Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Razne situacije se dešavaju, neke i neočekivano, što je potpuno u skladu sa početkom sezone, kada sve karte još nisu podeljene i kada se ne zna baš najtačnije šta donosi sutra.

 

Pa smo tako bili u situaciji da, povodom dolaska Kangve i njegovog etabliranja u prvi tim, spekulišemo kako će izgledati sredina, sa pretpsotavkama koje su često uključivale rezonovanje po kome Sanogo, recimo, mora da igra u tesnim utakmicama koje će iziskivati veću čvrstinu i bolji blok u manevru. Ali sada vidimo da zbog pojednih odnosa on ne da ne mora da igra po svaku cenu, nego najverovatnije neće počinjati utakmice ni protv Makabija jer je došlo do razmimoilaženje na nekim relacijama.

 

Pa je ta opcija, koja je ovde bila itekako zastupljena, lagano iščilila i sada se, posle Sanogovog izdanja protiv Pjunika, čini da je osovina Kangva-Kanga zakucana za budući period bez obzira na eventualni dolazak Ada, koji ne može da bude spreman u tako kratkom vremenskom roku da bi samim prisustvom izazvao neke druge kombinacije.

 

Slično se mislilo i za Ohija, za koga se pretpostavljalo da će imati prednost barem u odnosu na Pavkova, ali to se izgleda neće dogoditi... I sad bez ulaženja u to ko je bolji, da li Pavkov ili Ohi, ja se jedino pitam ko je od njih dvojice bolji od - Sadika? A može i još jedno pitanje: ko je od njih dvojice bolji od Rikarda?

 

Jer ako niko od pomenutih nije bolji od pomenutih s druge strane brda, da li je bitnije to što neko njih dvojice ne igra ili je bitnija činjenica po kojoj FKP dva puta uzastopno bira mnogo bolje napadače, iako ima umnogome lošiju startniju poziciju i umnogome manja očekivanja u odnosu na FKCZ?

 

I sve dok Terzić/Mrkela/Stanković/Marin ne pogode igrača za koga se iz aviona vidi da pravi razliku i koga ne bi mogli tek tako da izostavljaju iz postave i sele na tribine, kao što se vidi kod Kangve od momenta kada je imao prvi prijem lopte u dresu Crvene zvezde, ili Bukarija što je pretrčao kompletan protivnički tim, koji je u domenu timova sa kojima smo u prošlosti igrali idi-mi-dođi-mi pipirevku letnji dan do podne, šta me briga ko će da bude drugi napadač?!?!?

 

Kad pogode centarfora i kad se osam ili devet od deset navijača slože u konstataciji - e to je taj, tada postaje vredno udubljivanja u materiju kako se klub odnosi prema takvom kalibru...

 

A sad ne dajem ni dve pare za to i više me zanima da li je Kangvi izašao žulj na palcu nego šta se dešava sa zamenom startnog napadača i zamenom njegove zamene. 

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ako udjemo u LS mozda dovedemo i dobrog spica, ali onda bi verovatno Ohi postao bivsi. Pitanje je da li je realno moguce da se u jednom prelaznom roku podmalde sve linije tima ili je celishodnije ostaviti nesto i za zimski prelazni rok. Ben i sanogo kako se cini bice na izlaznim vratima, verovatno i Ohi a mozda jos neki igrac. 

Link to comment
Share on other sites

Meni se lično jako dopalo dovođenje Mitrovića. Vidim veliki potencijal u njemu. Od špiceva najviše mi je po guštu Šiljo ali svakako da tu ima još puno prostora za upgrade , naročito ako se plasiramo u LŠ i napunimo kasu. A najviše od svega mi je drago što sam se nakon dosta godina, pa i lagane apstinencije ponovo saživio sa ekipom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Strah me od sistema Makabija(kog nisam gledao), ali stekoh utisak da su disciplinovana, napadacko potentna ekipa.

Zvezda se nije snasla protiv Mitelanda, a deluje mi da nas ocekuju slicni mecevi.

Strah me i lose finalizacije Ivanica i Kataija kao protiv Rendzersa, kad "nece pa nece"

Dalje, u timu imamo igrace koji imaju wtf poteze:Rodic, Srnic, Gabeljic.

Ono sto je takodje problem, jeste sto cemo ver igrati bez desnog beka, odnosno sa Erakovicem na toj poziciji, sto znaci da ce desna strana zavisiti iskljucivo od raspolozenja Bukarija.

Sano se nadam da se ne desi Omonija kad jednom sutnu i daju gol, a mi ne mozemo da ubodemo vola, ili kad nas Serif izbaci sa dva nereguralna gola...

Bumo videli ne...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaista je neshvatljivo to oko desnog beka, a samo onaj ko ne prati fudbal može da popuši priču kako nema desnih bekova koji bi bili dostupni Zvezdi, a dobri.

 

I nije tu samo onaj Panamac iz Anderlehta, koji svakako ne bi bio lošiji od Pićinija, Gajića i Gobeljića (naprotiv, mogao bi da bude samo bolji), već je tu i čitava kolekcija bekova poput onog Bole iz Grashopersa, koji je televizor u boji za sve desne bekove u domaćoj ligi.

 

Lik igra na pozajmici već drugu sezonu, a ne može da računa na mesto u Vulvsima iako, realno, sabija. I sad bi neko rekao, a zašto ga Vulverhemtpon onda šalje na pozjmice dva puta ako je dobar...

 

Nemam pojma, ali bih više voleo da su ga pozajmili nama s pravom otkupa, nego što se suklja podno Alpa. I pominjem ga samo kao primer, a ne kako nekoga oko koga bi sad trebalo da se vodi opštenarodna polemika.

 

Tačno čovek da pomisli da ne ulaze u dilove ako nema nekih kombinacija sa strane, i ako neko nije privatno dobar od dovođenja igrača.

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Favoriti za prolaz smo i po kvotama na kladionici, ali na forumu je Makabi predstavljen kao Bajern a mi smo beton liga. 

 

Tu smo negde, iskreno bih rekao i da smo jaca ekipa od njih. Jesu disciplinovani, trude se da igraju moderno, imaju dobrog trenera, ali nemaju individualce kao sto mi imamo jbg. 

Link to comment
Share on other sites

makabi je kvalitet radnickog iz nisa

 

pobedili oli, svaka cast pa i mi smo pobedili liverpul pre par godina pa nismo real

 

igracki kvalitet je daleko na nasoj strani i sve osim prolaza je skandal

 

a kanga ne moze da igra zadnjeg veznog u evropi, nepismen je za tu poziciju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Decembarski said:

Sramota je sta se radi Ohiju.

Dečka praktično hoće da oteraju posle 6 meseci.

Sta mu se to radi?

Decko je jedva nesto malo kvalitetniji od Pavkova koji je domaci igrac, plus iako drvo ima tu karakteristiku da moze da razbije bunker te stoga moze da bude koristan u situacijama u kojima se Zvezda cesto nalazi.

Ako stranac koji se celo prolece bori sa Pavkovom za mesto treba da zauzima mesto stranca u ovakvoj Zvezdi, onda je ta vizija tima bas nakaradna.

U polju je beskoristan jer mu je igra bez lopte meh, nema dribling, brzina prosecna, skok igra onako, ispromasivao se za medalju....sasvim prosecan prosecan spic. Jedino sto je korisno uradio za polusezonu je onaj gol protiv Partizana, a to je pokrio promasajima protiv rendzersa. Ostale utakmice ne racunam, na njima moja baba moze da da het trik.

Trenutno je situacija takva da stranac u Zvezdi, a posebno spic, mora da bude klasa bar Kangve i Bukarija, Ohi je jedno dve klase ispod.

E sad sto je ljudima lakse da veruju da ga neko maltretira jer mu se ne svidja valjda njegova frizura ili sta li, druga je stvar.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...