Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Čestitke na pobedi, i generalno na (verovatnom) plasmanu na SP. Bili smo u bezizlaznoj situaciji, a sad smo dva kola pred kraj kvalifikacija maltene obezbedili SP. Imali smo sreće što smo u Turskoj igrali u punom sastavu -- drugačije ih nikada ne bi dobili tamo.

 

Igrali smo na momente pristojnu utakmicu, sa dosta inteziteta i kontakta, sa pristojnom odbranom i kontrolom u napadu, pa čak i dobrim flow-om. Ekipa smo koja je navukla luzerski mentalitet i koja kada vidi da se tok meča ne kreće u željenom/planiranom smeru, još više se stegne i upada u spirali gubitka samopouzdanja / donošenja loših odluka. Na sve to, imamo malo kreatora, kako primarnih i sekundarnih, sa Gudurom kao jedinim igračem koji može da napadne driblingom i iz pika, a kojem ne smeš ispod bloka da ideš. Bitim je za naše spoljne igrače, osim Gudure, pojam triple-threata. Tužno, ali istinito.

 

Od dobrih stvari, dominirali smo u skoku, dobro osiguravali defanzivni (22 def vs samo 6 off Turske) i bili agresivni na ofanzivnom (14 off vs 20 def Turske) -- u ovakvim mečevima to je ključno, da održiš glavu van vode i u momentima kada je protivnik bolji u postavljenom napadu. Takođe, imali smo dosta asistencija (20) i jesmo pokušavali u napadu da vrtimo loptu koliko je to moguće, nije bilo ekstremnog soliranja. Turci većinu poena dali iz izolacije (svega 10 asistencija).

 

Imali smo veliki disbalans između spoljne i unutrašnje linije. Nismo imali post igru, pik su nam zatvarali povlačanjem jer ništa nismo mogli da pogodimo.. loš procenat za 2, previše uzetih šuteva za 3.. Lučić nije igrač koji može da igra dole (nije mi ni jasno to njegovo forsiranje na poziciji 4), Ristić je takođe gledao da pobegne od obruča, ne može stolicu da pomeri na postu.. Kuridža je zločin koji traje, smehotresni pokušaji individualnih bravura. Jedino Luka može nešto da izmisli, ali svakako nije konstantan.

 

Gudura je danas bio pobednik, čovek koji je davao smisao igri, koji je mogao da rascepa njihovu odbranu, završi na obruču ili da ekstra pas. Opet nije dao trojku i oklevao je par puta, ali je bio determinisan i spreman da se prihvati zadatka. Igrao je u punoj brzini. Uz njega, naravno Ristić. Sve stoji što može da se kaže o košarkaškim kvalitetima Ristića, ali čovek se pojavio u punom Pioniru i pogodio tri trojke u 4/4 kada se lomilo i imao još jedan hasl zicer, kada je nekako na silu izmislio koš. Dobrić je imao par pristojnih momenata u napadu i šteta za onu trojku na kraju, verujem da bi je ubacio i da bi Pionir proključao.

 

Pešić je opet bio diskutabilan, da budem pristojan i eufemističan

  •  Izveo je Gudurića na 49-46 za nas i vratio ga faktički na 67-63 za Tursku. Držao ga je 7 minuta na klupi, iako je bilo jasno da nam se igra raspada i da utakmica klizi. Bukvalno copy/paste situacija sa Jokićem, čime je Kari pokazao da je izuzetno tvrdoglavi i inadžija, na sopstvenu štetu. Sa takvim ljudima se jednostavno nikada ništa ne radi. To je red flag. Protiv Italije ga niko nije spasao, a sad ga je bukvalno prosralo da se Ristić pretvori u Novickog i ubaci tri trojke. Pritom, ubacuješ prekasno Gudurića, kojem se dodatno nabijaju pritisak i nervoza, jer je svega 6 minuta do kraja, a on ima imperativ, jer je ekipa u minusu. Vilbekin i Bitim su igrali 32 i 34 minuta, Gudura čarobnih 28 (koliko i Jokara onomad).
  • Odluka da  Dobrić čuva Vilbekina!? Pored Jaramaza i Radanova koji se odlično pokazao u pp!? 

 

Misterija mi je i na koji način se selektuju igrači za prozore. Ima li Kari bilo kakvu viziju šta mu je potrebno od ekipe i da li igrače zove u skladu sa tim? Znam da su stvari koje ću navesti detalji, ali upravo takvi detalji prave razliku, ukoliko imaš skockanu igru i oćekivanja od igrača. Ukoliko u sastavu imaš Ristića i Luku, dva centra koja u napadu mogu da isporuče, ali znaš koliko im je defanziva klimava, zašto ne bi imao tu i Kuzmića, koji može da pruži 5-10 minuta dobre odbrane kada je to potrebno? Koja je logika da imaš dve rupe u defanzivi na poziciji pet, bez mogućnosti da te rupe bilo kako popuniš. Koja je poenta Trifunovića u reprezentaciji? Takođe, Kuridža je zločin koji traje, a Lučića mrcvariš na poziciji 4 da se bije sa nekim drvosečama i da non stop izgleda kao da je napao čopor hijena. Simanića neću ni da spominjem, dečko ne može klub da pronađe, zdrav i prav. Zašto nemati potencijalnih Lazarevićevih 10ak minuta targetirane odbrane. Dečko je prošle sezone ugušio Vilbekina (Imao je +19 za 22 minuta u pobedi Zvezdu na gostovanju Makabiju), a ako mu tu ne ide, igrače kao što je Bitim ili turske četvorke bi izgrizao za večeru. Ukoliko ne ide, ok, na kraj klupe. Korisnije je da on greje tu klupu nego Trifunović ili Lazarević. Gubitak Teodosića, da bi nam Jović bez kluba glumio pleja, kojem se protivnici povlače po 3 metra tokom pika? Jaramaza koji je večeras imao 1/7 iz igre, potpuno bezopasan u postavljenom napadu? Ima tu još gomila nekih sitnica, ali nije ni bitno više.

 

Bitno je da su momci ovo nekako izvukli, i pored kanala u koji su upali sredinom treće četvrtine, te stajanja na ivici ponora dok Ristić drži autobus koji treba da se surva u provaliju jednom rukom za branik, kao u holivudskim filmovima. Sa druge strane, ni Turci nisu ništa više zaslužili pobedu. U potpunosti zavisni od jednog stranca koji im je sve i svja, uz neki mesarski pristup ako prođe prođe.  Ne znam kakve su kalkulacije za njih, nadam se da će ostati daleko od SP.

 

Za kraj, ne zaboraviti -- Vasa je jedna obična pizda, koja je saigrače ostavila na cedilu i koja ni približno nije zaslužila svoj status point god-a u reprezentaciji, a koji mu je na tanjiru serviran. Neko će reći da je to njegovo pravo i svakako jeste, ali eto, čisto da znamo da je tako, pa što i da ne spomenemo.

 

Jedini koji je gori od njega je Nemanja Nedović, koji nije imao zabranu kluba i koji je lagano mogao da odigra 20ak minuta večeras. Nije, jer ga u suštini boli kurac. Ili šta god da je već izmislio da ga boli. 

 

Da dobijemo zdravog i pravog Bogdana, pa pomenuta dvojica ni ne moraju da putuju na naredno SP, preživećemo nekako, svakako nisu sinonim za reprezentativne uspehe.

  • Like 20
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, znaci jos samo da dobijemo simpaticne Britance ovde i to bi bilo to.

 

I pored tragicnih prozora i ovakve organizacije, stvarno smeta sto ne mozemo bar nekakav smislen da napravimo. Stvarno mi je utisak da Kari otaljava i da je u Mutinom fazonu sve sam im rekao kad ne ide kako treba.

 

Znam da nemamo mnogo igraca za ovakve prozore, ali mi nije jasno da Jovic igra ovoliko.

 

Jaramaz je danas fakat bio los, ali je za Jovica u ovom trenutku fuzija Dza Moranta i Krisa Pola. Znaci brzi, prodorniji, boljeg suta, boljeg pregleda igre, ovo sto igra trenutno Jovic moze bukvalno random ABA 2, a mozda cak i KLS plej. Ovo je zaista sramotno izdanje.

 

Zao mi je stvarno, gotivim decka, imao je mnogo problema sa povredama koje su ga unistile, ali on vise nema sta da trazi u ozbiljnoj kosarci, realno gledano.

 

Risticu isto svaka cast, ali da Ristic uzima da sutira trojke, dok oni koji bi mogli sede na klupi je stvarno necuveno. Super je ostalo, ali stvarno je mnogo brate.

 

Kuridza je danas bio u minus fazi, jako ga gotivim, ali mogao je sam da izgubi utakmicu. Lucic konstantno igra na cetvorci i beskoristan je na obe strane terena.

 

Dobric je hodajuca katastrofa na obe strane terena. Jedino sto mozes da dobijes od njega je sut kad je vruc i to je to, ona namerna je jedna od najglupljih koje sam video u zivotu.

 

Imam utisak da bi pametnija selekcija i bolje rasporedjena minutaza, pogotovo u ovakvim utakmicama, dovela do rutiniranja. Naravno da je problem kad imas drugi tim za drugu utakmicu i koristis maltene 30 igraca, ali imam utisak da se oni hijerarhijski dele kao sto delis igrace u regularnom timu. Ti imas 12 igraca na utakmici, ali neces sastaviti 12 istih verovatno nikad u ovakvim kvalifikacijama. Ne mozes da gradis hijerarhiju koja je uklesana u kamen od 22. do 34. mesta na "najboljem" spisku, iz prostog razloga sto je razlika u kvalitetu igraca sve manja kako ides "dole', sto je i logicno.

 

Znaci ne mozemo da kazemo Dobric je bolji igrac od Lazarevica (jeste) i onda ce on igrati, a nama je bukvalno Radanov danas bio taj glue guy nenadano u jednom delu utakmice, a to sto je on odigrao recimo taj Lazarevic moze bolje. Dok ti Lucic drezdi na cetvorci, i na kraju preuzimanjem resio Vilbekina u kljucnom napadu.


Losa podela uloga, i to nije slucaj samo ovde, samo je to najociglednije. Na dvojci imas Andjusica i Gudurica koji su takodje panjevi u odbrani, sreca sto se Guduric danas pojavio ofanzivno, inace bismo i ovu utakmicu izgubili na bukvalno isti nacin kao mnoge pre ove, i sa boljim timom.

 

Trifunovic ne znam cemu sluzi takodje niti sta donosi, a i ne igra. Luka Mitrovic koji je postao skraceni centar ako ga vec zoves mora da igra u nekim postavama koje su nize i fluidne, a on igra protiv teskog centra, gde bih pre stavio Kuridzu na primer. Ili Kuridza na cetvorci da postedi malo Lucica koji se traci tu bukvalno i samo sutira trojke u napadu koje promasuje.

 

Ne znam, mogao bih do sutra ovako, previse problema ovde ima, uz sve postovanje i razumevanje da su prozori retardirani. Ovo je moralo mnogo bolje.

 

Malo je falilo da nas dobiju rezervni Amer i pokojni Kenan Sipahi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To što je Ristić isporučio, doduše samo u napadu, za to Ataman nije imao kompenzaciju. Sve 4 njegove trojke iz popa su poništile jalovost naše spoljne linije u šutu. Ali to se desilo večeras i bude opet nikad. [mention=192]medobrundo[/mention] je sve to lepo podvukao...jeste večeras Radanov bio anakonda ali uz Lazarevića bi ugasili Vilbekina u roku od dve četvrtine a mi gledamo kako Dobrića i Guduru jedan od najzaebanijih bekova u EL razbacuje prvim driblingom ko juniore. Sve je izgledalo kao da će upravo fejk turčin da nas večeras uskrati za SP. Kuridžu odjaviti iz repke...Kuz je sa samo 7-8 minuta koliko mu i drže baterije mogao da zaustavi onu njihovu seriju pod košem. Gudura nas je sve iznenadio u napadu i preizimanju odgovornosti kada zabagujemo...i bez šuta i sa samo 4 asista je nadrukao index na +19. Jovke može još jednu sezonu da se ogrebe u nekom EC klubu kao bekap plej, siguran prenosilac lopte, prodora bez...Pefi 1/1.


Link to comment
Share on other sites

Ma ajde da kritikujemo Jovketa koji mesecima nije igrao košarku. Čovek bez kluba je igrao da bi neko drugi mogao da igra u klubu. I to je sve što treba reći o toj situaciji. 

 

I taj Kuridža koji ne valja nas je vadio u dosta situacija na EP, odaziva se uvek itd.

Edited by DameTime
slovo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

najbolju stvar je rekao gudura u kratkom post game intervjuu; novinarka kao, eto ataman je zabranio nasem vasi da vam pomogne, gudura gleda nesto desno od kamere i klima glavom i kaze, nesto tipa, bitno je da je jovic bio tu i pomogao nam iako dugo nije igrao.

 

mislim da je bilo dovoljno jasno.

 

...

@medobrundo, svaka cast za post, nemam recsa.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sumnjam da će zvati Nedovića na SP nakon ove ispale a i ne treba, pogotovo ako Bogdan bude igrao.

 

Vasa je bojim se neminovan, jer je matori šutnuo Tea i bez Micića smo spali na tandem Jović-Jaramaz što je svjetlosnim godinama daleko od nivoa potrebnog za medalju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

Da možete da dovedete jednog selektora, ali ne da bi se smenio Pešić eto samo da se smeni, već verujete da bi napravio pozitivnu promenu i složio tim - ko bi to bio?

 

  Reveal hidden contents

Trinkijeri

 

Sve si rekla. Samo Trinki vinki.

Od trenera srednje generacije imamo Obradovića , Đorđevića i ajde Radonjića pri čemu niko nije neki top kvalitet. Mora stranac, a kad je stranac nek bar priča Srpski.

Dakle, u budućnosti loviti Trinkijerija i Itudisa 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa, eto, Itidus vodi Grcku koja ima isti skor kao mi u kvalifikacijama i na EP je ispao u cetvrtfinalu. U osmini je naleteo na Cesku koju smo mi naguzili, a u grupi je jedva dobio Italiju, od koje smo mi ispali, pitanje je kako bi bilo u eliminacionoj fazi.

 

U sustini, ima iste rezultate kao Pesic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

Sve si rekla. Samo Trinki vinki.

Od trenera srednje generacije imamo Obradovića , Đorđevića i ajde Radonjića pri čemu niko nije neki top kvalitet. Mora stranac, a kad je stranac nek bar priča Srpski.

Dakle, u budućnosti loviti Trinkijerija i Itudisa 

 

Slažem se. Radonjić bi možda došao u obzir da je malo fleksibilniji, to bi ga generalno učinilo boljim trenerom. 

Pratila sam onaj period PAR pod Trinkijerijem i on je radio baš ono što nam treba - iz skupa prosečnih igrača izvlačio maksimum na timskom nivou. Od tada sam poslušala veliki broj njegovih seminara i svidja mi se njegov način razmišljanja tj. pristup košarci. Plus razume ovdašnji mentalitet i, jelte, govori srpski. 😅
Od Saleta Nacionalea smo se nažalost nakon prvog mandata oprostili kao da je ker tako da ne vidim da bi ponovo bio selektor, ni Obradović mi nije za tu ulogu. 

Vidiš, Itudis mi nije pao na pamet, dobra ideja! Samo mislim da bismo pre ćapili Trinki vinkija. 

Link to comment
Share on other sites

Ako je Pešić dobio olimpijski ciklus i tu je još skoro dve godine, voleo bih da vidim Milojevića sledeće sezone u nekoj ozbiljnijoj ulozi pa da vidimo moze li on nesto i da bude spreman od leta 2024.godine.

 

Pa onda od 2032. da nas preuzme Teo 😁

 

Pa od 2040. Jokić 😁

Link to comment
Share on other sites

ne znam zasto bi sada bila aktuelna ta prica oko novog selektora, samo da javim kako ljudi zaposleni u nba ne mogu fizicki da budu sa reprezentacijom.

 

takodje, milojevic je na poslu koji najbolje radi, individualna sljaka sa visokim igracima, u ligi i zemlji u koju je zeleo da ode.

 

nisam od onih koji misle da je za selektora dovoljna harizma i buketic motivacionih govora. to valjda smatra dovoljnim ekipa koja veruje da je djordjevic samo to radio kao selektor, da nikada nije bio vrhunski plej, te da je sada los trener.

 

slazem se da kariju treba stratesko, in-game pojacanje u strucnom stabu. mislim da je to neophodno i za velike trenere u prajmu a kamo za dedu.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

Risticu isto svaka cast, ali da Ristic uzima da sutira trojke, dok oni koji bi mogli sede na klupi je stvarno necuveno. Super je ostalo, ali stvarno je mnogo brate.

 

Dugacak ti je post pa bi moglo dosta da se diskutuje na to sta si pisao, ali ja cu se ograniciti na ovo samo. Ne slazem se da Ristic ne treba da uzima suteve za tri. Ako ista, Ristic je prilicno dobar suter, oduvek je bio, tako da ne treba bas da mu glavno, i mozda jedino oruzje osim skoka u napadu, oduzimamo. Spor, trom, mekan igrac, koji sto se kaze malo sta moze da odbrani, ali sut mu je zaista solidan, lep izbacaj lopte, skolski to izgleda.

1 hour ago, Cooper said:

Čestitke i KSS na odluci da ne menjaju trenera i ostave koliko toliko uigran sistem, koji nam je doneo gotovo sigurno novo veliko takmičenje.

 

Da te ne znamo svi ovde i zasto si ovo napisao, pa i da ti lajkujem, ovako corak opet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...