Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Jokic je odigrao dve utakmice nesto losije do sad, otprilike kao i Bogdanovic, samo sto je igrao vise od njega. Najbolji nam je igrac na pripremama, a to bi bilo jos izrazenije da mu oni koji igraju kosarku na nizem nivou nisu upropastili brdo asistencija.

 

Ne znam cemu ova kritika selektora, potpuno bespotrebna. Ja se ne secam njegove izjave u kojima kritikuje odredjene pojave u timu ili u igri, a da je bila skroz na mestu.

 

Ali dobro, mozda oni reaguju drugacije na to, ko zna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

nisam primetio ni tragove zamora kod Jokića na primer u onom meču sa litvancima ili ovom sa kiwijima.

mislim da je u odličnoj formi jer ovako mečkast to ne bi mogao da sakrije već nakon 6-7 minuta na parketu.

 

ne verujem da se njegovom minutažom na četvorci namenski oslobađaju minuti i za Radulju jer to smisla nema...

sasvim komotno Jokić i Nikolica mogu da odigraju po 15  na petici a ostalo Bradulja&Bobi, a kada zagusti naravno legionarski i do kraja.

 

Sale sigurno ne želi da ga pamte kao trenera koji je neuspešno pokušao da jednu od najboljih petica na svetu udresira u četvorku...i to na sred svetskog prvenstva nakon mesec dana uklapanja u tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nadao sam se i nadao da su petorke sa Jokicem na cetvorci samo eksperiment ali iz utakmice u utakmicu smo igrali sve vise minuta u tim postavkama. Ova danasnja gde nije proveo ni minut na petici i gde je i Birca bio trojka me vec bacaju u ocaj. Razumem skrivanje karata, ali mislim da smo morali vise vremena na pripremama da igramo preko Jokica i simuliramo taj potencijalno najefikasniji napad za nas u do or die tekmama.

 

Mnogo dobrih stvari smo mogli da vidimo na ovim mecevima, realno treba biti zadovoljan kako izgledamo pred start sampionata, ali meni ove stvari ponistavaju sve to.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Manu said:

Nadao sam se i nadao da su petorke sa Jokicem na cetvorci samo eksperiment ali iz utakmice u utakmicu smo igrali sve vise minuta u tim postavkama. Ova danasnja gde nije proveo ni minut na petici i gde je i Birca bio trojka me vec bacaju u ocaj. Razumem skrivanje karata, ali mislim da smo morali vise vremena na pripremama da igramo preko Jokica i simuliramo taj potencijalno najefikasniji napad za nas u do or die tekmama.

 

Mnogo dobrih stvari smo mogli da vidimo na ovim mecevima, realno treba biti zadovoljan kako izgledamo pred start sampionata, ali meni ove stvari ponistavaju sve to.

Kombinovanje igraca na pozicijama - nista drugo.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek za postovanje selektora, hijerarhije, timskog duha, podredjivanje kolektivu...ali ovo sta se radi sa najboljim centrom sveta je sramotno. Da Jokic sutra kaze Salou da ga stavi da igra na pet i da igra svoju igru ili da nece ni da igra uopste, stao bih na Nikolinu stranu.

 

Ali ajde da se nadamo da je skrivanje karata u pitanju...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Ne znam, sve vreme pričamo kako Jokić igra sa 30% snage, što je očigledno, samo što smo mislili da se čuva. 

Ne bih ja mnogo brinuo oko toga, i Pau Gasol je uglavnom počinjao prvenstva kao kesa, ima dovoljno vremena da stvari dođu na svoje kad bude bitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Ne bih ja mnogo brinuo oko toga, i Pau Gasol je uglavnom počinjao prvenstva kao kesa, ima dovoljno vremena da stvari dođu na svoje kad bude bitno.

 

Kako se epski raspao protiv nas u Poljskoj? u prvoj utakmici u grupi kad smo ih dobili, pa nas rasšrafio u finalu na proste činioce...

Link to comment
Share on other sites

Funny-Video-Child-Reading-News-Gif.gif

100+ strana ste sabili samo u avgustu. dobri ste ili losi zavisi kako se uzme. :classic_cool:

 

sto se tice repke dobro ovo izgleda  sto sam malo ispratio. nismo preterano atraktivni, gube se lopte  poprilicno ali igra se takmicarski jelte sto i pokazuju rezultati koji sada nisu u prvom planu. sve se to moglo i ocekivati kada smo ostali bez teodosica koji nam je i donosio tu atipicnost u igri i sigurnost u organiziciji pa smo sada ipak dosta obicnija ekipa nalik ostalima koji igraju u sablonu. raduje sto momci imaju motiv za fajtanje i u ovoj fazi pre samog takmicenja. kvalitet svakako imamo za ovaj nivo basketa cak i pored nekih izostanaka pa tako i gajim ocekivanja da se ozbiljno posibama sa svakim i odemo do samog kraja sto su ovi igraci i strucni stab pokazali na nekoliko predjasnjih sampionata, da su u stanju da igraju zavrsnice velikih takmicenja i pobedjuju.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...