Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

6 minutes ago, Død said:

I dalje bi falili najbolji igraci sveta (sto je smesno jer je vecina iz SAD-a). Da ne pricam da fali takodje i struke.

 

Plus Grcka ima problema vec duzi period oko postavljanja igre oko Janisa. 

Tako da jedino merilo nba. 

 

Ako hoces da budes najbolji igrac na svetu prvo treba da dokazes da si najbolji igrac u svojoj zemlji pa tek onda da se takmicis sa najboljima iz celog sveta po istim pravilima koje se dogovorite. Trenutno su to takmicenja koja se zovu olimpijske igre i svetsko prvenstvo. NBA nikada nije pretendovala da se prezentuje kao svetski sampionat i da je prvak NBA svetski sampion. Kako neko moze biti svetski sampion kada igra samo u jednoj zemlji i protiv timova iz samo jedne zemlje? Ja to nigde nisam cuo. 

 

A ne muci se Grcka sa uklapanjem Janisa, nego se Janis muci sa uklapanjem na druga pravila. U stvari on se lepo uklopio, samo sto se pokazalo da on nije toliko dominantan kao u nba, sto je jasan, empirijski, i eksperimentom dokazan primer da mvp nba lige nije isto sto i najkorisniji igrac na svetu a samim tim i najbolji nba centar nije isto sto i najbolji centar da svetu. Da je tako ovo prvenstvo ne bi trebalo ni da se igra, nego samo trofej damo Janisu i Jokicu i ajd cao. 

 

6 minutes ago, Død said:

Pa ne pratis. Sam si rekao, ali ocigledno sebi dajes za pravo da komentarises kao da pratis.

 

Zato ste tu vi da me ispravite, samo sta da ispravite za maskotu Bobisku? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ne samo šta je lajkovao, već i rekao i radio.

Kada na to dodamo i šta je lajkovao možemo negde skontati da čovek nije baš najstabilniji.

 

Uzgred sprdasmo se mi fino sa Vladom Đurevićem, a čovek je opravdano bio skeptičan. Očigledno je video nešto što većina nas nije. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Ako hoces da budes najbolji igrac na svetu prvo treba da dokazes da si najbolji igrac u svojoj zemlji pa tek onda da se takmicis sa najboljima iz celog sveta po istim pravilima koje se dogovorite. Trenutno su to takmicenja koja se zovu olimpijske igre i svetsko prvenstvo. NBA nikada nije pretendovala da se prezentuje kao svetski sampionat i da je prvak NBA svetski sampion. Kako neko moze biti svetski sampion kada igra samo u jednoj zemlji i protiv timova iz samo jedne zemlje? Ja to nigde nisam cuo. 

 

A ne muci se Grcka sa uklapanjem Janisa, nego se Janis muci sa uklapanjem na druga pravila. U stvari on se lepo uklopio, samo sto se pokazalo da on nije toliko dominantan kao u nba, sto je jasan, empirijski, i eksperimentom dokazan primer da mvp nba lige nije isto sto i najkorisniji igrac na svetu a samim tim i najbolji nba centar nije isto sto i najbolji centar da svetu. Da je tako ovo prvenstvo ne bi trebalo ni da se igra, nego samo trofej damo Janisu i Jokicu i ajd cao. 

 

 

Zato ste tu vi da me ispravite, samo sta da ispravite za maskotu Bobisku? 

Zato što u ovom momentu, svi najbolji igrači, igraju NBA. 

 

Da merodavno je šta uradiš sa reprezentacijom i igračima sa kojima si mesec dana, i možeš da ispadneš sa jednom lošom partijom, a nije preko 100 utakmica u sezoni :lol_2:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

Zato ste tu vi da me ispravite, samo sta da ispravite za maskotu Bobisku? 

Pa evo, da ispravis tako sto bi gledao Filadelfija - Bruklin, imas na nbafullhd. Vidi kako "prosecan" nba trener koristi maskotu u igri. Ili zavrsni deo sezone gde je Embid bio povredjen. 

 

 

Edited by Død
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Zato što u ovom momentu, svi najbolji igrači, igraju NBA. 

 

 

A ko to kaze... i gde to pise?

 

Evo npr. Sved ne igra u Nba, nece igrati ni Mirotic, ne igraju ni Kampaco ni Ljulj ni Serdjo Rodrigez i mnogi drugi jako kvalitetni igraci koji bi bez problema mogli da igraju i u nba a mnogi su vec i igrali. I ti bi njima oduzeo pravo da na terenu pokazu da su najbolji na svetu samo zato sto ne igraju u ligi koju si ti proizvoljno odredio kao sampionatom sveta? 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Død said:

Pa evo, da ispravis tako sto bi gledao Filadelfija - Bruklin, imas na nbafullhd. Vidi kako "prosecan" nba trener koristi maskotu u igri. Ili zavrsni deo sezone gde je Embid bio povredjen. 

 

 

 

Evo, verujem ti. Samo ga koristi u nekom potpuno drugom takmicenju, pod nekim potpuno drugim pravilima, i potpuno drugim sudijama i nacinu igre 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Død said:

Pa evo, da ispravis tako sto bi gledao Filadelfija - Bruklin, imas na nbafullhd. Vidi kako "prosecan" nba trener koristi maskotu u igri. Ili zavrsni deo sezone gde je Embid bio povredjen. 

 

Toliko im je bio koristan da se zadrzao celih koliko? 6 meseci?

 

Btw, ovde se Djordjevicu prebacuje da je dobio otkaz svuda gde je radio, a onda se hvali Boban koji je promenio 5 klubova za 5 godina. Cudni kriterijumi zaista.

Edited by momohyoideus
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

A ko to kaze... i gde to pise?

 

Evo npr. Sved ne igra u Nba, nece igrati ni Mirotic, ne igraju ni Kampaco ni Ljulj ni Serdjo Rodrigez i mnogi drugi jako kvalitetni igraci koji bi bez problema mogli da igraju i u nba a mnogi su vec i igrali. I ti bi njima oduzeo pravo da na terenu pokazu da su najbolji na svetu samo zato sto ne igraju u ligi koju si ti proizvoljno odredio kao sampionatom sveta? 

Pa da, jer bi tih 30 timova tukli bilo koji drugi tim iz ostatka sveta.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Jenkins said:

Jel samo meni Sarenac nepodnosljiv ceo turnir? 

 

Kad je gostujući u Oku pre nekoliko meseci ispravio nekog u studiu rečenicom 'ne ne, Jokic nije najbolji centar na svetu, on je najbolji centar nba lige, ako bude najbolji centar na prvenstvu onda mozemo da kazemo da je najbolji na svetu'. 

 

Tri dana nisam usta mogao da zatvorim od soka sta prica lik.. 

 

 

Sarenac je postao zvanican komentator reprezentacije, i mislim da je poleteo malo vise. Kao on je iznad tih klupskih infantilnih sranja i prepirki, a ne kapira da je isti folklor samo uzdigao na reprezentativan nivo. Napisao sam vec da ne ponavljam sve, meni je drago sve to lozenje (sam se na Zvezdu lozim mozda 100 puta vise od njega na reprezentaciju) samo to mogu ja na forumu il u hali, ti za mikrofonom ne mozes. Takav ti posao. 

 

Bas je bilo jadno koliko je unizavao Argentince. Njihova jaka odbrana je PA FAUL CULO SE DOVDE a nasa je sudije pustaju jacu igru. Njihovi koraci su KORACI a nasi problemi u prevodjenju. Njihovi kosevi su NEVEROVATNO  a nasi bravo Bjelice i konacno Bogdane. I onda je sve zacinio sa iscudjavanjem na svaku trojku Argentinaca. A ljudi su bukvalno bili za stegnuti im ruku i cestitati na igri i energiji. Bez i jednog prljavog poteza, udaranja u ocajanju, ili provokacije. 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, momohyoideus said:

Toliko im je bio koristan da se zadrzao celuh koliko? 6 meseci?

Toliko se razumes da si potegao ovakvu glupost. Filadelfija bi morala da mu ponudi vecu kolicinu novca da bi ostao, pa mu je shodno tome dala zeleno svetlo da ode da bi ostalo vise prostora da se potpisu max fa igraci. Dalas je uleteo sa ugovorom i naravno da je Boban otisao (jer je to na kraju i bio njegov izbor kao ufa).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Død said:

Toliko se razumes da si potegao ovakvu glupost. Filadelfija bi morala da mu ponudi vecu kolicinu novca da bi ostao, pa mu je shodno tome dala zeleno svetlo da ode da bi ostalo vise prostora da se potpisu max fa igraci. Dalas je uleteo sa ugovorom i naravno da je Boban otisao (jer je to na kraju i bio njegov izbor kao ufa).

To se u mom selu zove "nije im bio dovoljno koristan da izdvoje jos novca za njega"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, momohyoideus said:

To se u mom selu zove "nije im bio dovoljno koristan da izdvoje jos novca za njega"

To se u tvom selu zove pricas o necemu o cemu nemas pojma. Istu opciju su imali i Majk Skot i Enis, pa su i njima odbacili. Oni su se posle nekog vremena vratili uz nove ugovore, kad je to bilo moguce izvesti, posle potpisa max fa igraca i prolaska Dzimijevog trejda.

Edited by Død
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Decembarski said:

Ali suditi o nekome po necemu sto je lajkovao....

Šta reći...

Zapravo ti u 2019 mozes na osnovu toga videti koju muziku neko voli, za koga navija da li voli crnke ili plavuse, koji broj patika nosi..

Lajkuj dupe od Kim Kardasijan pa ces videti kako ces proci, ako imas gospodju.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Død said:

Dakle. Hajde da nesto bude najbolje takmicenje na svetu, ali da sudije, organizacija i pravila budu sranje.:lol_2: 

 

Ko je pricao o "najboljem" takmicenju na svetu? 

 

Sto se tice kvaliteta, verovatno premijer liga ima veci kvalitet od sp u fudbalu, ali prvak premijer lige nije svetski sampion, nego je samo to - prvak premijer lige. Cak i da odigraju neki baraz sa spanskom ligom to opet nije svetski prvak... najkorisniji igrac sveta je luka modric na osnovu igara pruzenim na SP, a ne igrama u Realu. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Just now, Død said:

To se u tvom selu zove pricas o necemu o cemu nemas pojma. Istu opciju su imali i Majk Skot i Enis, pa su i njima odbacili. Oni su se posle nekog vremena vratili uz nove ugovore, kad je to bilo moguce izvesti, posle potpisa max fa igraca i prolaska Dzimijevog trejda.

Dobro, ustanovili smo da Filadelfija nije smatrala da je toliko koristan da mora da ostane u ekipi. Pretpostavljam da je isto bilo i sa ostalim klubovima.

Link to comment
Share on other sites

Mmajstore, NBA je visa dimenzija za sve. Od organizacije i sudija do kvaliteta samih igraca. Mene nekad sudije znaju iznervirati, ali ovo na SP-u je vise da se bukvalno smejes sudijskim odlukama.

 

Sampionat sveta za klubove, tamo gde ljudi razlicitih nacionalnosti imaju sansu da se pokazu i dokazu da li su medju najboljima na svetu, za to su neophodni i dobri saigraci. Koliko ces dobre saigrace imati je definisano zakonima i salary cap-om. Ta liga je nesto najbolje sto sport ima.

U reprezentaciji zavisis od selektora, kvaliteta saigraca, vremena koliko ti je potrebno da se uklopis, umor iz prethodne sezone gde si odigrao 100 utakmica, neracunajuci pripremne, javlja se problem i tempiranja forme. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, momohyoideus said:

Dobro, ustanovili smo da Filadelfija nije smatrala da je toliko koristan da mora da ostane u ekipi. Pretpostavljam da je isto bilo i sa ostalim klubovima.

Posto furas svoju pricicu, ili trolujes ili ne znam. Boban je imao prava da potpise za koji klub zeli nakon toga i izabrao je Dalas koji mu je ponudio odgovarajuci ugovor. Tako da eto, on ce i dalje biti u nba-u.

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Ko je pricao o "najboljem" takmicenju na svetu? 

Tacno, nisi pricao o nba-u.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Mmajstore, NBA je visa dimenzija za sve. Od organizacije i sudija do kvaliteta samih igraca. 

 

Sampionat sveta za klubove, tamo gde ljudi razlicitih nacionalnosti imaju sansu da se pokazu i dokazu da li su medju najboljima na svetu, za to su neophodni i dobri saigraci. Koliko ces dobre saigrace imati je definisano zakonima i salary cap-om. Ta liga je nesto najbolje sto sport ima.

U reprezentaciji zavisis od selektora, kvaliteta saigraca, vremena koliko ti je potrebno da se uklopis, umor iz prethodne sezone gde si odigrao 100 utakmica, neracunajuci pripremne, javlja se problem i tempiranja forme. 

 

Uopste nije rec niti tema oko ovoga sto si naveo, a oko onoga da je ta liga nesto najbolje sto sport ima tu se cak i ne slazem, ali ne bih previse isao u detalje jer je to vezano za licne preferencije pa je i normalno da one nisu kod svih ljudi iste. Postujem tvoju sve dok i ti postujes moju.

 

Mozda svetsko prvenstvo ne bi trebalo tako da se zove nego nekako drugacije ako na njemu ako pobedis nisi najbolji na svetu? U svim sportovima je tako, problem je nastao u kosarci jer je jedna liga dosla do tolike moci i novca da moze da zajebava cak  i svetska medjunarodna takmicenja pa da direktno odlucuje koji igrac moze a koji ne moze da igra. Meni se to iskreno gadi i to nema bas mnogo veze sa fer plejom sto je osnova svakog sporta, nego ima veze iskljucivo sa novcem sto je osnova danasnjeg biznisa. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...