Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

5 minutes ago, Milos 3.14 said:

Kalina se drka veći deo tekme i protiv Slo i vcrs. Počeo je da se cima tek u četvrtoj četvrtini .

O Jokiću neću ni da pričam.

Vasa suštinski igra ono što igra u Efesu.

Lučić super, voleo bih da se igra malo više akcija za njega. Verovatno ne stiže na red tim se tek uigrava.

Dobrić, Jaramaz, Marinković solidni

Lepo rece Pesic da je Kalinic najbitniji igrac. Ja bih dodao i Lucic. Oni ce morati u odredjenim tekmama da isporuce inace nista od nas. I to neke 20 plus poena partije.

 

I poslednji put kada je Pesic vodio su lideri bili Bodiroga i Pedja, ali bez onakvih partija Gurovica, Divca...u odredjenim mecevima, Scepanovica godinu pre...nista ne bi uradili.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Beonegro said:

E sto godina napunio.

Doduše, ovo nije dobro. Njihovi procenti su bili osrednji, a naši jako dobri, i za 2, i za 3, a bacanja možda i pogotovo.

Ne valja ovo ako smo sa ovakvim procentima jedva dobili Italijane.

U prvih 20-25 minuta su šutirali fazon 45% za tri i dali 53 za poluvreme. Dobili sno ih kad su se stvari okrenule 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da su osrednji procenti, milion trojki su promasili koje su bile iz comfort zona i propustili 6,7 prilika da skroz prelome i presaviju nas. I ofanzivno i defanizvno kriminalna utakmica koja se ovog puta zavrsila po nas povoljno. Ovo je sve samo ne model kako igrati protiv ekipa sa tempo suterima.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

E jebi ga, Frenčajz, da zaboravimo one trojke što su dali ni iz čega, preko ruke, iz okreta... Kao i naše otvorene šuteve koje smo omašili.

 

Jasno je da u celini nismo odigrali sjajno ali bilo je i korektnih stvari u 2/2. Uostalom, napravismo +15 u tom delu, nije ni to za bacanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Pa naravno da su osrednji procenti, milion trojki su promasili koje su bile iz comfort zona i propustili 6,7 prilika da skroz prelome i presaviju nas. I ofanzivno i defanizvno kriminalna utakmica koja se ovog puta zavrsila po nas povoljno. Ovo je sve samo ne model kako igrati protiv ekipa sa tempo suterima.

U pravu si, ali mislim da ipak znači igračima što su ovo izvukli. Videlo se da im je stalo. Da smo popušili, em bi ih javnos' naguzila, em bi oni možda pali... A nadam se da u Pešiću još ima smisla da vidi šta nam valja ispraviti.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, DameTime said:

 

Ne razumem upis. Ovde se drvi o Vasiliju Miciću koji je najbolji plejmejker Evrope (ako idemo logikom da je Jokić kao MVP NBA najbolji igrač), ali se zato Nedoviću daje benefit of the doubt a nema dve krštene utakmice u karijeri a da je ozbiljna takmičarska utakmica u pitanju. 

Citiram pošto ne znam da kvotujem dva posta istovremeno 😁

"Neka pripaljuje, samo da posle ne budu Vasa and co krivi kad ispadnemo"

 

Ko je kriv ako nisu Vasa i Co kad se ispadne ? Ne može da bude kriv neko sa ulogom Klarksona, a da neko sa ulogom Mičela bude u fazon Klarkson/Nedović je prodao loptu zato smo ispali.

 

 

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

U prvih 20-25 minuta su šutirali fazon 45% za tri i dali 53 za poluvreme. Dobili sno ih kad su se stvari okrenule 

Ne znam, meni nije izgledalo da su u drugom poluvremenu šutirali 20% pa da se to tako uprosječilo.

U svakom slučaju, nije da su oni sve pogađali a mi kamenjarili, pa da budemo zadovoljni što smo na kraju ipak dobili na kvalitet i možda malo angažovaniju odbranu.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Beonegro said:

E sad ćete da me zajebavate, ali ja sam ipak za to da u nekim trenucima Jokić i Milutinov igraju u paru. Pogotovo ako protivniku nije dan u šutu.

ex-Mlohatinov je za evropske prilike stvarno zvjerina, na prvenstvu ima otprilike 3 centra koje ne može da zazida kako voli (Valančijunas, Gobert i Zubac), bez obzira što je Jokić najbolji igrač na svijetu, šteta je da Milutinov bude samo rezerva za 10-15 minuta po tekmi. Jbg, ja bih probao, pa ako vidim da se protivnik brzo prilagođava, možemo da se vratimo na klasičnu postavu.

 

vojko-v-nemoze.gif

  • Like 4
  • Love 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Snjofko said:

Lepo rece Pesic da je Kalinic najbitniji igrac. Ja bih dodao i Lucic. Oni ce morati u odredjenim tekmama da isporuce inace nista od nas. I to neke 20 plus poena partije.

 

I poslednji put kada je Pesic vodio su lideri bili Bodiroga i Pedja, ali bez onakvih partija Gurovica, Divca...u odredjenim mecevima, Scepanovica godinu pre...nista ne bi uradili.

Nas će da buše brzi igrači koji imaju dobar prodor. Većina nas je naviknuta na Dulo/ Ra  tip odbrane gde se igra agresivno na loptu, Kari to radi drugačije.

Mene ne bi iznenadila petorka Micić, Kalinić, Lučić, Bjelica, Jokić.

Voli Kari visoke postave , ali onda brzi igrači umeju da naprave problem, sa druge strane kad se to utegne nezgodno je ko kratko ćebe.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Beonegro said:

E sto godina napunio.

Doduše, ovo nije dobro. Njihovi procenti su bili osrednji, a naši jako dobri, i za 2, i za 3, a bacanja možda i pogotovo.

Ne valja ovo ako smo sa ovakvim procentima jedva dobili Italijane.

 

 

Previse glupih turnovers

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Beonegro said:

Ne znam, meni nije izgledalo da su u drugom poluvremenu šutirali 20% pa da se to tako uprosječilo.

U svakom slučaju, nije da su oni sve pogađali a mi kamenjarili, pa da budemo zadovoljni što smo na kraju ipak dobili na kvalitet i možda malo angažovaniju odbranu.

Pa ti vidi kako su šutirali u prvom. 🙂

 

Na kraju jesmo mi dobili na (Jokićev) kvalitet, čvršću odbranu i nekoliko ubačenih šuteva u nizu. Naravno, bilo je do tada loših stvari koliko hoćeš. 

Link to comment
Share on other sites

Fina utakmica, lepo je dobiti Zabare makar i klikere igrali, evo par utisaka:

 

Jokic se definitivno nametnuo i mnogo bolje rezonuje nego u proslom mandatu sa reprezentacijom, vidi se da je sazreo.

 

Nervoza i prica sa sudijama da se smanji dok je vreme, drago mi je sto je i Kari odmah ukazao na to, Jokic se nakon toga suzdrzao u par navrata sto znaci da je (i) ta relacija na okej nivou.

 

Davidovac danas na postedi, kapiram da je Kari vec video sta je hteo i da se sada trazi onaj drugi predvidjeni na toj poziciji, deluje da cemo tu igrati sa Kalinom a da ce na konto toga ici jos jedan igrac spolja, ne bi me cudilo da to bude Dobric.

 

Kari mnogo bolje vodi utakmicu nego u kvalifikacijama.

 

Jare mora da se opusti i da pegla kako ume, u ovoj konkurenciji treba da ide kao bekap.

 

Lucic ponovo pokazuje da je jak kao crna zemlja, mnogo smo kurceviti sa njim, Kalinom i Milutinovim u petorci.

 

Kad smo vec kod kurcevitosti, ne bi me cudilo da Kuridza bude taj peti putnik u centarskoj liniji Jokic-Milutinov-Deki-Bjelica. Na malu minutazu korisniji od Ristica, donosi cvrstinu i ne radi ono sto ne zna, onaj polu-horog na kraju mu u 8 od 10 slucaja prolazi. Da ne skacu ovi sto ismevaju Kuridzu, svakako ce taj peti igrac tu imati zanemarljivu do nikakvu minutazu u nokaut fazi.

 

Gudura ce mnogo znaciti sa svojom (sporadicnom) kreacijom, unece mir i smanjicemo izugbljene lopte sa njim u igri. Nadam se da ce tome doprineti i Beli.

 

Bice sve ovo dobro...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Previse se uzbudjuete zbog pipremnih utakmica. Vazno je da se pobedjuje kada bude najvaznije. Kada se setim kako smo briljirali pred Olimpijske igre  2004, osvojili Diamond Ball, igrali dobro a na OI nas svi nabise , ukljucujici Novi Zeland i Kinu, samo smo Angolu na kraju dobili. Zato ljudi opustite se do prvih takmicarskih utakmica. 

Edited by Miki8
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sad u nedelju oko 22, peglamo basket neki na Cuburi, kad nailazi Vasa Micic u kosuljici, seta s devojkom ili zenom sta li mu je i mi ga uocimo i neko mu dobaci na fazon - Vaso aj na basket. Sutinski nas nije ful ispostovao, al je bio u modu - daj jednu da sutnem. Tako da bez brige, ako je tu bez presije dao tricu, SP je maciji kasalj. Cisto da ne brinete. :D

  • Like 7
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...