Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, Zvezdinho said:

Cim do sada nije izasla vest da ce da igra i ovoliko odugovlacenje oko spiska, moglo se znati da su male sanse da igra na SP.

Ne mora da znači.
Ja sam prošle godine još početkom juna dobio jak info da će sigurno igrati na Evropskom. To sam odmah i podelio ovde. Ali tada je Denver rano ispao iz plejofa i on je već bio uveliko kući.

No,i tada je tražio da mu se izađe u susret sa kraćim pripremama,a postoji valjda i neko NBA pravilo o tome.

Sad nije bila ista situacija,pa je shodno tome bilo vraški teško doći do kredibilne informacije. Eto,do sinoć..vrlo bih se neprijatno iznenadio da se ispostavi netačnom..zato se toliko dugo i nisam oglašavao ovde,a mnogi su me propitkivali preko inboksa..

3 minutes ago, Milko Miller said:

Mislim da nije, samo nije krenuo od početka da radi sa timom. Ali nebitno, svakako nema sanse da će igrati. 

Na to sam mislio..ne sećam se tehnikalija..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Šta uradi Danilović od saveza i reprezentacije. Bruka.

Ko nema baš valjano opravdanje za izostanak, oduzeti mu državljanstvo i svu imovinu i proterati ga iz zemlje. Tačka.

Послато са M2006C3LVG помоћу Тапатока



  • Like 2
  • Love 2
  • Ha-ha 8
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kakva bol u kurcu za celu naciju, za ljude koji ga gledaju citave sezone, bude se u 3 ujutru, navijaju, pricaju svuda o njemu, za novinare koji ga velicaju i pisu o njegovim partijama svakodnevno.

 

Ne zanima ga nba prsten i mvp priznanje lige od koje uzima desetine miliona evra godisnje i koja je napravila od njega ovo. Sta onda da ocekujemo od njega u vezi reprezentacije od koje nema nista. Tj ima, ali nije svestan toga kao npr Bogdanovic.

 

Ali nije vredan vise ni jednog slova napisanog. Nadam se da ce se i novinari toga drzati. Ubuduce treba sve kolektivno da nas boli dupe za njegove partije u nba, bas kao sto njega boli za nasu reprezentaciju.

 

Ako nista drugo, barem ce Bogdan opet biti glavni igrac i imati loptu u rukama. Zasluzio je da uzme zlato kao prvi igrac tima. Gudura, Jovic, Milutinov mogu da pomognu, dobri su igraci. Verujem u njih.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Crni, problem je sto postoji mogucnost da se sve okrene za par dana. Mozda su prije 5 dana nesto "načelno" dogovorili pa je doslo do preokreta.

Mene jedino tješi što je to Mozzart i ovo što ovdje pročitam od ljudi iz Sombora.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Drug Crni said:

Ne mora da znači.
Ja sam prošle godine još početkom juna dobio jak info da će sigurno igrati na Evropskom. To sam odmah i podelio ovde. Ali tada je Denver rano ispao iz plejofa i on je već bio uveliko kući.

No,i tada je tražio da mu se izađe u susret sa kraćim pripremama,a postoji valjda i neko NBA pravilo o tome.

Sad nije bila ista situacija,pa je shodno tome bilo vraški teško doći do kredibilne informacije. Eto,do sinoć..vrlo bih se neprijatno iznenadio da se ispostavi netačnom..zato se toliko dugo i nisam oglašavao ovde,a mnogi su me propitkivali preko inboksa..

Na to sam mislio..ne sećam se tehnikalija..

 

Ja tebi verujem.

 

U isto vreme mi je čudno da Mozzart izleće ovako pred rudu da nisu videli spisak. Oni su i oko neigranja Bogdana zadnje godine bili prvi.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, drgnk said:

Jović, Avramović, Jaramaz,

Bogdanović, Nedović, Gudurić,

Marinković, Jović,

Pokuševski, Petrušev,

Milutinov, Smailagić,

 

Ovo u slučaju najgoreg scenarija.

 

Brza, pokretna postava gde skoro svi šutiraju spolja, uz dosta atletike i ofanzivnog skoka. Ne znam kako bi to defanzivno izgledalo, ali ima i tu određenog materijala. Ostaje samo pitanje, da li će Pešić ispratiti savremene trendove u košarci. 🙂

Ovaj Jovic na pleju je Stefan Jovic? Gde on uopste igra sada i na sta to lici? Jer je u jednom trenutku delovalo da mu je karijera ugrozena iz onoga sto sam uspeo da procitam.
Ne mogu da pricam napamet, posto je jasno da ga nisam gledao ove sezone, ali ga mimo reprezentacije poslednje pamtim iz Zvezde od pre 5-6 godina. Ako i sada nije barem blizu tog nivoa, ja zaista ne vidim kako bi on mogao da bude prvi plej, cak i u ovakvom sastavu.

Sto se drugog Jovica tice, ja ne znam da li ce on moci na 3. Mogao bi, kao neki spot up suter i u odbrani da igramo zonu, inace ne verujem da on brzinom moze da isprati igrace koji igraju na toj poziciji. U NBA svakako to nije mogao.
Takodje, Marinkovic bi tu svakako cuvao nizeg igraca, pre nego Bogdan ili Guduric, tako da mislim da ti raspored po pozicijama nije bas najbolji, ali videcemo. 🙂


Sto se vesti o Jokicu tice, svakako da bi mi draze bilo ako se odluci da igra, ali u bilo kom slucaju, ne bi promenilo moja rezultatska ocekivanja, koja su najdalje polufinale. 
Njegov odaziv bi ipak vise znacio na putu ozdravljenja, u nedostatku boljeg izraza. Jer sve ovo sto se desava u i oko reprezentacije vec nekoliko godina, a najvise od 2019. ostavlja jako gorak ukus u ustima i nelagodu u stomaku. U situaciji kada imamo igrace poput njega, Bogdana, Vase, Kaline + jos nekoliko jako dobrih/obecavajucih mladih igraca, svako takmicenje koje bilo ko od njih propusti predstavlja tragediju. Da ne spominjem ono o cemu sam pricao pre neki dan, o ne samo nesposobnosti ljudi u savezu da osiguraju njihove pristanke, vec aktivno delovanje pojedinaca kontra toga, to vec predstavlja totalnu katastrofu.
Resavanje tih problema bi mi predstavljalo vecu pobedu od bilo kog rezultata ove godine, verovatno cak i zlata.
Jer ce se kosarka igrati i nakon 2023. a ova ekipa, kad je kompletna, sigurno ima potencijal da bude u uzem krugu favorita na svakom takmicenju na kom se pojavi, i to u periodu od barem jos jednog punog Olimpijskog ciklusa.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Pero_Cameron said:

Od srca zelim Luki Doncicu da osvoji svetsko zlato.

E jbg. Ja želim Bogdanu i ostalim momcima koji budu igrali. Svaka čast Dončiću ali isto kao i on odaziva se i Bogdan, Teo i mnogi drugi. Sad što su kvalitetom ispod njega, a Jokić koji je iznad ne igra svako prvenstvo ne daje nam za pravo da ne navijamo za one koji nas predstavljaju. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Људи проблем је што се Мишко не курчи са сторијима по Инстаграму. Некако сам мишења да којим случајем игра Јокић, да би Мишко то на неки начин сигнализовао на интернету, јер он воли да пасивно купи заслуге за такве ствари.

Edited by Bojdo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MrzimMORE said:

Šta uradi Danilović od saveza i reprezentacije. Bruka.

Ko nema baš valjano opravdanje za izostanak, oduzeti mu državljanstvo i svu imovinu i proterati ga iz zemlje. Tačka.

Послато са M2006C3LVG помоћу Тапатока


 

 

Po kom tacno osnovu? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MrzimMORE said:

Šta uradi Danilović od saveza i reprezentacije. Bruka.

Ko nema baš valjano opravdanje za izostanak, oduzeti mu državljanstvo i svu imovinu i proterati ga iz zemlje. Tačka.

Послато са M2006C3LVG помоћу Тапатока


 

 

Moram da te razočaram ali komunistička vremena su se odavno završila, svima je žao što neće da igra ali igranje za reprezenraciju danas je na dobrovoljnoj bazi i svako ima pravo da odbije ukoliko ne želi da igra. Jokića nikad nije interesovalo da se preterano cima za reprezenraciju i odaziva za svako takmičenje, on u proseku igra jednom u tri godine tako da verovatno ćemo ga gledati naredne godine na OI u Parizu, što je mnogo bitnije takmičenje od SP. 

 

 

 

 

Edited by Skyglider
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, СтелаРоса said:

Kakva bol u kurcu za celu naciju, za ljude koji ga gledaju citave sezone, bude se u 3 ujutru, navijaju, pricaju svuda o njemu, za novinare koji ga velicaju i pisu o njegovim partijama svakodnevno.

 

Ne zanima ga nba prsten i mvp priznanje lige od koje uzima desetine miliona evra godisnje i koja je napravila od njega ovo. Sta onda da ocekujemo od njega u vezi reprezentacije od koje nema nista. Tj ima, ali nije svestan toga kao npr Bogdanovic.

 

Ali nije vredan vise ni jednog slova napisanog. Nadam se da ce se i novinari toga drzati. Ubuduce treba sve kolektivno da nas boli dupe za njegove partije u nba, bas kao sto njega boli za nasu reprezentaciju.

 

Ako nista drugo, barem ce Bogdan opet biti glavni igrac i imati loptu u rukama. Zasluzio je da uzme zlato kao prvi igrac tima. Gudura, Jovic, Milutinov mogu da pomognu, dobri su igraci. Verujem u njih.

Igra za Denver, dobice 50 miliona godisnje, preko leta uziva u Somboru. Igrace svaku drugu godinu za reprezentaciju. On nikada nije trazio da bude neki heroj Srbije, niti ga to ocigledno i zanima. Logicnije je da ljudi prestanu da gledaju Jokica u 3 ujutru, ako ce ocekivati za uzvrat da svake godine igra za reprezentaciju. Nije on Doncic.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skyglider said:

 

Moram da te razočaram ali komunistička vremena su se odavno završila, svima je žao što neće da igra ali igranje za reprezenraciju danas je na dobrovoljnoj bazi i svako ima pravo da odbije ukoliko ne želi da igra. Jokića nikad nije interesovalo da se preterano cima za reprezenraciju i odaziva za svako takmičenje, on u proseku igra jednom u tri godine tako da verovatno ćemo ga gledati naredne godine na OI u Parizu, što je mnogo bitnije takmičenje od SP. 

 

 

 

 

Meni OI imaju najmanji prioritet jer je tu realno gledano uvek samo borba za drugo mesto. Vreme je za zlato posle 20 godina, tako da bih vise voleo da svi otkazu OI a igraju svetsko.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...