Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, Stondisha said:

AJMO JOŠ JEDNOM:

Pošto sam tu i pošto sam ukačio raspravu od minuta prvog, bataljujte je ovde i nastavljajte ovde
 

 

 

E jbg, sad i ti, a ekstra napisem da ne znamo nista tacno, ni da je definitivno do politike. 

Edited by Dobar Los Milos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S jedne strane je javna ličnost iz oblasti politike koja priča o sportu i uticaju na sportska dešavanja što zaista treba da bude u krajnju ruku neumesno. 

S druge stane je javna ličnost iz oblasti sporta koja priča o politici i državnom uređenju jedne zemlje što bi, takođe, u sistemu moralnih vrednosti trebalo biti neumesno, sve i da jeste u pravu.

Nema prevelike razlike, svako nek se bavi svojim poslom i nema nesporazuma.

Ispravna odluka selektora, naravno pod uslovom da je on samostalno odlučivao.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bek said:

Pa Djordjevic bi se pre ubio nego da mu Vucic kroji tim, izasao bi na Terazije i spalio bi se.

 

Koliki su pali za koje nikad ne bi rekao da će pasti, pa ovo možeš da tvrdiš sa sigurnošću? Mnogo verovatnije je da je pristao na kompromis zbog mira u kući jer je bio svestan da ukoliko izađe u javnost za tom pričom da će sve otići u kurac.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mikel said:

S jedne strane je javna ličnost iz oblasti politike koja priča o sportu i uticaju na sportska dešavanja što zaista treba da bude u krajnju ruku neumesno. 

S druge stane je javna ličnost iz oblasti sporta koja priča o politici i državnom uređenju jedne zemlje što bi, takođe, u sistemu moralnih vrednosti trebalo biti neumesno, sve i da jeste u pravu.

Nema prevelike razlike, svako nek se bavi svojim poslom i nema nesporazuma.

Ispravna odluka selektora, naravno pod uslovom da je on samostalno odlučivao.

 

On je kao prvo gradjanin Srbije, i kao takav UVEK ima pravo da kaze svoje misljenje o politici. Koja ti je to, molim te, logika, da samo politicari smeju da kritikuju politiku??

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Tema Kalnić je prežvakana uveliko i nema potrebe ponovo je otvarati dan pre prvenstva nego posle istog.

Ovako se samo bespotrebno podižu tenzije medju forumašima i zatrpava tema bespotrebnim prepucavanjem.

Bilo kakav nastavak ove teme rezultovaće sa 24h odmora.

 

Postovi će biti obrisani ili premešteni u toku dana, molim vas da na iste ne odgovarate.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

bratara bendzamin frenklin:

Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both.

 

 

sto znaci da nikad ne treba zatvarati pricu o kalini, vepru ili nekom trecem. sve se svodi na isto.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, HAMMER said:

bratara bendzamin frenklin:

Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both.

 

 

sto znaci da nikad ne treba zatvarati pricu o kalini, vepru ili nekom trecem. sve se svodi na isto.

 

Na času hemije se predaje hemija i priča o njoj, na času fizike fizika. Dakle, može o Kalini/Vučiću i Saletu na drugom mestu, kao i o tome zašto mora o njima na različitim mestima (o Saletu i Kalini, ne o bolesnom kriminalcu jer njemu nigde nije mesto a svuda ga ima). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, HAMMER said:

bratara bendzamin frenklin:

Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both.

 

 

sto znaci da nikad ne treba zatvarati pricu o kalini, vepru ili nekom trecem. sve se svodi na isto.

 

 

možda će da zvuči rogobatno jer pišem na brzinu, pa ne zameri:

Nije zabranjeno parkirati, naopako da jeste... samo nije poželjno da se parkiraš na zelenu površinu... a imaš garažu.

E to ti je Kalinić i društvo.  diskusija je samo pomerena na drugi topik i to je to. Nikakva cenzura i gubljenje slobode...

 

tako da jbga sorry but you're wrong.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Još otkad se desila Teova povreda i možda na silu privela njegovu reprezentativnu karijeru kraju pokušao sam u galvi da napravim rekapitulaciju svega što je sve uradio u najdražem dresu i li je mogao više. Ovako na prvu, ko je bez dužeg razmišljanja načisto sa njim. Za mene genijalan igrač, po kvalitetu rame uz rame sa legendama, ali ostao kratak za to zlato, koje se valjda jedino kod nas priznaje. Djeluje da mu karijera traje već cijelu vječnost, prvo je lice reprezentacije cijelu deceniju, mnogo puta smo bili odlični, mora se pomisliti kako se jednom nije sve poklopilo. A koliko je ustvari realnih šansi bilo?

 

2007. debituje za reprezentaciju, stari majstor Duda od njega i Krleta pravi vođe nove generacije, pridružuje im Savana i Novicu kao najbliže pratioce i ekipa sjajno pleše par godina, a pad doživljava 2011. sa onim možda i presudnim Savanovim promašajem, a ovaj fejl nas košta nastupa na OI 2012. Bez obzira na sjajne igre, ekipa je kvalitativno ipak daleko ispod Španije i SAD, a vjerovatno i Francuske sa Parkerom i Dijaoom u naponu snage, suštinski smo nastupali kao underdog svako takmičenje.

 

2013. reprezentacija ulazi u novi ciklus, Miloš je tu, ali povrijeđen. 2014-2017 je najbolji period reprezentacije od 2002. godine, Miloš je neprikosnoveni lider osim 2017. zbog povrede, a okosnicu čine još Radulja, Bjelica, Marković, a priključuje se i Bogdan. Profilišemo se bez dileme kao najbolja evropska reprezentacija, ali nam zlato opet izmiče, 2015. polufinale protiv Litvanaca je rekao bih jedini pravi fejl ove generacije, a 2017. kvalitet slovenačkog dvojca i povrede uzimaju danak.

 

Ispada da je jedina Miloševa šansa za zlato bila ta 2015, a i tada protiv razgoropađenog i nikad boljeg Paua. Toliko godina karijere, i to kakve, a realno jedna šansa. Surovo.

 

I sada smo tu, pred početak ovog SP, a bruji mi sve ovo u glavi. Imamo divnu ekipu, dobro posloženu, klase kao što nismo imali odavno. Imamo mogućnost i da trajemo, dominiramo. Ali ko zna šta će biti kad počne nova sezona. Hoću da vjerujem da je i njima na umu da je ovo velika šansa da se okite medaljom, možda i ozlate, da druge, bolje šanse možda i ne bude za sve, bez obzira koliko  budu željeli i budu se davali za reprezentaciju.

Zato, već odavno, kad je postalo jasno da je to taj spisak, to ti momci, za mene ne postoji niko drugi, srećan sam i zadovoljan ekipom, let them rock.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Koga je pozvao, pozvao je i, moram priznati, ne primecujem nedostatak Kalinica u timu.

 

Veruj mi, primetices, jer je nemoguce drugacije.

 

Jedna je stvar pruziti podrsku izabranima i postovati odluku selektora, a druga je to delude yourself willingly.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Inace, ne mislim da je Teo odsvirao svoje u repki definitivno. Ukoliko ne bude nepredvidjenih iskocenja, rekao bih da su on i Bludnik vidjeni za oprostaj u Tokyu, kao igraci na samom kraju klupe.

 

Ono sto me veoma zanima jeste kada ce selektor (ko god bude bio) poceti da ukljucuje mladje igrace, narocito na hronicno deficitarnim pozicijama, poput cetvorke. Bjelica ima tek jos koju godinu prajma, Simona i Bircu da ne pominjemo. Da li je vreme za Petruseva vec dogodine ili na Evropskom...? Mozda Borisu...?  Kec je kako-tako pokriven sa Jovicem koji ima jos par dina top kosarke, Vasa je dosta mladji i kakav god da je, bar je EL nivo. Petica je pokrivena na duzi period, na dvojci nije idealno, ali 2deep nije ni tako lose. Trojka isto moze skripati vrlo brzo, ne znamo kakav je status Kalinica za ubuduce, Luca je pod velikim upitnikom zbog povreda konstantno i isla je prica pre neku godinu da ima takve probleme sa ledjima da ce mozda i okoncati karijeru... 

 

Sta god uradio, Lesa mora da misli i na svog naslednika i godine koje dolaze, kao sto su to cinili i Zeljko i Duda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Danas je odradio deo treninga, dobro se osećao. Juče nije radio ceo trenining. Sutra će imati jedan snažan trening. To je to, idemo od dana do dana. Kada on bude rekao da je tu... Da je sutra neka jako važna utakmica, da je neka od poslednjih na prvenstvu, siguran sam da bi on rekao: "Sale, nema nema problema". Ali moramo biti pametniji od neke želje",

 

Evo Saletove izjave oko Bjeličinog problema. 

 

EDIT:  Kažu da je u pitanju cista koja mu se povremeno pojavljuje na kolenu. Ja se stvarno ne razumem u to dovoljno, ne znam koliki je to problem inače. 

Edited by Milisav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...