Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

 

Nije tragedija, pogledajte statistiku, mi nismo mogli da se sastavimo sa šutom za 3. oni su tu bili odlični i to je napravilo razliku, dali su 21 poen više iz gotovo identičnog broja pokušaja. Ipak, dozvolili smo samo 6 skokova u napadu vrlo agresivnoj ekipi, imali smo više asistencija, isto presječenih i izgubljenih kao oni, šut za dva nam je bio odličan, skoro 60%... Bez Bogdana, sa jednom skromnijom partijom Jokića, sa suđenjem koje je išlo na ruku Australiji (suđeno im je samo 14 faulova uključujući i onu jednu tehničku, stvarno premalo) i zbog kojeg i jesu uspjeli da malo uspore Nikolu.

 

Nadajmo se da će zdravstvene prilike biti takve da na prvenstvo nećemo morati da vodimo neke od igrača koji su noćas imali značajnu minutažu, a što se tiče Vase, ja sam izgleda toliko spustio kriterijum da meni ovo danas nije bilo preloše, 8 asistencija i 3 ukradene su i više nego što usuđujem da se nadam. Ja ne očekujem od njega da bude plus, očekujem samo da u svojim minutima ne pravi veliki minus i mislim da mu je prolazno vrijeme za takav učinak za sada dobro. Razliku ćemo praviti preko Bogdana, plus ko se kad pojavi u šutu od Vanje (ako ovo nije neka ozbiljna povreda), Dobrića i možda nekad Gudurića.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Izlapeli Pešić sigurno nije ušao u drugo poluvreme sa ovim egzotičnim petorkama sa idejom da pod "must" prelomi preiskusne Ozije koji su nas umlatili momački. Ona konflikt na kraju je imao sabirno dejstvo. Jokić je dva puta povučen na klupu kada je Kari primetio da se uznemirio od batina i rukometaškog kriterijuma sudija.

U prvom smo im bez Bogdana i sa prilično niskim "usage" za Jokića koji je siguran sam dobio instrukciju da ne zida i unosi nikoga u reket dok ovakve sudije dozvoljavaju ovaj level hrključa. Oteli smo im u serijama brdo lopti i realizovali efektivno jedno 7-8 tranzicicija... od toga 3 u zadnja tri napada. Sve smo im pročitali u napadu u drugom frtalju. 

Onda matori okreće ćurak i gledamo

tandem Milutinov - Jokić? zajedno na parketu više od 3 minuta...Avram u seriji ciglarenja kao spot up šuter i to iz pismenih akcija...Vasa koji par puta poziva centra u blok i naleće na svog igrača u prodoru...to zasigurno nećemo gledati kada "fat lady" zapeva bluz. Doduše totalno smo izašli iz šuta za tri i 4 igrača je u nizu promašilo trojku...Avram, Petrušev, Gudura i Jokić...i Kenguri idu na dvocifrenu razliku.

Šteta što se Kalina oprostio ali se svi nadamo da će Kure Jović mladjani biti u rotaciji...kao da će i matori Jović biti osigurač na kecu umesto allrounder Gudure koji po Kuzmi može i na tri.

Dobili bi širinu i komociju u pomeranju uloga i minutaže i manje izlaženja iz opanaka. Rile, Poku, Jare i Radanov koliko sutra dobijaju zahvalnice ako nam budu dostupni Vanja, Dobrić i eventualno Davidovac. Za Avrama najmanje brinem. Taj će još večeras sam sebi dizede jajca za svaku grešku koju je napravio večeras.

Vasilije će spavati kao beba sa 8 asista a Gudurina karijera će za mene uvek ostati veća misterija od "man on the moon". 

Edited by Wingwalker
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wingwalker said:

Izlapeli Pešić sigurno nije ušao u drugo poluvreme sa ovim egzotičnim petorkama sa idejom da prelomi preiskusne  Ozije. U prvom smo im bez Bogdana i sa prilično niskim " usage " za Jokića oteli brdo lopti i realizovali efektivno jedno 7-8 tranzicicija.. od toga 3 u zadnja tri napada. Sve smo im pročitali u napadu.

Onda matori okreće ćurak i gledamo

Tandem Milutinov - Jokić zajedno na parketu više od 3 minuta...Avram u seriji ciglarenja kao spot up šuter...Vasa koji par puta poziva centra u blok i naleće na svog igrača u prodoru...to zasigurno nećemo gledati kada "fat lady" zapeva bluz. 

Šteta što se Kalina oprostio ali se svi nadamo da će Kure Jović mladjani biti u rotaciji...kao da će i matori Jović biti osigurač mesto Gudure. Tu dolazi do komocije u pomeranju uloga i minutaže i bude manja sekiracija i za nas i za Karija. Za Avrama najmanje brinem. Taj će još večeras sam sebi dizede jajca za svaku grešku koju je napravio večeras. Vasilije će spavati ko beba jer on je jebač na konju.

 

Ko je matori Jović? 🤔 Stefan Jović se povukao iz reprezentacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drgnk said:

 

Ko je matori Jović? 🤔 Stefan Jović se povukao iz reprezentacije.

Zar nije neko napisao da je tražio poštedu zbog porodičnih problema? 

Dajte da neko upućen izbistri to...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wingwalker said:

Zar nije neko napisao da je tražio poštedu zbog porodičnih problema? 

Dajte da neko upućen izbistri to...

 

 

Nije se povukao iz reprezentacije zauvek, već propušta ovo leto (sve - pripreme+OI) zbog porodičnih problema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

O.k. onda. Samo se pitam u kakvom će stanju biti sledeće godine (igraće se EP) sa svojih 34 godine i konstantno rovitim stanjem. Mada je i takav, trenutno bolji od svih plejeva kojim raspolažemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nažalost (ili na sreću) nisam gledala utakmicu. Vidim da smo odmarali Bogdana. Zna li se šta je sa Vanjom?

 

Jbn Patty Mills se na svakom FIBA takmičenju pretvori u 5x boljeg igrača, no šta je tu je. Nemojte da kritikujete previše, pripremne utakmice su tu da se uigravaju i isprobavaju različite petorke (čak i one sa Jokićem i Milutinovim zajedno na parketu). Biće dana za megdana sa svim ovim ekipama, a ne može se dobiti baš svaka utakmica. 

 

Kari je to sročio mnogo bolje nego ja:

 

Quote

Svaka utakmica nama treba. I prvo, ne može svaki meč da se dobije. To ne postoji u vrhunskom sportu. Ali od svake utakmice, pogotovo u pripremnom periodu, može puno stvari da se vidi i da se nauči.

 

Što se tiče šuta, doći će. Nije neuobičajeno da ekipe lome obruče na pripremnim i nije to isključivo naš TM.

Edited by DameTime
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Ovaj turnir je bas revijalan, nije to sad neka realna slika. 

 

Sto se tice igraca, to nam je sto nam je, Jokic + Bogdanovic + Micic + ovih nekoliko sto igraju EL. Cim su tu Radanov ili Jaramaz zna se da tu vise nema tolike sirine sto se tice kvaliteta. 

Koji crni Micic, taj svako reprezentativno leto dokazuje da nema sta da trazi u reprezentaciji, obican pick and roll sa Jokicem ne zna da izvede.Da je pameti, poslali bi ga kuci jos veceras.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi trenutno nemamo  pleja za bezbrigu. Igraćemo sa Vasa, Bogdan, Gudura, Avram mixturom na kecu oslanjajući se na bonus Jokićevih asista. Rezultat, Bogdan sa cirka 20 minuta kao organizator i lošim procentima za tri, Aleksa gistro difens specijalista jer će ga ameri izuseravati na hero prodorima, Vasa ko Vasa...misterija a Guduru ne bi komentarisao jer nisam objektivan.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drgnk said:

Jokić se nije previše mešao u svoj posao. Centri su nam eutanazirani u napadu sa izuzetkom Petruševa.

Centri su nam bili najbolji igraci na utakmici. Da oni nisu ubacili svoje, izgubili bi sa trideset poena razlike. Za bekove imamo obicne pajsere.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Već vidim da će Kari legenda sutra na Amere da izadje sa centarskim tandemom Plavšić Milutinov.

 

Ceo svet čeka da vidi Jokaru protiv Amera ali tvrdoglavi Piroćanac NE DA

  • Like 2
  • Love 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bad said:

Već vidim da će Kari legenda sutra na Amere da izadje sa centarskim tandemom Plavšić Milutinov.

 

Ovo je idealni potez za mindgames protiv Džoela Embida, +3 na toxic weapon damage.

  • Like 5
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bad said:

Već vidim da će Kari legenda sutra na Amere da izadje sa centarskim tandemom Plavšić Milutinov.

 

Ceo svet čeka da vidi Jokaru protiv Amera ali tvrdoglavi Piroćanac NE DA

 

 

Danas je sakrio Bogdana, sutra će Jokića.. 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki8 said:

Koji crni Micic, taj svako reprezentativno leto dokazuje da nema sta da trazi u reprezentaciji, obican pick and roll sa Jokicem ne zna da izvede.Da je pameti, poslali bi ga kuci jos veceras.

 

Pa da ostanemo sa Jaramazom i Avramovićem na pleju? Srećom te Pešić nema baš tako izraženu death wish. 😎

Edited by drgnk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...