Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

2 minutes ago, DameTime said:

Zaista sve miriše na to da su selektor i KSS odavno znali za ove otkaze, ali se čekao poslednji trenutak da se spisak objavi jer će nastati haos. Mislim, već je krenuo. 

 

Nek se ponovi 2017. godina i neću da se bunim.

2017 smo bili 2 favoriti iza Spanaca i pored svih otkaza? Tada smo bili skenjani jer smo bili favoriti u finalu.

 

Imali Madjare, Italijane i Ruse u nasem dijelu zrijeba ( Litvanija j Grcka igrali medjusobno pa Rusi izbacili Grke ) a pakleni zrijeb bio na drugoj strani ( Spanija, Francuska, Slovenija, Letonija, Njemacka itd ).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Daj mi dobar razlog zasto Punter i zasto uopste stranac u reprezentaciji Srbije u kosarci 2023 godine?

 

Panter nije stranac. To nije kupljen igrac ala Lorenzo Braun za prvenstvo, covek je proveo u Srbiji tri sezone, a igrace verovatno i jos dve. 

  • Like 5
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nate said:

Meni licno cvile jaja, jer sam ocekivao ovakav rapslet. Ali vaditi se na umor je bas bezveze. Ako vec kosarku dozivljava kao posao, pa na kom to poslu imate mesec i po dana odmora? I sad si ti umoran? Poslednja utakmica finala je odigrana 13. juna 


Njegova plata, kao i bilo kog drugog igraca dok nastupa za reprezentaciju, je okruglo 0. Valutu izabrati po zelji, svuda je isto. Pored strucnog staba, jedini izuzetak su naturalizovani igraci, kojima je to primarni razlog igranja za tu reprezentaciju koja ih odabere. Mozda u nekim izuzetnim slucajevima postoje dogovori o ustupcima, poput price za Divca 2002, ali mi smrtnici uglavnom ne dobijemo priliku da cujemo o tome.

Tako da ovo o cemu pricas nije nikakvo lazno bolovanje, vec kada on ili bilo ko drugi odluce da zrtvuju to leto i igraju, njihova cista dobra volja. Narocito onima kojima nastupi u reprezentaciji nisu potrebni kao odskocna daska u karijeri.
E sad, na njima je da odluce da li je sve to vredno zrtve, pogotovo kada znas da ces biti pljuvan u bilo kom slucaju, izuzev ako doneses zlato. Jokic je imao vec nekoliko takvih i jos gorih iskustava. Ako je bilo sta od ovoga sto se danas pominje istina, a ja se najiskrenije nadam da nije, ova odluka da ne igra mu je sigurno bila laksa nego prethodne 2.

Ni ovo oko umora nije tako jednostavno. Proslo leto poslednji mec na EP bio 11. septembra. Pa povratak u Beograd, pa verovatno odmah Sombor, pa Amerika, gde sezona krece za manje od mesec dana, a kamp uveliko poceo. Nakon toga ukupno 90 utakmica, plus je verovatno uz sva ta putovanja isao sa ekipom i na one na kojima nije igrao. Ne znam tacno oko onih na kraju regularnog dela.
Parada u Denveru je bila tacno pre mesec i 7 dana. Sve i da se sutradan odmah vratio, tu otpises prvih nekoliko na dzet leg, zbog dugackog puta, dok to ne dovedes u normalu. Pa oni dani u RS. Jos ako je isao negde van zemlje, recimo sa porodicom na more. NIje to neki bog zna kakav odmor, cak i za coveka u njegovim godinama i odlicnoj fizickoj formi, kad se uzme u obzir koliki su to napori bili u prethodnih 9 meseci. Inace sam se i pored toga nadao i verovao da ce da igra, dok nisam video sta Danilovic izjavljuje i ostalo.

Lako je kritikovati sa distance, kad se licno treba zrtvovati, a da zauzvrat dobijas malo ili nista, onda je drugacija prica.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

2017 smo bili 2 favoriti iza Spanaca i pored svih otkaza? Tada smo bili skenjani jer smo bili favoriti u finalu.

 

Imali Madjare, Italijane i Ruse u nasem dijelu zrijeba ( Litvanija j Grcka igrali medjusobno pa Rusi izbacili Grke ) a pakleni zrijeb bio na drugoj strani ( Spanija, Francuska, Slovenija, Letonija, Njemacka itd ).

 

Uh, mislim na krajnji rezultat (srebrnu medalju). Ne moraš toliko da komplikuješ, veoma je jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

Meni je mindblowing Činjenica da nam je selektor osvojio titulu prvaka države (dosta kontroverznu doduše) sa Ratkom Radovanovićem i Varajićem na terenu. To mora da je neki rekord majkumu, treniraš Rašu Radovanovića i Alekseja Pokuševskog, zapravo je fascinantno skroz.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jurgen said:

 

Panter nije stranac. To nije kupljen igrac ala Lorenzo Braun za prvenstvo, covek je proveo u Srbiji tri sezone, a igrace verovatno i jos dve. 

Autentican srbenda od majke Jevrosime.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skyglider said:

 

1. Zato što je dozvoljeno i ako svi već koriste tu mogućnost ne vidim što Srbija ne bi koristila

2. Ako već pravi, rođeni. čistokrvni Srbi ne žele da igraju ne vidim razloga da se ne pozove stranac koji je izrazio želju da igra, kad je već, opet kažem, dozvoljeno.

3. Punter bi bio odličan fit u ovoj reprezentaciji

 

I ponovo, ako nije problem da strankinja igra za žensku reprezentaciju zašto bi se pravio problem oko muške. 

 

 

 

1. Pa sta ako je dozvoljeno? 

2. Srbija i dalje ima fenomenalne igrace a to sto ne zele da igraju je drugo pitanje. Najbolji igrac na svijetu je iz Srbije. Micic, Kalinic, Bogdanovic, Lucic, Milutinov, Nedovic, Guduric itd itd su ozb igraci. Srbija nema problem sa kvalitetom igraca pa da bi morali da ga resavamo tim kratkotrajnkm resenjima u vidu nekog Kevin Puntera.

3. Nebitno dal bi bio ili ne. Ovo je reprezentacija Srbije a pitanje stranca je kompleksno pitanje koje se uvodi postepeno uz dugotrajan plan a ne kao flaster da bude resenje na 2 nedelje.

 

Ovo je i dalje kvalitetna ekipa, ne tako kao sto sko mislili da pucamo na zlato ali ima tu odlicnih mladih igraca i lider Bogdan. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jurgen said:

 

Panter nije stranac. To nije kupljen igrac ala Lorenzo Braun za prvenstvo, covek je proveo u Srbiji tri sezone, a igrace verovatno i jos dve. 

Punter je stranac. Jesi razmisljao u Punteru prije danas? Kao sto vec napisah, pitanje stranca je kompleksno pitanje koje treba dugo da se razmislja i razmatra a ne ajde nema Micica, nema Kalinica, nema Tea, nema Jovic, nema Jaramaza, nema Jokica pa aj daj Puntera.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Miki8 said:

Vratio se pre play in-a, odigrao utakmicu,dve pa je poslat na klupu. Uz to fizicki bolje nikada nije izgledao, nabacio je kvalitetnu masu ali mislim da je njegova prica u Oklahomi zavrsena.

 
onda idealno. 
 

jos jedan igrac kome je tajming idealan da udje u ulogu clana reprezentacije, jer se nadam da ce to i biti dva naredna OI ciklusa.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Uh, mislim na krajnji rezultat (srebrnu medalju). Ne moraš toliko da komplikuješ, veoma je jednostavno.

Eto, bili smo 2 favorit i uzeli smo srebro. 

Slovenija 9 favorit i autsajder u finalu i uzeli su zlato.

 

Onda bolje da nam se zadesi sudbina Slovenije poato cemo sa ovim otkazima biti tako negdje, 7-10 favorit.

Link to comment
Share on other sites

Možemo da 10. put okrenemo ovu tužnu priču o srpskim igračima - bukv insert gif Keba Krabe koji svira tužnu violinicu here - ali ti srpski igrači ne žele da predstavljaju svoju zemlju. Ja evo mogu danas da garantujem da bi Punter sa više herca predstavljao Srbiju nego što je Jokić. 

 

To je realnost koja će nam se dogoditi pre ili kasnije; na ovom SP (nažalost) još uvek ne. Ako ćemo se dogovoriti da ovu dvanaestoricu podržimo bez obzira na sve, ne želim da tokom SP vidim komentare pljuvanja Avramovića, Nedovića, Milutinova, Ristića itd. Jer ću sve kvotovati u septembru...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Znate moji stav o strancima, ali posle ovog bezobrazluka Micića, Jokića, Kalinića i fijaska sa spiskom iz godine u godinu, u fazonu sam da bih možda i razmislio. Da dovedemo nekog proper pleja i onda svake godine da pričamo kako je sreća da imamo njega a ne Vasu i kako je to top izbor.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Eto, bili smo 2 favorit i uzeli smo srebro. 

Slovenija 9 favorit i autsajder u finalu i uzeli su zlato.

 

Onda bolje da nam se zadesi sudbina Slovenije poato cemo sa ovim otkazima biti tako negdje, 7-10 favorit.

 

Bili smo i 2019. prvi favorit, stavljali nas ispred Amera, pa smo popušili da ne kažem šta. Nemoj da me zajebavaš na ovu sparinu, molim te, ta uloga favorita odavno maltene ne znači ništa. 

Link to comment
Share on other sites

Pa,šta reći posle ovakvih najava? Meni je lik kojem verujem rekao da će igrati,a do sada je uvek imao dobre informacije. 

 

Međutim,kad sam video sve ove otkaze.. ne znam..očito da tu mnoge stvari ne štimaju i odbijam da poverujem da selektor i savez nisu znali ili pretpostavili šta se sprema. 

 

Čime ne aboliram igrače naravno. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...