Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

nije teo u prajmu karijere pa da tu bude eventualnih problema oko toga ko je glavni u generalštabu.

real recognize real + ne verujem da će teo igrati više od 15ak minuta ako budemo u kompletnom sastavu

 

može on da bude i u startnoj postavi nba stajl ali će onda prvi da izađe da bi tokom cele tekme imali plejmejkersku magiju, tj ne očekujem da provodi puno minuta sa jokićem.

 

a ne bi me iznenadilo ni da bude najbolji 6i

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baš zato što nije u prajmu se i brinem, nismo malo puta gledali da legendarni igrač u declineu šteti ekipi precenjujući svoje trenutne mogućnosti, a Teo je dosta velik autoritet u reprezentaciji i bio je lider ekipa u kojoj je stasavala većina ovih igrača, pa i za Jokića na OI u Riu, sad se sećam da su tu igrali zajedno.

Link to comment
Share on other sites

 

 

...e da, što se tiče nba nazora kokoškova, sigurno je da će ih biti, s'tim što ja ne očekujem  osnovni postulat nba košarke koji se prenosi i na repke - a to je da dva ili tri igrača imaju ludački usage dok ostali igraju epizodice.

 

mrzi me da tražim koliko su igrali dragić, randolph i dončić minuta po tekmi za sloveniju na evropskom ali mi se nešto čini da taj film kod nas u repki nećemo gledati, kako zbog nemanja potrebe da ti 2-3 glavna igrača igraju po 30 minuta sve do tekmi na ispadanje koje su guste, tako i zbog toga što će se voditi računa da jokić ne bude preforsiran zbog odnosa sa denverom, dok bogdan izlazi iz povrede itede

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Baš zato što nije u prajmu se i brinem, nismo malo puta gledali da legendarni igrač u declineu šteti ekipi precenjujući svoje trenutne mogućnosti, a Teo je dosta velik autoritet u reprezentaciji i bio je lider ekipa u kojoj je stasavala većina ovih igrača, pa i za Jokića na OI u Riu, sad se sećam da su tu igrali zajedno.

 

meni je logičnije da u tih 15ak minuta ima odrešene ruke ali da se u clutch timeu zna ko i šta su primarne opcije (akcije za jokića i bogdanovića)

možda sam lud, mislim da on uopšte nije takav lik "piksi stila" i da će mu više odgovarati da deluje iz drugog plana

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nema šta tu mnogo da se filozofira - ekipu podrediti Jokiću a ostali mogu samo da profitiraju iz toga, jer on je takav igrač da mu nije primaran lični učinak. 

 

Evo reći ću ovde moju najveću brigu, a to je odnos Tea i Jokića ako Teo bude u sastavu - nismo videli taj tandem. Za ostale sam siguran da će znati svoju ulogu i da neće imati problem sa tim (čak i za Bogdana koji je bio alpha male na prethodnim takmičenjima, jednostavno mora u ulogu najboljeg beka ali realno druge banane), ali Teo je suviše dugo bio lider reprezentacije i imao kredit da ga se krije u odbrani kao i svaku slobodu za ludorije, a sad jednostavno ne može više da ima taj status već mislim da bi najkorisniji bio u ulozi nekog šestog čoveka.

 

Ja smatram taj trougao Teo-Bogdan-Jokic veoma znacajnim i verujem da moze da funkcionise bez problema. 

 

Teo je kapiten, nikada se on nije gurao da bude MVP (iako je bio), njemu je bitnije da tim funkcionise (pass-first, sutira kad treba i kad mu ide).

Slican je i Jokic samo unutar reketa, neverovatan pregled igre i BBIQ, s tim da radi veci hustle nego Teo. 

Bogdan ce manje imati potrebe da kreira pored njih dvojice, sto mi je ok, nece se toliko zamarati (sa loptom barem ne, ali da trcanjem i razbijanjem odbrane kretnjom), pa moze da bude brutalan egzekutor, i to mu je ok rola. 

 

Dakle Teo mozda najbolji asisten tima, Bogdan najbolji poenter, Jokic verovatno MVP tima.  

 

Ako nekad ne moze Teo, tu je Vasa. Umesto Bogdana tu rolu egzekutora moze da uzme Guduric. 

Jokic je jedinstven ali i ne treba da imamo kopiju kako bi imali razlicite opcije. 

 

Mislim da bi mi sa ovom trojkom + Guduric/Lucic/Kalinic/Bjelica na 3/4 bili ubistveni u cuvenom ofanzivnom trouglu jer svi mogu i da trce, i da prave blok i da dodaju i da sutiraju sa distance. Bukvano ne bi odbrana znala sta ih je zadesilo ako bi te kretnje i dodavanja doveli na visok nivo (a sa ovim igracima se to moze). Da to jednom vidim pa neka bude posle smena generacija. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po igri svakako nije ali po značaju jeste. Negde Teovu ulogu vidim otprilike kao Saletovu 1998. (s tim što se nadam da će Teo biti zdrav). 

 

Ne mislim da će biti problema na terenu između njih dvojice, jedino da se nešto ne podžapaju van istog, iz nekog bezveze razloga. Obojica su nesebični igrači, vide stvari na terenu kao retko ko i vole timsku igru. Mislim da neće ni provoditi previše vremena zajedno, jer bi odbrana žestoko trpela.

 

Mislim da je najvažnije napraviti dobru ravnotežu na terenu, da imaju koga da razigravaju i ko da ih pokriva. Gledam Jokića dosta ove sezone, on prosto deluje kao razvojni trener na terenu (u napadu), sve vreme pokušava da podstakne saigrače da igraju, da se uključe. Nadam se da će Bogdan prihvatiti ulogu koja će mu biti servirana, kao i da će dosta pažnje povetiti odbrani, jer će nam to biti slaba tačka.

 

Što se tiče tog balansa između pragmatičnosti i kreativnosti, mislim da niko ne bi insistirao na nekoj zadatoj putanji sa Jokićem i Teom u timu, a Kokoškov nije budala niti je neiskusan.

 

Samo povrede da nas zaobiđu i da se raščiste sve nedoumice na vreme, biće to dobra ekipa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jooooooj, kakvi. 1na1 je prihvatljiv, ali se kod svakog preuzimanja bek prosto prošeta do koša. Još je vidljivije kako nema Milsapa. Baš ga se niko od malaca ne plaši, očigledno je. Ili ako kruži lopta nema šanse da stigne da preuzme na trojci. Naravno, ima dosta i do Denverove često loše timske odbrane koja puca u petoj sekundi napada. Kada svi odigraju dobro i on bude okejiš.

 

Dobra strana su njegove strašno brze ruke, zbog kojih je u vrhu liste po ukradenim loptama.

Link to comment
Share on other sites

to su bekovi koji se nece vidjati na svakom koraku na olimpijadi. tu ce biti tipa 2ipo takve ekipe

 

ne znam, meni je na ocnom testu dovoljno pokretljiv ali ja ne gledam toliko cesto denver, pa sam mozda nasao neke tekme sa ekipama koje odgovaraju denveru

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Nisam nesto pratio ove bezvezne kvalifikacije, ali vidim da je Raduljica i dalje zlocin koji traje.

 

Bolje da je zvao Ploditelja umesto njega, KLS >>> Kinezi.

Nije imao bolje da nadje za ove kvalifikacije. Samo se nadam da nece ici na OI Raduljica. Zasluzio je da ne ide jos odavno.

Link to comment
Share on other sites

ZREB-1.jpg

 

Kvalifikacioni turnir:  29. jun -  4. jul

Beograd
Grupa A: Dominikanska Republika, Filipini, Srbija
Grupa B: Portoriko, Italija, Senegal

 

Split
Grupa A: Nemačka, Rusija, Meksiko
Grupa B: Tunis, Hrvatska, Brazil

 

Србија ће, ако се пласира на ОИ преко турнира у Београду, у првом колу играти против победника турнира у Сплиту 25. Јула у 5.40. У другом колу наши кошаркаши би 28. јула од 9.20 играли против Аустралије, а у трећем колу 31. јула у 5.40 против Нигерије.

У новом формату такмичења са 12 екипа у три групе, две најбоље репрезентације и две најбоље трећепласиране екипе иду у четвртфинале.

Edited by Kankkunen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kankkunen said:

ZREB-1.jpg

 

Kvalifikacioni turnir:  29. jun -  4. jul

Beograd
Grupa A: Dominikanska Republika, Filipini, Srbija
Grupa B: Portoriko, Italija, Senegal

 

Split
Grupa A: Nemačka, Rusija, Meksiko
Grupa B: Tunis, Hrvatska, Brazil

 

Србија ће, ако се пласира на ОИ преко турнира у Београду, у првом колу играти против победника турнира у Сплиту 25. Јула у 5.40. У другом колу наши кошаркаши би 28. јула од 9.20 играли против Аустралије, а у трећем колу 31. јула у 5.40 против Нигерије.

У новом формату такмичења са 12 екипа у три групе, две најбоље репрезентације и две најбоље трећепласиране екипе иду у четвртфинале.

 

Bold: Mislim da je ovo GMT letnje vreme, za Srbiju dodati jedan sat.

 

3 hours ago, đubrivo. said:

dal je previše da pitam šta je kriterijum za najbolje trećeplasirane nakon bodova? koš razlika, šta bi drugo bilo :i

 

Blizu si, koš količnik 😁

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dve najbolje treceplasirane (ili bilo koje druge) je najgora stvar u sportu. Narocito u kosarci gde cemo sad gledati da li ce neko dobiti 30 ili 40 razlike neke mucenike.

 

Ako su hteli da smanje broj utakmica bolje da su stavili 4 grupe po 3 i po dve prolaze. Ovako svako gleda u tudje dvoriste i racuna kolika mu razlika treba. Da ne pricamo da su ekipe koje igraju svoju poslednju utakmicu kasnije od drugih u prednosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dream Team

 

Micic                Teodosic        Jovic

Bogdanovic     Guduric

Lucic                Pokusevski

Kalinic              Bjelica

Jokic                Milutinov        Petrusev

 

Možda Pokusevski može odmah u startnu petorku.

Edited by Ace Rimmer
Link to comment
Share on other sites

FInale ce se igrati pretposlednji dan OI, u 11 ujutru po lokalnom vremenu kako bi se prilgodili USA trzistu..A mec za Bronzu ce se igrati u 20h istog dana, znaci to ce biti poslednji mec kosarkaskog turnira :krstipd4:

Inace, bas sam usao ovde da napisem isto pitanje kao i @Ace Rimmer, jel to imamo novu startnu trojku reprezentacije? Poku je neverovatan, a plus ima i rim protection koji nam je dosta slab u ekipi.

 


Prava steta je sto i Micic nije dosao vec ove godine  u OKC, imao bi prostora koliko god pozeli i najbolje uslove za rad, imali bi startnu petorku sastavljenu od NBA igraca..

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Ace Rimmer said:

Dream Team

 

Micic                Teodosic        Jovic

Bogdanovic     Guduric

Lucic                Pokusevski

Kalinic              Bjelica

Jokic                Milutinov        Petrusev

 

Možda Pokusevski može odmah u startnu petorku.

Sve je to okej, ali ko će ispasti da bi Radulja igrao? 😄 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...