Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

25 minutes ago, Stondisha said:

Bobi koji je protiv slovenaca bio minus i igrač manje na terenu, pa je morao veseli večito popljuvani Štimac da vadi kestenje iz vatre i umalo ga ne izvadi.  Unakazio ga fakin Vidmar Gašpar... posle onoga ja da sam na mestu bobana Marjanovića ja bi se od sramte vrato u Boljevac... bla bla bla kenj kenj kenj ser ser ser....

Vidmar je zajeban igrac, on je i u polufinalu protiv Spanije bio fantastican, na kraju je imao veci indeks od obojice brace Gasol. Tako da jbg, jeste ga razbio Gasper tada, ali je isto tako Bobi unakazio Mozgova u polufinalu. Kao sto kaze NMX, Boban je cheat mode, nekad ce zatrpati nekog za 15 minuta i resiti utakmicu, a kad naidje na nekoga ko mu ne odgovara tu su ostali.

Nasa reprezentacija je kao neki vrhunski EL klub koji ima luksuz da drzi fenomenalnog igraca u zamrzivacu pa da mu daje minutazu u zavisnosti od njegovog raspolozenja. Nismo Zvezda da mora da igra 30 minuta.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Del Piero said:

Manje vise sam ubedjen da idemo sa 4 centra. I u Riju smo solidno vremena igrali sa dva centra (Raduljica i Jokic), a cak je i na proslom EPu Sale pokusavao da igra sa dva centra, ali to bas nije moglo (Bobi, Kuzmic, Stimac, niko tu ne moze na cetiri, ali se pokusalo sa Stimcem i nije islo naravno). To je jedan od razloga zasto mislim, a drugi je to sto ne vidim da Sale ne vodi Raduljicu, sa kojim ima vrhunski odnos + je ovaj dosta igrao u kvalifikacijama. Da neko otpadne od Jokic, Bobi, Milutinov stvarno nema smisla, ali ne bih bio preterano iznenadjen kad bi Bobi/Milutinov otpali. Naravno sve je ovo uslovljeno time sto nemamo drugu cetvorku, a obzirom da je necemo naci do pocetka prvenstva onda stojim iza toga da idemo sa 4 centra.

I juce sam napisao da sam isto tako ubedjen da Gagi ide, tako da je za mene prilicno jasna situacija oko sastava.

 

Ja sam isto tako uveren da ćemo igrati sa dva visoka, odnosno Jokić+1.

 

Jedino onda pitanje da li je to dovoljan razlog za vođenje 4 centra? Jokić će verovatno imati minute i sa još jednom peticom, ali i kao čista petica, sa Bjelicom recimo. Iz tog ugla, dva centra bi trebala da podele 30ak minuta, što je ok.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Del Piero said:

Vidmar je zajeban igrac, on je i u polufinalu protiv Spanije bio fantastican, na kraju je imao veci indeks od obojice brace Gasol. Tako da jbg, jeste ga razbio Gasper tada, ali je isto tako Bobi unakazio Mozgova u polufinalu. Kao sto kaze NMX, Boban je cheat mode, nekad ce zatrpati nekog za 15 minuta i resiti utakmicu, a kad naidje na nekoga ko mu ne odgovara tu su ostali.

Nasa reprezentacija je kao neki vrhunski EL klub koji ima luksuz da drzi fenomenalnog igraca u zamrzivacu pa da mu daje minutazu u zavisnosti od njegovog raspolozenja. Nismo Zvezda da mora da igra 30 minuta. 



kako je veseli Mozgov krenuo u neki mlak poluhorog preko Bobana  u nekom trenutku jes ga Boban unakazio, za sve pare, vratio ga u detinjstvo u sibirskoj tajgi.

Slažem se s tobom nego ja nabacujem one fore da nije košarka i reprezentacija skup nula i jedinica gde je sve crno i belo.  Ne basket je neka nijansa sive i pored Vidmar Gašpera igrao je i neki Dimec Žiga, pa opet težak minus.

Opušteno skup pojedinaca kojima treba naći vreme i mesto i skladu sa time se ponašati, Imaš pozitive mismatch Bobana koji je odigrao duplo golo i "negative" mismatch Vladu Štimca, sa kojim na parketu stižemo slovence i počinjemo da igramo neku odbranu.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zvezdinho said:

Zar Djordjevic nije skoro rekao da ce reprezentacija se da se zasniva na Bogdanu, Jokicu, Milutinovu i Nedovicu ?

 

Pa i Vucic je rekao da ce za dve godine da se zivi bolje.

 

I ti drzis nekoga ko je na funkciji u Srbiji za rec, neiskustvo Zvezdinjo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, McLeod said:

 

NBA igrac i igrac iz Kine.

 

Igrac kojeg ne moze niko da cuva vs igrac koji ne moze nikoga da cuva.

 

Igrac koji je profesionalac vs igrac koji je lelemud.

 

Tezak izbor zaista.

 

hej hej hej, mozda i bobi postane igrac iz kine, nemoj tako ☺️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Jedan ko nijedan.

 

Kad bih sad pokusao da se setim ko se sve usrao recimo u Bogdana, izgubio bih ceo dan.


sva sreća pa pričamo baš o Bogdanoviću al si ti odlučio da ga preskočiš...

dobro je, da se ta tema ne proširuje  već smo baš duboko zaglibili oko Bogdanovićeve odbrane i Bjelicine napadačke impotencije....

Dobro je da preskoči te dve teme.

Link to comment
Share on other sites

Jbg Rasko je u zasluzenoj penziji, mada bih i njega stavio pre ovog amatera u tim.

 

Kao ono kad smo osvojili prvenstvo za mlade u fudbalu i strucnjaci pozivaju da se svi oni prekomanduju u prvi tim.

 

I kad god neko odigra losije - daj Zdjelara, daj Antonova 😄

 

Nivo branjenja Raduljice je slican, zato sto za je za reprezentaciju kad ga pozovu imao neke dobre partije.

 

To je Radulja, smeker svetskog glasa, on ce sigurno da odigra dobro. A pored jednog Teodosica koji je jedan od najboljih kosarkasa koje smo imali u 21. veku, stoji znak pitanja, zato sto je ladio jaja u NBA dve godine.

 

A pored Raduljice ne stoji, jer "igra". U kineskoj ligi, ako se ono moze nazvati tako, trebaju mi i tu navodnici.

 

Prosto samo da stanes, gledas i smejes se 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Ako ga SalO povede, mozda.

 

Ali je to ocigledno veliko mozda.

 

pa vidi, ovo moze bobiju da bude ozbiljan planB ako u nba ne dobije lovu koja mu odgovara. ne zezam se, bobi je napravio taj entertainment brend bobi sasvim solidno

ne mislim nista lose, svaka cast.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

pa vidi, ovo moze bobiju da bude ozbiljan planB ako u nba ne dobije lovu koja mu odgovara. ne zezam se, bobi je napravio taj entertainment brend bobi sasvim solidno

ne mislim nista lose, svaka cast.

 

pa mozda ako su njegove ambicije takve, ne sporim.

 

Ako nisu, i ako bude zeleo da se vrati u Evropu, 6 od 8 najboljih klubova mu nudi milionce po sezoni minimum.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stondisha said:



Jedino ako se penzionisao sad na kraju sezone 😞


valjda će onu ploču na kući konačno da izlije ako su naravno ove vesti tačne.

 

*repstativnoj

 

A ploca izlivena, prozori su mu tri metra visoki na prizemlju i nije podigao visoku ogradu. Arhitektonsko cudo je napravio.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

*repstativnoj


Tu nema penzije, Raško ti je tu živi primer, njega su poenzionisanog s mešalice skidali jer nije imao ko u Španiju da ide, kad se takodje predvidjalo potonuće, tražila se glava sujetnog prepotenka, pisale se tirade o čuvenom krilu, lakog koraka, meke ruke, krvavih kolena i sigurne završnice oko obruča Micov Vladi i naricalo se posle poraza od Novih Zelandjana (a šta bi tek bilo da su došli Stari Zelandjani!?)... al uzesmo to srebro te godine i ne završi Raško kuću.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Zasto igraci koji su izneli kvalifikacije nemaju prednost u odnosu na ostale, po principu kvalifikacija za Olimpijadu kada drug Boban nije mogao da ide zbog propustanja istih?  



pitaj evropske prvake Slovence, od njih smo prepisali recept.

Link to comment
Share on other sites

A, mozda je po sredi ona: "ne trebaju nam 12 najboljih, nego najkompatibilnijih". Jebiga, zadnji put kad smo vodili "dream team", nije se bas slavno zavrsio. Mozda je stvarno procena da bi Kalinic na neki nacin pokvario atmosferu, a da se ne lazemo, covek ima istoriju ispada jos od kad se pojavio u kosarci (i to ne mislim na politicke stavove i izjave). Dok Nedovica svakako nije video u 12, pa nije hteo ni da ga zajebava po pripremama. Za nacin saopstavanja se naravno slazem, al to nije nista novo, pricao je Savan da je isto tako preko tvitera saznao da ne ide na prvenstvo. 

 

Jako je bitno da cela ova prica ne ostane samo na ovome ili da Sale bude u fazonu: "to su neke interne stvari, stvari izmedju nas". Jbg, ne pita se javnost mnogo, ali treba postovati i tu javnost i obrazloziti sta je tacno razlog za sve ovo. Jbg, ovo je pucanj u nogu, ali opet kazem- ako je uzrok za ovo igrac 

 

Ne bih da sirim poluinformacije, pogotovo jer nemam toliko poznanika u svetu basketa, ali ide prica da su ovih par iskusnijih (citaj Teo, Beli, Macvan i Simon) po izlasku prvobitnog spiska pozvali Saleta i bili u fazonu- ako moze bez Kalinica. Jbg, to jeste pucanj u nogu, ali bolje takve stvari resavati u julu, nego u septembru.

 

Uz to, vrlo losa stvar kod ovog sireg spiska je sto su tu npr Todorovic i Kuzmic koji nisu nista igrali. Macvan je dosta bitniji lik od njih, pa za njega i kapiram. Trebali su neki mladji igraci da budu pozvani, znacilo bi im jedno leto sa selektorom, a ne bi se smorili ako ne bi upali u 12.

 

I da, vrlo sam siguran da ce se izmedju Radulje i Bobija birati, i da ce Radulja biti poveden. Drugih dilema nema, Simon sigurno ide pre Birce. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Markoss said:

A, mozda je po sredi ona: "ne trebaju nam 12 najboljih, nego najkompatibilnijih". Jebiga, zadnji put kad smo vodili "dream team", nije se bas slavno zavrsio. Mozda je stvarno procena da bi Kalinic na neki nacin pokvario atmosferu, a da se ne lazemo, covek ima istoriju ispada jos od kad se pojavio u kosarci (i to ne mislim na politicke stavove i izjave). Dok Nedovica svakako nije video u 12, pa nije hteo ni da ga zajebava po pripremama.

 

Upravo to ja sve vreme mislim.

Ako uzmemo u obzir kako se radilo prethodnih 5 godina, i kako je to objasnjavano, nijedan drugi razumniji zakljucak ne moze da se donese.

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...