Jump to content

FK Partizan 2022/23


Barkley#34

Recommended Posts

Bog s vama, ljudi, dvaput zaredom pobedili Bundesligaša a na temi ko u šok sobi.

 

Kako tim koji pod Ilijom Stolicom nije mogao nije mogao da predribla hoklicu sada trči barabar sa nemačkim timom i pobeđuje 2:0 ko da igra protiv Surdulice, a ne tima koji je tukao Borusiju Dortmund pre par nedelja?

 

Na koju magiju je jedna takva igračina kao Dijabate završio kod nas? Čovek je preorao teren po desnoj strani, pravio decu nemačkom beku u napadu i zatvorio sve u odbrani sa te strane a da se praktično nije ni oznojio.

 

Natho poznat kao "izlazim u 60. minutu" cele prošle polusezone sad trči ko mladić svih 90. minuta, drži box-to-box sredinu terena i kapitenski komanduje i napadu i odbrani.

 

Dalje nešto dopišite i vi :classic_biggrin:

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

A dobro, Natha su koliko sam vidio iznijeli sa terena. [emoji16] Bez obzira, svaka čast na svemu što prikazuje.

Ljudi, super je pobjeda ali ja ne pamtim da smo ikad egal trčali sa nekim timom iz liga petice, i to je veći uspjeh od pobjede. Ovo je neki novi Partizan. Kako je ovo Gordan postigao nemam pojma ali užitak je gledati.

Večeras uživajmo, a od sutra opet kontra uprave svim silama.

Popijmo!

Link to comment
Share on other sites

Oduševljen zaista. Baš sam imao pravi užitak, gledanja tekme sa klincima, pobeda, pa zajedničko računanje šta nam treba...

 

Naravno, sve osim retardirane bakljade, ebo im pas sve...

 

Šta reći za tekmu, da neko prvi put gleda FKP, mogao bi da pomisli da je ova ekipa na okupu godinama. Napadamo, stiskamo, koristimo greške odbrane protivnika, možemo da trčimo 90 minuta, sve.

 

****

 

Već za tri dana Čuka. Sme li se to krenuti bez Natha? Jasno je da bi mu prijalo da odmori.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam i dalje zblanut. Drugi put u nedelju dana.

 

Neko bi rekao da je igrao iskusan tim protiv nekih klinaca a ne protiv objektivno kvalitetnije ekipe. Majstorski smo ubili utakmicu, rutinski iskoristili šanse, za nevericu. Ponovo smo videli smiren, skoncentrisan, borben i rastrčan Partizan. 

 

Tra(kt)ore je ponovo pokidao. Sve je stizao. Belić unosi agresivnost, uvek je tu gde je gusto, oduzima dosta lopti, pa ima koristi od njega dokle god uspeva da se iskontroliše. Samo što nikad ne znaš koliko će to trajati.

 

Štoperi na visini zadatka, Urošević kapitenski, Filipoviću Dijabate čuva dupe. Popović je imao par lepih odbrana ali i nekoliko propusta kod ubačenih lopti.

 

Dijabate je klasa za sebe, Menig odigrao možda najbolji meč u sezoni, a Natho je dosta grešio ali je pokušavao, nije tražio alibi a usput je izginuo. Riki pored gola bolji u igri nego na prošloj utakmici. 

 

Negativnosti - pre svega klupa - Andrade i Fejsa su nam spustili nivo igre. Dalje, polako nas stiže umor. Kao za baksuz, dolazi Čuka, nema šanse da se odigra na autopilotu. Najavljena je rotacija nekih igrača - oni koji dobiju šansu će morati da poginu u nedelju. Ne bi me iznenadilo da Andrade počne umesto Natha, recimo ispred Traorea i Belića. Dobro je što između Kelna i Nice, dvadesetak dana ne izlazimo iz Beograda. Pomoći će u odmoru.

 

Šta im je Petrić uradio ne znam ali posipam se čime god za nedostatak poverenja. Šta god bilo do kraja u oba takmičenja, ovo je izuzetno ozbiljan uspeh i neki Partizan koji vredi gledati. Bilo bi šteta ne napasti prvo mesto u grupi LK, lep je ulog a i u solidnoj smo poziciji.

 

Idem da se još malo smešim kao klovn, pre spavanja. :15:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

"Poenta je da opustite igrače i da im date one zadatke koje mogu da urade na terenu. Da li smo mi uspeli u tome, verovatno jesmo. Ono što ne znaju treba da sakriju, a ono što znaju da pokažu."

 

Sa ove distance gledajuci, Stolica je definitivno elokventniji i modernijitm trener, ali i trener koji je ocigledno trazio i pokusavao nesto sto Partizan (trenutno) - ne moze. Dzabe neka vizija za lepim fudbalom, kada u praksi to ispadne bljutavo. Kada na to dodamo i nervozu, zbunjenost i pad samopouzdanja zbog losih rezultata... i onda se pojavi Petric, koji krene od osnova fudbalske igre, ne tripuje Grejema Potera i podigne ekipu za 300%. Ogroman respekt, uradjena je jedina stvar koja je mogla da se uradi i ekipa se digla do nezamislivog nivoa.

 

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Tra(kt)ore je ponovo pokidao. Sve je stizao. Belić unosi agresivnost, uvek je tu gde je gusto, oduzima dosta lopti, pa ima koristi od njega dokle god uspeva da se iskontroliše. Samo što nikad ne znaš koliko će to trajati.

 

Jako mi je drago sto sada mogu da pojedem svoje reci od pre mesec i po dana, kada sam rekao da je do tog momenta bio los. Poslednjih par nedelja je izuzetno bitan sraf u nasoj igri, a kada su u pitanju ove evropske utakmice, apsolutno nam je neophodan ovakav Traore.

 

Zaista sjajna predstava veceras, delovali smo sigurno, smireno i pametno - nesto sto nikako ne bih pripisao Partizanu pre dva meseca. Borbenost je ipak nesto sto zavisi i od drugih faktora, pre svega samopouzdanja i motiva, a igraci Partizana toga poslednjih nedelja imaju sve vise i ja bukvalno nista vise ne mogu da trazim. 

Kada jedan tim ispostuje sve postulate fudbalske igre u jednom mecu - glava, noga, srce - tu svaka naknadna analiza gubi smisao.

Partizane bravo! :Hail: ❤️

 

Za neku blisku ili dalju buducnost, evidentno je da nam treba nesto sira klupa, ionako se kod nas pegla fudbal i vise nego sto treba, a svetsko prvenstvo nimalo ne pomaze. Videcemo sta ce biti sa ovime sto je Kralj najavio - dobro bi nam dosao jos jedan ofanzivni vezni za situacije kada Tatko ne moze ali pre svega za rotaciju, jos jedan stoper da pokriva Svetu - sa ovime bih bio zadovoljan.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam sad po stoti put gol Dijabatea i opet izneverujem kao kad ga je dao. Ispratio, reagovao na poklon, izleteo kao metak, sigurna realizacija, doviđenja.

 

5 minutes ago, kendrick said:

Zaista sjajna predstava veceras, delovali smo sigurno, smireno i pametno - nesto sto nikako ne bih pripisao Partizanu pre dva meseca. Borbenost je ipak nesto sto zavisi i od drugih faktora, pre svega samopouzdanja i motiva, a igraci Partizana toga poslednjih nedelja imaju sve vise i ja bukvalno nista vise ne mogu da trazim. 

Kada jedan tim ispostuje sve postulate fudbalske igre u jednom mecu - glava, noga, srce - tu svaka naknadna analiza gubi smisao.

🖤🤍

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko se to videlo na TVu, ali uživo je izgledalo kao da je Belić pokidao dok je igrao, sve je stigao, diktirao presing, agresiva, Traore pozadi zatvorio, nisam mogao da verujem šta gledam...

 

Dijabate par klasa iznad svih

 

Bravo mi, pobeđen Keln dva puta, bez primljenog gola, osam bodova, prvi u grupi, pa je l me neko zajebava 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nica ladno izgubila.

 

Ako dobro gledam, nama je bod u preostala dva meča dovoljan za prolaz.

Naravno, ne postoji razlog da se ne napadne prvo mesto. 

 

Takođe, Slovačko dobilo nadu i motiv za Keln u sledećem kolu, ali i protiv nas u zadnjem verovatno.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

 

7 hours ago, Dzep said:

Ne znam koliko se to videlo na TVu, ali uživo je izgledalo kao da je Belić pokidao dok je igrao, sve je stigao, diktirao presing, agresiva, Traore pozadi zatvorio, nisam mogao da verujem šta gledam...

 

Čovek odigra onih tragičnih 20 min protiv Slovačkog, klasično pomračenje mozga koje je moglo da nas košta kompletne ove avanture u LK.

 

U momentu kada bi ga svi na lomaču, Petrić ga pušta celu sledeću u prvenstvu i tu otprilike kreću bolje partije. I dalje mislim da je ekstremno kritičan za potencijalni crveni, ali radi posao.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...