Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

26 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Tako nesto ce sigurno biti tj. morace ali mi je Gudura na playu uvod u apokalipsu. Mnogo srecniji bih bio ako bi Jovke uspeo da izgura 25min na playu. 

 

meni super. jebes jovketa, nume da je metne u kos

1 hour ago, freethrow said:

Da li je ovo najslabiji sastav reprezentacije od kada je Crna Gora postala nezavisna?

 

po meni je onaj prvi dudin srb silver 2009e, slabija ekipa, mozda sam gresan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

PG gudura - avram - s.jović

SG bogdan - vanja - avram

SF vanja - gudura - ognjen d. 

PF n.jović - deda -petrušev

C milutinov - petrušev - rile legenda

 

Da skrenem paznju na bold, tu dvostruku ulogu koju Gudura moze da ima, razmisljao sam bas o tome. Koliko to moze u nekom inicijalnom momentu da zbuni protivnika, kako igrace tako i trenera da ne reaguje adekvatnom postavkom i/ili izmenom. Naravno asistenti su tu da prate izmene i sugerisu treneru sta se desava ali mogu da vidim da ovo nekada bude neki faktor iznenadjenja sa nase strane. 

 

 

Na primer igraju Gudura, Bogdan, NJovic, Petrusev, Milutinov. Izlazi Petrusev i ulazi recimo SJovic, Gudura se sada pomera sa keca na 3, NJovic na 4 (SJovic, Bogdan, Gudura, NJovic, Milutinov)... Gudura mozda ostane sa nekim nizim guard-om, NJovic mozda dobije priliku da odigra protiv sporije cetvorke ili sutira za 3p... 

 

Ili na primer izvrsi se dvostruka izmena, i kao protivnik u momentu mozda ne ukacis da li ce Gudura na pleja ili krilo. 

 

Siguran sam da Kari sve to zna 😄 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

NJovic tesko C ali moze od 2 do 4 bez problema. 

 

ne može SG u ovom životu a i za SF sam onako, velikodušno dodao, u smislu ovih formacijskih iznenađenja koje pominješ, menjanja inicijalne formacije, jer imamo nekolicinu igrača koja to može u toku napada

 

može da igra C protiv italijana npr, beonegro je pominjao kako je bio kiks što nije probao kari njega na centru kada su italijani izašli sa nekom smallball posadom

 

igrao je u majamiju na C po 7-10mins

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

ne može SG u ovom životu a i za SF sam onako, velikodušno dodao, u smislu ovih formacijskih iznenađenja koje pominješ, menjanja inicijalne formacije, jer imamo nekolicinu igrača koja to može u toku napada

 

može da igra C protiv italijana npr, beonegro je pominjao kako je bio kiks što nije probao kari njega na centru kada su italijani izašli sa nekom smallball posadom

 

igrao je u majamiju na C po 7-10mins

 

Moram priznati da ga nisam gledao u Majamiju i meni je u glavi NJovic iz Mege gde je cak i prenosio loptu... ali to je Mega. Rekao sam bas na nekom topic-u, da je igrao na poziciji nabijaca statistike 🙂 Ali svakako se napucao u Americi i verujem ti onda da pre moze na C nego na SG sa takvom konstitucijom koju sada ima. 👍

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Beonegro said:

U pravu si, tamo je samo Krstić bio afirmisan igrač

 

Mrtva trka sa 2013

 

I Novica je 2009 svakako bio afirmisan igrač, Tepic je presao u Panatu i očekivalo se da će nešto postati. Tripko takođe bio živ. Bjelica i Teo u usponu, svakako igrači od kojih je mogao da se očekuje napredak ili iskorak. Mačvan beše takođe tu, Kosta Perovic u Barsi/Valensiji. Bilo je materijala svakako.

 

2013 mi izgleda tanja. Imali smo Bjelicu i Krstica. Bogdan i Vasa koji još nisu bili zakoracili u ozbiljnu seniorsku košarku. Kalina koji je tada bio wtf poziv. Bili tu i Gagic, Stimac, Rasko, onaj drugi Krstic, Andjusa.. Marković bio i 2009 i 2013.

 

Mnogo je bolja priča i flow bio 2009 i 2010.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Admiral said:

2013 smo imali i Nedu 😎

 

i kao takvi okrnjeni , izasli smo iz grupe kao prvi, pa nas Spanci sahranise 


Spanci su namerno izgubili od Italije i to bas ocigledno i izabrali nas u doigravanju. Secam se kako smo svi navijali za Italiju da ih izbegnemo ali dzabe😄 Vodili su 40ak razlike u jednom trenutku, epski samar.
Mi smo dobili Francusku i Litvaniju u grupi prilicno sigurno ali izgubili ako se ne varam od Crne Gore i jos nekoga, ne secam se koga. Dobili smo Bosnu i sa 3-2 bili prvi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Admiral said:

Izgubili smo i od Makedonije u Jasenicama. 
Dobili Litvaniju i Letoniju a Francuze u drugom krugu.

 

i onda onaj poraz od Ukrajine 🤦🏻


Tako je. Ukrajina je omogucila Hrvatskoj prvo polufinale u milion godina kao protivnik u 1/4. 
A mi smo dobili posle Italiju u kljucnoj utakmici za 7. mesto i kvalifikovali se za SP direktno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I simptomaticno, sa nikad slabijim sastavom smo u obe grupne faze takmicenja bili prvi u grupi. Dok nas nisu sacekali Spanci.
 

Dobili smo Francusku, Litvaniju, Letoniju, Belgiju i Bosnu, a izgubili od Ukrajine, CG i Makedonije 😏

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Admiral said:

I simptomaticno, sa nikad slabijim sastavom smo u obe grupne faze takmicenja bili prvi u grupi. Dok nas nisu sacekali Spanci.
 

Dobili smo Francusku, Litvaniju, Letoniju, Belgiju i Bosnu, a izgubili od Ukrajine, CG i Makedonije 😏

 

 

 

Ti sastavi - 2009-2013 su bili relativno ok. Na postojeći tim, imao si ( hipotetički) Rakočevića i Stojakovića, iz stare ekipe koji su još igrali ozbiljno koliko toliko.

Dakle, u odnosu na sve najbolje što je igralo tada, falilo nam je dvojica, trojica max.

U apsolutninim brojkama gledano, 2009-2010 se igrao svemirski difens u poređenju sa ovim danas.

Ne sporim, danas smo 5 svemirskih godina potentniji ofanzivno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Postava 2009. (Bojan Popović, Tepić, Teodosić, Paunić, Bjelica, Stef Marković, Tripković, Raduljica, Krstić, Perović, Veličković, Mačvan), svi od 21 do 23 godine osim Popovića i Krstića od 26 i Mačvana od 20. Duda se nije plašio da na prvenstvo pozove omladinu 😁

 

U prvoj grupi pobeda protiv Španije i Britanije, poraz od Slovenije. U drugoj grupi pobeđeni Litvanija i Poljska, poraz od Turske u produžetku. Četvrtfinale pobeda protiv Rusa, polufinale pobeđeni Slovenci u produžetku, u finalu poraz od Španije.

 

U sećanju mi ostalo kako su nas Turci dobili u produžetku rezultatom 5-0 i kako su Tripko i Kosta pokidali Ruse u četvrt, a Teo Slovence u polufinalu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...