Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Bek našeg tima dobio je pitanje kako mu se činila atmosfera u Tbilisiju.

"Kada je Gruzija prišla na -4, publika je bila dobra. Ali, ako mene pitate, ja sam igrao za Paritzan mnogo godina. Mislim da nema publike na svetu koja može da se poredi sa Partizanom. Bilo je dobro danas, ali sam ja igrao u baš dobroj atmosferi", poručio je Vanja.

 

🤦‍♂️

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Bek našeg tima dobio je pitanje kako mu se činila atmosfera u Tbilisiju.

"Kada je Gruzija prišla na -4, publika je bila dobra. Ali, ako mene pitate, ja sam igrao za Paritzan mnogo godina. Mislim da nema publike na svetu koja može da se poredi sa Partizanom. Bilo je dobro danas, ali sam ja igrao u baš dobroj atmosferi", poručio je Vanja.

 

🤦‍♂️

Decko voli da prica istinu.

 

Realno sto se repke tice atmosfera je kanal sto se nas tice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne potcenjujemo sad Fince i Gruzine, mi znamo najbolje koliko su ove kvalifikacije zajebana stvar. 

Konacno mi i u ovakvim uslovima izgledamo prilicno uigrano, imamo glavu i rep, zna se ko su prve violine, neke uigrane akcije, kretnje, odbrana... Mnogo, mnogo bolje nego ono sto smo ranije gledali. Izgleda da je kod Karija sve konacno leglo, a da su momci osokoljeni srebrom iz Manile. Tu su i neka nova lica, ima se na koga racunati u buducnosti... Ja sam bas zadovoljan. Kad su nasi kosarkasi u pitanju, malo mi za sricu triba, a ovo nije malo. 

  • Like 8
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Bek našeg tima dobio je pitanje kako mu se činila atmosfera u Tbilisiju.

"Kada je Gruzija prišla na -4, publika je bila dobra. Ali, ako mene pitate, ja sam igrao za Paritzan mnogo godina. Mislim da nema publike na svetu koja može da se poredi sa Partizanom. Bilo je dobro danas, ali sam ja igrao u baš dobroj atmosferi", poručio je Vanja.

 

🤦‍♂️

Kako pegla za ono sto je izjavljivao da je bilo 500 ljudi u hali dok je igrao za KKP 😂

 

Svaka cast Vanji kako je unapredio svoju igru i u odbrani u napadu, bas je postao vazan sraf i u ful sastavu reprezentacije

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto se uopste brinete za prolaz u ovim kvalifikacijama. Ovo je EP - od 32 tima koji ucestvuju u finalnoj rundi na EP idu 24 tima (ukljucujuci 4 domacina). Ttu ne ide samo onaj ko nece ili bas da su antitalentovana kosarkaska nacija. 

 

Druga prica su kvalifikacije za SP. Tu nam je bilo cupavo. 12 evropskih ekipa ide, a mi prosli put gubili u onoj drugoj rundi od Izraela, Estonije... od Nemaca kod kuce u prvoj rundi. 


Mada, kad se setim, bilo nam je cupanje i na EP kvalifikacijama jednom. Ne prethodne, to smo odradili lagano, isto sa Gruzijom, Finskom i Svajcarskom (sada sa Danskom). Nego ono posle OI u Londonu, znaci EP 2013 - tad smo zbog izostanka sa OI igrali kvalifikacije i borili se sa Izraelom i Estonijom ko ce zajedno sa Crnom Gorom proci, pa je u trouglu ispala Estonija. 

 

Zakljucak - kad smo sa Estonijom i Izraelom - nije dobro 😄 kad smo sa Finskom i Gruzijom - nema brige 😄  

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Ne znam sto se uopste brinete za prolaz u ovim kvalifikacijama.

 

Moja konkretna briga vezana je za odnose uigranosti reprezentacija. Ove pacerske zemlje ionako nemaju igrače u evroligi ili NBA pa su često kompletne i kada su prozori, a to može da bude nagazna mina. Setimo se Belgije prošli put... nije jednostavno koliko god da smo favoriti, košarka je postala globalni sport pored fudbala, svi je igraju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Rutinski odrađene ove dve utakmice, dao bih ocenu 8/10. Smešno je malo bilo kako nas je prolazio u par navrata onaj Cincadze koji izgleda kao neki seoski lokalni igrač koji je igrao nešto ozbiljno pre 15 godina al ajde. Dosta ovih kvalitetnijih reprezentacija su popile poraze u ovom prozoru tako da neću previše da se žalim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

Rutinski odrađene ove dve utakmice, dao bih ocenu 8/10. Smešno je malo bilo kako nas je prolazio u par navrata onaj Cincadze koji izgleda kao neki seoski lokalni igrač koji je igrao nešto ozbiljno pre 15 godina al ajde. Dosta ovih kvalitetnijih reprezentacija su popile poraze u ovom prozoru tako da neću previše da se žalim.

 

Krene u prodor, napravi dvokorak, stane... gleda sudiju ko Branko Lazić kad mu sviraju faul.

 

Moments later... krene u prodor, prebaci dribling u levu, tapka u aut... gleda u sudiju ko Serena protiv Japanke...

 

Sledeći napad gubi loptu, pravi brutaliti kragnicu na Jaramazu, dobija namernu, gleda u sudiju da mu jebe mater plaćeničku... VOLI.

Edited by Juan Pablo Montoya
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Moja konkretna briga vezana je za odnose uigranosti reprezentacija. Ove pacerske zemlje ionako nemaju igrače u evroligi ili NBA pa su često kompletne i kada su prozori, a to može da bude nagazna mina. Setimo se Belgije prošli put... nije jednostavno koliko god da smo favoriti, košarka je postala globalni sport pored fudbala, svi je igraju.

Sve to ok, ali dalje idu 3 od 4 ekipe iz grupe... 

Link to comment
Share on other sites

Lepo je konačno dobiti rutinski reprezentacije poput Gruzije i Finske u kvalifikacijama. Nama možda i najviše znaci dodatak Evroligaskih igrača jer druge jake Evropske nacije poput Španije ili Francuske imaju jacu igracku bazu kroz domaće lige. Sledeća zvanicna utakmica će biti u Parizu. U glavi sam prošao potencijalnih 12 i nekako mi je bilo poprilično lako da sklopim roster: 

 

1: Vasa, Jovic, Avramovic

2: Bogdanovic, Marinkovic

3: Lučić, Dobric

4: Kalinić, Jovic

5: Jokic, Milutinov, Petrusev


U punom sastavu bi meni otpao Gudurić jer nam njegova kreacija i napadački potencijal ne treba pored Vase, Bogdanovića i Jokica. Oko ostalih nije ni bilo neke dileme. Ali znamo koliko je realno da jednom idemo u punom sastavu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su dani kada je Lučić bio neki bitan faktor prošlost, radije bih imao Guduru umesto njega. Razmislio bih i o Smailagiću, zanimljiv igrač iako je još uvek "nedovršen". Ovi ostali su manje više zakucani ako budu zdravi i voljni, možda još jedino Dobrić visi, realno ima skromnu sezonu u Virtusu.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo da vidim sto vise igraca koji se odazivaju na pozive tokom kvalifikacija. Naravno, ne smemo nekoga voditi po cenu manjka kvaliteta, ali eto Guduric i prosle i ove godine igra kvalifikacije iako je EL igrac u jednom Feneru, tako da se kod njega ne bih uopste dvoumio. Ukoliko snsovac opet ispali voleo bih konacno da vidim i Mitrovica kao debitanta na zavrsnom turniru. Toliko puta je za dlaku ispadao iz 12, a evo i dan danas je tu za kvalifikacije, cak i kao kapiten, a i igra solidno vec tri sezone u EL. Za Smajlija ima vremena, a ovo sto igra ove sezone mu ne ide bas u prilog da dobije sansu na olimpijadi.

 

Mada ni nema previse prostora za neke eksperimente, jer imamo 9 igraca koji su "zakucani" i cije igranje zavisi samo od njihove volje: Vasa, S.Jovic, Bogdan, Marinkovic, Kalinic, N.Jovic, Jokic, Milutinov i Petrusev. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Шансе да Гудурић отпадне су исте колике отприлике и да Богдан отпадне. За ласт денс селектора бих волео најјачи могући састав, то би по мени овако изгледало:

Васа, Јовић, Аврамовић

Богдан, Гудура

Калина, Маринковић

Јовић, Лучић

Јокић, Милутинов, Петрушев

Прве опције за замене ако неког не буде од ових би ми били Топић, Добрић и Митровић.

Има доста времена још видећемо каква ситуација буде са повредама, да ли се неко неће одазвати или да ли неко можда неће бити ни позван.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne znam zasto stavljate Lucica i reprezentaciju u istu recenicu i dalje. 6.1 pts 2.7 reb, 1.8 ast za 23 minuta prosecno u EL ove sezone u jednoj od najgorih ekipa.

 

Jedan Dobric je debelo ispred njega trenutno.

 

Ima slicnu statistiku u duplo boljem timu za 10 minuta manje u proseku.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

Ni ja ne znam zasto stavljate Lucica i reprezentaciju u istu recenicu i dalje. 6.1 pts 2.7 reb, 1.8 ast za 23 minuta prosecno u EL ove sezone u jednoj od najgorih ekipa.

 

Jedan Dobric je debelo ispred njega trenutno.

 

Ima slicnu statistiku u duplo boljem timu za 10 minuta manje u proseku.

Слажем се у дебелом је паду, али ко би требао бити бекап на 4? Ако Кари види ту Митровића океј, Давидовац не бих рекао да је боља опција, мада није ни пуно лошија тренутно. Покушевски ми апсолутно ништа није показао за кошарку на том нивоу.

Link to comment
Share on other sites

Pa pre Pokusevski kao unicorn nego veteran koji je izgubio sve zbog cega je i napravio ovakvu karijeru. Lucic je sad streaky suter za tri iz spot upa. Mozemo i Lazica da vodimo onda ako nam treba veteran koji se provlaci kao dobar odbrambeni na staru slavu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...