Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

19 minutes ago, Decembarski said:

Ta smradina je donela mnogo srece i zadovoljstva svom narodu svojim uspesima i medaljama u reprezentaciji.

A cime ti jado dajes sebi za pravo da ga nazivas smradinom.

Sta si ti uradio u svom zivotu,u cemu si toliko uspesan?

Prijatelju, Kalinic je sve to sto kazes. Odlican kosarkas koji je doneo puno srece narodu u reprezentaciji i nama zvezdasima. Niko mu to ne spori. Kosarkaski bih ga uvek zvao u repku, ako moze da se uklopi ljudski. 

To je odvojeno od toga sta ja mislim o njemu kao coveku, njegovom karakteru i njegovim proseravanjima. Vec sam pisao o tome na drugim temama, ne bih da se ponavljam. 

Odlican kosarkas-tezak karakter.

I Danilovic je doneo puno radosti narodu pa je ljakse van terena, Grbovic, Gurovic i mnogi drugi.

I nauci komunikaciju, ako te vec nisu vaspitali.

 

 

Edited by Cavani
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Prvo, nisam uopste uveren da je pravi potez ovoj grupi igraca kao selektora dovesti tako zakopcanog, low energy tipa. To se pokazalo kao problem i u komunikaciji sa mladim igracima Phoenixa, a koliko je uspeo da dopre do veterana videlo se po igrama istih tokom sezone. Drugo, moze se sa sigurnoscu reci da je prethodne sezone u pustinji pokazao prakticno iste ove stvari koje se sada zameraju Saletu - cudne rotacije, pomalo atipicno koriscenje svog centra, upitna raspodela minutaze igracima imajuci u vidu njihovu produkciju, vrlo vrlo malo modifikacija i prilagodjavanja u hodu tokom sezone... Ne mislim da je los trener, naprotiv, branio sam ga i nisam bio za to da popije otkaz, te apostrofirao vaskoliki haos u organizaciji ciji je deo, ali da se ne lazemo, nije to uopste dobro izgledalo sto se njegovog dela posla tice. Sa Slovenijom jeste postigao izuzetan uspeh, ali tu ima vise faktora koji su anulirali ove nedostatke koje sam pomenuo - Luka je Luka, Dragona zna prakticno od jaslica i imaju vrlo blizak odnos i mimo kosarke, pitanje hijerarhije i autoriteta se apsolutno nije postavljalo, pa to sudjenje u samom finalu... To je bio bas neki milenijumski sklop kockica.

 

sto se tice finiksa tu je stvar jasna,  ne pravi se pita od govana.  najiskrenije njima prosle sezone trenerska komisija u sastavu popovic, obradovic, stivens ne bi rezultatski napravila vecu razliku i nije zgodno da iz toga izvodimo zakljucke kako bi se covek snasao u ovoj potencijalnoj ulozi.

recimo da smo u situaciji hrvatske gde se ne zna ko pije a ko placa na svim nivoima pa i da se poredi dok srbija i kad opasno zatrokira je opet u 8 najboljih selekcija na svetu prepuna igrackog talenta i vise od slovenije samo je sada nedestojao know-how.

 

zatim njegov posao u sloveniji nije nikakav plod srecnih okolnosti niti zavera da se maloj zemlji bez kosarkaskog uticaja sudijski pomogne vec ozbiljna trenerska klinika u kojoj su padale kosarkaske velesile francuska, spanija i srbija a slovenci plenili leprsavom i najbitnije modernom kosarkom sa gomilom akcija koje su pokazivale ozbiljan i studiozan trenersk pecati . naravno da glavnu rec u sportu uvek vode igraci i slovenija ih je imala u vidu dvojice velemajstora i pomocnog osoblja za manje glamurozne poslove, nesto sto srbiji uopste ne manjka sa gomilom dokazanih igraca od amerike do evrope u najjacim ligama i sto je bitnije dokazanim reprezentativnim materijalom za najvise ciljeve.

potrebno je samo postaviti najbolje moguce uslove u vidu coveka koji ima iskustvo osvajanja, dati mu odresene ruke i sve najbolje igrace koje ova zemlja ima a koji su spremni da se odazovu i podrede timu i tako si dati najvece moguce sanse za najpovoljniji ishod. niko nam ne moze garantovati zlato pa ni pop ali uciniti sve sto je moguce u domenu nasih kapaciteta je nesto sto je savez duzan i obavezan pre svega prema nasoj kosarci koja je predugo gradila svoje ime i status da bi se sa njom zajebavalo zbog nekih licnih interesa, spletkarenja i sitnih razmirica.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Nadam se da ce neko ipak izaci i reci sta se konkretno desilo, jer u suprotnom nema leba. Zocova konferencija nam je kupila sigurno 10+ godina koje bismo utrosili na nova lutanja i samozavaravanja pre tog konacnog i neizbeznog reseta.

 

mozda nije bilo niceg slicnog i nema nikakvog prljavog vesa?

 

mozda se jednostavno nismo ozbiljno spremili nego smo mislili da je za igranje odbrane dovoljno to sto smo visoki/dugacki, jednostavno cemo (skoro) sve preuzimati, a sto bi nesto puno radili i spremali

 

mozda smo mislili da je za napad dovoljno sto imamo 16 centara, dolazicemo do lakih poena iz reketa, ako slucajno skupe eto otvorenih suteva, tu je i taj Jokic, snaci ce se on

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

 

Nisu smeli da nam izađu na crtu, nije im bio bog u pomoći. Ovako pijuckaju steroide i igraju tu neku NBA bez odbrana. Cirkus. 

 

Nije im stalo da budu najbolji u svetu nego najbolji u nba... posto ne znaju da ima zivota i van amerike niti ih on nesto specijalno interesuje. 

 

Pa dobro... fair enough, ali ih onda nemojte nazivati najboljim na svetu dok to i ne dokazu - u svetu, a ne u nba. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Nije im stalo da budu najbolji u svetu nego najbolji u nba... posto ne znaju da ima zivota i van amerike niti ih on nesto specijalno interesuje. 

 

Pa dobro... fair enough, ali ih onda nemojte nazivati najboljim na svetu dok to i ne dokazu - u svetu, a ne u nba. 

 

Beskrajno zabavan post. 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stefan81888 said:

 

Beskrajno zabavan post. 

 

MVP Adetokumbo likes this

 

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Zato je Terens Dzouns otisao da sljaka u filipinskoj ligi, garant je citao mmajstora, moras svuda po malo da budes najbolji.

 

Terens who?  🙂

 

Od Dzounsa znam samo Indijanu i Grejs. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mmajstor said:

 

Pa neko vise voli baklavu od ciz kejka... dal stvarno mislis da se to moze objasniti? 

 

Meni je taj krem u nba presladak i pun raznorasnih aditiva... izaziva mi gorusicu. 

Kad kazes aditivi, mislis na najbolje igrace i pametne trenere koji umeju da koriste te igrace. Npr. Janis je zahvaljujuci dobrom sistemu i treneru mvp, a Gober najbolji defanzivac.

 

12 minutes ago, mmajstor said:

 

Ako ima boljih imali su priliku da to i pokazu i na terenu, pa nisu. Ne mozes biti najbolji na svetu a da ne izadjes na teren onda kada se iz celog sveta skupljaju igraci na jednom mestu da se vidi ko je najbolji. 

Dzaba ti je da budes najbolji kad si jednostavno okruzen amaterima koji te, ili ne razumeju ili imaju drugu viziju gde ti stojis i izigravas skretnicara. Sa druge strane, pogledaj malo - drugi naziv za nba sampiona je sampion sveta. Mislim da te dobra i smislena kosarka nece otrovati.

 

26 minutes ago, mmajstor said:

ko je drugi najbolji centar na svetu?

Kako mislis da neko ozbiljno diskutuje sa tobom a nisi cuo za Embida? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

živ sam, hvala na brizi. evo spustio mi se pritisak na nekih 150 gornji, mogu da pišem.

 

glede teksta, ne smatram da smo se vratili 2009. 2009 smo se primili da smo se vratili, 2010 smo pokradeni, a onda smo odigrali dva loša evropska i omašili jedne OI. tako da nije mi neki povratak.

 

nemam šta da dodam, bilo je loše. i još je loše. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cavani said:

Prijatelju, Kalinic je sve to sto kazes. Odlican kosarkas koji je doneo puno srece narodu u reprezentaciji i nama zvezdasima. Niko mu to ne spori. Kosarkaski bih ga uvek zvao u repku, ako moze da se uklopi ljudski. 

To je odvojeno od toga sta ja mislim o njemu kao coveku, njegovom karakteru i njegovim proseravanjima. Vec sam pisao o tome na drugim temama, ne bih da se ponavljam. 

Odlican kosarkas-tezak karakter.

I Danilovic je doneo puno radosti narodu pa je ljakse van terena, Grbovic, Gurovic i mnogi drugi.

I nauci komunikaciju, ako te vec nisu vaspitali.

 

 

Otkud ti ili bilo ko odavde kakav je čovek privatno Kalina ili bilo ko od reprezentativaca?

Znas ga licno iz privatnog zivota?

Zajebao te naesto?

Ili je samo persona non grata zbog medijske hajke koja se podigla,a 99 % ljudi i ne zna zasto tacno ga pljuje?

Kaze Kalina priznao Kosovo jelte?

A pola tih sto ga pljuju su poreklom s Kosova i familija im  zivi ovde ali nisu gadljivi da uzmu kosovsku licnu kartu  i uredno primaju od te nepriznate drzave Kosovo 70 evra mesecno? I tako 10 godina unazad

Oni ga nisu priznali?

Pun Kragujevac tih jelte postenih...

Misli malo svojom glavom,kako ne shvatas da vrhovni vodja manipulise i kreira medijsku sliku svega i svacega u Srbiji kako mu se digne?

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Svako ko se iole razume u kosarku nek pogleda skraceni snimak od samo 8 minuta i sve ce mu biti jasno. Da li je realno da skoro 20 poena primimo kao neki amateri iz nizih liga? Pik en roll je prolazio kad su hteli. Preuzimanje u odbrani nije postojalo, igrali su se kao sa decom. Ovde vise nije ni pitanje Djordjevica, ni da li je Jokic na 4 ili 5, kako je moguce da profi kosarkasi ne umeju da brane neke najbazicnije napade u kosarci. Naravno da umeju, pricamo o top igracima iz Evrope i nekoliko iz NBA. Jednostavno je. Ili je kod vecine nasih igraca bila prisutna tzv. "bolikura" da izvinete na izrazu ili su opet mislili da ce kao protiv Italije ili Portorika da prave serije i nabijaju razliku. Evo, neshvatljivo mi je. Pobedio je tim protiv pojedinaca koji su evidentno kvalitetniji. Bogdan je danas imao neke neverovatne poteze i koseve. Jokic isto. Argentinci su sa druge strane davali koseve iz skolskih akcija. Jedan, dva bloka, utrcavanje. Plus sjajan sut. Kampaco je bio odlican i razigran. A nasa odbrana je sramotna. Mislim da prljav ves tek treba da ispliva. Ovde nesto nije ok. Ovakav pristup i igra je nesto najgore sto je moglo da nam se desi. Bez volje u odbrani i ideje u napadu. Neverovatno. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Død said:

Kad kazes aditivi, mislis na najbolje igrace i pametne trenere koji umeju da koriste te igrace. Npr. Janis je zahvaljujuci dobrom sistemu i treneru mvp, a Gober najbolji defanzivac.

 

Interesantno razmisljanje koje mozemo da postavimo i ovako... Bjelica je kod ozbiljnog trenera Zelimira Obradovica i koji zna kako da ga koristi u svom sistemu najbolji igrac i MVP celog kontinenta, dok je kod ne-znam-kako-se-zove trenera Sakramenta i Minesote najobicnija coskara. Jel moze ovako? 

 

Quote

Kako mislis da neko ozbiljno diskutuje sa tobom a nisi cuo za Embida? 

 

Cuo sam... to je onaj sto ga Bobi menja. 🙂

A ne znam kako bi bilo ko zeleo da ozbiljno diskutuje o svetskom prvenstvu pominjuci igrace koji su morali tetki da odnesu lek pa ne ucestvuju na njemu? 🙂

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

Salo Sujeta poslao svog 1 operativca da promeni temu od kolapsa danas do Nba liga je sranje.
Vidimo Sujeto sta radis:forum_geek:

 

ne iznenadjuje me, i Salo je izuzetno salty na NBA, covek je u onom intervjuu na SK otprilike ispricao da je mogao da razbije u NBA al ga eto mrzelo a i malo, malo pa se poroka sa nasim igracima tamo, prvo ono sa Jokicem, pa saga sa Bobanom, jedino ove Zocove ne sme da dira

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...