doktora. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Belper said:

Izvini jel ti zivis u nekoj drugoj Engleskoj. Ovo nije iskustvo jedno nego dugogodisnje i to ne samo moje. Moja zena radi u NHS i razlike od sad i prije par godina su ogromne. Priliv stanovnistva je ogroman a pare se ne trose na zdravstvo. Radnika nema niti Englezi zele da rade u zdravstvu. Uvoze radnike sa Filipina i Pakistana (da razdvojim meni ne smeta to sto uvoze i odakle nego pokusavaju da skrate troskove a ne zele da plate vise postojece radnike pa odlaze. Imaju hronican manjak medicinskog osoblja sestre odlaze napustaju jer je situacija losa (Strajkuju stalno). Ovo sto pricam ne kazem samo ja nego svi koji zive ovde znaju za losu situaciju pogotovo kod doktora opste prakse. Pacijenti trpe zbog ove situacije kazem umalo da mi djeca zaglave ozbiljne probleme zbog visegodisnjih gresaka doktora. 

Ja vise ne zivim u Engleskoj ali sam tu redovno, i radim u istoj, i to sa NHSom. Tako da NHS za 18 godina znam jako dobro. Znam i koje probleme imaju, ne razlikuju se mnogo od ostalih nacionalnih zdravstvenih sistema. A Engleski je jedan od najboljih. A doktor opste prakse ima svoju svrhu, a to je da smanji pritisak na specijaliste, i bolnice, za manje boljke i primene terapija i limitiranu dijagnostiku. 

Pre pandemije nije bio manjak osoblja toliko. 

Nisam kritikovala tvoje subjektivno iskustvo, nego to sto si ga generalizovao. Treba i imati realna ocekivanja od tzv besplatnog zdravstva.

 

Imam iskustvo sa zdravstvenim sistemima u vise zemalja, pa mogu da uporedim

Link to comment
Share on other sites

Nije besplatno placa se iz doprinosa. Naime kazem ti zivim ovde i situacija se nagore drasticno promjenila za zadnjih par godina. Kod moje zene na poslu sve engleske sestre su dale otkaz u bolnici  posto su prenatrpani trenutno. Ovdje ce se ako tako nastavi doci do sloma sto neki i predvidjaju ne odmah ali se ide ka tome. Ja vec privatno idem za hitne stvari i ponavljam ovo nije samo moje iskustvo radim u vecem kolektivu i svi imaju slicna iskustva sa GP. Takodje veoma je vazno gdje zivis za GP uslugu tj gdje ja radim je OK dok je u gradu katastrofa tako da mnogo zavisi od doktora do doktora i gdje zivis sto ne bi trebao da bude slucaj jer svi placamo doprinose.

Link to comment
Share on other sites

Kakva crna kijavica o cemu vi pricate. Ajde sada da kazem konkretno. Moje dijete je imalo ozbiljnu infekciju uva trebalo je tri mjeseca povlacenja po doktorima da shvatimo da moramo da idemo u Emergency. GP su samo rekli idite kuci pijte caja i tecnosti a pritom je pregledana 7 puta od strane tih istih GP. Da nismo na kraju otisli tamo imali bi ozbiljnih problema sto su nam i potvrdili u Emergency i sta sad vi meni ovde hocete da dokazete. Ovaj gore komentarise a nije ni procitao o cemu pricam vec  sam naglasio da je bila rijec o djeci, kakva kijavica. Ako sam ja sebican sto mi dijete umalo nije izgubilo sluh sve sto sam vjerovao 5 razlicitih doktora GP-ja. Srecom zadnji GP poslije 3 mjeseca nam je rekao kad smo mu ispricali slucaj da hitno idemo u ambulantu. 3 mjeseca sto bi trebalo da bude uradjeno poslije prvog pregleda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, DJORDJE said:

Brkata Ruskinja me dovodi do ludila jer kada ona stane na kasu, red samo sto ne izadje na ulicu, dok ona toroce sa raznim babama i ne haje za red. Narod stoji, mirno ceka, jedino se ja vrpoljim, gledam telefon, sat, pa ce mi jedan covek reci " vi niste iz SSSR-a. Kod nas su prodavci bili kao bogovi, uvek smo  petljali sa nestasicama razne robe, a narod je naucio da ih postuje kao da su akademici."

 

Umirem od smeha, setila se kad sam studirala na Floridi, pa u okviru opstih predmeta odabrala Svetske ideologije, predavao neki Kinez. 

Prica on na jednom predavanju kako je jednom kupovao cipele u Kini - usao, video koje mu se dopadaju, ali ne sme da prekine razgovor dve prodavacice, cekao malo, pa bojazljivo trazio svoj broj. Jedna ljuta, ode u magacin i donese. Proba on, one mu male....razmislja, skuplja hrabrosti da trazi veci broj, ali ne zna kako da se obrati, da ih ne naljuti jos vise. Posle nekog vremena, trazi veci broj; ova samo sto ga ne istera napolje, sta je uznemirava dok prica s koleginicom; ipak ode i donese veci broj. Kaze profesor:"Ja probao, ni ove ne odgovaraju, ali sta cu, moram kupiti, ne smem da izadjem bez cipela, makar bile velike!"

 

Ameri u amfiteatru slusaju, smeju se, kao:"Ha, ha, ha, nemoguce....!",  a ja se setim cika brke iz Borova nekih 70-ih - kakav direktor skole, cika brka je bio autoritet, prosto si se izvinjavao sto sad on mora u magacin po cipele za tebe.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Eddard said:

 

U pravu si naravno. Ali covek pise da mu je dete imalo upalu uha i nisu mu pripisali antibiotike, sto je veliko no - no. Meni se to desilo i na kraju je rezultat da mi uho kada je izleceno stalno zuji, a izlecili su ga u Americi sa antibioticima i steroidima u kombinaciji, a u Srbiji su mi pre toga dali pentreksil, sto naravno nije dobar antibiotik bio za moj problem. 4 meseca sam se mucila kao isus i za tri dana izlecila kada sam dobila ispravnu dijagnozu i lekove. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

U pravu si naravno. Ali covek pise da mu je dete imalo upalu uha i nisu mu pripisali antibiotike, sto je veliko no - no. Meni se to desilo i na kraju je rezultat da mi uho kada je izleceno stalno zuji, a izlecili su ga u Americi sa antibioticima i steroidima u kombinaciji, a u Srbiji su mi pre toga dali pentreksil, sto naravno nije dobar antibiotik bio za moj problem. 4 meseca sam se mucila kao isus i za tri dana izlecila kada sam dobila ispravnu dijagnozu i lekove. 

Da citaju postove a ne da odmah padaju u vatru I meni dokazuju nesto mozda bi covjek I prihvatio neki savjet i preporuku. Baby razumijem te u potpunosti jednom kad se steta napravi poslije je kasno. Tako da su pravila dobronamjerna sto se tice antibiotika ali sad se otislo u drugu krajnost. Resultat je sad  vecina GP ovako funkcionise sistem je u raspadu. Naime naidjoh na ovaj clanak https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-lancashire-64226405

Edited by Belper
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Takodje kad pokusam da zakazem kazu zovi GP. 2 sata kasnije niko ne odgovara konacno recepcionerka nadrndana odgovori I kaze nema slobodnih pregleda sledeca 3 Dana. Ako vam nije dobro idite u emergency. Toliko o GP I filtriranju pacijenata. Ja se zalio doktori me blijedo gledaju. Znaci sad moram da putujem da promjenim doktora I praksu I da molis boga da budu bolji. Pritom nemas svog doktora nego triput kod 3 razlicita doktora tri razlicita dijagnoze. Zalbe ne vrijede nicemu. Ovo mi je iskustvo u zadnjih 5 godina. Ponavljam ne samo meni ljudi su jako frustrirani I ljuti zbog ovoga. Nadam se bolje tesko da ce se poboljsati

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2023 at 6:14 AM, Belper said:

Nije besplatno placa se iz doprinosa. Naime kazem ti zivim ovde i situacija se nagore drasticno promjenila za zadnjih par godina. Kod moje zene na poslu sve engleske sestre su dale otkaz u bolnici  posto su prenatrpani trenutno. Ovdje ce se ako tako nastavi doci do sloma sto neki i predvidjaju ne odmah ali se ide ka tome. Ja vec privatno idem za hitne stvari i ponavljam ovo nije samo moje iskustvo radim u vecem kolektivu i svi imaju slicna iskustva sa GP. Takodje veoma je vazno gdje zivis za GP uslugu tj gdje ja radim je OK dok je u gradu katastrofa tako da mnogo zavisi od doktora do doktora i gdje zivis sto ne bi trebao da bude slucaj jer svi placamo doprinose.

Rekoh tzv besplatnog, jasno je da nista nije besplatno. A to da ti usluga zavisi od lokacije, je isto realnost zivota. Nigde nije idealno, ali treba imati perspektivu. Ovih dana se bavim zdravstvom u Srbiji, niko od nas u dijaspori nema pravo da se zali na zdravstvo koje ima. Sto ne znaci da neki aspekti nisu za kritikovanje. Ali treba imati perspektivu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tema je dijaspora I ja prenosim iskustva ne samo moja sa GP uslugama u Engleskoj. Ja ne zivim u Srbiji I ne lijecim se nigdje osim ovde. Ponavljam umalo mi djeca ogluvise zbog najboljeg zdravstvenog sistema pa vi pisite sta God hocete

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Belper said:

Tema je dijaspora I ja prenosim iskustva ne samo moja sa GP uslugama u Engleskoj. Ja ne zivim u Srbiji I ne lijecim se nigdje osim ovde. Ponavljam umalo mi djeca ogluvise zbog najboljeg zdravstvenog sistema pa vi pisite sta God hocete

 

Izes ga, sve je to super, zamisli samo kako je onima u Africi sto ih lece vracevi... 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ta logika ima gore od gorega. To me podsjeti kao kod nas cuti ima jos gore budi sretan sa onim sto imas oni ni hljeba nemaju da jedu. Sad vise I ne ides kod GP nego zoves 111 pa te oni usmjeravaju sta da radis. Meni prosli put rekli da pijem lucosade to je nesto ko red bull kazu pomaze😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Belper said:

Pa ta logika ima gore od gorega. To me podsjeti kao kod nas cuti ima jos gore budi sretan sa onim sto imas oni ni hljeba nemaju da jedu. Sad vise I ne ides kod GP nego zoves 111 pa te oni usmjeravaju sta da radis. Meni prosli put rekli da pijem lucosade to je nesto ko red bull kazu pomaze😀

 

Opevao taj mentalitet Balasevic

 

Spoiler

Znaš šta, neka mora sve potope,
nek se glečeri rasture, večni snegovi otope.
Pa šta, neka kiše ne prestaju,
neka gromovi polude, samo rata da ne bude!

Znaš šta, nek se doba preokrenu,
nek se zvezde uznemire, nek se planine pokrenu.
Pa šta, vetri nek pomahnitaju,
nek se vulkani probude, samo rata da ne bude!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Belper said:

Pa ta logika ima gore od gorega. To me podsjeti kao kod nas cuti ima jos gore budi sretan sa onim sto imas oni ni hljeba nemaju da jedu. Sad vise I ne ides kod GP nego zoves 111 pa te oni usmjeravaju sta da radis. Meni prosli put rekli da pijem lucosade to je nesto ko red bull kazu pomaze😀

Pa ali ti si postavio baseline, na Eddardov komentar da je ne-prepisivanje antibiotika olako pohvalno, parafraziram, si odreogavao kako je UK zdravstvo lose a GP beskorisni. I da koristis ER za lecenje. 

Sto je, iskreno receno jedan veliki problem koji vidim ukljucujuci u US. ER zatrpan, 5 sati cekanja za hitne slucajeve, zato sto su ga zatrpali oni koji nece da gube vreme (i novac) na potpuno adekvatnu pomoc. Mene evo od aprila poseta ERu kosta 950$, i onda cu kad mi zatreba zato sto je nesto hitno, tipa kad je klinac povredio nogu, cekati 5 sati da dodjem na red zbog onih koji tu uslugu dobijaju besplatno (a za koje ja placam) da bi pitali zasto su im izasle bubuljice po dupetu. A kod GPja cekaju 3-4 dana da zakazu.

Znaci nije da ti u UK nemas opciju da se kvalitetno lecis. Sam kazes kvalitet zavisi od lokacije, i zavisi na koga naletis, pa jbga tako je svuda. I onda iako kazes da su negde GP dobri, izvuces zakljucak da su beskorisni, a nisu. Ako ne moze da ti pomogne, nije on specijalista, zatrazis uput kod specijaliste.

 

Taj mentalitet kako je lekar specijalista za sve dolazi sa Balkana, i lekara koji ti prepise antibiotike za virusne infekcije. Poenta je, nauci sistem i koristi ga adekvatno. Nema tu mnogo precica. Ali mi je danas jasno zasto smo mi navikli da trazimo precice.

 

To ne znaci da sam ja protiva da kritikujes NHS, konstruktivno, tipa manjak osoblja i budzeta, liste za cekanje... i jeste se pogorsao. Ali to je zbog stvari koje su radjene zadnjih desetak godina, povecanje regulative i birokratije, pa pare odlaze na to. Ali da si pitao ovde ce ti dijaspora reci, da je to cesto slucaj kod nacionalnih sistema.

 

To ne menja cinjenicu da je jedan od najboljih sistema, pa malo treba imati perspektivu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Pa ali ti si postavio baseline, na Eddardov komentar da je ne-prepisivanje antibiotika olako pohvalno, parafraziram, si odreogavao kako je UK zdravstvo lose a GP beskorisni. I da koristis ER za lecenje. 

Sto je, iskreno receno jedan veliki problem koji vidim ukljucujuci u US. ER zatrpan, 5 sati cekanja za hitne slucajeve, zato sto su ga zatrpali oni koji nece da gube vreme (i novac) na potpuno adekvatnu pomoc. Mene evo od aprila poseta ERu kosta 950$, i onda cu kad mi zatreba zato sto je nesto hitno, tipa kad je klinac povredio nogu, cekati 5 sati da dodjem na red zbog onih koji tu uslugu dobijaju besplatno (a za koje ja placam) da bi pitali zasto su im izasle bubuljice po dupetu. A kod GPja cekaju 3-4 dana da zakazu.

Znaci nije da ti u UK nemas opciju da se kvalitetno lecis. Sam kazes kvalitet zavisi od lokacije, i zavisi na koga naletis, pa jbga tako je svuda. I onda iako kazes da su negde GP dobri, izvuces zakljucak da su beskorisni, a nisu. Ako ne moze da ti pomogne, nije on specijalista, zatrazis uput kod specijaliste.

 

Taj mentalitet kako je lekar specijalista za sve dolazi sa Balkana, i lekara koji ti prepise antibiotike za virusne infekcije. Poenta je, nauci sistem i koristi ga adekvatno. Nema tu mnogo precica. Ali mi je danas jasno zasto smo mi navikli da trazimo precice.

 

To ne znaci da sam ja protiva da kritikujes NHS, konstruktivno, tipa manjak osoblja i budzeta, liste za cekanje... i jeste se pogorsao. Ali to je zbog stvari koje su radjene zadnjih desetak godina, povecanje regulative i birokratije, pa pare odlaze na to. Ali da si pitao ovde ce ti dijaspora reci, da je to cesto slucaj kod nacionalnih sistema.

 

To ne menja cinjenicu da je jedan od najboljih sistema, pa malo treba imati perspektivu.

Ne mozes traziti od specialiste nista ovde nije kao u Americi ali sta ja tebi da objasnjavam kad ti to bolje znas. Postavio Sam real an problem zadnji put temperatura a 39.5 ziv nisam 10 dana zovem kazu mi popij lucosade tj red bull I bice vam bolje pa sta je to. Izlozio sam vise primjera uostalom volio bi da se ovde tako razbolite pa da vas ja posaljem da pametujete brzo  bi promjenilo vase misljenje. Ej GP mi kazem da pijem energetsko pice a imam 39.5 temperaturu 7 Dana. I tako svaki put. Oni mi samo kazu da idem u emergency to je njihova preporuka a ne moj sebicluk. GP te ovde ne preporucuje kod specialiste nego te se samo otarasi. To je greska loseg rukovodjenja I stednje ER je prenatrpan ne zato sto ljudi zele da prevare sistem nego bas zato sto sistem im govori da to rade. Prije nije tako bilo znaci doslo je do bas degradacije zdravstvenog sistema 

Edited by Belper
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...