Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, tsva said:

Ne sporim da je Divac legenda mada je usrao jedino moguce olimpijsko zlato u zadnjih 40 godina

 

Al zajebite sa supljom pricom kako se odazivao i kako je uvek bio tu kad nije.

Obožavam ovakvo razmišljanje. Nema veze šta je sve osvojio, tj. čemu je doprineo ali ćemo za svaki slučaj pominjati ono kad je usrao sa nepunih 20. Ne bi ni slučajno trebalo zaboraviti ni kada je u polufinalu protiv isto Italije '99, zajebao u gustoj završnici.

 

Nek se svako odazove i doprinese koliko je i on pa da možemo da njegov odnos gledamo potcenjivački i tražimo mane.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Bili smo domaćini i onomad na kvalifikacionom turniru u Areni pa smo kidali redom.

Za sta je bio taj kvalifikacioni?

 

Dobro ako je bio i kidali smo, ali sad vise ne kidamo, i jedina nada da odemo je bio ovaj turnir da se organizuje kod nas. Meni je bas drago sto se nismo plasirali jer su svi napali Jokica. Bogdan ce pocepati bla bla bla. Teo magija i Bjelica profesor kosarke sa ovih prostora, 😂😂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tsva said:

Ne sporim da je Divac legenda mada je usrao jedino moguce olimpijsko zlato u zadnjih 40 godina

 

Al zajebite sa supljom pricom kako se odazivao i kako je uvek bio tu kad nije.

ko tvrdi da je uvek ? 

Ima 11 medalja znaci bio je tu barem 11 puta jelte a jokic ima 1 medalju kada se jokic odazove 11 puta ti se javi sa poantom

Link to comment
Share on other sites

Sta ste zapeli za Jokica? Kad Divac ili bilo koji nas igrac odigra toliko utakmica u sezoni , tek onda mozemo pricati o dostignucima. lako je bilo Divcu.

I da su Olimpijske igre odrzane prosle godine i sve da je normalno i Jokic bi igrao. Ovako nista nije normalno ove godine, pogotovo su tu OI nepotrebne. Sta sad imamo od igraca koji su se odazvali ( Micic kad se povredio a nije ni upola odigrao kao Jokic ) Jedino da budu pozitivni u navijackim ocima. Ne znam zasto bi to ikome trebalo da bude najbitnija stvar.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sassha said:

nemam nikakav problem da ne igra, ali da lepo ove godine napravi u Srbiji KZS kaze "ljudi meni se ne igra, umoran sam, boli me tuki za repku, ja sam za hipodrom" svejedno sta navede i napravi tacku.

ne ovako da ispaljuje preko nekog americkog novinara, kolko sam razumeo Kokoskova nisu se ni culi


Stoji da nacin na koji je to obavljeno nije bas izgledao prijatno. Ali ne bih ja tu svu krivicu svalio na Jokica. Stavise, rekao bih da je daleko veci deo odgovornosti na KSS i ljudima koji su bili u komunikaciji sa njim i menadzerima/Denverom.
Mislim da je to jedan ozbiljan problem i da je cesto pominjan primer Spanije, gde su sve njihove zvezde, pocev od brace Gasol, preko Navara, Rubija itd. upravo na posebnim kzs pripremljenim za to obavestavali javnost o odluci i razlozima za istu.
Ali bojim se da to nije islo tako sto je neki od pomenutih celu stvar sam pripremio, vec je bilo dosta pregovora, koordinacije i izlazenja u susret.
Ponavljam, mozda sam pristrasan jer sam bas zavoleo Jokaru, ali najiskrenije ni sam ne znam kako bih reagovao nakon svega, kad je kao vodeci igrac jedne od NBA fransiza, koja je postala redovan plejof ucesnik imao onakav tretman tokom cele SP price, gde prvo zbog coveka koji ne moze pristojan Evrokup ugovor da zabode budes pomeren sa svoje prirodne pozicije, pa te onda selektor proziva zbog nekih stvari tokom totalno nebitnih meceva, kao sto su pripremni turniri + te neki bivsi igraci ogovaraju i omalovazavaju iza ledja, da ne ponavljam sad "samo bi Bogdan mogao da igra sa nama" pricu.
Da ne pricam sto je covek nepunih godinu nakon svega postao MVP NBA lige. Ja zaista ne znam za drzavu ni savez, ukljucujuci Ameriku, koja takvog igraca ne bi tretirala i drzala kao "malo vode na dlanu".
Ali ne, mi cemo sad da ga pljujemo, nazivamo konjusarom i sta sve ne.

Razumem ja sta znaci taj cesto pominjani "kult" reprezentacije. Razumem i vecno sam zahvalan, narocito toj grupi koja je nosila selekciju do najvece serije uspeha od 95' do 2002. Ali moramo svi mi, pa i oni sami, da shvatimo da nemaju svi isti pogled na stvari, da je sada neko drugacije vreme. Narocito u ovih par sezona unistenih situacijom sa virusom, gde su em sezone fizicki prezahtevne, em igraci skoro da nemaju prostora za odmor, cak i bez reprezentativnih obaveza.
Uvek treba postovati svaki odaziv, kao i svaku odluku tih momaka, jer kao sto su neki vec pomenuli, igraci nemaju apsolutno nista od ovoga, izuzev neke sopstvene satisfakcije, eventualno podizanja svoje vrednosti na trzistu. A odricanja su ogromna. 
Uvek cu pamtiti jednu Krletovu izjavu, gde je nakon nekog od uspeha rekao "mi ovo igramo pre svega zbog sebe". Ljudi mozda ne vole da cuju takvo nesto, ali to je realnost. Nikome ne moze poraz da padne teze od njih, jer su oni jedini koji se istinski zrtvuju i odricu. Pa iz toga mozes da zamislis kako je tim igracima, narocito ako si kalibra kakav je Jokic trenutno, gde te ljudi zbog jednog izostanka tretiraju kao krpu, u fazonu "ko ga jebe, ne mora vise ni da dolazi".

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

Sta ste zapeli za Jokica? Kad Divac ili bilo koji nas igrac odigra toliko utakmica u sezoni , tek onda mozemo pricati o dostignucima. lako je bilo Divcu.

Zato sto analiziramo razloge neuspeha, i jelte, Jokicev nedostatak je jedan od razloga. Ali u pravu si, ne treba da pricamo o onima koji nisu bili na parketu. Ako ti se ne svidja poredjenje sa Divcem, evo Doncic je dosao da igra za Sloveniju i pomogao da odu na Olimpijadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Redstar0356 said:

Dosli su, to je poenta. 

Postoji onaj izraz "castili prisustvom".
Ne zelim da upirem prstom, niti da svaljujem krivicu, narocito ne na igrace koji su zasluzni za toliko toga, ali kada dodjes tu samo da bi ljudi rekli "e on je ipak dosao"...Po meni je postenije ovo sto je Jokic uradio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne vidim odakle grobari u priči? Već dosta dugo se probijaju uši javnosti nekim navodnim nepoštovanjem prema Jokiću u reprezentaciji, a bilo mu je dozvoljeno da dođe poslednji na pripreme i sa 20 kg viška, upravo zbog tog statusa NBA zvezde. Da bi se on ponašao nonšalantno, zaradio isključenje u važnoj utakmici i igrao preko k. Nije Sale sujeta (mislim jeste, ali nije to bio problem s njim i Nikolom) nego kao član šampionske generacije on nije mogao da shvati da neko dođe na okupljanje i tako se ponaša. Kad smo kod toga, ne mogu ni ja. I konstantno se priča kako bi on igrao i leteo kao metak po terenu kad bi mu se dovoljno titralo, dok u stvarnosti njega boli pištolj da uopšte igra a kamoli bude vođa. Tako da man'te se te priče o Jokiću i reprezentaciji, degutantno mi je da se uopšte dovodi u pitanje Divčeva reprezentativna karijera i igračka veličina.

 

Fyi, JOkića u NBA izuzetno poštujem, u reprezentaciji ni blizu.

I da, svakako da on nije bio neophodan za kval. i da imamo posebnu temu za njega, ali uvek se nekako provuče i ovde. 😄 

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Drakaris said:

Da li je Jokić bio potreban da bi se Srbija kvalifikovala na OI? Srbija nikad nije bila one player reprezentacija.

Nije, ovaj sastav se morao kvalifikovati i pored svih problema. Jos na domacem terenu. Edit ovo kazem kao neko ko je bio ljut kada nas je Nikola odjavio za OI

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Oštricom brijača said:

Postoji onaj izraz "castili prisustvom".
Ne zelim da upirem prstom, niti da svaljujem krivicu, narocito ne na igrace koji su zasluzni za toliko toga, ali kada dodjes tu samo da bi ljudi rekli "e on je ipak dosao"...Po meni je postenije ovo sto je Jokic uradio. 

Ajde da ih stavimo na poligraf, da vidimo ko je dosao da casti prisustvom, a ko je tu iskreno? Kako mozemo da znamo? Uvek cu dati prednost onome ko se pojavio, kako god. A na treneru je da proceni ko je motivisan + kvalitetan, kao i da reaguje u toku meca. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Oštricom brijača said:

Uvek cu pamtiti jednu Krletovu izjavu, gde je nakon nekog od uspeha rekao "mi ovo igramo pre svega zbog sebe". Ljudi mozda ne vole da cuju takvo nesto, ali to je realnost. Nikome ne moze poraz da padne teze od njih, jer su oni jedini koji se istinski zrtvuju i odricu. Pa iz toga mozes da zamislis kako je tim igracima, narocito ako si kalibra kakav je Jokic trenutno, gde te ljudi zbog jednog izostanka tretiraju kao krpu, u fazonu "ko ga jebe, ne mora vise ni da dolazi".

Pa ljudi generalno tretiraju sportiste kao krpe, kao da nisu ljudska bica u pitanju, nego neki entiteti koji postoje tu samo da usrece nase debele guzice dok blejimo na kaucu.

 

Nije ni potreban Jokic da bi se to videlo, evo komentari na internetu danas su dovoljni, gde se pljuju igraci koji su se odazivali stalno, i cak i imali veliki doprinos reprezentaciji u proslosti.

 

Niko od njih nije bitan, vecini ljudi cak ni sport nije bitan, mogu da im kazu da u se u drugom poluvremenu ipak igra snuker umesto kosarke, isti bi pristup imali, samo da "nasi" pobede da imamo cemu da se radujemo.

 

I na kraju im se najebemo svega po spisku jer se nisu kvalifikovali pa nece moci da nas usrece kroz par meseci ponovo, da se jos malo zrtvuju za nase guzice.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Wow, kakva pljuvačina na tim i selektora, sramite se. 

 

Kao prvo, za razliku od nekih, ovi momci su došli da predstavljaju zemlju, rizikovali su povrede (koje su im se i desile) i odvajali vreme od svojih porodica i prijatelja. Posle se pitate što neki ne žele za igraju, odmah sledi pljuvačina ako rezultati nisu na nivou.

 

Drugo, oladite za Vasom. Lik je očigledno imao povredu. Kada smo već kod povreda, falio nam je Lučić/zdravi Kalinić/Milutinov/Jović, sve jaki odbrambeni igrači. Tim nam jednostavno nije bio uravnotežen.

 

Treće, ne može Srbija da pobedi svaku utakmicu, dešavaju se ovakve stvari. Italija je dobro skockan tim i bili su bolji, mada sam siguran da nisu imali ovoliko problema sa povredama koliko mi. 

 

Četvrto, Kokoškov nije duduk - prvi naš trener u NBA. Treba vremena da se ispostavi sistem i da se tim uigra, što na žalost nije bilo moguce zbog svih povreda.

 

Peto, kao što reče Kari: "Glavu gore!!!" Nije ovo nikakav kraj naše košarke i verujem da ćemo osvojiti bar jedno takmičenje u sledeće 4 godine. U međuvremenu, nadam se da će FIBA da se zapita za neke stvari. 

Edited by Darko
  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, diego said:

Zato sto analiziramo razloge neuspeha, i jelte, Jokicev nedostatak je jedan od razloga. Ali u pravu si, ne treba da pricamo o onima koji nisu bili na parketu. Ako ti se ne svidja poredjenje sa Divcem, evo Doncic je dosao da igra za Sloveniju i pomogao da odu na Olimpijadu.

A zasto Obradovic i celnici Partizana vrbuju igrace dok je reprezentacija na turniru za odlazak na OI. I ne samo Obradovi, eno i Ataman i Efes oko Micica. 

Koga briga za OI u Tokiju, karantin, pandemija. Ko zna sta ce sve biti do Avgusta. Ionako zlato ne bi osvojili, srebro vec imamo na OI. sledece godine ako sve bude uredu EP je nase.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Pa ljudi generalno tretiraju sportiste kao krpe, kao da nisu ljudska bica u pitanju, nego neki entiteti koji postoje tu samo da usrece nase debele guzice dok blejimo na kaucu.

 

Nije ni potreban Jokic da bi se to videlo, evo komentari na internetu danas su dovoljni, gde se pljuju igraci koji su se odazivali stalno, i cak i imali veliki doprinos reprezentaciji u proslosti.

 

Niko od njih nije bitan, vecini ljudi cak ni sport nije bitan, mogu da im kazu da u se u drugom poluvremenu ipak igra snuker umesto kosarke, isti bi pristup imali, samo da "nasi" pobede da imamo cemu da se radujemo.

 

I na kraju im se najebemo svega po spisku jer se nisu kvalifikovali pa nece moci da nas usrece kroz par meseci ponovo, da se jos malo zrtvuju za nase guzice.

Sve pet, ali ti nezni cvetovi zaradjuju ogromne svote novca zato sto postoje upravo ti isti konzumenti tih sadrzaja, koliko god se neki u njih razumeli ili ne. Da nije tih istih navijaca, studirali bi, vozili kamione,radili kao barmeni, fizioterapeuti... Jasno mi je da je njima najgore vcrs, ali brzo ce sve ovo preboleti i nastaviti dalje. I meni ide na zivce ovdasnje preterivanje u pobedi i porazu, ali neka istrpe narednih dana. Ovo je veliki neuspeh koji je klizio u ozbiljno brukanje

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Igora ne treba terati. Da su Španci oterali Skariola kad je prvi put bilo tvrdo, ne bi nikada ništa osvojili. Imao je on svojih grešaka, ali treba biti realan i reći da se te greške ne bi videle da su igrači bili na potrebnom nivou. Ne može se napraviti koherentan tim za 15 dana i kad ne znaš koji će ti igrači zdravi dočekati sledeću utakmicu. Ni igrače ne treba baš terati, ali ja lično neke više ne želim da vidim u reprezentaciji, a za neke druge je jasno da više od ovoga ne mogu dati. Na kraju dana, kad se strasti smire treba da svima budemo zahvalni jer su bili tu. Verujem u kult reprezentacije i verujem da nas niko, ili bar većina, nije "častila prisustvom". Verovatno sam mlada i naivna, ali tako smatram.

 

Jedini koje treba terati su članovi uprave KSS. Danilović se izvukao posle SP i zamazao oči narodu dovođenjem Kokoškova, nakon ovoga već ne bi trebalo. Tamo sve smrdi, baš sve.

 

Laku noć svima, jer sutra je novi dan, kako reče Skarlet O'Hara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Sve pet, ali ti nezni cvetovi zaradjuju ogromne svote novca zato sto postoje upravo ti isti konzumenti tih sadrzaja, koliko god se neki u njih razumeli ili ne. Da nije tih istih navijaca, studirali bi, vozili kamione,radili kao barmeni, fizioterapeuti... Jasno mi je da je njima najgore vcrs, ali brzo ce sve ovo preboleti i nastaviti dalje. I meni ide na zivce ovdasnje preterivanje u pobedi i porazu, ali neka istrpe narednih dana. Ovo je veliki neuspeh koji je klizio u ozbiljno brukanje

Vise sam se osvrnuo na pristup navijaca nego na to koliko ce sportisti zapravo biti pogodjeni komentarima.

 

A i to sto sam ja kao konzument doneo dinar odredjenom igracu ne znaci da treba da ga napusim cim uradi nesto cime ja nisam zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tomiprunet said:

A zasto Obradovic i celnici Partizana vrbuju igrace dok je reprezentacija na turniru za odlazak na OI. I ne samo Obradovi, eno i Ataman i Efes oko Micica. 

Koga briga za OI u Tokiju, karantin, pandemija. Ko zna sta ce sve biti do Avgusta. Ionako zlato ne bi osvojili, srebro vec imamo na OI. sledece godine ako sve bude uredu EP je nase.

E druze moj... da su tako razmisljali Djinobili i ekipa "Ma nema sanse da uzmemo zlato", nikad ne bi naguzili Dream Team, i usli u besmrtne. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...