Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 hours ago, Green23 said:

Nema trika da onaj ko ne igra kvalifikacije, igra na OI

 

Plej of u NBA pocinje 22. maja, prva utakmica finala lige se igra 8. jula. Ako Denver dogura daleko, ne vidim kako bi Jokic mogao da ucestvuje na turniru 29 jun - 04 jul.

 

Ja bih Milutinova svakako cekao. Protiv Zabara su nam dovoljni Bobi i Petrusev.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Železničko gnomče said:

 

Plej of u NBA pocinje 22. maja, prva utakmica finala lige se igra 8. jula. Ako Denver dogura daleko, ne vidim kako bi Jokic mogao da ucestvuje na turniru 29 jun - 04 jul.

 

Ja bih Milutinova svakako cekao. Protiv Zabara su nam dovoljni Bobi i Petrusev.

Ja sam nešto ispermutovao datume, sad vidim da PO NBA može da traje do 22. jula, a prva utakmica na OI 25. jula :krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

Hajde malo da iskuliramo. Narocito sa Pokusevskim - decko jeste talenat i to nije vest od juce, ali pred njim je jos prilicno dug put. Ovo sto mozemo da vidimo u OKC je tek neki indikator i ne moze se uzeti zdravo za gotovo. Citava ova NBA sezona je specificna, regularka jos kudikamo rekreativnija nego inace, plus je Thunder jedna od tek nekoliko ekipa koja blatantno tankuje. Pokusevski tek treba da se susretne sa pravom physical kosarkom, prljavstinama i rudarenjem. Ako neko ocekuje da on protiv dobrih ili elitnih repki isporucuje ovo sto vidimo u NBA, mislim da je pred jednom samarcinom realnosti.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Hajde malo da iskuliramo. Narocito sa Pokusevskim - decko jeste talenat i to nije vest od juce, ali pred njim je jos prilicno dug put. Ovo sto mozemo da vidimo u OKC je tek neki indikator i ne moze se uzeti zdravo za gotovo. Citava ova NBA sezona je specificna, regularka jos kudikamo rekreativnija nego inace, plus je Thunder jedna od tek nekoliko ekipa koja blatantno tankuje. Pokusevski tek treba da se susretne sa pravom physical kosarkom, prljavstinama i rudarenjem. Ako neko ocekuje da on protiv dobrih ili elitnih repki isporucuje ovo sto vidimo u NBA, mislim da je pred jednom samarcinom realnosti.

Dao sam ti plus, mada bi ja njega zvao. Nije da baš imamo toliko talenata na spoljnim pozicijama, a on to igra - iako je 212.

Link to comment
Share on other sites

Nije stvar u zvanju/nezvanju, treba da bude na spisku, pa ako se izbori, super. Problem je sto se ovde vec uvodi u startnu petorku sa ocekivanjima da maltene bude nosilac, a decko nema dana u seniorskoj komandi. Vreme radi za njega, ne vidim cemu tolika zurba. Moze samo da bude kontraproduktivno i za njegov razvoj i za status u buduce.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2021 at 8:06 PM, Ace Rimmer said:

Dream Team

 

Micic                Teodosic        Jovic

Bogdanovic     Guduric

Lucic                Pokusevski

Kalinic              Bjelica

Jokic                Milutinov        Petrusev

 

Možda Pokusevski može odmah u startnu petorku.

 

Moze, ali onu U21 i U19. Neverovatno kako ljudi na bazi nekoliko utakmica u NBA istripuju da je neki igrac gospodar svemira. Uostalom videli smo kako Janis i Jokic izgledaju u kosarci sa Fiba pravilima u odnosu na NBA. Poku je super talenat, ali jos uvek nije to to. 

 

On 4/9/2021 at 10:32 AM, Green23 said:

Sve je to okej, ali ko će ispasti da bi Radulja igrao? 😄 

 

Sigurno ce neko otkazati, ali i Stime vreba iz prikrajka :). 

 

On 4/9/2021 at 3:39 PM, Železničko gnomče said:

Plej of u NBA pocinje 22. maja, prva utakmica finala lige se igra 8. jula. Ako Denver dogura daleko, ne vidim kako bi Jokic mogao da ucestvuje na turniru 29 jun - 04 jul.

 

Ja bih Milutinova svakako cekao. Protiv Zabara su nam dovoljni Bobi i Petrusev.

 

Za Jokica smo navikli, a ne znam dal ima neka reklama da se snimi pa da iskoristimo i Bobana. 

Link to comment
Share on other sites

Za razvoj Pokušavskog bi bolje bilo da ostane u Oklahomi preko ljeta gdje će raditi na tijelu i košarkaškim elementima, nego da bude sa reprezentacijom. Ima vremena za reprezentaciju, ako sve bude kako treba, narednih desetak godina može biti jedan od nosilaca igre.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Grunf said:

Za razvoj Pokušavskog bi bolje bilo da ostane u Oklahomi preko ljeta gdje će raditi na tijelu i košarkaškim elementima, nego da bude sa reprezentacijom. Ima vremena za reprezentaciju, ako sve bude kako treba, narednih desetak godina može biti jedan od nosilaca igre.

 

Iskustvo sa olimpijade ne moze da se zameni ni sa cim, ostaje za ceo zivot. Ako bi to zamenio samo zato da bi mesec dana drezdio u teretani mislim da bi se kajao ceo zivot. Pogotovo kad se uzme medalja, taj boost u samopouzdanju ne moze da se meri  ni sa cim.. ali Kokoskova je poslednja da li ce mu uopste trebati. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mmajstor said:

 

Moze, ali onu U21 i U19. Neverovatno kako ljudi na bazi nekoliko utakmica u NBA istripuju da je neki igrac gospodar svemira. Uostalom videli smo kako Janis i Jokic izgledaju u kosarci sa Fiba pravilima u odnosu na NBA. Poku je super talenat, ali jos uvek nije to to. 

 

 

Dobro, ne može odmah u petorku. Lučić i Kalinić imaju iskustvo, navijam da Valencija ne prođe u playof evrolige da Kalinić odmori leđa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Nije stvar u zvanju/nezvanju, treba da bude na spisku, pa ako se izbori, super.

Slažem se, na to sam mislio ali se nisam dobro "umetnički odrazio". Hteo sam da kažem da je suviše talentovan (bar po meni, Kokoškov sigurno zna bolje) da ne bude na spisku kada se pogleda konkurencija spoljnih igrača. Njegov skok-šut se ne brani - tako visok i brz izbačaj može biti od velike koristi ako ima svoje veče.

 

Ako se izbori, super, ako ne - ima vremena.

Edited by Darko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poku, Tristan, Smajlagić, Petrušev, pa mali Jović iz mege, Nakić ako bog da, baš ozbiljan potencijal visokih igrača za repku. Ako se još preklopi neko od njih sa Jokarom i Milutinovim, vrh kvalitet.

 

S druge strane bekovi - tugo prošlih dana...ni od korova pristojan bek, a kamoli NBA potencijal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Obi-Wan said:

Poku, Tristan, Smajlagić, Petrušev, pa mali Jović iz mege, Nakić ako bog da, baš ozbiljan potencijal visokih igrača za repku. Ako se još preklopi neko od njih sa Jokarom i Milutinovim, vrh kvalitet.

 

S druge strane bekovi - tugo prošlih dana...ni od korova pristojan bek, a kamoli NBA potencijal.

Pa kada nam bekovi porastu do 210cm, pa moraju da igraju centre 😄 

  • Like 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Obi-Wan said:

Poku, Tristan, Smajlagić, Petrušev, pa mali Jović iz mege, Nakić ako bog da, baš ozbiljan potencijal visokih igrača za repku. Ako se još preklopi neko od njih sa Jokarom i Milutinovim, vrh kvalitet.

 

S druge strane bekovi - tugo prošlih dana...ni od korova pristojan bek, a kamoli NBA potencijal.

Imas Djurisica iz Mege, 2004. god, verovatno najtalentovaniji bek jos od Bogdana, pogledaj njegove snimke iz KLS, ozbiljan kvalitet pokazuje vec sada. Radovanovic iz Partizana isto, mada je on vise 3 nego 2. Nedostatak klasicnog pleja jeste problem, ali mozda ispliva neko kao Jovic svojevremeno. 

Link to comment
Share on other sites

Košarka je ipak horizontalna igra, teško ćemo mi do bilo kog značajnijeg učinka sa prosečnim bekovima.

 

Iskreno plašim se da je trenutna postava Jovic/Micić/Bogdan/Nedovic/Gudura avion za ono što nas tek čeka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Đurišić je visok 204, iako je bek. Takođe, priča se da je onaj Stefan Todorović talenat, mada ga nisam gledao - ali i on ima 202 i igra dvojku/trojku. Ne znam da li ima nekog ekstra talentovanog mladog a da je ispod 2 metra. O plejevima da i ne govorimo 😔

 

22 hours ago, Sector said:

Ali jeste ova pozicija u krizi i ne samo kod nas. Ne nazire se neki novi Teo, Vasa, Pefi, Covic, Jovic... 

Za boldovano, WTF?!

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...