Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

 

jedino što nam sada niko ne može oduzeti je priznanje najvećeg neprijatnog iznenađenja prvenstva a na radost i to redom:

španaca, argentinaca i naravno braće po zemlji košarke - litvanaca.

 

Sada da ponudiš trenerima Poljske, Češke ili Brazila da biraju rivala između nas i Litvanije...pobili bi se za duel sa reprezentacijom Srbije.

Selekcijom koja ima Jokića najkorisnijeg centra NBA, NBA Bjelicu bivšeg MVP-a EL, NBA Bobana najvišeg igrača prvenstva, NBA Bogdana ubicu,

EL Milutinova jednog od najboljih centara Evrope i Jovića rekordera EL u asistencijama koji je i najjeftiniji igrač ovog niza sa cirka milion po sezoni.

Baš mi je krivo što smo se u takvom svetlu predstavili. Ispadosmo slabi na batine, teško se oporavljamo a uvek ih dugo pamtimo.

Edited by Wingwalker
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mmajstor said:

 

Kako prvi put... a Kukoc? Stim sto Kukoc nije ovoliko propao... u stvari nije uopste propao nego je samo postao losiji igrac nego sto je bio. Letos kada sam cuo prvi 60minutni intervju sa Bjelicom sokirao sam se kakav je to recnik i nacin razmisljanja... nikada ga nisam dozivljavao tako povrsnog. 

 

da, trebalo je da Kukoc da nastavi da igra kao u Jugoplastici a Dzordan da nosi vodu kao Zoran Sretenovic :classic_laugh:

 

pogledajte neku tekmu, 30+ Bjelica je mogao da prodje u NBA samo kao neka backup 4, na 3 nema sta da trazi jer je 3 u NBA najzahtevnija pozicija u univerzumu i ne moze da se igra iskljucivo na vic, sa novom ulogom neminovno dolazi i do promene igre, nema toliko spustanja lopte vec su zadaci da stavi neku trojku i da se guzi za skok, ne mislis valjda da ce neka NBA ekipa da se kanali da bi se neki Bjelica razvijao kao igrac

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SunZero said:

 

da, trebalo je da Kukoc da nastavi da igra kao u Jugoplastici a Dzordan da nosi vodu kao Zoran Sretenovic :classic_laugh:

 

... 

 

Najbolje partije je pruzao u Pop84. 🙂

 

Ma Bjelica nije morao da se nesto specijalno razvija, on je u Nba vec bio dosao kao gotov igrac. Samo sta ce njima neko u ekipi koji ce u ligaskom delu da ti daje 10poena, ima 6 asistencija i 6 skokova? Cemu to sluzi a uz to i ne radi? Nego teraj ti to u cosak i nek prangija trojke kad prve 2 zvezde ne budu znale sta ce sa loptom. The rest is history.

 

Moras da budes bas srecan tamo sa izborom kluba da bi doziveo to sto se zove "razvitak". Uglavnom te ukanale, uprosece i usabloniraju, a posto je izuzetno dobro placeno neki igraci cak i dobrovoljno pristaju na to, i jos kazu bolje im je u Nba. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, ShoBzSho said:

Mislim da se alkosu Danilovicu ne svidja Kokoskov..  Poturice on svoje neke pajtose ako Djordjevic bude otisao. Mada ne verujem da ce otici.
koliko sam ga gotivio kao igraca ,toliko mi se je zgadio kao trener.

 

mozemo li bez ovakvih upisa barem jednom.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Najbolje partije je pruzao u Pop84. 🙂

 

Ma Bjelica nije morao da se nesto specijalno razvija, on je u Nba vec bio dosao kao gotov igrac. Samo sta ce njima neko u ekipi koji ce u ligaskom delu da ti daje 10poena, ima 6 asistencija i 6 skokova? Cemu to sluzi a uz to i ne radi? Nego teraj ti to u cosak i nek prangija trojke kad prve 2 zvezde ne budu znale sta ce sa loptom. The rest is history.

 

Moras da budes bas srecan tamo sa izborom kluba da bi doziveo to sto se zove "razvitak". Uglavnom te ukanale, uprosece i usabloniraju, a posto je izuzetno dobro placeno neki igraci cak i dobrovoljno pristaju na to, i jos kazu bolje im je u Nba. 

Bogdan je isto došao kao gotov igrač a vidi ga sad, bukvalno je zmaj postao za svakog beka u fibinoj košarci a nije čovek ni blizu prve opcije u Kingsima. Šta ćemo sa tim? 😄 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Del Piero said:

Ja sam sokiran Bjelicom. Gledamo ga na pripremama kako pripaljuje sa 8 metara, cekamo da krene da igra onu svoju igru i onda kad vidis kako je odigrao na prvenstvu pozelis da samo pripaljuje trojke. Kakvi su ono prodori, ona zabijanja, izgubljene lopte. Ja nisam mogao da verujem da od njega gledam onako neinteligentne poteze. 

 

I nikad spremniji price. Gallo ga unosio u kos, pretrcavao ga ko je hteo, on ne moze da probije nikoga, u cemu se tacno ogleda ta njegova sprema? U kondiciji, da gledam 35 minuta ovoga sto je igrao? Neka hvala.

 

Od fenomenalnog all round igraca, koji je mogao da odigra vrhunski mec a da to ne mozes da vidis u statistici, do igraca koji ima 18+7, a utisak ti je da je odigrao nikad losije.

 

Hocu Bjelicu sa avatara.

Ostao u Las Vegasu.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, riviera said:

kako god zna se sta nam je ciniti dalje. za sampionske ambicije angazovati trenera sa istim takvim pedigreom, dati mu podrsku i vreme i strpljenje da radi i vrati nasu kosarku na sam vrh na koji po igrackim kvalitetima moramo da ciljamo.

kokoskov-winning-eurobasket-2017-with-sl

 

Koko u ovom trenutku nije resenje, apsolutno. Sacekale bi ga upravo one stvari na koje se saplice.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nicklord said:

Bogdan je isto došao kao gotov igrač a vidi ga sad, bukvalno je zmaj postao za svakog beka u fibinoj košarci a nije čovek ni blizu prve opcije u Kingsima. Šta ćemo sa tim? 😄 

 

 

Mislis da je bolji nego 2017 na EP pred svoju prvu NBA sezonu? Tad nas je sam odvukao do finala i to u konkurenciji nekog Porzingisa, Bertransa, Sveda, Mozgova.... a ne Luisa Skole od 40 leta. 

 

Ovaj Bogi u odnosu na onog vidim da je samo zreliji... igracki to je to. Hvala Zelimiru. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Patriota iz kauca said:

Bili smo na Tea do medalje.

 

U kakvoj god formi da je značio bi.

 

Samo mi se čini da je i Sale više bio za varijantu da ne igra na prvenstvu, svaka njegova veća (trajnija) povreda, manje su i njegove šanse da se zadrži u Virtusu.

 

Kafanski patriota iz fotelje se preselio na kauč

 

 

 

 

 

Druze, da li ti ovo pises posle svakog posta?

 

Sve ste rekli, nemam sta pametno da dodam. Selektor duguje objasnjenje koje se ne zasniva na pritisku koji je nametnuo najvise on sam. Videcemo da li ce pokuljati i prljav ves iz svlacionice. Ove 2 utakmice su pokazale ozbiljnu rupcagu u trenerskom znanju strucnog staba, ozbiljniju nego sto se mislilo. Ne znam koliko je tu uticala rokada Minic - Rajakovic, cisto sumnjam. Ali mi je neverovatno da niko nije "pojeo" Djordjevica za prethodne 4 godine kao sto se desilo u prethodne 2 utakmice. 

 

Meni su od svega najcudnija 3 minuta Milutinova u ovakvoj utakmici. Jokic je lipsao vec u prvom poluvremenu.

 

Mairosu je, cini mi se, napisao kako se videlo da je Bjelica naprzen i nikad spremniji za prvenstvo. Sta mu se desilo, nemam pojma. Ubedljivo najvece razocarenje. Bio je na nivou kadeta.  

 

Vasi Micicu jedno veliko hvala. Bogdan :Hail:

 

Cenim da je Jokic zavrsio sa reprezentacijom. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

 

Mislis da je bolji nego 2017 na EP pred svoju prvu NBA sezonu? Tad nas je sam odvukao do finala i to u konkurenciji nekog Porginzisa, Bertransa, Sveda.... a ne Luisa Skole od 40 leta. 

 

Ovaj Bogi u odnosu na onog vidim da je samo zreliji... igracki to je to. Hvala Zelimiru. 

BB je tad šutirao 47/29/82 za 20 poena. Sada isto ima 20 samo su procenti 57/54/81

 

Jeste, ima bolje saigrače sad ali ne šutiraš ovoliko bolje samo zato što si postao zreliji 😄 

Edited by Nicklord
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pantelia24 said:

 

Druze, da li ti ovo pises posle svakog posta?

 

Sve ste rekli, nemam sta pametno da dodam. Selektor duguje objasnjenje koje se ne zasniva na pritisku koji je nametnuo najvise on sam. Videcemo da li ce pokuljati i prljav ves iz svlacionice. Ove 2 utakmice su pokazale ozbiljnu rupcagu u trenerskom znanju strucnog staba, ozbiljniju nego sto se mislilo. Ne znam koliko je tu uticala rokada Minic - Rajakovic, cisto sumnjam. Ali mi je neverovatno da niko nije "pojeo" Djordjevica za prethodne 4 godine kao sto se desilo u prethodne 2 utakmice. 

 

Meni su od svega najcudnija 3 minuta Milutinova u ovakvoj utakmici. Jokic je lipsao vec u prvom poluvremenu.

 

Mairosu je, cini mi se, napisao kako se videlo da je Bjelica naprzen i nikad spremniji za prvenstvo. Sta mu se desilo, nemam pojma. Ubedljivo najvece razocarenje. Bio je na nivou kadeta.  

 

Vasi Micicu jedno veliko hvala. Bogdan :Hail:

 

Cenim da je Jokic zavrsio sa reprezentacijom

 

 

 

Sa svim se slazem, ali sa ovim da ne prenagljujemo. Polako, prvo da vidimo sta cemo sa selektorom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicklord said:

BB je tad šutirao 47/29/82 za 20 poena. Sada isto ima 20 samo su procenti 57/54/81

 

Jeste, ima bolje saigrače tad ali ne šutiraš ovoliko bolje samo zato što si postao zreliji 😄 

 

Kako sutira u NBA? Po meni ovakve partije na SP je pruzao najvise zbog neverovatne zelje da pruzi najvise sto moze na ovom prvenstvu. 

 

A i ovo su procenti nabijeni protiv Angole, Portorika, Filipina... come on. 🙂

Na EP nema ovakvih disco ekipa. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mmajstor said:

 

Kako sutira u NBA? Po meni ovakve partije na SP je pruzao najvise zbog neverovatne zelje da pruzi najvise sto moze na ovom prvenstvu. 

 

A i ovo su procenti nabijeni protiv Angole, Portorika, Filipina... come on. 🙂

Na EP nema ovakvih disco ekipa. 

Nema. Tamo ima Velike Britanije, Belgije i Mađarske

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...