Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, sassha said:

a zasto je otkazao 2017 ? isti razlozi ? i

evo napisi za nas neupucene zasto Jokic otkazuje ili kad igra igra preko K (2019)

neki imaju kratko pamcenje ko je prvi i jedini put ove godine otkazao

ne vrediiiiiiii

Ukoliko se ne varam, razlog za 2017. je bio jasan - nije htelo da se rizikuje sa bilo cime pre potpisivanja maksimalnog ugovora.
Za ovo sada moze da se spekulise. Mogu se i sa druge strane naci razumna opravdanja, jer je covek delovao iscedjeno vec nakon prva 2-3 meca u seriji protiv Portlanda, ali ne mogu da garantujem da nisu u pitanju i neke stvari od ranije, poput recimo odnosa prema njemu na SP i nekih indirektnih prozivki od strane Saleta.
Ali to svakako nije razlog da se baca drvlje i kamenje na njega. Vecina reprezentacija bi "ubile" da imaju mogucnost da jedan takav vanserijski igrac zaigra za njih, na makar jednom takmicenju.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sassha said:

dobra poanta, kako je on dosao na celo KSS pocinje nas pad (a to se najvise vidi u mladjim selekcija, a nazalost sve vise i vise u repki)

 

Eeee, a gde je KSS bio za vreme Djilasa???

 

 

Sta kazes, osvajao medalje? A Djilas tad bio ni manje ni vise no predsednik KSS?? OK, nista onda...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Oštricom brijača said:

Ukoliko se ne varam, razlog za 2017. je bio jasan - nije htelo da se rizikuje sa bilo cime pre potpisivanja maksimalnog ugovora.
Za ovo sada moze da se spekulise. Mogu se i sa druge strane naci razumna opravdanja, jer je covek delovao iscedjeno vec nakon prva 2-3 meca u seriji protiv Portlanda, ali ne mogu da garantujem da nisu u pitanju i neke stvari od ranije, poput recimo odnosa prema njemu na SP i nekih indirektnih prozivki od strane Saleta.
Ali to svakako nije razlog da se baca drvlje i kamenje na njega. Vecina reprezentacija bi "ubile" da imaju mogucnost da jedan takav vanserijski igrac zaigra za njih, na makar jednom takmicenju.

nemam nikakav problem da ne igra, ali da lepo ove godine napravi u Srbiji KZS kaze "ljudi meni se ne igra, umoran sam, boli me tuki za repku, ja sam za hipodrom" svejedno sta navede i napravi tacku.

ne ovako da ispaljuje preko nekog americkog novinara, kolko sam razumeo Kokoskova nisu se ni culi

Edited by sassha
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sassha said:

a zasto je otkazao 2017 ? isti razlozi ? i

evo napisi za nas neupucene zasto Jokic otkazuje ili kad igra igra preko K (2019)

neki imaju kratko pamcenje ko je prvi i jedini put ove godine otkazao

ne vrediiiiiiii

iako nije upuceno meni, dacu svoje misljenje.

Kad shvatimo da igranje za reprezentaciju nije obaveza ma koliko mi sa strane mislili da jeste i nije pod moranje, bice nam lakse. Tim ljudima je kosarka posao i on je zavrsio sa svojim radnim vremenom i gotovo...covjek hoce da odmara i da se moze odmoran vratiti na posao i tamo opet igrati 80+ utakmica u sezoni. Pa kod nas igraci ( beogradski blizanci ) kukaju i crkose od umora kad odigraju 60 ak utakmica. 

Jednostavno stvar slobodnog izbora. Kako to da se od istog covjeka do prije  mjesec dana pravi visocanstvo a sad je ovakav ili onakav. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, bosMan_jr said:

Iskren da budem, boli me patka za unutrasnje probleme, neko je gore napisao, ponasamo se kao da smo pretplaceni na medalju na velikim takmicenjima, klasican srpski sindrom, nadam se da je sada jasno da nismo nista bolji od prosecne borbene i dobro organizovane ekipe. Tako da kad zasluzimo da igramo OI tada cemo i igrati, ovo sa prljavim vesom je samo da nadjemo krivca i da nam bude lakse. Ponasamo se kao neke strine, i nije nam prvi put, ali je ok osvezenje, zaneli smo se jako

 

Kakva god bila, ova ekipa sasvim sigurno nije losija 20 razlike od takodje nekompletnog sastava Italije, pa jos gajbi, sa navijacima. 

 

Ocigledno je (bar za mene) da je repka opterecena nekosarkaskim stvarima. Takvi problemi su potencijalno dublji i kompleksniji za resavanje od obicnih takticko-tehnickih propusta selektora ili fizicke nespremnosti igraca zbog kojih trpi rezultat u datom trenutku. Uopste mi nije jasna logika po kojoj je 'izmisljanje prljavog vesa' mehanizam da nekome 'bude lakse'. 

 

Dosta se pise o tom 'srpskom sindromu', 'ruzicastim naocarima', 'zanosenju' i 'spustanju na zemlju'. Rekao bih da 99.9% ljudi ovde dobro zna kakav je kvalitet ovog sastava repke, koji igraci fale i kakve su okolnosti - sa svim tim saznanjima opet ne vidim zasto bi se mao dobar dan prihvatalo napucavanje od 25 razlike usred Beograda od jedne solidne (i apsolutno nista vise od toga) ekipe Italije.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, diego said:

Nije ovo turnir ispred zgrade gde rezonujes, "Slaba mi je ekipa, idem ja na bazen ipak", vec kvalifikacije za drzavu, gde ne bi trebalo da se postavlja pitanje da li cu da igram i sa kim cu da igram. Ajde da pitamo Divca ili Paspalja da li su razmisljali ko ce da igra za reprezentaciju pre nego sto su doneli odluku da li da igraju? To bio trebalo da ide po automatizmu, ili sam ja suvise naivan, i svet ide u kurac gde vise granice i nacije nisu od nikakvog znacaja.

 

 

koliko je puta Divac igrao za reprezentaciju u svom prajmu izmedju 1997 i 2002?

Link to comment
Share on other sites

Meni su bezveze priče u stilu, eto vam ga Kokoškov, Sale je bio duplo bolji. Jeste bio duplo bolji, ali ne treba Kokoškov da bude neko merilo. Nego koliko si ti uspeo da iskoristiš potencial igrača koje si pozvao u reprezentaciju. A Đođeviću to nije baš uspelo na prošlom takmičenju, gde smo izgledali poprilično bedno po mom mišljenju. Hteli smo na čisti kvalitet da se prošetamo, bez prave agresivnosti u svim segmentima igre, bez prave odbrane... Prvi put kad smo naleteli na tvrdo, skinuli smo gaće

 

Tako da nama treba trener koji razume da se NBA košarkom ne pobeđuje na ovakvim takmičenjim (ako nemaš Currya, Duranta i Hardena u sastavu). Koji je sposoban da napravi homogen i kompaktan tim, pa čak i po cenu nepozivanja nekog večeg imena. Mada, kao što su mnogi več rekli, bez proomena u savezu če i to teško da se ostvari

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Gudura said:

Vidim krivi se Kokoskov za sve. Jeeeste ne valja Kokoskov, uzeo evropsko sa Slovenijom i 3 i po igraca, oducio od kosarke onog naseg vajnog celavog motivatora, od mrtve Gruzije napravio pristojnu reprezentaciju, prvi i jedini Evropljanin koji je dobio da trenira NBA ekipu, koja je bila krs u tom trenutku, Fener igrao pored Efesa najbolju kosarku u drugom delu sezone, sa realno polufelericnim timom, imao 10 pobeda za redom i umalo otisao na F4 u prvoj sezoni. Nego nasim primadonama uvek treba neka specijalna motivacija.Igras protiv poluraspale Italije kojoj fale 3,4 najbolja igraca, na svom terenu, pred svojom publikom, posle sezone bez publike za odlazak na OI, i treba ti sad specijalna motivacija. Jednostavno matorci su pohabani, a mladji su ili ljuti prosek, ili poluzainteresovani za reprezentaciju (cast Bogdanu). Pa evo pogledajmo samo MVP Vasu. Kad je on ista pruzio u reprezentaciji? Sta je pokazao, u onim retkim okupljanjima, kad nije bio povredjen, bolestan itd... za igranje u reprezentaciji. Sta je do sada pruzio najbolji centar EL Dzoni Milutinov, takodje kad nije bio uvredjen, povredjen itd...Jedini koji ima etiku i odnos prema reprezentaciji od mladjih je Bogdan, decko se pokida oko reprezentacije svaki put, i zato ima moje najdublje postovanje, pa bio grobar jos 100 puta.

I bice sve gore jer mladje generacije nemaju nikakvu etiku, a mi smo k.rac od drzave, pa otud i odnos tih mladih prema svemu sto ne donosi lovu.

Eto reko sam, a vi dodajte ako ima sta da ne valja😎

Sve je to super, ali otkad je trener reprezentacije Srbije igramo kao kuratz i imamo iste takve rezultate. 
 

(mozda nije ok samo ovaj deo gde se poredi Fener da Efesom jer je Ataman pisao po njemu u finalu sa nekih 140 razlike u 3-4 tekme)

 

opet, naravno da nije sve na njemu, igraci su bili ispod svakog nivoa veceras. Za mene licno najveca misterija je Vasa Micic, ali moje pitanje nije kao vecine: sta se desava sa njim u reprezentaciji?

Moje pitanje je: sta se desava sa njim u Efesu, jer su te igre tamo od jednog chokera kakav je on za mene SF ( i svaka mu cast na tome iskreno).

 

druga je stvar sto mi zamisljamo da su Teo ili Bjelica ili Boban danas nekakvi ozbiljni faktori u ozbiljnoj kosarci, a zaista nisu (Teo nije vec par godina, Bjelica nije vec par godina, Boban nije nikad ni bio osim u 7-8 tekmi kod Radonjica).

 

na sve ovo dodajte povrede i eto vam poraza od sjajno organizovane, srcane i veceras suterski raspolozene prosecne ekipe Italije.

 

Link to comment
Share on other sites

Koliko god da mi je teško sada ne mogu da pljujem po igračima koji su došli da igraju. Posebno po Teu.

Ali za to mogu da opljunem Kokoškova koji očigledno ima ozbiljnih mana, pre svega mislim na nedostatak autoriteta. Ipak na ove naše moraš da se izdereš da bi se pokrenuli, to je valjda genetski. To su znali i Žoc i Duda a bogami i Sale. Sa Fenerom je gubio po 30 razlike od Efesa, nije baš da se ovo nije moglo predvideti.

A za somborskog debeljka mi je sada jasno zašto niko nije hteo na basket. Želim mu da uzme prsten, iskreno, ali ja to neću gledati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, diego said:

Divcev prajm je bio mnogo pre toga...

 

koliko se puta odazvao izmedju Atlante i Indijanapolisa?

 

 

Kad izuzmes period SFRJ gde se nije ni smelo pomisliti na otkazivanja znaci od 1995 do 2002 Divac je odigrao samo 3 takmicenja.

 

Znaci mora Jokic jos mnogo da otkaze da bude "picka" kao Divac

Edited by tsva
Link to comment
Share on other sites

Nama jednostavno ne odgovara kad smo domacini nekog turnira. Kako smo prosli na Evropskom kod nas sa Zocom trenerom. Evo i sad .

Bolje ovako, bar da se spustimo na zemlju. Da smo se plasirali, poleteli bi jos vise i prizemljivanje bi bilo mnogo gore.

Zahvaliti se Teodosicu i Bjelici, Marjanovicu i nastaviti dalje sa ovim sto imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Kakva god bila, ova ekipa sasvim sigurno nije losija 20 razlike od takodje nekompletnog sastava Italije, pa jos gajbi, sa navijacima. 

 

Ocigledno je (bar za mene) da je repka opterecena nekosarkaskim stvarima. Takvi problemi su potencijalno dublji i kompleksniji za resavanje od obicnih takticko-tehnickih propusta selektora ili fizicke nespremnosti igraca zbog kojih trpi rezultat u datom trenutku. Uopste mi nije jasna logika po kojoj je 'izmisljanje prljavog vesa' mehanizam da nekome 'bude lakse'. 

 

Dosta se pise o tom 'srpskom sindromu', 'ruzicastim naocarima', 'zanosenju' i 'spustanju na zemlju'. Rekao bih da 99.9% ljudi ovde dobro zna kakav je kvalitet ovog sastava repke, koji igraci fale i kakve su okolnosti - sa svim tim saznanjima opet ne vidim zasto bi se mao dobar dan prihvatalo napucavanje od 25 razlike usred Beograda od jedne solidne (i apsolutno nista vise od toga) ekipe Italije.

 

Nije 25 nego 7, a ja iskreno mislim da ekipa ciji su najbolji igraci Petrusev, Dobric i Andjusic moze da izgubi od ovakve Italije 7 razlike, kao sto je mogla i da je dobije 7 razlike u nekim drugim okolnostima.

 

(kad kazem da su ova trojica najbolji igraci, ne mislim samo na broj datih poena na vecerasnjoj utakmici)

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsva said:

 

koliko se puta odazvao izmedju Atlante i Indijanapolisa?

Odustani covece, Divac je odavno legenda srpskog sporta i vlasnik vostane figure u Jagodini, dok je Jokic sprdnja meme-ova po internetu i bice zapamcen kao ljubitelj konja.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, diego said:

Divcev prajm je bio mnogo pre toga...

divac je debitovao negde sredinom 80ih za repku

a prajm mu je negde 88-97 po meni

a procenat mu sigurno bolji od Jokica, tesko da nadjemo lika koji ima gori tako da smesne price

divac se odazvao 02 kad a je imao 35+ godina plus a ovaj u top godinama "umoran" &

Džaba bilo konja vranih
Po livadi razigranih,
Džaba bilo sata i salaša.
Džaba bilo njiva plodnih,
Vinograda blagorodnih,
Džaba bilo u karuca čilaša.

edit: Divac ima 11 medalja (znaci barem 11 puta se odazvao jelte) sa repkom a Jokic 1

nije to za istu recenicu

kada se jokic odazove 11 puta za repku bice legenda (i ako ce imati smo 1 medalju nebitno) a znamo da taj film necemo gledati

Edited by sassha
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tomiprunet said:

Nama jednostavno ne odgovara kad smo domacini nekog turnira. Kako smo prosli na Evropskom kod nas sa Zocom trenerom. Evo i sad .

Bolje ovako, bar da se spustimo na zemlju. Da smo se plasirali, poleteli bi jos vise i prizemljivanje bi bilo mnogo gore.

Zahvaliti se Teodosicu i Bjelici, Marjanovicu i nastaviti dalje sa ovim sto imamo.

Bili smo domaćini i onomad na kvalifikacionom turniru u Areni pa smo kidali redom.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...