Jump to content

FK Partizan 2022/23


Barkley#34

Recommended Posts

Bravo, bravo, ova ekipa je uspela što mnoge prethone dugo nisu, da se jedem i nerviram zbog njih.... Bukvalno pakao od gola, pa nadalje, ali moram priznati da nisam mislio da možemo da izdržimo.

 

 

:Hail: za hrabrog Petrića, :Hail: doktora Natha, ali i ostale momke.

 

 

I ajde vi sada meni objasnite?

 

Kako ekipa koja je kod Stolice padala na kolena u 60. minuti tekme, sada trči 100 minuta? Ne verujem da su menjali kondicionog, niti da je bilo nekih dodatnih priprema.

Ispadne da je sve to psiha, postavka igre, šta već...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim je pre nedelju dana izgubio od drugoligaša u kupu...

 

Kakva doktorska partija Natha. Štoperi fantastični. Popović je između dve sezone negde pronašao sigurnost i duplo je bolji nego pre. Majstorski je danas poskidao sve. Traore je imao jedan loš opasan pas u prvom delu a posle je preorao teren. Dijabate baš, baš ozbiljan u odbrani.

 

Iznad svega, ozbiljan i koncentrisan pristup, kao i trčanje. 

 

Nadam se da Urošević nije ozbiljnije povređen jer se sa Šehovićem nećemo naigrati. Riki ne može ništa u polju protiv ovakvih protivnika. Andrade tanko a onaj promašaj je neozbiljan.

 

Sve je moguće u ovoj grupi. Čekaju nas šokovi do kraja.

 

Sto puta bravo!!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

 

Just now, ChrisJudd said:

. Do kraja će svi pobediti Slovačko, pa nam trebaju minimum 2 boda iz preostale dve utakmice.

 

Moglo bi lako da dođe do situacije da nam treba jedan boj iz ove dve, plus to Slovačko. Ali ok, da ostavimo kalkulacije za zadnja 2 kola.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

 

 

Moglo bi lako da dođe do situacije da nam treba jedan boj iz ove dve, plus to Slovačko. Ali ok, da ostavimo kalkulacije za zadnja 2 kola.

 

 

 

Da, možda bod u Nici, ali uz gol razliku bolju od njih. Naravno, pobeda protiv Kelna u sledećem kolu bi praktično rešila sve, ali bi to bio veći podvig nego ova pobeda.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Napašće nas Keln kao lud, popizdeli su. Samo da svi budu zdravi do tada pa da se pobijemo. 

9 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Ne pamtim borbeniji Partizan.

Protiv Sparte je ovako prštalo. Zbog raznih razloga, tek sam u nedelju prvi put gledao na stadionu ove sezone i bilo je nečeg u pristupu, presingu i igri što je jako ličilo na onaj dobar period Stanojevog Partizana. Ima jednu bitnu razliku -  ne pamtim smireniji Partizan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Traore 💪💪💪

 

Natko je dokazano doktor, posle Moreire moj omiljeni stranac kod nas (Diaru i Klea ne računam, oni su naši).

 

Najveće iznenađenje mi je to kako su trčali, sve su pokrili, Keln nam realno nije stvorio nijednu stopostotnu

 

Lutovac brate, pa tako mogu i ja, trči, bij, padaj, simuliraj... au sine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Velika pobeda. Bas velika.

Jesu na stislu u prvom poluvremenu i gol je visio u vazduhu, ali smo izdrzali, a u drugom smo mi bili blizi da postignemo drugi, nego da oni izjednace.

 

Mozda i mozemo proci grupu, al tek sledi tezak posao. Igrace sad svi maksimalno protiv nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo su nas potcenili sinoc, bar gledajuci sastav. Sanse su nam pravili samo na njihov kvalitet - obicno centarsut i jako dobar prijem u srcu sesnaesterca. Ja se secam bar 2 takve sanse. Sutevi su im bili traljavi, sto je bilo i do pritiska od strane nasih fudbalera. Cilj je neizgubiti sledece kolo. Verujem da ce poslati najbolji tim.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Još me drži euforija od sinoć, moram još da pričam o utakmici :classic_biggrin:

 

Moram da priznam da na početku nisam delio fascinaciju komentatora sa Arene sastavom koji je izveo Petrić. Jer možeš na papiru da budeš ultraofanzivan koliko hoćeš ako ne možeš da sastaviš dva dodavanja i ako te nabiju u 16. I bilo je podugačkih perioda sinoć kada se upravo to i dešavalo. Ali je bitno da je bila vidljiva želja da se napadne gol kad god je moguće. Takođe, uopšte mi se nije svidelo to što nismo igrali presing i što su praktično bez otpora dolazili na 30-40 m od gola. A čak i u tom prostoru nije baš bilo dobrog pokrivanja prostora niti agresivnog pritiska na loptu. Međutim, koliko god to meni bilo nelogično i u neskladu sa modernim fudbalom, moram da priznam da je radilo. Jer na toliku ofanzivu i posed lopte, Keln se nije ubio od šansi za gol, kad se sve sabere možda smo bili egal ili smo čak mi imali neku više. 

 

Popović je dosta "plivao" kod centaršuteva. Očigledno je linijaš ali pokušava da to ispravi i zato često idu loše procene. Generalni mi je utisak da on za svoje gabarite nedovoljno gospodari petercem, da ne pričam o prostoru van toga. Ali je sinoć sve što je šutnuto na gol dobro branio. Imao je i jednu vrhunsku odbranu kad je sprečio autogol pred kraj. Uglavnom, clean sheet protiv bundesligaša na njegovom terenu nije mala stvar i trebala bi da bude dobra za samopouzdanje.

 

Zadnja linija je pokidala, sa izuzetkom Filipovića. U drugom poluvremenu je bio nešto bolji, ali prvo je bilo horor. Svaki duel je izgubio i prolazio ga je svako kako je hteo. Ali zato ova trojica...Štoperi su za čitavu utakmica imali dva loša postavljanja, za utakmicu gde je protivnik ovoliko napadao to je sjajno. Urošević je bukvalno izginuo, nije mogao da stoji na nogama na kraju. Brutalan ritam je bio generalno, a naročito po njegovoj strani.

 

Traore je čovek stvarno talentovan za defanzivu. Ajde što mu dimenzije i atkletika daju prednost u duelima, ali mu je kretanje i postavljanje odlično, sinoć je gotovo uvek bio na pravom mestu. Koliko god bio sirov i neupotrebljiv u napadu, za odbranu je zlata vredan, naročito kad su ovakvi protivnici u pitanju. I Natho je odlično odigrao svoje na obe strane terena, kod njega mozak odlično nadomešćuje sve što telo ne može da isprati i zahvaljujući tome je i on imao brdo oduzetih lopti sinoć.

 

Krila nisu u potpunosti odradila svoje sinoć. Menig je nekoliko puta prelako i neodgovorno ispao u odbrani, a što se tiče napada bio je može se reći standardan, a to je da te uglavnom nervira a onda napravi potez koji donese veliku šansu ili gol. Dijabatea baš nije slušala lopta sinoć, jeste i njemu trebalo malo vremena da se navikne na intenzitet duela koji su domaći nametnuli, ali mislim da mi nije to bio najveći problem, već prosto nije bilo njegovo veče i već za nedelju dana očekujem mnogo bolju njegovu partiju. Ali je zato nazad bio odličan, tu je baš pošteno odradio svoje.

 

Rikardo je veći deo meča bio ball stopper, nama je kraj akcija bio kad lopta dođe do njega. U finišu utakmice je bio bolji i nesebičniji i baš je nepravda što zbog Andradea nije upisao asistenciju. Pavlović me ozbiljno zaintrigirao, vrlo zanimljiv igrač. Samo dva poteza da se izdvoje, kad pored aut linije meko prima na grudi loptu koju je ispucao golman i odmah kreće u dribling, i drugi kada je primio i šutnuo onu loptu u 16, samo ta dva poteza mogu mnogo da kažu o potencijalnom kvalitetu. A i sve ostalo što je odigrao je baš ohrabrujuće, bez obzira što je sudija dozvolio da ga brane i preko ivice faula.

 

Ono što smo znali još jednom nam se ogolilo i sinoć, nemamo zamene za startere. Trener Kelna, na onako jak ritam, ubacuje dvojicu, pa još dvojicu svežih a ja razmišljam kog mučenika ovaj naš da ubaci. Lutovac je uspeo da crkne posle tri sprinta i da sledeća dva minuta posmatra kako svi trče oko njega, odlepio sam. makar je Šehović fino odradio svoju epizodicu. Uglavnom, nas ova utakmica može skupo da košta u smislu potrošenosti, za vikend bi stvarno moralo nekoliko igrača da odmori. I ovu ligu konferencija bi stvarno trebalo najozbiljnije shvatiti, kao prvi prioritet, naročito posle sinoćnjeg meča, velika bi šteta bila da ne iskoristimo lepu priliku da se u ovako jakoj grupi borimo za prolaz do kraja.

 

 

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Alek The Great said:

Malo su nas potcenili sinoc, bar gledajuci sastav. Sanse su nam pravili samo na njihov kvalitet - obicno centarsut i jako dobar prijem u srcu sesnaesterca. Ja se secam bar 2 takve sanse. Sutevi su im bili traljavi, sto je bilo i do pritiska od strane nasih fudbalera. Cilj je neizgubiti sledece kolo. Verujem da ce poslati najbolji tim.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

 

Ne da će da dođu sa najboljim timom već će biti naoštreni da nam nanu naninu zbog poraza sinoć. Neće biti lako ali možda to njihovo kurčenje nekako preokrenemo u našu korist, pogotovo ako uvaljamo prvi gol kao sinoć, tad će baš da im uđe voda u uši.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Arsenije Pesic said:

Moram da priznam da na početku nisam delio fascinaciju komentatora sa Arene sastavom koji je izveo Petrić. Jer možeš na papiru da budeš ultraofanzivan koliko hoćeš ako ne možeš da sastaviš dva dodavanja i ako te nabiju u 16

Isti slučaj. ali naknadnom pameću, mislim da je Gordan izveo igrače koji imaju kvalitet i iskustvo da mogu da pariraju ovakvom protivniku. Drugim rečima, mi ne možemo da igramo sa njima, daj da svaki igrač defanzivno pokrije svoj deo terena i da probamo iz prekida ili kontri da damo gol.

I uspelo je. Kapa dole.

U ostatku posta si sve rekao o pojedinačnom učinku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...