Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

22 minutes ago, Obi-Wan said:

Ne bih da rušim sneška, ali ako mi dođemo do toga da treba jedan Vanja Marinković nešto da nam donese jbli smo ježa...

 

pa i dobrić je npr u ekipi, pričam o igračima koji su igrali. nije ni dobrić neki genije od košarkaša ali eto, nadamo se da može biti koristan u određenoj minijaturi, kao i marinković. isti pimpek, samo što dobrića zovu

 

1093972-face-glasses-nose-clothing-head-

 

pa onda valjda izgleda kao bitniji igrač zbog toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Imamo bolje backup igrace od Teodosica. Cekamo da vidimo na prvenstvu ko su ti

Jokic

Vasa

Kalina

Lučić 

Guduric

Nedovic

Milutinov

Deda

Jaramaz

 

Ako ovi momci odigraju kako treba i daju svoj doprinos (i to baš ovim redosledom proporcionalno svom značaju u timu)...mirno spavaj nano

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Marvin said:

Ili ce Kari da nas opet obraduje tandemom Jokic - Milutinov 😄

Ako Bjelica ne bude mogao da igra, nasa jedina opcija da odgovorimo na bully ball Litvanije ili Ceske (Balvin na 5, Veseli na 4) su Milutinov i Jokic u paru, pa vi vidite...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Obi-Wan said:

Jokic

Vasa

Kalina

Lučić 

Guduric

Nedovic

Milutinov

Deda

Jaramaz

 

Ako ovi momci odigraju kako treba i daju svoj doprinos (i to baš ovim redosledom proporcionalno svom značaju u timu)...mirno spavaj nano

 

Nema tu mirnog spavanja. Bez Jokica na MVP i Vase na visokom nivou, borba za medalje je misaona imenica za nas. 

Milutinov nam je mozda i 3 najvazniji odnosno podjednako vazan kao Kalina i Lucic, zbog odbrane. Mi je nemamo

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

zbog odbrane. Mi je nemamo

 

slažem se generalno (jokić, vasa, milutinov) za izrečeno. ipak, pažljivo sa pogledao tekmu protiv slovenije juče ujutru i odbrana je uglavnom bila dobra. 

jasno je da to nije bio baš intenzitet takmičarske tekme ali smo dobro pokrivali teren, radije nego direktno pomagali na čoveku. meni je to bilo fino i relativno iznenađujuće

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

slažem se generalno (jokić, vasa, milutinov) za izrečeno. ipak, pažljivo sa pogledao tekmu protiv slovenije juče ujutru i odbrana je uglavnom bila dobra. 

jasno je da to nije bio baš intenzitet takmičarske tekme ali smo dobro pokrivali teren, radije nego direktno pomagali na čoveku. meni je to bilo fino i relativno iznenađujuće

Dobri smo bili u branjenju tranzicije ali u odbrani p&r ne bas.

Kalinic i Lucic drze tu odbranu, sa Milutinovim iza to moze biti sasvim dobro. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

@odupri se ludilu, mene danas više zanima kako rešavamo odbranu od smallball centara koji cepaju trice, pa u tom smislu navijam da italiji ide šut sa svih pozicija.

ono, worst case scenario da probamo da rešimo

 

Po meni nije poenta rešavanje tog šuta, nego kažnjavanje svega ostalog što igranje sa lažnim peticama donosi.

 

Pre svega, uništavanje istih na niskom postu, pa teranje protivnika da skuplja, pa da imaš dobre povratne pasove, otvorene šuteve. Pa onda kompletna kontrola skoka na obe strane, naravno više tranzicijije, više 2nd chance poena.

 

Kad sve to uradiš, najmanji problem će biti da se primi neka trojka jer Jokara ili Nikola nisu uspeli da izadju i pokriju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

Kad sve to uradiš, najmanji problem će biti da se primi neka trojka jer Jokara ili Nikola nisu uspeli da izadju i pokriju.

 

čuveni porazi favorita protiv smallball ekipa počinju tako što te smallball ekipe sipaju i ne promašuju a favoritu se ugravira nervoza i u rutinske situacije koje pominješ a koje bi trebalo da se rešavaju dominacijom pod košem i sigurnim 2 - 2+1 poenima.

 

danas čak i goberta ponekada ne smeš da držiš na terenu u plejofu, jer je čist i otvoren šut za tri novo slobodno bacanje.

videćemo ali treba imati i plan B, iako ja naravno ne bih obavezno podilazio tim ekipama i igrao sa nekim bržim igračem na 5. ali treba videti šta su sve opcije, da ne eksperimentišemo na prvenstvu kada bude kasno.

 

zato bih voleo da italijani danas demonstriraju neki iznadprosečan šut, čisto da vidimo kako to ide.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, uini said:

 

pa i dobrić je npr u ekipi, pričam o igračima koji su igrali. nije ni dobrić neki genije od košarkaša ali eto, nadamo se da može biti koristan u određenoj minijaturi, kao i marinković. isti pimpek, samo što dobrića zovu

 

1093972-face-glasses-nose-clothing-head-

 

pa onda valjda izgleda kao bitniji igrač zbog toga.

Manje više isti q, vanja ili dobric u striktno igrackom smislu.

 

S tim da kobra ima istoriju dobrih side-kick uloga i to bogami u ne baš lakim situacijama, a i ljudski kvaliteti mu ne manjkaju dokazano više puta, što za mr. Marinkovica nisam baš siguran. Ja da sam selektor ne bih imao mnogo dilema na tu temu, ali s druge strane Kari donosi odluke, pa ce i imati slavu/breme istih.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

S tim da Gober i Jokić u napadu su dva sveta.

 

jesu ali su i dva sveta u odbrani. gobert je arguably najbolji klasični help & recover cntar, pa opet mu ponekada nije mesto na terenu ako je neki ekstreman smallball prepun šutera. kao što rekoh, glupo je ići linijom manjeg otpora i odgovarati promptno na takvu posadu sličnom tvojom, pogotov što, kako kažeš, jokić može u napadu da natrpa ali treba imati i rezervnu opciju.

 

fiba basket dozvoljava skupljanje u reketu koje je u nba teško izvodljivo, što zbog male razlike u pravilima, što zbog veličine terena, pa je malko lakše sačuvati dominantnog centra grupnjakom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

jesu ali su i dva sveta u odbrani. gobert je arguably najbolji klasični help & recover cntar, pa opet mu ponekada nije mesto na terenu ako je neki ekstreman smallball prepun šutera. kao što rekoh, glupo je ići linijom manjeg otpora i odgovarati promptno na takvu posadu sličnom tvojom, pogotov što, kako kažeš, jokić može u napadu da natrpa ali treba imati i rezervnu opciju.

 

fiba basket dozvoljava skupljanje u reketu koje je u nba teško izvodljivo, što zbog male razlike u pravilima, što zbog veličine terena, pa je malko lakše sačuvati dominantnog centra grupnjakom. 

Rezervnu opciju ćemo možda imati ako Beli bude zdrav. U suprotnom, stvarno ne znam šta bi moglo da bude rezerva, pa sam ipak za ono o čemu Realni piše uz zadržavanje mirne glave da ne upadamo u paniku ako vežu par trojki nego da odgovorimo uspešnim napadom i minimiziramo neto efekat njihove eksplozije.

 

Mi imamo sreću da taj domino centar usput ima i šut, kako sa midrejndža tako i sa trojke, a takođe vidi ceo teren pa jedino ako iskamenjarimo opasno može biti problema. Kao što kažeš, otvorena trojka je novi slobodnjak a Jokić je tata da otvori taj slobodnjak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Mi imamo sreću da taj domino centar usput ima i šut, kako sa midrejndža tako i sa trojke, a takođe vidi ceo teren pa jedino ako iskamenjarimo opasno može biti problema. Kao što kažeš, otvorena trojka je novi slobodnjak a Jokić je tata da otvori taj slobodnjak.

 

(da ne pominjem sad deo oko fiba pravila i terena koja ti omogućavaju u odnosu na nba da malo spustiš-otežaš jokićev učinak);

da sam trener tj selektor protivničke ekipe = upravo u ovo bih pokušao da uteram srbiju, da se takmiči sa mojom ekipom u cepanju trica a ja da udvajanjem-utrajanjem jokića teram narativ tekme na tu vodenicu.

 

trebaće nam dobra odbrana, mada sam nakon slovenije malo mirniji na temu (mada smo tako i protiv grčke odigrali na pripremnoj tekmi u bgdu odbranu 2019e)

 

videćemo, ja to ovako usput pišem.

edit ovde naravno ne mislim na pomenute top favorite, više na te random evropske šutiramo trice i veselimo se timove

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, ni naši nisu idioti. Mogli bi da idu na varijantu da teraju protivnika da ga udvoji malo dalje od obruča što otvara prostor za zabadanje i poentiranje sa par metara (ili kao što je DD dobio par puta loptu na tacni ispod obruča). Ako odustanu od udvajanja Jokić uvek može da prangija preko nižeg čuvara a znamo da to dobro radi. Otvaranje šuta na trojci je samo jedna od opcija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

čuveni porazi favorita protiv smallball ekipa počinju tako što te smallball ekipe sipaju i ne promašuju a favoritu se ugravira nervoza i u rutinske situacije koje pominješ a koje bi trebalo da se rešavaju dominacijom pod košem i sigurnim 2 - 2+1 poenima.

 

danas čak i goberta ponekada ne smeš da držiš na terenu u plejofu, jer je čist i otvoren šut za tri novo slobodno bacanje.

videćemo ali treba imati i plan B, iako ja naravno ne bih obavezno podilazio tim ekipama i igrao sa nekim bržim igračem na 5. ali treba videti šta su sve opcije, da ne eksperimentišemo na prvenstvu kada bude kasno.

 

zato bih voleo da italijani danas demonstriraju neki iznadprosečan šut, čisto da vidimo kako to ide.

 

NBA plejof je nešto drugo, veći teren, ubitačni puteri, mnogo faktora.

 

Baš to što kažeš, najgora opcija mi je podilaženje tim ekipama i prihvatanje njihovog sistema igre, pa ko bude bolji. To da imaš nekog Mustafu Fala, pa da kažeš ajde da probam nepšto drugo, sa dvojicom Nikola stvarno ne bi to radio.

I opet kažem da mislim da ti porazi favorita protiv smallbala opet dolaze zbog nedovoljnog korišćenja sopstvenih prednosti, nego primljenih trojki.

 

 

39 minutes ago, uini said:

 

(da ne pominjem sad deo oko fiba pravila i terena koja ti omogućavaju u odnosu na nba da malo spustiš-otežaš jokićev učinak);

da sam trener tj selektor protivničke ekipe = upravo u ovo bih pokušao da uteram srbiju, da se takmiči sa mojom ekipom u cepanju trica a ja da udvajanjem-utrajanjem jokića teram narativ tekme na tu vodenicu.

 

Pa svi će ovo probati naravno, sve deluje kao bolje rešenje od toga da ti Jokić da 30 poena sa 70% šuta, a uspust svakako baci po koju asistenciju.

 

Ali tu imaju još 2 stvari. Jedna - imamo stvarno dobre šutere i ako dođemo situaciju da pogodimo 2-3 od prvih 5 šuteva iz tih situacija, tek onda ne znam šta će raditi.

Druga stvar, posledica udvajanja Jokića mogu biti i katovi, ne samo šutevi spolja. A upravo su katovi verovatno način postizanja koševa sa najboljim % realizacije u košarci. Luča se vrhunski kreće bez lopte, Kalina dobro, Deda pokazuje da tu ima hemije sa Jokarom. 

 

 

I da, svakako da se nadam da će Italijani imati dobar šut, kao dobra proba. Ja sam uveren da mi ovo rutiniramo.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mala digresija apropo ciljeva, mislim da je to neophodno pre bilo kakve dalje diskusije.

 

Po meni svaka medalja veliki uspeh, treba imati hrabrosti i pogledati se u ogledalo, nismo mi odavno europian nightmare...posebno na ovako jakom EP, rekao bih istorijskom maksimumu kvalitete.

 

Zlato - po meni bi bilo epic u rangu uspeha 2002g

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakva crna dilema Nedovic ili Marinkovic?! To nije poredivo. Niti su isti tip niti isti nivo. 

 

Dilema moze biti Dobric-Marinkovic (kao i Nedovic-Guduric ali to i nije dilema jer nam obojica trebaju). 

 

Vasa, Jaramaz/Avramovic

Nedovic, Guduric, Dobric/Marinkovic

 

Ako je Avramovic out, onda ostaje samo da se izabere Dobric ili Marinkovic. I tu bih pre izabrao Dobrica, nesto mi deluje da bi imao mnogo veci % ubacenih 3p (pogotovo u bitnim momentima) i doprinosa odbrani (skok, banana...). Marinkovicev prednost je nesto veca pokretljivost, lakse juri bekove u odbrani.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...