Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

@Del Piero @Ridji dajte neki izvestaj sa lica mesta

I ja sam cuo pricu da dobar deo Nisa nema struju. Kad smo izasli park Cair je maltene bio u mrklom mraku. Palili su se ti reflektori i gasili, ali ni u jednom trenutku nisu bili upaljeni svi. Onda je u jednom trenutku bio osvetljen dobar deo, ali ne sve, a moglo se zakljuciti po Kariju da trazi da se igra. To je pokazivao i sudijama i delegatu i selektoru Belgije koji nije hteo da nastavi, pa je Kari malo zustrije pricao sa njim u jednom trenutku. Takodje je napusavao nekog za zapisnickim stolom tamo, a onda i neku devojku iza (to sam shvatio kao da se obraca nekom iz organizacije i da je ljut na njih sto ne mogu da rese problem). Bas je bio nervozan. 

 

Spiker je u jednom trenutku rekao da ce se sva svetla ugasiti, a onda upaliti. Valjda su hteli da resetuju sve to, ali nisu to ni pokusali.

 

Mogu da razumem Belgijance sto nisu hteli da nastave, ali nema razloga da ne igraju sutra. Ocigledno su osetili sansu da izvuku ovde pobedu za zelenim stolom, ali mislim da ce se igrati sutra. Blefiraju malo, ako prodje prodje.

 

Steta za sve ovo, hala je bila puna i atmosfera odlicna. Podrzavam ovo sto se igra u Nisu. Glupo je ovo svaljivati na njih kad znamo kako nam funkcionise drzava. Osetila se ta neka reprezentativna atmosfera ispred hale. Sutra ce biti poluprazno jer je sigurno dosta ljudi doslo sa strane, a karte ce vaziti i za sutra. 

 

Nije mi zao sto sam otisao. Svidja mi se Nis, a i dvaput je bas lepo zagrmelo Vucicu seceru. Neki momci su skandirali i gradonacelnici, ali nije se primilo nazalost.

Edited by Del Piero
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Inace, sad vidim da je Vasa bio u hali, valjda sedeo uz teren. U ekipi nam je Uskokovic, Avram glumi pleja veci deo meca, a najbolji plej Evrope sedi pored terena i gleda utakmicu, a niko ne zna zasto ne igra. Komedija.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Del Piero said:

Inace, sad vidim da je Vasa bio u hali, valjda sedeo uz teren. U ekipi nam je Uskokovic, Avram glumi pleja veci deo meca, a najbolji plej Evrope sedi pored terena i gleda utakmicu, a niko ne zna zasto ne igra. Komedija.

Jesi li siguran da je Micic bio tu? Drugari su bili odmah iza nase klupe i kazu da njega sigurno nisu videli tu.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Jesi li siguran da je Micic bio tu? Drugari su bili odmah iza nase klupe i kazu da njega sigurno nisu videli tu.

Nisam video Vasu, negde sam malopre procitao da je bio. A koliko sam shvatio nije bio kod nase klupe, vec pored terena u prvom redu kao gledalac.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Manu said:

 

Po meni i nije, oni su u prva dva napada iskreirali dva otvorena šuta za De Zeuwa kome je to glavno oružje u napadu i koji maltene ne ulazi u reket sa tom visinom. Zabrinjavajuće je delovao start koliko god možda bilo paranoično komentarisati pošto su prošla samo dva minuta.

 

Ali utakmica je vrlo vrlo važna za nas i zaista se nadam da ćemo iskoristiti ovaj dan viška kako treba, uz to možda dobijemo i Avramovića u boljem stanju.


Srpskoj kosarci tradicionalno ti spoljni visoki prangijasi kao De Zeeuw, Benzing itd. stvaraju neverovatne probleme. Meni je to enigma, takvi igraci uvek protiv nas uvek imaju poenterski najbolje tekme sezone u reprezentativnom dresu i to godinama unazad. Jesu to jako nezgodni igraci za cuvanje, ali zalepi se na njega po Bogu, nepotrebna pomoc ako se uzme u obzir da bekove tih reprezentacija barem mozemo braniti kolko tolko 1 na 1. Jednostavan pik pa povratna lopta i pucamo po svim savovima.

Link to comment
Share on other sites

Pa logično je bilo da De Zeeuw širi protiv Bobana koji se nije čak ni trudio da tu zasmeta. Deluje da je Bobi sporiji nego ikad, čak i jedan Rile deluje kao sprinter naspram njega. Nadam se da je on završena priča što se tiče reprezentacije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

Pa logično je bilo da De Zeeuw širi protiv Bobana koji se nije čak ni trudio da tu zasmeta. Deluje da je Bobi sporiji nego ikad, čak i jedan Rile deluje kao sprinter naspram njega. Nadam se da je on završena priča što se tiče reprezentacije.

Ja gomilu banova dobih za tvrdnju onomad da Bobi nije vise za Reprezentaciju.  :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

srecom bice manje ljudi jer sam 100% siguran da bar 20% ljudi nije sacuvalo karte 🙂

 

 

Nego, da ne ostavim neodgovoreno:

 

22 hours ago, Cooper said:

Koji deo?

 

Nisi napisao nista netacno.

 

Problem je sto je tvoje pisanje usmereno iskljucivo na interes KKP tj. samo ne zelis da KKP da igrace reprezentaciji.

Sto je legitimno, ali da se onda ne krijemo iza FIBA i ostalih gluposti.

Edited by Marvin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Uz svo duzno postovanje prema Belgiji a koji kurac ima delegat da ih ubedjuje. Mrs bre stoko belosvetska.

Probali da izvuku 20-0 sluzbeni rezultat. Jbg, nije do njih sto mi nemamo struje. Ipak supacki sta su probali da izvuku. Sad ih treba zgaziti

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Odbrana od pika sa centrima poput Rileta i Bobija nam je izuzetno problematična i pretpostavljam da jako teško može da se koriguje u kratkom vremenskom intervalu zbog evidentne neuigranosti. Sinoć su sve napadačke akcije Belgije završavale slobodnim šutem posle svega drugog ili trećeg dodavanja ili laganim ulazom. Pitanje je kocke da li će centar ranga Bobija da napravi više koristi u napadu od štete u odbrani kada igra protiv izuzetno pokretnog centra. Dodatno otežavajuća okolnost efikasnosti pick igre u napadu i korišćenja Bobija je što nemamo izraženog pleja dodavača poput Jovića, Markovića, već dva kombo beka. Zato je možda bolje koristiti ga u kraćim intervalima, sa klupe, u kojima će u naletu da napravi probleme protivniku sa niskog posta.

 

Definitivno treba improvizovati nešto u postavci, delujemo jako tromo u odnosu na Letonce i Belgijance. U nedostatku Kuridže, na poziciji petice staviti Dedu i/ili Bjelicu, zbog prednosti u brzini u odnosu na Rile/Bobi kombinacije i otvaranja mogućnosti pick and popa u ofanzivi. Na poziciji krilnog centra staviti Simanića zbog kontrole skoka ili da se svi pomere za po jednu poziciju, čak bi mi i Marinković kao čistokrvni šuter u napadu glumio trojku ili spot up šutera iz ćoška. Na bekosvskim pozicijama bih u startu započeo sa Uskokom da se okuraži, pa ako ga krene možda može da bude od koristi u nastavku, a najviše vremena na bekovskim pozicijama istovremeno sa Jaretom i Avramom u petorci.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...