Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

18 minutes ago, Gudura said:

Čak i Birča i Štimara😆🤔

Birča i Štimara su carevi, ali Bogdan (ili Dirk, Toni, Luka) su još veći carevi jer se bave / su se bavili košarkom na višem nivou i sigurno im je bilo teže da se odazovu reprezentaciji, uz to su imali više da izgube a manje da dobiju.

 

Zato i ne treba mnogo porediti ovo vreme sa nekim prastarim iz SFRJ recimo, kad nije bilo mnogo izbora (pre svega u glavama ljudi) da li se igra ili ne. (Kažem onako, niko nije poredio na zadnjih x strana. Edit: Nate se upisao dok sam kucao.)

 

Znači Bogdan je car Dušan Silni a Štime je car Jovan Nenad.

Edited by Smrtokapa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nate said:

Promenila su se vremena. Nekad se postajalo igrac na pripremama reprezentacije i kroz igru za reprezentsciju. Bukvalno je leto sa repkom igracki vredelo vise od nekoliko uspesnih klupskih sezona. Jokic je postao igrac bez toga i normalno je da nema tu vrstu ni emocije ni odgoovrnosti prema reprezentaciji.

A kako to vazi uglavnom samo za nas? Kako to nije vazilo za Dirka, za Pau Gasola, Manua, Toni Parkera evo sad za Doncica? 

I Peja je '01 i '02 vec bio dosta jako ime u NBA pa nije postao jos bolji igrac samozbog reprezentacije.

I dalje vrijedi jer radost koju pruzas svom narodu je nemerljiva. 

Doncic je podjednako bitan Dalasu kao Jokic Denveru pa nema trika da bi cuo od nekog da mu je zabranjeno da igra za Sloveniju ili da uzima odmor.

Janis dozivlkava mnogo jace kritike od bilo koga na Fibinim takmicenjima pa evo ga za Grke je tu.

17 minutes ago, Nate said:

 

S druge strane mnogo mi je bitnije da u pariz odemo sa kompletnom ekipom. Bilo bi lepo imati neki kontinuitet sa SP, ali bih mogao da razumem i da coveku treba psihicki i fizicki odmor nakon najuspesnije sezone u karijeri

Zasto ti je bitnije da odemo na OI kada su tu Ameri koji dolaze sa najjacim igracima? Zasto ne uzeti titule na SP i EP.

Jesu Spanci alergicni bili na te trofeje zadnjih 20 godina? Uzimali to a sibali se sa Amerima na OI

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

A kako to vazi uglavnom samo za nas? Kako to nije vazilo za Dirka, za Pau Gasola, Manua, Toni Parkera evo sad za Doncica? 

I Peja je '01 i '02 vec bio dosta jako ime u NBA pa nije postao jos bolji igrac samozbog reprezentacije.

I dalje vrijedi jer radost koju pruzas svom narodu je nemerljiva. 

Doncic je podjednako bitan Dalasu kao Jokic Denveru pa nema trika da bi cuo od nekog da mu je zabranjeno da igra za Sloveniju ili da uzima odmor.

Janis dozivlkava mnogo jace kritike od bilo koga na Fibinim takmicenjima pa evo ga za Grke je tu.

Zasto ti je bitnije da odemo na OI kada su tu Ameri koji dolaze sa najjacim igracima? Zasto ne uzeti titule na SP i EP.

Jesu Spanci alergicni bili na te trofeje zadnjih 20 godina? Uzimali to a sibali se sa Amerima na OI

Pa kazem ti ako moze da se uzme SP naravno, ali na OI se mora otici u najjacem sastavu pa da vidimo gde smo u odnosu na NBA. Indijanapolis je odjeknuo u nasim glavama ali se nikako ne moze meroti sa argentininim zlatom iz Atine

 

Sto se peje tice on je imao najvise otkaza. Od misterioznih povreda, ujeda ose i slicnih kad su vec svi nasi grci resili svoj status, tako da mi on nije neki reper. Bodiroga je dao nemerljivo vise toj generaciji recimo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nate said:

Pa kazem ti ako moze da se uzme SP naravno, ali na OI se mora otici u najjacem sastavu pa da vidimo gde smo u odnosu na NBA. Indijanapolis je odjeknuo u nasim glavama ali se nikako ne moze meroti sa argentininim zlatom iz Atine

U sred njihove kolekve kosarke, na domacem terenu. 

Vidi, iz ovog ugla djeluje impresivno 

Timmy, AI, Lebron, Wade, Melo, Amare, Odom, Boozer, Matrix i ko je tu jos bio ali tada su jedino Timmy i AI bili velike zvijezde. Lebron je imao tipa 5 poena.

On, Wade, Melo, Amare su bili igraci koji su imali 1 NBA sezonu iza sebe.

1 minute ago, Nate said:

Sto se peje tice on je imao najvise otkaza. Od misterioznih povreda, ujeda ose i slicnih kad su vec svi nasi grci resili svoj status, tako da mi on nije neki reper. Bodiroga je dao nemerljivo vise toj generaciji recimo.

Pricam da Peja nije postao igrac samo zbog '01 i '02 zlata vec je krunisao to i sta god se desavalo kasnije, on je ipak taj koji je bio medju top 2-3 igraca u tim titulama ( za neke i no1 ). To se ne zaboravlja.

 

Nepotrebno uvlacenje Bodiroge koji je najjaci nas igrac ikada sto se tice reprezentacije. Pobjednik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki28 said:

U sred njihove kolekve kosarke, na domacem terenu. 

Vidi, iz ovog ugla djeluje impresivno 

Timmy, AI, Lebron, Wade, Melo, Amare, Odom, Boozer, Matrix i ko je tu jos bio ali tada su jedino Timmy i AI bili velike zvijezde. Lebron je imao tipa 5 poena.

On, Wade, Melo, Amare su bili igraci koji su imali 1 NBA sezonu iza sebe.

Sticajem okolnosti sam tad bio u usa i veruj mi da 90% kosarkaske publike, ne obicnog sveta, nije imalo pojma da se igra neko SP u kolevci kosarke. A  od svedoka koji su bili u indijanapolisu sam cuo da ljudi oko hale nisu imali pojma da se nesto igra tu. Ne umanjujem uspeh i to je sigurno najveci uspeh nase kosarke, ali amerima su jedino bitne olimpijske igre.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nate said:

Sticajem okolnosti sam tad bio u usa i veruj mi da 90% kosarkaske publike, ne obicnog sveta, nije imalo pojma da se igra neko SP u kolevci kosarke. A  od svedoka koji su bili u indijanapolisu sam cuo da ljudi oko hale nisu imali pojma da se nesto igra tu. Ne umanjujem uspeh i to je sigurno najveci uspeh nase kosarke, ali amerima su jedino bitne olimpijske igre.


Zar to nije bilo ocigledno svakome ko je upalio TV i u Srbiji/Crnoj Gori? 😄 Verujem na rec da tamo ljudi nisu kapiral da se igra, mada su Ameri imali mnogo solidniju ekipu nego sto se prepricava. Defanzivno bas zajebana i Reggie Miller pride.
Hale uvek skroz prazne, igramo protiv Amera i poluprazna hala koja navija iskljucivo za SRJ. 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tesko da ce igrati sad na SP. 

Tako mi odaje utisak, a tu i ona izjava, kao da mu je dosta kosarke i kao da je nateran da igra(neverovatno je da on ima jos dosta prostor za napredak) 

A i sam je rekao da vise ispunjavaju i da voli vise neke druge stvari

 

E sad mi smo bez Jokica, i uz sigurno jos neke " neocekivane" otkaze, sasvim, druga ekipa

 

Bice jako tesko na SP

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, berti said:

Sem Bodiroge, za svakog igraca mozemo da kazemo da je vrdao po pitanju reprezentacije. Sale odigrao 4 takmicenja, Divac preskocio 4... Nije sve pocelo sa Jokicem. 

Preskocio je i on 2003., ali to svakako ne umanjuje njegov doprinos reprezentaciji, samo istine radi.

Ako se ne varam, to leto se zenio ili tako nesto, ali to stvarno nisam siguran, nesto mi e tako ostalo u secanju.

Edited by Kejsi Dzons
Link to comment
Share on other sites

bodiroga je jedan od retkih ili jedini, koji je igrao 10 godina u kontinuitetu.

 

divac 95-96-99-02

djordjevic 95-96-97-98 na jednoj nozi

danilovic 95-96-97-99-00

savic 95-96-97 (stariji)

paljo 95-96 (stariji)

peja 99 nesto inf koleno-00-01-02-03

rebraca 95-96-98-00 valjda

 

iako niko osim bodiroge nije igrao deceniju, svi osim rebrace i divca su imali mini-kontinuitet, tj dolazili su iz turnira u turnir u xy periodu.

 

osim talenta, mislim da je ovo drugi faktor (a egal po znacaju sa prvim), zbog kojeg u periodu od 1995 do 2002 samo jednom nismo uzeli medalju a jos jedan neuspeh osim sidneja je bila bronza na euro ( :

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako svi budu zdravi i pravi (osim kao što već znamo bez Lučića), četiri člana prve petorke Srbije bi trebalo da budu  Micić, Bogdanović, Kalinić i Jokić.

 

Pitanje je ko će na startnu četvorku?

 

Pokuševski sa svojih 95 kila ali dobrom visinom?

Petrušev (nek prokomentariše neko ko je gledao Zvezdu ove godine mnogo više od mene)?

Smailagić igra neke specijale kod Željka od par minuta na četiri, ali to mu sigurno nije primarna pozicija. Mada mislim da bi se odlično slagao sa Jokićem na pet.

Gurnuti Kalinu na četiri a Guduru na tri?

 

Neko peti kog sam očigledno zaboravio?

 

Link to comment
Share on other sites

@Stiletto  ja bih gurnuo Kalinu na 4 i Guduru stavio na 3. To je 3 brza igraca i ballhandler-a u rotaciji, mislim da bi se odbrane gubile u preuzimanjima. A Jokic sa loptom da trazi priliku za asistenciju. Voleo bih da vidim kako bi ta petorka zaista izgledala. 

 

Ako bas treba mase onda bilo koga ko se bolje pokaze u paru sa Jokicem, ili Smajli ili Petrusev - to mora selektor da vidi, tesko je ovako reci. Nisam gledao Pokua ove sezone. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bojdo said:

Igrao je 2016. Sad ima pravo da promjeni reprezentaciju. Edin je jednom nagovjestio da bi Mirotic mogao igrati ovo SP ali ne za Španiju.

Ok. Nisam znao da ta mogućnost postoji, da nastup za neku reprezentaciju „zastareva“. Onda kapiram da smo u igri mi i CG. 
Radi li uopšte naš savez na tome, zna li neko upućeniji?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Ja bih brt Arona Gordona, taj jos jace srbuje, al ne mere 😉

 

Ako je Bo MekKejleb mogao da postane Makedonac a Lorenco Braun Španac, može i Aron Gordon Srbin 🙂

 

Samo zavisi od brzine izdavanja pasoša i registracije u FIBA.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...