Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

8 minutes ago, Redstar0356 said:

Mitrovic je za njega krilo i po, Mitrovicu se na prvi dodir lopte vide da zna fudbal, Motika kad udje deluje dezorijentisano, kao da je prvi put na terenu. 

Mustafa brz voz za Motiku a nama pored Ivanica, Kange i Kangwe i treba brzi voz

 

Ima i Motika dosta kvaliteta, ali nema sansu da ih pokaze. Otkad je dosao cini mi se da je samo jednom starter bio. Ovo ostalo je sve ulazio po 15-20 minuta kad je vec sve reseno i svi cekaju da sudija svira kraj. Tehnicki je bolji od obojice, posebno od Mustafe koji je sirov materijal. Da se razumemo, sva trojica imaju kvalitet i treba da igraju.

Edited by Venger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ovo je ozbiljno proseravanje, covek je bio najbolji na terenu protiv Izraela(koji zamalo da uzme celo EP), jedinu utakmicu gde smo bili konkuretni na tom u19 EPu.
 


Slazem se, ali Stankovic po subjektivnosti prevazilazi Miloja i Grofa zajedno.

 

Kad nekog gotivi - to je to, gurace ga ko Nikolica (dok ovaj nije bas napravio jedan ozbiljan prekrsaj) ili Krstovica proslo leto. Kad ga ne gotivi, ko tipa Radulovica i Motiku, to je to, da dube na glavi nece igrati.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Markoss said:


Slazem se, ali Stankovic po subjektivnosti prevazilazi Miloja i Grofa zajedno.

 

Kad nekog gotivi - to je to, gurace ga ko Nikolica (dok ovaj nije bas napravio jedan ozbiljan prekrsaj) ili Krstovica proslo leto. Kad ga ne gotivi, ko tipa Radulovica i Motiku, to je to, da dube na glavi nece igrati.

E to je ozbiljan problem i pokazatelj da mister Deki nece daleko dogurati, jer to ne sme da se radi. Ali jbg, nije u nas cigana nista neobicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, goldberg said:

 

Cekaj malo, tip ima 22 godine i vec je ozenjen?

 

Ima li neki fudbaler koji se nije ozenio rano (ili koji nije ozenjen, a presao je 30tu)?

 

 

Lazar Markovic mi je prvi pao na pamet, nas Radonjic i onaj, zaboravih mu ime, sto je posle derbija jednom izjavio da su trebali da nam daju 5, 6 golova na Marakani 🙃

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Markoss said:


Slazem se, ali Stankovic po subjektivnosti prevazilazi Miloja i Grofa zajedno.

 

Kad nekog gotivi - to je to, gurace ga ko Nikolica (dok ovaj nije bas napravio jedan ozbiljan prekrsaj) ili Krstovica proslo leto. Kad ga ne gotivi, ko tipa Radulovica i Motiku, to je to, da dube na glavi nece igrati.

 

to su sve nagadjanja

 

kao prvo, ni motika ni radulovic nisu neki ekstremni talenti pa da moraju da igraju

 

kao drugo, pitanje je kakvi su na treninzima, koliko se trude, itd.

 

da su sad oni neki novi salah i mane pa da kaze covek, a ovako je pitanje da li ce dogurati do liga petice

Link to comment
Share on other sites

Ma ja mislim da nema vez to gde ko igra neko ko kakav karakter ima i onu stvar.

 

Stanković je napravio dobru karijeru, bio je zahvalan igrač gde god da je igrao. Kapiten naše repreznetacije i ako je. Ali Stanković nije bio hrabar igrač. Pored svega dobrog što je krasilo njegovu igru ja ću pamtiti i da je bio od onih igrača koji se više kriju iza lopte nego što je traže i otkrivaju se da ponude jednu opciju više u napadu. Njegova igra se bazirala na taktički disciplinovanoj igri i tom nekom šutu koji je imao. Ali on nije igrač koji je voleo da lopta bude kod njega, da ga saigrači non stop traže za pas, da se nudi da rastereti saigrače ili sačuva loptu kako bi se tehnički darovitiji i bolji igrači otvorili ili našli u boljim pozicijama.

 

Npr. poređenja radi Vidić je bio lav na terenu, hrabar sa mudima do poda, a Stanković nije bio tako hrabar igrač. Više voli na sigurno da ide i da ne rizikuje previše u igri. Takav će biti kao i trener. To ne mora nužno biti loše. Ako se ispostavi da njegove procene budu pun pogodak u 80% slučajeva imaće potporu u tome što radi u tim njegovim procenama. Ali takav karakter neće previše rizikovati i eksperimentisati sa mladim igračima i imati poverenja u njih. Plus nek je tačno i ovo što Markos kaže, da ulogu u izboru njegovom ima i to da li nekog više ili manje zagotivi sve vam se samo kaže sa tim. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

stankovic je bio hrabar i borben igrac. to sto ti pises je besmisleno, nema veze sa hrabroscu. sta je on imao da drzi loptu kod sebe kad nije bio pirlo ili zidan. znao je svoju ulogu. kao da kazes da gatuzo nije bio hrabar jer nije trazio loptu

 

covek je bio standardan u interu koji je harao u tom periodu i godinama bio medju najjacim timovima u evropi

 

no nebitno. kao trener isto radi dobar posao, videcemo vec kako ce se pokazati ove sezone, ali meni je vec dovoljno sto u domacici idemo na gol vise

Link to comment
Share on other sites

Uh, uh, da Deki nije bio hrabar. Ima ona sitiacija, mislim da je finale lige sampiona, kada se Deki sprema da udje, a Murinjo pokazuje rukama sta treba da radi. Da ide do kraja, hrabro, u kost... Takva je bila Dekijeva igra. Nije moga da bude Piksi ili Dejo, bio je drugi tip igraca. Uostalom, u Interu su to bili Snajder, Mota, pa i Kambiaso. Deki je jurcao, ginuo, svud ha je bilo. Nije se libio da ulazi u duele, raspali iz daljine. Nikada nije folirao i zato je izuzetno cenjen na čizmi. To sve jeste hrabrost, nema veze sto nije bio mocan sa loptom kao Zidan ili Pirlo. Problem je sto su u reprezentaciji umislili da je on mozak ekipe pa ga ganjali da igra ono sta nije mogao.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

Pa,dovodjenjem ovog malog iz Nisa,deluje da je njemu krilna pozicija nedohvatljiva. Nego,sta mislite - hoce li Sanogo u 11 protiv Pjunika i ko onda ispada iz postave?

Neće igrati Sanogo. Ostaviće sigurno ovu postavu i protiv Pjunika. Jermeni su rival koji će pretežno da se brani na Marakani, u tom slučaju trebaju da igraju zajedno Kanga i njegov mlađi i bolji brat. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vepar said:

stankovic je bio hrabar i borben igrac. to sto ti pises je besmisleno, nema veze sa hrabroscu. sta je on imao da drzi loptu kod sebe kad nije bio pirlo ili zidan. znao je svoju ulogu. kao da kazes da gatuzo nije bio hrabar jer nije trazio loptu

Pa ne mislim na tu hrabrost da je borben igrač već da uradi nešto van svoje uloge. I to pišem u kontekstu ovoga što teže daje šansu mladim igračima. Nisam ja mislio da je trebao da dribla trojicu i deli pasove kao Snajder, ali je bio igrač koji se krio lopte. I opet kažem to nije nužno loša stvar jer njegova karijera govori o tome, ali zato neće rizikovati previše ni kao trener.

 

Zato recimo kada Zvezda bude igrala sa ekipama sličnog kvaliteta sebi ove sezone nećeš videti neko nadigravanje sa protivnikom koji većina vas priželjkuje već će to biti neka oprezna, taktička partija. 

A imaš trenera koji izađu da igraju fudbal i protiv jačih protivnika. Recimo Gasperini sa Atalantom je to radio i u LŠ i u ligi.

 

A to da je Stanklović bio borben igrač ja ne sporim.  

Link to comment
Share on other sites

Uf Dzoni, mislim da nisi u pravu. Moguce da si pod utiskom igara u repstaciji ili medijskih prica gde je on bio dezurni krivac sto igramo lose, ali Dejan uopste nije bio alibi igrac, nit se krio od lopte. Meni licno genijalan veznjak, takticki perfektan, dobar sut, siguran pas, da sad ne nabrajam sve, ali bas kompletan fudbaler i to ne ono master of none, vec bukvalno nije imao manu u igri.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno ne znam coveka (deliju ili grobara) a da nije gotivio Dekija kao igraca. Da budem iskren, malko sam pisnuo u gace kad je dolazio  jer sam se nadao da ce preneti svoje fudbalsko znanje i energiju na  igrace a tako je nekako i bilo u pocetku

e sad sta se desilo pa ga je neko kidnapovao a poslao nam alibi oteklog debeljka koji svrsava na gobelju i srnica i jebe kevu svojim suludim rotacijama, to ce zauvek ostati misterija

meni prosto cudno da 2x Kanga tandem igra ovoliko dugo bez izmene. nije moguce da 1 srndeljo nije usao to da razjebe do sad

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Don Juan said:

Deki je u reprezentaciji često bio žrtva taktike, pošto ne znam na kojoj poziciji nije igrao. Čak ga je ludi Đora protiv Rusa ubacio u napad. 

Taj ludi Đora školuje srpske trenere zato i igramo loš fudbal. Što se Stankovića kao igrača tiče igrao je ono što zna i može i to vrhunski. Nema to sad mnogo veze sa trenerskim poslom, mnogi dribleri i totalni napadači kao treneri postanu batađoristi a neki koji su bili bekčine naprave ofanizivnu igru svoje ekipe. U danšnjoj Zvezdi je i lako i najteže biti trener najviše zato što trener ne odlučuje sam o sastavu ekipe.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sjećaš li se Rum kasato said:

Bio je talentovan golman kad je ušao u prvi tim. Imao odličnu građu i dobre reflekse, ali je bio velika kiksara. To ga je očigledno koštalo neke bolje karijere. 


Vise ga je kostala hronicna povreda koja je krenula u Spaniji. Ni u Spartaku prosle sezone nije branio bas zbog nje, al nadam se da se oporavio sad.

 

Kiksao jeste, al sem onog u derbiju sa Tavambom i protiv Vozdovca (mada tu je i Andjelkovic kumovao), ja se ne secam jos nekog kiksa. Mada jbg, dve najbitnije tekme.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:


Vise ga je kostala hronicna povreda koja je krenula u Spaniji. Ni u Spartaku prosle sezone nije branio bas zbog nje, al nadam se da se oporavio sad.

 

Kiksao jeste, al sem onog u derbiju sa Tavambom i protiv Vozdovca (mada tu je i Andjelkovic kumovao), ja se ne secam jos nekog kiksa. Mada jbg, dve najbitnije tekme.

A Drincic kad je dao gol iz slobodnjaka? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...