Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Ja mislim da Luka ne moze da napravi razliku kod nas. Nije kreativan igrac, ako nije fizicki full spreman bio bi minus na terenu. Kapiram da je pored Kange potreban neki novi Sanogo, da pegla defanzivu.

 

Pored Kataija i Ivanica koji po mom misljenju vise ne treba da igraju na krilnim pozicijama, Djuricic bi bio visak. A na krilima moraju da igraju ozbiljni trkaci koji nece bezati od defanzivnih zadataka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Markoss said:

 

S

 

Mada, meni je Borha bio sasvim korektan. Cak bolji od vecine napadaca koje smo imali u zadnjih 5,6 godina. Bajko je kod Robija odlicno branio, posle je bio sve slabiji, ali nije on nikad bio medju gorima. Korektan je bio, sto je do njega, branio je. 

 

 

 

Borha je bio odlican, posebno u sezoni 2011/12, kad je zabio 9 golova i imao par asistencija i uvek bio opasnost za rivala. Steta sto je otisao, sad mu gledam statistiku nakon Zvezde, igrao je po Juznoj Americi, a recimo 2020 je za LDU Quito zabio 24 golova na 31 utakmicu ( 24x bio starter ), lani je za Universidad Catolica zabio 9 golova. Iako ima 35, i dalje prasi odlicno. Igrao po Meksiku i to sasvim dobro. 

On i Evandro odlicni stranci za tadasnju Zvezdu i platezne sposobnosti, Lazovic, Tosic, Cosic, Vesovic, Micko, zapravo ona prva polusezona kad je Robi dosao , prolece 2011 je bio i najbolji period sto se tice kvaliteta fudbala iz tog perioda. 

Kasnije vec na leto smo menjali tim, otisao Tosic ( pa se vratio u januaru 2012 ), dosli Bruno Mezenga i jos par njih, ispali od Rena, a u domacoj ligi smo vec na pocetku bili pokradeni sa onim nepostojecim penalom za Spartak na 18m od gola, pa onda promasen penal Evandra u derbiju i -10 na kraju polusezone. 

I tek nakon toga smo u zimskom prelaznom roku odradili cuveni M prelazni rok ( Maksimovic, Mladenovic, Milivojevic, Milunovic, Micko prekomandovan u seniore itd itd ) , mozda je bio jos neko. 

Osvojili smo Kup te 2012 i dupla pobeda u 1/2 u derbiju.

Nakon toga znamo sta je bilo Bordo, Murinjo, Sa Pinto pa onda Slavisa, pa izbacivanje iz Evrope, pa Grof, pa Miloje i ostalo je istorija. 

Sve ce to lepo da bude u dokumentarnom filmu, bez brige. 

 

Da je neko u leto 2014 dosao iz buducnosti i rekao da ce do 2023 FKCZ 3x da igra LS, da nanize x domacih titula, da se igrati par puta Ligu Evrope i par puta prezimiti, oterali bi ste tog coveka u ludaru bez razmisljanja. 

Tako da, DA, zaista ima materijala za ovaj dokumentarni film sto se napravio. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ristic, povredjen trenutno a i pre povrede nije bilo mesta za njega u Benfici, igrao nesto minimalno sa klupe, tako da je bas bas realna opcija.

Milivojevic obe ruke za njega, samo mnogi ne vide da tu ima jedna velika "mana" kod njega, i mnogo veliki problem, a to je da je javno ustao i kritikovao rad FSS, podrzao Vidica i jos po nesto.

2 hours ago, Profesor said:

Ja mislim da Luka ne moze da napravi razliku kod nas. Nije kreativan igrac, ako nije fizicki full spreman bio bi minus na terenu. Kapiram da je pored Kange potreban neki novi Sanogo, da pegla defanzivu.

 

Pored Kataija i Ivanica koji po mom misljenju vise ne treba da igraju na krilnim pozicijama, Djuricic bi bio visak. A na krilima moraju da igraju ozbiljni trkaci koji nece bezati od defanzivnih zadataka.

Nek gusla onda Srnic, zna odbranu. Kapiten bilo kojeg PL tima i covek koji ima 10-13k minuta na terenu u PL, ne moze da bude igrac manje na terenu u Zvezdi.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Igor_ said:

 

Nek gusla onda Srnic, zna odbranu. Kapiten bilo kojeg PL tima i covek koji ima 10-13k minuta na terenu u PL, ne moze da bude igrac manje na terenu u Zvezdi.

 

Napisao sam jasno profil Sanogo, a ne Srnic. Milivojevic ako nije max fizicki spreman jeste igrac manje. Ionako nam je matora ekipa. Kanga ima ko zna koliko godina, Katai i Ivanic imaju status svete krave. Milivojevic generalno nije mator, ali znamo da ima igraca koji sa 35 mogu da budu bruka spremni, a neki i sa 30 su penzija. 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Profesor said:

 

Napisao sam jasno profil Sanogo, a ne Srnic. Milivojevic ako nije max fizicki spreman jeste igrac manje. Ionako nam je matora ekipa. Kanga ima ko zna koliko godina, Katai i Ivanic imaju status svete krave. Milivojevic generalno nije mator, ali znamo da ima igraca koji sa 35 mogu da budu bruka spremni, a neki i sa 30 su penzija. 

Za moderan fudbal ti ne treba igrac kao Sanogo, koliko god da ga gotivim, danasnji fudbal ne trpi jednosmerne igrace (bekovi su sad primarno napadcki orijentisani), ako imas veznog koji treba da glumi treceg stopera kao Sanogo, a sa tehnikom je na vi, to je odma igrac manje. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Igor_ said:

Ristic, povredjen trenutno a i pre povrede nije bilo mesta za njega u Benfici, igrao nesto minimalno sa klupe, tako da je bas bas realna opcija.

Milivojevic obe ruke za njega, samo mnogi ne vide da tu ima jedna velika "mana" kod njega, i mnogo veliki problem, a to je da je javno ustao i kritikovao rad FSS, podrzao Vidica i jos po nesto.

Nek gusla onda Srnic, zna odbranu. Kapiten bilo kojeg PL tima i covek koji ima 10-13k minuta na terenu u PL, ne moze da bude igrac manje na terenu u Zvezdi.

Milivojeviću, po meni, vrata treba uvek da budu otvorena, ali se plašim da nije baš u top formi.

 

Elem, Ristić i Nemanja Maksimović su po meni dosta solidna rešenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srecan rodjendan Luki Milivojevicu! Moze da se vrati kad god hoce i zavrsi karijeru kod nas (a nije vise ni mlad). Na poziciji defanzivnog veznog, sa svojom visinom u skoku, preciznoscu, sutem iz daljine, jedan takav pored nekog kreatora (nadam se ne Kanga) bi nam odlicno legao. 

 

Ako ne moze Milivojevic, onda je dobar i Nemanja Maksimovic 🙂

 

Leva strana, ako moze Ristic (mladji) i/ili Mladenovic (vec je na zalasku ali mislim da je overall bolji).

 

Kad smo vec kod povratnika, Dejan Joveljic je jos uvek dosta mlad, iako je preko bare, dobio je poziv i za repku sada nakon one USA turneje. Mislim da smo trebali duze da ga zadrzimo a ne odmah prodamo. Luka Jovic se pominjao ali nesto ne bih voleo da ga vidim opet u nasem dresu jer mi deluje da je postao preveliki maneken, da mu je fudbal sporedna stvar a ne karijera. Tako deluje ovako izdaleka. Nemanja Radonjic je takodje neko kome fudbal deluje da nije u prvom planu ali on kad zaista hoce on svasta moze. Vratiti njega bi bila strasna stvar. 

 

Eto malo mastanja... 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam juče TSC-Vojvodina. Domaći su prilično bolja i uigranija ekipa. Nadigrali su Vojvodinu, ali su propustili šansu da riješe meč. I ovi iz VAR-a su na kraju pogurali Vojvodinu. 

 

TSC ima nekoliko dobrih igrača:

 

- Đakovac je vezni fudbaler koji igra dobro u oba pravca. Fino čuva loptu, dobija duele i dosta trči. 

 

- Ilić nam je poznat. Prefinjen tehničar sa dobrom lijevom nogom. Dobro izvodi prekide. 

 

- Ratkov je pravi napadač stare škole. Snalažljiv u 16m, igra dobro glavom, ima šut sa obje noge. Nije nešto ni spor za svoju konstituciju(195). 

 

Dobar je i golman Ilić. Ima 19 godina i standardan je na golu. 

 

U Vojvodini najviše fudbala zna Čumić. Ima finu brzinu, a nije glup igrač. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam pre nekoliko dana Arsenal Palas i ne znam odakle vam to da Luka nije fizicki spreman. Igrao od pocetka sasvim korektno.

1 hour ago, Kvaratskhelia said:

 

 

U Vojvodini najviše fudbala zna Čumić. Ima finu brzinu, a nije glup igrač. 

Cumic je dosta limitiran igrac. Pratim ga jos od Metalca. Za Zvezdu koja ce igrati Ligu sampiona on nije ni za klupu. 
 

Za ove iz Tsc se slazem.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam i ja juče TSC - Vojvodina i na preskoke duele dva Radnička ...

Da li je do stanja terena ili ne ono što je upečatljivo je drastična razlika u kvalitetu ova dva meča ...

Da se razumemo,TSC - Vojvodina je da kažemo solidna utakmica,ništa više od toga, ovu drugu je bilo baš tužno gledati ...

Jednostavno nemamo timova za ligu koja bi brojala više od 10 - 12 timova ...

Edited by mare80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne ide se ni sa pivskim stomakom... 

Ni tako slažem se tako da ako već Borjan nije u stanju da se dovede u red treba naći iskusnog golmana, eto taj Kovačević iz Poljske bi verovatno rešio problem.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Perkos2 said:

Ni tako slažem se tako da ako već Borjan nije u stanju da se dovede u red treba naći iskusnog golmana, eto taj Kovačević iz Poljske bi verovatno rešio problem.

Skupo. Ne verujem da imaju toliko da se otvore.

Možda treba razmišljati o Petroviću iz USA. Nije ni on jeftin, ali mislim da su veće šanse.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Skupo. Ne verujem da imaju toliko da se otvore.

Možda treba razmišljati o Petroviću iz USA. Nije ni on jeftin, ali mislim da su veće šanse.

Ako se ima za Milivojevića, Ristića, Đuričića mora da se neđu pare i za golmana. Lično ne očekujem da će pomerati Borjana a da će on ipak malo doterati formu.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam juče TSC-Vojvodina. Domaći su prilično bolja i uigranija ekipa. Nadigrali su Vojvodinu, ali su propustili šansu da riješe meč. I ovi iz VAR-a su na kraju pogurali Vojvodinu. 
 
TSC ima nekoliko dobrih igrača:
 
- Đakovac je vezni fudbaler koji igra dobro u oba pravca. Fino čuva loptu, dobija duele i dosta trči. 
 
- Ilić nam je poznat. Prefinjen tehničar sa dobrom lijevom nogom. Dobro izvodi prekide. 
 
- Ratkov je pravi napadač stare škole. Snalažljiv u 16m, igra dobro glavom, ima šut sa obje noge. Nije nešto ni spor za svoju konstituciju(195). 
 
Dobar je i golman Ilić. Ima 19 godina i standardan je na golu. 
 
U Vojvodini najviše fudbala zna Čumić. Ima finu brzinu, a nije glup igrač. 
Ratkov mislim da je odbio 4 miliona iz MLS, hoće Evropu, Ilić hoće Italiju ali Verona verovatno ispada ima još godinu na pozajmici iz Troa valjda.
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Don Juan said:

Skupo. Ne verujem da imaju toliko da se otvore.

Možda treba razmišljati o Petroviću iz USA. Nije ni on jeftin, ali mislim da su veće šanse.

Aca Jovanovic bi bio najrealnije resenje.

Ja ga se jos secam kada je branio za Radnicki iz Nisa, stvarno je dobar golman. Imao je epizodu i u spanskoj ligi

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, berti said:

Ovaj Barak Obama se nešto femka.

Eto Cokne u pohodu na tron Evrope.

Mislim da je više do naših novinara, ako možemo tako da ih nazovemo. Čovek je rekao da neće pričati o tome dok se ne završi sezona, što je sasvim normalno, ali su izjavu "ja sam trener Makabija" preveli u "ne dolazim u Zvezdu".

 

Videćemo na kraju sezone u Izraelu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...