Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Vise sam se osvrnuo na pristup navijaca nego na to koliko ce sportisti zapravo biti pogodjeni komentarima.

 

A i to sto sam ja kao konzument doneo dinar odredjenom igracu ne znaci da treba da ga napusim cim uradi nesto cime ja nisam zadovoljan.

Niko ne kaze da treba da ga napusis, ali kazem da oni moraju imati vecu toleranciju na random komentare na internetu. Izuzetno su retki slucajevi da ce ih neki pacijent napusavati na ulici

Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Tomiprunet said:

Sta ste zapeli za Jokica? Kad Divac ili bilo koji nas igrac odigra toliko utakmica u sezoni , tek onda mozemo pricati o dostignucima. lako je bilo Divcu.


Jokić je ove sezone odigrao 82 utakmice - 72 u regularnom delu, 10 u plejofu. Ako se računa i završnica prethodne sezone - 109 utakmica u godini, što vole da spinuju Miškovi novinari.

Vlade Divac je u sezoni 1990/91 odigrao 101 utakmicu za Lejkerse - 82 u regularnom delu, 19 u plejofu. Ako se računa kalendarska godina, svakako više nego Jokić. Igrao je finale NBA 1991. i ipak stigao da igra na EP u Rimu i osvoji zlato. A leto pre te sezone je isto igrao za reprezentaciju i osvojio zlato na Svetskom prvenstvu 1990. A pre tog zlata je imao debitantsku sezonu u NBA, gde je igrao 82 meča u regularnom delu i 9 u plejofu.

Dakle, nikakvi klubovi, vlasnici, treneri nisu mogli da ga spreče da igra za reprezentaciju, iako je tada pozicija igrača iz Evrope u NBA bila mnogo teža i neizvesnija, niti je bio MVP lige, pa da može da bira klub koji hoće, ako se ovima njegovima ne svidja što igra za reprezentaciju, itd. 

Igrao je na 8 uzastopnih takmičenja, pre nego je prvi put otkazao, bio 3 puta prvak Evrope, jednom Sveta, 2 srebra na Olimpijadi i par bronzi na EP i SP... pre prvog otkaza.
Dakle, zbog čega  je "bilo lako Divcu"? Čovek je demonstrirao enormnu lojalnost, pre nego je prvi put demonstrirao malo sebičnosti.

A ko ne vidi nelojalnost Jokića prema srpskoj košarci - i nije za bolje nego da mu mišljenje formira Miškova PR služba.

Edited by Bob McAdoo
  • Like 24
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tsva said:

 

 

koliko je puta Divac igrao za reprezentaciju u svom prajmu izmedju 1997 i 2002?

 

Kakav bre Divčev prime između 1997.  i 2002. ? Pa 1997. je njegov prime počeo da se završava. 

 

3 hours ago, tsva said:

 

koliko se puta odazvao izmedju Atlante i Indijanapolisa?

 

 

Kad izuzmes period SFRJ gde se nije ni smelo pomisliti na otkazivanja znaci od 1995 do 2002 Divac je odigrao samo 3 takmicenja.

 

Znaci mora Jokic jos mnogo da otkaze da bude "picka" kao Divac

 

Odazivao se onoliko koliko je mogao i koliko je bilo potrebno. Od 1997. do 2002. mogao je bez problema da se ne odazove ni na jedno, a ipak je igrao Eurobasket 1999 i Indianapolis 2002.

 

 

2 hours ago, tsva said:

Ne sporim da je Divac legenda mada je usrao jedino moguce olimpijsko zlato u zadnjih 40 godina

 

Al zajebite sa supljom pricom kako se odazivao i kako je uvek bio tu kad nije.

 

Koje je to olimpijsko zlato usrao tačno?

 

 

Edited by Skyglider
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo razocaran sam.Nisam procitao sve komentare ali dosta toga jesam.Glavni krivac za ovaj neuspjeh,vjerovatno najveci u poslednjih 30 godina je naravno trener Igor Kokoskov,covjek od respektabilnog rostera nije uspio da napravi apsolutno nista.Pogazeni smo u Pioniru kao nikad pre toga.

 

Jednostavno je ovdje a posebno na ovom forumu dosta ljudi zarazeno NBA ligom a i sam sam takav da jednostavno ne mozemo da realno procjenimo kvalitet igraca koji ne igraju to takmicenje.U poslednjih par dana smo dobili dokaz na terenu u vise navrata,krenuvsi od Ceske pa veceras do Italije.Jednostavno je,to su sitne nijanse i ukoliko nisi dovoljno spreman i maksimalno fukusiran,taj djelic talenta koji imas u odnosu na ostale,bez maksimalnog fokusa nece znaciti nista.

 

Kokoskov jednostavno nema harizmu da bude glavni trener u ozbiljnom takmcenju i to je vjerovatno vec svima jasno,ove fore iz NBA da se sastaju na sredini terena i da se dogovaraju oko akcija je toliko besmisleno i komicno da se vise pitam je li skreno s pamecu ili nije,ono ko sve je u redu gubimo 15 razlike sad cu vam nacrtati sledeci napad,pa ludilo.Ne mozes isto trenirati Federera i Djokovica,covjek je presmijesan.Izblamiro se u Feneru a sad nas dotuko.

 

Jedina pozitivna stvar Petrusav,ako on ne bude u top 10 pikova onda imamo jedu od jacih generacija u istoriji.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, 033zero330 said:

 

Još samo da ta "služba" napravi od Divca franšiznog igrača, gde bi bio kraj...


Još samo kad bi Jokićeve apologete mogle da povežu dve rečenice uz konsekventnu logiku, gde bi nam bio kraj...

Kakve veze ima ko je franšizni igrač, a ko nije? Pričalo o tome da Divac nikad nije igrao toliko utakmica u sezoni, pa mu je bilo lako da ne otkazuje... A igrao je kao starter u sezoni i više od Jokića.

Ali ne sumnjam da će uvek da se nadje neki izgovor:
- Evo taj-i-taj igrač je igrao i više od Jokića u sezoni.
- Ali on nije franšizni igrač.
- Luka Dončić sad igra, i to kvalifikacije, a on je franšizni igrač.
- Ali on nije igrao više od Jokića, pa je manja mogućnost da se povredi.
- Evo Durant igra, a on je imao povredu.
- Ali je igrao manje od Jokića.
- I teško povredjeni Dinwiddie i Jokićev saigrač Monte Morris hoće da igraju za Nigeriju, iako nisu iz Nigerije.
- Ali oni nisu franšizni igrač.


I tako u krug. Ništa ne može da se zameri Jokiću, "jer niko nije u poziciji kao on". 

To se zove narativ. Sektor - demagogija.
 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Decembarski said:

Pričajte vi šta hoćete,Jokić nije napravio nijednu grešku sinoć 🧐

Jokic je ukazao na problem koji postoji u ekipi ali se po starom srpskom običaju to guralo pod tepih uz nadu da će se nekako proći ove kvalifikacije. I nije samo Jokic ukazao i ostali izostanci puno govore o odnosima u reprezentaciji. Naravno neko to malo upakuje neko je na rehabilitaciji a ekipa trpi tj prima 100 poena lagano.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, tsva said:

Ne sporim da je Divac legenda mada je usrao jedino moguce olimpijsko zlato u zadnjih 40 godina

 

Al zajebite sa supljom pricom kako se odazivao i kako je uvek bio tu kad nije.

Odazivao se i Stimac redovno i Birčević pa i Simonović. Čuje logike odaziva se na poziv slektora svaka mu čast. Odazivaju se i Kolarov i ostali splavari pa kad izađu na teren izgledaju kao teo i bjelica sinoć. I da pomenem ono najbitnije oko Dončića i ekipe Slovenije,tamo je on bog, niko se ne sprda sa njim što je bucko ili što nije igrao za Olimpiju( zvezdu ili partizan) ili što je poznaje njihove starlete. Daju mu da vodi tim i igrači ga prate u stopu. Kod nas čak i neki Avramovic koji ne zna gde je levo( ali je prao ruke u Moravi) ima veći uticaj od Jokića i Vase.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Jokic je ukazao na problem koji postoji u ekipi ali se po starom srpskom običaju to guralo pod tepih uz nadu da će se nekako proći ove kvalifikacije. I nije samo Jokic ukazao i ostali izostanci puno govore o odnosima u reprezentaciji. Naravno neko to malo upakuje neko je na rehabilitaciji a ekipa trpi tj prima 100 poena lagano.

 

stvarno nije ni vazno u kontekstu sinocne utakmice (koju sticajem srecnih okolnosti nisam gledao) ali zar nije malo degute pisati kako je "jokic ukazao na problem nedolaskom"? 

 

prvi put je ukazao na problem jos 2015,kada je potpisao za denver, tad je isao da se spremi za nba. onda je pruzio sansu problematicnoj grupi najboljih kosarkasa 2016, da bi potom opet ukazivao na probleme sve do leta 2019, kada je valjda pasivno agresivno ukazivao na problem rekordnom kilazom a trener ga zauzvrat slao da gleda svoje konje usred pripremne tekme sa grckom. 

 

mislim, njegova stvar, njegov problem ali nema potrebe dodavati neke misticne kvalitete i mudrost toj odluci. 

  • Like 29
Link to comment
Share on other sites

 

 

4 hours ago, Bob McAdoo said:

 


Jokić je ove sezone odigrao 82 utakmice - 72 u regularnom delu, 10 u plejofu. Ako se računa i završnica prethodne sezone - 109 utakmica u godini, što vole da spinuju Miškovi novinari.

Vlade Divac je u sezoni 1990/91 odigrao 101 utakmicu za Lejkerse - 82 u regularnom delu, 19 u plejofu. Ako se računa kalendarska godina, svakako više nego Jokić. Igrao je finale NBA 1991. i ipak stigao da igra na EP u Rimu i osvoji zlato. A leto pre te sezone je isto igrao za reprezentaciju i osvojio zlato na Svetskom prvenstvu 1990. A pre tog zlata je imao debitantsku sezonu u NBA, gde je igrao 82 meča u regularnom delu i 9 u plejofu.

Dakle, nikakvi klubovi, vlasnici, treneri nisu mogli da ga spreče da igra za reprezentaciju, iako je tada pozicija igrača iz Evrope u NBA bila mnogo teža i neizvesnija, niti je bio MVP lige, pa da može da bira klub koji hoće, ako se ovima njegovima ne svidja što igra za reprezentaciju, itd. 

Igrao je na 8 uzastopnih takmičenja, pre nego je prvi put otkazao, bio 3 puta prvak Evrope, jednom Sveta, 2 srebra na Olimpijadi i par bronzi na EP i SP... pre prvog otkaza.
Dakle, zbog čega  je "bilo lako Divcu"? Čovek je demonstrirao enormnu lojalnost, pre nego je prvi put demonstrirao malo sebičnosti.

A ko ne vidi nelojalnost Jokića prema srpskoj košarci - i nije za bolje nego da mu mišljenje formira Miškova PR služba.

Poredis neuporedivo.

 

Cuj, lojalnost srpskoj kosarci. :smiley26:

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Tomiprunet said:

 

 

Poredis neuporedivo.

 

 

prvo, nije macadoo krenuo sa poređenjima divca i jokića a drugo, zašto bi bilo neuporedivo? nije se tada igralo na šljaci.

jel uporedivo kada je 2002. igrao 80 utakmica u reg sezoni po 30 minuta a zatim još 16 utakmica u plej ofu po 33ipo minuta (finale konferencije) i to u 34. godini?

 

divac je imao svest da njegovo ime i status takođe nosi sa sobom neki kvalitet, ne samo igrački deo.

 

kao što rekoh perkosu, zaista nije važno za tekmu od sinoć ali zaista nema potrebe praviti neke konstrukcije i racionalizacije.

 

 

---

inače, ako postoji neko koga apsolutno zabole za srbiju (i ranije sfrj) kao pojam bilo čega, onda sam to ja. košarkašku repku nikada nisam video kao nacionalni ponos, već kao verovatno jedinu oblast u kojoj ljudi sa ovih prostora rade jako dobro i u kontinuitetu 50+ godina. 

 

da se zovu reprezentacija kartonskih kutija no.7, sa istim žarom i ushićenjem bi ih pratio, jer je ovde tema naše mesto u košarci a ne nacionalni ponos.

u tom smislu mi je još više žao. nije kao da ćemo opet imati priliku da nam u ekipi bude igrač koji je xy godine bio najbolji na svetu. ali tako je kako je.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kao po staroj srpskoj navici mnogima je lakse da krivicu za neuspeh svale na jednog "izdajnika" umesto da pogledaju istini u oči i vide da je naša košarku u kurcu vec par godina unazad. Ovo je samo kulminacija svega lošeg u savezu i tamo se najpre treba tražiti krivac. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, 033zero330 said:

 

Još samo da ta "služba" napravi od Divca franšiznog igrača, gde bi bio kraj...

 

Jos kad bi Srbija imala nesto od toga sto je Jokic fransizni igrac....

 

Nije mi uopste jasno to lozenje na njegov uspjeh u NBA. Jedino sto je bitno u ovom momentu jeste da Srbija koja moze da sastavi 2 bas jake ekipe ne ide na OI gdje ce igrati jedna Ceska recimo. I to je totalni debakl.

 

A inace mislim da bismo sa Bogdanom i Milutinovim bili potpuno druga prica i vise mi oni nedostaju nego Jokic.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Perkos2 said:

Kao po staroj srpskoj navici mnogima je lakse da krivicu za neuspeh svale na jednog "izdajnika" umesto da pogledaju istini u oči i vide da je naša košarku u kurcu vec par godina unazad. Ovo je samo kulminacija svega lošeg u savezu i tamo se najpre treba tražiti krivac. 

 

nakon jokićevog ukazivanja na probleme u repki, sad si prešao na tvrdnju da je on krivac i izdajnik, iako sam pažljivo pročitao svaki upis i nisam video ni naznaku tako nečeg. ne razumem zašto sad furaš taj narativ, tj pokušavaš iz više uglova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, oubrevo. said:

 

prvo, nije macadoo krenuo sa poređenjima divca i jokića a drugo, zašto bi bilo neuporedivo? nije se tada igralo na šljaci.

jel uporedivo kada je 2002. igrao 80 utakmica u reg sezoni po 30 minuta a zatim još 16 utakmica u plej ofu po 33ipo minuta (finale konferencije) i to u 34. godini?

 

divac je imao svest da njegovo ime i status takođe nosi sa sobom neki kvalitet, ne samo igrački deo.

 

kao što rekoh perkosu, zaista nije važno za tekmu od sinoć ali zaista nema potrebe praviti neke konstrukcije i racionalizacije.

 

 

---

inače, ako postoji neko koga apsolutno zabole za srbiju (i ranije sfrj) kao pojam bilo čega, onda sam to ja. košarkašku repku nikada nisam video kao nacionalni ponos, već kao verovatno jedinu oblast u kojoj ljudi sa ovih prostora rade jako dobro i u kontinuitetu 50+ godina. 

 

da se zovu reprezentacija kartonskih kutija no.7, sa istim žarom i ushićenjem bi ih pratio, jer je ovde tema naše mesto u košarci a ne nacionalni ponos.

u tom smislu mi je još više žao. nije kao da ćemo opet imati priliku da nam u ekipi bude igrač koji je xy godine bio najbolji na svetu. ali tako je kako je.

Pa bas zato kazem da je neuporedivo. 

 

 

Nosioci reprezentacije su nam suvi prosek vec pa evo 5godina. greju klupu u klubovima ili igraju EK 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Suvi prosek @Tomiprunet?

 

Vasa - MVP Evrolige i Final 4

Lučić - u idealnom timu Evrolige

Milutinov - jedan od najboljih centara u Evropi, šteta za gadnu povredu

Bogdanović - finalista istočne conferencije

Teodosić - MVP regularnog dela Evrokupa (valjda), osvajač Italijanskog prvenstva

Petrušev - mlad, ali MVP Jadranske lige. 

Kalinić - ključni igrač Valensije

 

I naravno Jokić MVP NBA lige, ali njega neću da računam jer se nije odazvao. Kao i Pokuševskog, ogroman plafon i ima minutažu u Oklahomi, iako kao deo tenka. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darko said:

Suvi prosek @Tomiprunet?

 

Vasa - MVP Evrolige i Final 4

Lučić - u idealnom timu Evrolige

Milutinov - jedan od najboljih centara u Evropi, šteta za gadnu povredu

Bogdanović - finalista istočne conferencije

Teodosić - MVP regularnog dela Evrokupa (valjda), osvajač Italijanskog prvenstva

Petrušev - mlad, ali MVP Jadranske lige. 

Kalinić - ključni igrač Valensije

 

I naravno Jokić MVP NBA lige, ali njega neću da računam jer se nije odazvao. Kao i Pokuševskog, ogroman plafon i ima minutažu u Oklahomi, iako kao deo tenka. 

Ajd jedino Vasa. ali to je ove godine, do sada je bio suvi prosek.

Lucic, ne secam se kad je zadnji put igra za reprezentaciju

Milutinov isto tako malo igra malo ne, u reprezentaciji bio 3 centar

Bogdanovic beli medved

Teodosic je suvi prosek isto odavno. Zali boze sto zauzima necije mesto u reprezentaciji. 

Petrusev ok, ali do sada nije nikad igrao, njegovo vreme teg dolazi

Kalinic isto nije vise onaj sto je bio pre 3-4 godine. 

Jedini je Jokic koji odskace. 

Pokusevski isto nije igrao

 

kad procitas sta sam napisao, bit ce ti jasnije. :)

Napisao sam vec 5 godina, sto znaci od pre 5 godina do sada.

 

  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ima dosta toga do naseg saveza ali ogromnu krivicu ima postojece stanje u svetskoj kosarci, sukob fibe i EL... Ranije je odsustvo nba igraca moglo nekako da se kompenzuje, sada zbog sukoba imas nekakve prozore, picke materine. Jedni ti igraju prozorske kvalifikacije znajuci da vrlo verovatno nece imati mesta na glavnom takmicenju, drugi imaju zabranu el klubova... Format EL je postao gladijatorski. Skoro kopiranje nba sistema. Povrede su stalne, strah od njih veliki i kod igraca i kod poslodavaca iz klubova...

Naravno da smo morali da prodjemo dalje, ali je ovo samo, nazalost, ne mnogo iznenadjujuci ishod. Savez nam je u uzasnom stanju, klupska netrpeljivost samo sto ne eskalira u rat, odgovornost ne postoji, štancuju se pasosi stranim igracima da bi zaraceni klubovi profitirali. Autoriteta u srpskoj kosarci vise nema. Otisao je Bora, stare kajle su se povukle... Mladji iz zlatne generacije su se ili povukli ili su potroseni, svojom ili tudjom krivicom.

Ima li nade. Mislim da nema jer mnogo toga mora da se promeni. A volje za to nema, a nema ni pravih ljudi za to. Uboscemo mi po neki dobar rezultat, ali ono sto nas je krasilo, a to je sistem gde se prakticno bezbolno smenjuju generacije, vise se nikada nece uspostaviti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tomiprunet said:

Ajd jedino Vasa. ali to je ove godine, do sada je bio suvi prosek.

Lucic, ne secam se kad je zadnji put igra za reprezentaciju

Milutinov isto tako malo igra malo ne, u reprezentaciji bio 3 centar

Bogdanovic beli medved

Teodosic je suvi prosek isto odavno. Zali boze sto zauzima necije mesto u reprezentaciji. 

Petrusev ok, ali do sada nije nikad igrao, njegovo vreme teg dolazi

Kalinic isto nije vise onaj sto je bio pre 3-4 godine. 

Jedini je Jokic koji odskace. 

Pokusevski isto nije igrao

 

kad procitas sta sam napisao, bit ce ti jasnije. 🙂

Napisao sam vec 5 godina, sto znaci od pre 5 godina do sada.

 

Pa svi ti igrači sem Petruševa i Tea su igrali na svetskom. U stvari, zaboravio sam Kalinu ali on je bio nepravedno izostavljen ... ali je važan igrač u Evropskim okvirima već dugi niz godina.

 

U stvari ... koji igrač kojeg sam spomenuo iznad nije bio dobar igrač u Evropi ili NBA u zadnjih 5 godina? Sem Vase koji je bio mlad i Petruševa koji je bio kadet.

 

Hoću da kažem - nije sve toliko crno. I dalje imamo talentovane igrače, nije nam baza iscrpljena - daleko od toga, iako mislim da možemo bolje sa mladim igračima. Problem je neke druge prirode.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Pa ajde realno, kad je Micic pokazao nesto u reprezentaciji? Bio je treci plej i na zadnjem SP je postao heroj jer mu je mama preminula. Bijelica vise greje klupu isto kao i Marjanovic. Kalina je bio izostavljen nepotrebno.

Mozda je i sada njegov povratak lose uticao na ekipu ( mene zaista nerviraju te nacionalisticke floskule) .

Milutinov isto kao i Micic skrajnut zbog Raduljice.

 

Ni ja ne kazem da je sve crno. Bit ce bolje vec nagodina na EP.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...