Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Vigo je tehnički baš dobro potkovan igrač i brz je dovoljno. Kako je fino otvorio nogu kod gola. 

 

Meni je Kangva intrigantan igrač. U teoriji ima sve. Ima bombu od šuta, dobru loptu, brz je za svoju poziciju, tehnika mu je korektna. Mislim da će biti interesantnan i novom treneru. 

 

Prucev je zanimljiv. Djeluje da ima fudbala u njemu, ali da je još uvijek nedorečen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imaju ti momci štofa ali za neku borbu u El su upitni. Mogli bi uz 3-4 kompletna pojačanja i zadržavanje Dragovića i Ivanića da budu deo ekipe ali ne da budu vodeći igrači. Lepo je i Mitrović odreagovao kod drugog gola, retko ga pohvalim ali sve je odradio fudbalski. Ne treba mnogo da pametuje i teži efektu nego da koristi to što ima startnu brzinu i čim napravi malu prednost šut na gol.

Link to comment
Share on other sites

Mi,ruku na srce,ne možemo da formiramo ekipu koja bi bila konkurentna u LŠ sve i da ove dijabole nisu na čelu kluba ...

Ozbiljan novac za tako nešto treba ...

Ovako ostaje jedino da se nekako dotaljigamo do trećeg šešira i molimo Boga da nam iz četvrtog zapadne neki tim sa kojim možemo ravnopravno da se nosimo ...

Naravno,preduslov svega je da angažujemo ozbiljnog trenera ...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Mi,ruku na srce,ne možemo da formiramo ekipu koja bi bila konkurentna u LŠ sve i da ove dijabole nisu na čelu kluba ...

Ozbiljan novac za tako nešto treba ...

Ovako ostaje jedino da se nekako dotaljigamo do trećeg šešira i molimo Boga da nam iz četvrtog zapadne neki tim sa kojim možemo ravnopravno da se nosimo ...

Naravno,preduslov svega je da angažujemo ozbiljnog trenera ...

ozbiljan novac se i troši u FKCZ samo je problem što se ne troši na dovođenje kvalitetnih igrača i terenera

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mare80 said:

Mi,ruku na srce,ne možemo da formiramo ekipu koja bi bila konkurentna u LŠ sve i da ove dijabole nisu na čelu kluba ...

Ozbiljan novac za tako nešto treba ...

Ovako ostaje jedino da se nekako dotaljigamo do trećeg šešira i molimo Boga da nam iz četvrtog zapadne neki tim sa kojim možemo ravnopravno da se nosimo ...

Naravno,preduslov svega je da angažujemo ozbiljnog trenera ...

Ma jasno je ko dan, da je ovo takmičenje miljama daleko od nekih naših mogućnosti. Ipak ne treba se obrukati, makar da pokušamo da ne primamo po 5-6 komada na utakmici i to će biti neki mali napredak.

E sada ko će ispasti iz četvrtog šešira, ako mi i budemo u trećem, to je sve kocka, ali ako je Šerif mogao da izbori to treće mesto, da probamo i mi. Nismo bili daleko prošli put.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sheriff dobio Sahtjor i Real, Dinamo Zg dobio Chelsea, igrao egal utakmice sa Salzburgom, 2x puko' od MIlana ( ali oni nisu FKCZ da namuce Milan ), hocu da kazem da grupa sa Milanom i Salzburgom je cak i za FKCZ solidna grupa u kojoj moze da se igra fudbal. 

 

Preterujete oko tih petardi, mi smo u obe LS imali Bayern, Liverpool, Napoli, PSG, Spursi, brate misli, ne znas ko je veca azdaja. I to onaj Flikov Bayern, najbolji u ko zna koliko sezona, koji je svima davao po 5,6 i vise golova, osvojio LS sa svim pobedama te sezone, Spursi nikad jaci, 2019 su igrali u finalu LS, Napoli uzasno jak, PSG takodje jaci nego ikada, Liverpool !!! sta o njima tek da kazemo, najjaci u istoriji mozda. 

 

Ali, hocu da kazem da ima dosta grupa gde se moze igrati fudbal, ali eto u dve sezone je FKCZ imala jebene zrebove.

 

A kad imas takve zrebove, mozes da imas i duplo jacu ekipu nego sto imas sada, opet bi se proveo kao bos po trnju i Sahtor i Dinamo Zg bi slicno prosli sa takvim rivalima. Znaci sve zavisi od zreb grupa i da li cemo biti 3.sesir, a postoji realna sansa da budemo treci sesir. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da se spominje povratak Ristica i Milivojevica moram da kazem da bih bas voleo da dodju. To su nasi igraci, nasa deca koja vole ovaj klub i u Zvezdi bi igrali bolje nego sto to rade u inostranstvu. Verujem da mozemo da ih platimo, a i njima je prilika da se oprobaju u LS tako da mislim da je sasvim realno da se nadamo njihovom povratku.

 

Ne znam kakvu ce formaciju igrati novi trener, ali s obzirom na nas sastav i problem sa bekovima mislim da bi nam prelazak na formaciju sa 3 stopera bila dobra opcija. Pogotovo bi se dolazak Ristica uklopio u to jer on ipak nije klasicni levi bek. U tom slucaju bi bilo dobro pojacati se i na desnoj strani, na isti fazon kao Rile i Milivojevic bi bio dobar izbor Lazovic. Mada s obzirom kako se rastao sa Terzicem ne verujem da je realno. Vigo se pokazao kao ok igrac, ali nisam siguran da je kvalitet za LS te s toga mislim da bi bilo dobro da pored njega imamo jos jednu dobru opciju. Da se vratim opet na levu stranu, mislim da je Rodicu proslo vreme na levom beku i vidim ga kao stopera u formaciji sa trojicom nazad. Sve manje ucestvuje u napadu, usporio je, ali je dovoljno pouzdan, iskusan i ima visinu za stopera. Voleo bih videti i osvezenje na mestima gde su Borjan i Kanga. Prvi deluje zapusteno, drugi je neozbiljan za LS. Ne znam koliko bi bilo realno pojuriti Dmitrovica. 
 

U svakom slucaju, ovo je nesto kako bih ja voleo da izgledamo:

Dmitrovic (Borjan)

Spajic Dragovic Erakovic (Lekovic Milunovic Rodic)

Lazovic Milivojevic Stamenic Ristic (Vigo Mijailovic Kangva Azarov)

Bukari Olanjinka Ivanic (Mitrovic Rakonjac Katai)

+ treci golman, Mijatovic, Prucev, L.Nikolic...

Link to comment
Share on other sites

Dmitrovic je sad prvi golman Sevilje,sad ce ona bas da dolazi

 

Stamenic u veoma mladoj ekipi Kopenhagena

slicnog kvaliteta kao mi

nije uspeo da se izbori za vecu minutazu

 

Stefan Mitrovic mora mnogo da se popravi,trenutno je slabiji od Gavrica

osim brzine nista za sad.

 

Evo nasi direktori kazu da se ugledaju na Dinamo Zagreb

Ja kazem ugledajte se i na Dinamo KIjev,Moskvu..

Svi oni imaju sjajne omladinske akademije, i daju sansu mladim odmah

 

Nasa omladinska skola je bolja od Dinama Zagreb,sad,sigurno

stalno ih dobijamo na onim mladim turnirima

Njima dobijaju mladi sansu bez ikakve statistike

Da eto i Dani Olmo nije nesto igrao u DInamo II u drugoj ligi

sa 18 godina 25 utakmica 3 gola kao krilni napadac

 

Ae sad uporedimo sa Mijatovicem 8ut 5g, Sljivic,Nikolasevic,Bubanj,pre toga Mituljikicima.....

Link to comment
Share on other sites

Z. Terzić (serijal "ZVEZDA- Iz pepela do Lige Šampiona"):

Kad sam došao ko su najbolje revizorske kuće da nam pogledaju papire i naprave presek. Posle dva meseca rade su podvukli crtu da Zvezdi nema spasa. Tad sam ih pitao "Jel to to? Najbolje od vas", odgovorili su potvrdno, a tada sam rekao "Ajd' sad se pomerite, sad ću ja" - počeo je Terzić.

 

Jebeš budalu ali stvarno imam transfer blama dok čitam.

  • Like 2
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, СтелаРоса said:

Pa nije bas Dmitrovic prvi golman, evo sinoc protiv Mancestera je bio na klupi. Poslednje dve utakmice u La Ligi je branio, ali do tada uglavnom na klupi. Stamenic je bio standardan u Kopenhagenu dok se zimus nije dogovorio sa nama, od tada ima manju minutazu.

 

Dmitrovic je liga iznad nas. Ne bismo mi ni do Svilara iz Rome mogli, decko ne brani ali je mlad i tek je prva godina ugovora, moze uvek na neku pozajmicu u Italiji. Pitanje je koliko nam je Ilic iz Kotrajka dostupan, verovatno ce radije ganjati karijeru u MLS. Branice nama Borjan (i cascavati nas prisustvom) dokle moze, onda ce gurnuti Miladinovica na gol. Mozda dodje u obzir Radunovic ili tako neko. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Duh koji lebdi said:

 

Dmitrovic je liga iznad nas. Ne bismo mi ni do Svilara iz Rome mogli, decko ne brani ali je mlad i tek je prva godina ugovora, moze uvek na neku pozajmicu u Italiji. Pitanje je koliko nam je Ilic iz Kotrajka dostupan, verovatno ce radije ganjati karijeru u MLS. Branice nama Borjan (i cascavati nas prisustvom) dokle moze, onda ce gurnuti Miladinovica na gol. Mozda dodje u obzir Radunovic ili tako neko. 

Ma branice Borjan sigurno, ono iznad je samo neko moje mastanje o tome kako bi tim trebao da se pojaca. Borjan ce prestati da bude prvi golman kad on to bude pozeleo, a ne kad klub odluci.

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2023 at 9:01 PM, Kooineeperk said:

Nemanja Radonjic je takodje neko kome fudbal deluje da nije u prvom planu ali on kad zaista hoce on svasta moze. Vratiti njega bi bila strasna stvar. 

 

Radonjić će biti Katai posle Katajia.

Link to comment
Share on other sites

Operativni direktor Crvene zvezda Marko Petrović govorio za Politiku i razrešio dileme koje su se pojavile u javnosti oko kratkoročne pozajmice koju je klub uzeo da bi refinansirao poreske obaveze. 

- Prihodi kluba su izuzetno sezonski, 80 odsto realizacije se dešava u tri meseca godišnje. U međuvremenu, klub se finansira putem eskonta i kredita.

Nedavno smo otvorili više kreditnih linija sa stranim finansijskim institucijama koje su prepoznale stabilnost i rast Crvene zvezde, ali i imaju veliko poverenje u aktuelni klupski menadžment.

Da bi refinansirali u celosti poreske obaveze u martu pre priliva koje očekujemo na leto obezbedili smo jos jednu kratkoročnu pozajmicu.

Svašta se pisalo po medijima za tu pozajmicu, jedina istina je da smo zapravo napravili uštedu u troskovima jer je kamatna stopa na tu pozajmicu oko devet odsto na godišnjem nivou, dakle manja od kamate koji smo plaćali prema poreskoj upravi

Link to comment
Share on other sites

Quote

Jedan od ciljeva rada našeg skautinga je da se prate igrači koji bi mogli da se vrate", zaključio je Mrkela.

 

Ne muto mutavi, to je jedini cilj tvog skautinga, da otvoris 10 tabova sa sastavima u poslednjih 10 godina.

 

Kako ovaj Mrkela moze sam da predje ulicu, meni nije jasno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav i svim članovima navijačima FK CZ .Red je da vas pozdravim jer mi je i na ovom topicu prvi upis.

 

On će reći kakvo mišljenje imam o ovim secikesama u vrhuški FK.

Pročitah danas pa nisam mogao da ostanem imun na ovo najavjivanje vrelog leta. 🙂

 

 

 

Screenshot_5.jpg

Pravi naslov za gospodina.Jer bio bi mnogo učinkovitiji kao meteorolog nego sportski direktor FK CZ.

 

Edited by Zadnji vezni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...