Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

19 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Grupa A nema šanse da drugoplasirani ima plus 20. E sada da li će Sudanci ili Japanci više spustiti gaće. Videćemo.

 

Dobro je da nema Litvanije, Portoriko možemo otresati a i J Sudan sa po 20 razlike. Šanse su sasvim realne da budemo najbolji drugi ako nas Ameri ne masakriraju.

 

Pa ni to ne znaci da ne igramo sa Amerima u polufinalu jer se zrijeb vrsi poslije takmicenja po grupama, dakle opet 50:50 da naletimo na Amere. Samo dvije najbolje prvoplasirane ekipe ne mogu da se sretnu do finala.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Bojdo said:

 

Pa ni to ne znaci da ne igramo sa Amerima u polufinalu jer se zrijeb vrsi poslije takmicenja po grupama, dakle opet 50:50 da naletimo na Amere. Samo dvije najbolje prvoplasirane ekipe ne mogu da se sretnu do finala.

 

Pa naravno kao što rekoh milion puta pod pretpostavkom da niko nema 3-0 sem Amera.

 

Jer ne, nisu dve najbolje prvoplasirane ekipe već dve NAJBOLJEPLASIRANE ekipe koje su nosioci u top šeširu posle grupne faze. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Pa naravno kao što rekoh milion puta pod pretpostavkom da niko nema 3-0 sem Amera.

 

Jer ne, nisu dve najbolje prvoplasirane ekipe već dve NAJBOLJEPLASIRANE ekipe koje su nosioci u top šeširu posle grupne faze. 

 

 

Pot D comprises the top two-ranked first-placed teams from the group phase.

Link to comment
Share on other sites

Ne treba glavu razbijati sa zrebovima. Ekipa treba da igra sto je moguce bolje pa i da se pokusa da se dobije i ta amerika. Oni su najranjiviji u grupnoj fazi takmicenja, mozda nas potcene posle onog razvaljivanja sinoc a mi pojacani iscackamo nekako pobedu 28-og🙂

Edited by Miki8
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Bojdo said:

 

 

Pot D comprises the top two-ranked first-placed teams from the group phase.

 

https://www.fiba.basketball/en/events/mens-olympic-basketball-tournament-paris-2024/competition-system

 

Final Phase

A draw will take place following the conclusion of the Group Phase to determine the pairings of the Quarter-Finals.

The qualified teams shall be divided into four pots. The cumulative ranking between the three groups, established according to the FIBA Official Basketball Rules, Chapter D - Classification of Teams, will assign positions from 1st to 8th place to the eight teams qualified for the Quarter-Finals.

Pot D shall consist of the two-best-ranked teams, Pot E of the 3rd and 4th ranked teams, Pot F of the 5th and 6th ranked teams and Pot G of the 7th and 8th ranked teams.

 

Gde tu stoji first placed?

Ovo je sa zvaničnog sajta turnira. Evo ti i link.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Miki8 said:

Ne treba glavu razbijati sa zrebovima. Ekipa treba da igra sto je moguce bolje pa i da se pokusa da se dobije i ta amerika. Oni su najranjiviji u grupnoj fazi takmicenja, mozda nas potcene posle onog razvaljivanja sinoc a mi pojacani iscackamo nekako pobedu 28-og🙂

 

I u polufinalu.

Finale nisu nikad izgubili.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stiletto said:

SR Jugoslavija je bila svetski prvak 1998., evropski prvak 1999., evropski prvak 2001., svetski prvak 2002. Igrače znate svi, legende ovog sporta kod nas. A na Olimpijadama u tom periodu?

Ovde si nešto pomešao, bili smo treći te godine. 1997 smo uzeli evropsko.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

https://www.fiba.basketball/en/events/mens-olympic-basketball-tournament-paris-2024/competition-system

 

Final Phase

A draw will take place following the conclusion of the Group Phase to determine the pairings of the Quarter-Finals.

The qualified teams shall be divided into four pots. The cumulative ranking between the three groups, established according to the FIBA Official Basketball Rules, Chapter D - Classification of Teams, will assign positions from 1st to 8th place to the eight teams qualified for the Quarter-Finals.

Pot D shall consist of the two-best-ranked teams, Pot E of the 3rd and 4th ranked teams, Pot F of the 5th and 6th ranked teams and Pot G of the 7th and 8th ranked teams.

 

Gde tu stoji first placed?

Ovo je sa zvaničnog sajta turnira. Evo ti i link.

 

Hvala, tvoj izvor je jači.

 

Ovo što sam ja prenio sa drugog foruma se nalazi na Wiki.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Basketball_at_the_2024_Summer_Olympics_–_Men's_tournament

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam nezadovoljan posle ove dve utakmice. Ozbiljni protivnici, jedni fizikalni, drugi brutalni per se. Mi smo obe izgubili zbog zutih minuta i u obe smo imali bekove koji su igrali zaduzenja za koja nisu kvalifikovani.

Utakmicama sa Amerima nista ne znaci - Karijeva isplanirana tehnicka u prvom minutu i odsustvo Bogija i Milutinova nam govore da je to sa nase strane dosta bilo predstava i proba nekih stvari. I dobro je sto si nas nabili, ako mene pitate. Pak, uveren sam da Australiju necemo sresti, ali i ako je sretnemo mislim da su nasi.

 

Pak, Ameri... Opasno su brutalni. Kari je cheat code, Ant sjajan ofanzivno, sa vrhunskim motorom. S druge strane terena - Dejvis brutalni PVO sistem, a Adebajo odlicno krpi (ofanzivno ovakvu partiju nece odigrati na OI). Bice ih interesantno videti protiv ekipa sa turbo bekovoma, ali su protiv svih veliki favoriti.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, kakav je pregled sa gornjeg prstena Arene? Skontao sam da nikad ništa nisam gledao odatle, dole sam uvek, a razmatram da pogledam sa ćaletom utakmicu protiv Grka.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Јокић 2019 и овај сад су небо и земља. 2022 је једна утакмица која је могла сваком да се деси, као што се и десило тада и Грцима и Словенцима да испадну са Јанисем и Дончићем.

Jokić je i 2022 bio neuporedivo bolji nego 2019 i postaje smešno pisati da je on neki krivac za ispadanje ili da se nije zalagao 2022. Dovoljno je pogledati snimak te utakmice protiv Italijana i sve će biti jasno, mislim da je u 4/4 jedini od naših igrača davao koševe do neka 2 minuta pred kraj.

 

2019 je bio kriminalan i što tiče spreme i što se tiče zalaganja.

4 minutes ago, fillam said:

Ljudi, kakav je pregled sa gornjeg prstena Arene? Skontao sam da nikad ništa nisam gledao odatle, dole sam uvek, a razmatram da pogledam sa ćaletom utakmicu protiv Grka.

Meni je ove sezone bilo ok kad sam išao na zvezdu ali sam sedeo uglavnom u prvim redovima tog gornjeg prstena, nisam nikad vaš skroz gore.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fillam said:

Ljudi, kakav je pregled sa gornjeg prstena Arene? Skontao sam da nikad ništa nisam gledao odatle, dole sam uvek, a razmatram da pogledam sa ćaletom utakmicu protiv Grka.

Ja preferiram gornji prsten (donja sedista pri sredini) u odnosi na rubove donjeg. Sad, mozda sam ja lud, ali i kosarku i atletiku mi je bilo bolje odatle da gledam. Lakse se sagleda ceo teren. Mozda samo caletu bude nezgodno jer postoji sansa da mu igraci budu sitni.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, fillam said:

Ljudi, kakav je pregled sa gornjeg prstena Arene? Skontao sam da nikad ništa nisam gledao odatle, dole sam uvek, a razmatram da pogledam sa ćaletom utakmicu protiv Grka.

 

Ako si negde u sredini, generalno ok. Doduse, velika je razlika da li si najnize sto moze ili najvise sto moze. 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Geronimo said:

Ja preferiram gornji prsten (donja sedista pri sredini) u odnosi na rubove donjeg. Sad, mozda sam ja lud, ali i kosarku i atletiku mi je bilo bolje odatle da gledam. Lakse se sagleda ceo teren. Mozda samo caletu bude nezgodno jer postoji sansa da mu igraci budu sitni.

Slažem se s ovim samo bih dodao da izbegavam prva dva-tri reda, zvog šipki koje blokiraju pogled. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Igrali se u Nedelju utakmica sa Japanom??? Sad sam proverio, igraju. Opet budale zakazuju utakmicu za utakmicom kao da prizivaju povrede.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Bas tako, pritom je mnogo veca sansa da Portoriko iznenadi nas nego da bilo ko dobije USA. 

 

Sve ovo o cemu se pise vazi i za Portoriko, ako budu imali suterski dan mogu da nas pobede. 

Pogotovo kad se sete da je u nekom trenutku bilo 50 razlike prošle godine u Areni i 30 na SP. Doduše nije igrao Joka.

Link to comment
Share on other sites

-Dobili smo amere na Timinom snimku

-Pokušao sam iz postova da ukapiram žreb, ali mi ide sve teže

-Slažem se sa skoro svakim Mekovim postom

-3x pročitam post Wingwalkera da bih skontao šta je pisac hteo da kaže (volim njegov unikatan stil pisanja)

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Od Wingwalkera i dalje pamtim kako je tokom SP pod uticajem alkohola okačio sliku Stefa Jovića na društvene mreže firme uz opis "jebem odma" :lol_2:

 

Lepo, lepo, sviđa mi se kako nadolazi...

 

spacer.png

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

Od Wingwalkera i dalje pamtim kako je tokom SP pod uticajem alkohola okačio sliku Stefa Jovića na društvene mreže firme uz opis "jebem odma" :lol_2:

 

 

Kako sam ovo mogao da zaboravim 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Čvarkov said:

Pokušao sam iz postova da ukapiram žreb, ali mi ide sve teže

Odustaneš na vreme, kao ja. Ionako će se to aktuelizovati kad krenemo u kalkulacije da li nam je dovoljno da pobedimo Južni Sudan sa 13,653 poena razlike ili treba i neki koren da se vadi.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Clash said:

🚩🚩🚩🚑

 

Treba biti pošten i reći da je Mek prilično lepo pisao tokom prošlogodišnjeg SP i većinom pogodio. 

Možda druga Čvarkova to još uvek drži 😄 

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...