Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Just now, Luchifer89 said:

ide upravo prenos svečanog otvaranja

Да, да, али читам већ другу вест како у Фошану, где смо ми, нису одобрене акредитације Фибним новинарима, италијанским новинарима и нашим новинарима. Као и нашем целом тиму.
Контам да ће решити ово са нашим тимом, али брине ме ово око новинара.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

ovo sa bjelicom po quoteu ne izgleda strašno. u principu imamo fore sve do tekme sa spanijom, naravno treba dobiti i italiju plus drugoplasiranog iz one grupe ali nije drama 

 

Porto Riko? Vjerujem da ni tu utakmicu necemo nesto posebno zapeti. Vjerujem da Ita dobijamo sa malo ozbiljnijim pristupom, i Spaniju sa svim snagama. Onda u 1/4 bi mogli da dobijemo Arg/Nig, gdje ne bi trebalo previse da riljamo. U poredjenju sa recimo Grckom, koja ce vjerovatno igrati 1/4 protiv Francuske.

 

Imamo dobar raspored, i prilicno sirok sastav, tako da mozemo da priustimo da roviti Lucic&Bjelica polako udju u formu, taman da se zahuktamo za najvaznije utakmice.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Inace, ne mislim da je Teo odsvirao svoje u repki definitivno. Ukoliko ne bude nepredvidjenih iskocenja, rekao bih da su on i Bludnik vidjeni za oprostaj u Tokyu, kao igraci na samom kraju klupe.

 

Ono sto me veoma zanima jeste kada ce selektor (ko god bude bio) poceti da ukljucuje mladje igrace, narocito na hronicno deficitarnim pozicijama, poput cetvorke. Bjelica ima tek jos koju godinu prajma, Simona i Bircu da ne pominjemo. Da li je vreme za Petruseva vec dogodine ili na Evropskom...? Mozda Borisu...?  Kec je kako-tako pokriven sa Jovicem koji ima jos par dina top kosarke, Vasa je dosta mladji i kakav god da je, bar je EL nivo. Petica je pokrivena na duzi period, na dvojci nije idealno, ali 2deep nije ni tako lose. Trojka isto moze skripati vrlo brzo, ne znamo kakav je status Kalinica za ubuduce, Luca je pod velikim upitnikom zbog povreda konstantno i isla je prica pre neku godinu da ima takve probleme sa ledjima da ce mozda i okoncati karijeru... 

 

Sta god uradio, Lesa mora da misli i na svog naslednika i godine koje dolaze, kao sto su to cinili i Zeljko i Duda.

Imamo na cetvorci u perspektivi Borisu i mislim Smailagica (ako sve bude kako treba sa njim u NBA)...

Da vidimo i kakav ce Peno biti u Albi ove sezone posle povrede,nije ni Vasa pokazivao naznake da ce biti ozbiljan EL igrac do pre dve godine...

Ne pratim detaljno kosarku kao vecina forumasa ovde pa me interesuje ko bi po vama od mladjih igraca trebalo da dobije poziv za reprezentaciju nakon ovog SP?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Princeton said:

 

Porto Riko? Vjerujem da ni tu utakmicu necemo nesto posebno zapeti. Vjerujem da Ita dobijamo sa malo ozbiljnijim pristupom, i Spaniju sa svim snagama. Onda u 1/4 bi mogli da dobijemo Arg/Nig, gdje ne bi trebalo previse da riljamo. U poredjenju sa recimo Grckom, koja ce vjerovatno igrati 1/4 protiv Francuske.

 

Imamo dobar raspored, i prilicno sirok sastav, tako da mozemo da priustimo da roviti Lucic&Bjelica polako udju u formu, taman da se zahuktamo za najvaznije utakmice.

 

sve se slažem, s'tim što italijane treba oduvati na vreme, pošto su ekipa sa 3-4-5 opasna pojedinca (gallo, belineli, datome, pa i hacket plus djentile), oni u jednoj relaksiranoj tekmi mogu da prave sranja, imho 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Kido from Junkovac

 

Naravno da kradu treneri jedan od drugih, pa nije Malone prvi postavio igrače u rogove. 🙂

 

Šta reprezentaciji treba ne znam, imali smo po mom mišljenju boljeg trenera pre Salete a uzeli manje medalja za isti period. Ja sam bio tim anti Sale kad je dolazio pa sam promenio mišljenje. Nije najbolji na svetu ali donosi medalje, nije baš ni glup da drži na silu igrače kojima ne ide, jeste bilo i nekih, da kažem, burnijih odstranjivanja igrača iz tima ali overall je atmosfera oko repke i u timu, rekao bih, ok, pa da vidimo možemo li još neku medalju da vratimo kući. 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od katarze nakon Željkove konferencije kada smo dobili po njonji zbog očekivanja da bolji trener automatski donosi i bolje rezultate kao selektor,

na istom primeru smo videli da i najskuplji roster nije uvek i najbolji tim jer tada je najslabije ime selekcije bio Vule Avdalović ...pod košem smo imali najskupljeg igrača Evrope - Krstića, srebrnog letača Rebraču, MVP-a EL Tomaševića i zverinu Miličića a domaći teren je na kraju ispao otežavajuća okolnost...ne ponovilo se nikom...sem eventualno špancima.

 

Ostaje žal i za tim jednim igračem koji nam je nedostajao na evropskom u ona zadnja dva i po minuta finala.

Slovenija je tada fleširala kroz projekat koji, iako je maestralno koncipiran, sigurno se više nikada neće ponoviti.

Evropski šampion ne igra na sledećem svetskom prvenstvu a naš rejting favorita za medalje se već ozbiljan broj godina ne dovodi u pitanje.

 

Saši, ekipi i svima nama želim da se na olimpijadi u Tokiju pojavimo kao svetski šampioni u košarci

i da naplatimo sada u Kini višegodišnje poliranje silne srebrnine...

 

...i ono najbitnije, na putu do tog cilja da smo svi živi i zdravi i jaki k'o konji.

 

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

povodom današnjeg izleta u medije o jednom niskom krilu i jednom državniku...

 

imao sam upravo telefonski razgovor sa Milanom Minićem, dakle, čovekom koji je do prekjuče sedeo u štabu i sastavljao spiskove, i on mi čovek govori da je po sredi ortodoksna laž. 

tako da, eo vam dve strane istine pa birajte.

EDIT : čovek me je zamolio da negde iskomuniciram ovo jer je popizdeo. ja biram ovde, nemam nameru na twitteru da se pregnjam sa ekspertizom vaskolikom. 

Edited by Mairosu
  • Like 7
  • Thanks 15
Link to comment
Share on other sites

Pa i Minić mladji je tamo u ulozi novinara, može i on da pošalje nešto. Mada ne treba ni obraćati pažnju na to, naši momci sutra kreću da uzmu nešto što čekamo 17 godina. Ja sam tada imao tačno 17 pa bi mogli sada da me sa 34 opet obraduju. To je jedino bitno. Prve dve teško da ću gledati jer smo gospođa i ja na nekom grčkom ostrvu gde baš i nema na plažama ni kafića a kamoli televizora. Nek je momcima srećno i nek ih zaobiđu povrede, za ostalo ce se sami postarati siguran sam.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, slavisa said:

To nije sad u 9:30 mec, to je ujutro sutra u 9:30

 

Taman da se dva kila belog plus soda za mene i pivo za matorog ohladi kako treba. Godišnji odmor sam uzeo na vreme, kao i njeguški pršut, domaći tvrdi sir i paradajz i luk iz sopstvene bašte. LET THE CHAMPIONSHIP BEGIN!

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...