Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Inace od 2005e na dalje se prica svake godine da nam kosarka propada. 

Mi smo uzeli dva puta U18 EP zadnjih 5 godina a napravili smo 1 i po igraca iz te dve selekcije koje su uzele zlato za redom. Nije do toga da nasa deca ne znaju igrati kosarke a nije ni do toga da ti rezultati bilo sta znace. Problemi sa takmicarskom organizacijom i nepostojecom KLS su ogromni, ABA je katastrofa za Srpsku kosarku i iza toga cvrsto stojim. Ali u taj cirkus smo se uputili i verovatno neko vreme nece biti nazad. 

Drugi veliki problem je Mega (citaj Misko). 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snjofko said:

Vecinsko misljenje i navijaca i struke i samih igraca je da ne zele stranca u nacionalnom timu.

Problem je što neki naši igrači ne žele ni sebe tamo. 

 

Slažem se da je FIBINO pravilo mnogo glupo, ali to je isto pravilo za sve. Ako mogu drugi da stave stranca, po možemo i mi. Pogotovo ako se našim igračima ne igra ili ne mogu da igraju zbog povreda/obaveza. 

 

Ne shvati me pogrešno - ja bi radije zvao naše najbolje i perspektivne igrače nego strance. Ali ako oni neće ili ne mogu, nemam problem sa strancem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Odgovorile su ti kolege, ne može baš da se povede 2/3 tima od naturalizovanih igrača. 

 

Pitanje je bilo hipotetičko, i to je čak i naglašeno. Poznata su mi pravila (koja su takođe podložna promjenama), samo me je interesovalo gdje je granica, i da li je uopšte ima. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Koliko zemalja ima 3 NBA igraca rodjenih posle 2000e godine? 

U reprezentaciji Srbije imas potencijalno i ovog leta Smailagica, Petruseva, Pokusevskog i Jovica - 4 igraca koji mogu i od kojih barem 2 hoce imati ulogu u ekipi. Koliko ekipa to ima jos - pricam o Top15 ekipa, jer nismo zemlja kosarke, pa da se ne mesamo sa najboljima.

Bar 5 ovako iz glave i to stvarno igrača u NBA.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Ono što znam jeste da sem Bogdana na poziciji 2 nemamo igrača vrhunskog skilla niti šutera, a da bi on mogao da pomogne.

Mi naravno imamo igrače vrhunskog skilla - osim Bogija ; Vasa, Gudura, Nedovic.. ima tu dzebane na izvol'te. Nedovic kada mu je dan svakome moze da saspe 20 p u 5 minuta.  Isto vazi i za Puntera. Prema tome  -zasto Punter? Gudura ima vise kreacije i difensa, Vasa ima svoje prednosti.. 

 

Cak i za nesto sto bi moglo biti argument strane koju zastupas ti odaberes bas nereprezentativan uzorak...

Da si predlozila nekog playa zbog neubedljivog repka Vase.. Četvorku jer je sada nemamo formiranu koja odmah vrsi posao dok ne poraste Poku/Jovic .

Ali beka ?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, fancy said:

  

 

1. Su dokazali naši U19 baš ovih dana i prethodnih godina...  kao i razne druge Uxy (*)

2. Nam nešto i ne ide baš u zadnje vreme.  Tradicije umeju da bivaju i prekinute.  (**)

 

Te priče koji bi mu bili motivi i da li je The Srbin, Pravi Srbin ili NeSrbin (kao da mu to daje neki specifićni vaskoliki ljudski kvalitet) su potpuno deplasirane i ne zaslužuju komentarisanje na pristojnom forumu.

 

Sve u svemu, ako formalno ispunjava uslove onda - Go Punter!  Ako ne ispunjava, onda da sačekamo dok ne ispuni pa (opet) Go Punter! 

 

(*) mi odavno nemamo više neke specijalne talente niti predan i ozbiljan rad sa njima (na način na koji npr. Španija i Francuska rade) koji može od njih da napravi vrhunske igrače.  Šlepamo se na ono što neki drugi treneri negde daleko od Srbije uspeju da izvuku iz tih igrača - ako imaju sreće da odu dovoljno rano odavde i upadnu u neki dobar tim / ozbiljan program.

 

(**) Trenutno, kao Srbija, imamo samo tradiciju razočarenja i prosečnih rezultata... loženje na max. pred takmičenje, i polivanje ledenom vodom za otrežnjenje posle.  Deca, tinejdžeri, koji se npr. sad bave košarkom teško da pamte išta vredno loženja osim 2016... i realno, Puntera, Vildozu, Campazzo i Exuma doživljavaju bliže i više se identifikuju s njima nego s Bogdanom, Jokićem, pa čak i Vasom...

 

Ti fazoni - nacionalni dres, ponos, zastava, qrac, palac, tištos pase, levo-desno, više ne pale. Košarka se igra za pare, svi to znaju.  Poenta je skupiti najbolji mogući tim a ne tim najodanijih zastavi, naciji, himni.  Aako ti pravila dozvoljavaju, ako si u mogućnosti, onda uradiš to, maksimalno iskoristiš sve što je dozvoljeno da imaš najbolji tim.

 

Kao što su Campazzo, Vildoza, Martin, Exum, Nunnaly, Punter, Lessort, Madar, Papa (i naravno, onaj čije se ime ne pominje) za ovdašnje navijače Crvena Zvezda i Partizan tako će sutra biti i neki reprezentativac ne -ić prezimena.  Brend se zove "Reprezentacija Srbije" i dobrodošao je svako dovoljno dobar ko želi da igra (u okviru postavljenih pravila).

 

Više bih voleo da slavim medalju pa makar i bronzanu sa npr. Punterom / nego junačko ispadanje u prvoj tekmi posle gupne faze "etnički čiste" reprezentacije.

 

 

Znamo kakva je naša javnost, ona je generalno 99% protiv stranaca uopšte.  I?

 

Desiće se to pre ili kasnije, mi jednostavno košarkaški odavno nismo ono što mislimo da smo, plus svet ide dalje, razvija se, stvari se menjaju, ono što je pre 30-20-10 godina bilo tabu i strogi no-no danas je normalno.

 

Kao što se ovde škrgućući zubima i odmahivanjem glave prima rodna ravnopravnost u jeziku i dugina zastava, tako će se primiti i naturalizovani reprezentativci, naravno, sa vremenskim kašnjenjem u odnosu na civilizaciju, ali, make no mistake - hoće, na kraju.

 

Super, ja onda ne znam sto ti ne bi navijao za recimo reprezentaciju Madjarske imaju vec nekoliko stranaca i svi su dobrodosli.

 

Bas su kosmoplitski nastrojeni i ne prebrojavaju krvna zrnca kao mi.

 

Koliko Litvanija ima stranaca? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Milos 3.14 said:

Bar 5 ovako iz glave i to stvarno igrača u NBA.


Eto, sto znaci da jos uvek ima 200+ zemalja koja to nemaju. 

Inace sam znao sam za 4 (Kanada, Francuska, Nigerija, Australija) i nas kao 5. Koja je 5.?

Evo proverio sam cak:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_NBA_players_born_outside_the_United_States

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kenozoik said:

Mi naravno imamo igrače vrhunskog skilla - osim Bogija ; Vasa, Gudura, Nedovic.. ima tu dzebane na izvol'te. Nedovic kada mu je dan svakome moze da saspe 20 p u 5 minuta.  Isto vazi i za Puntera. Prema tome  -zasto Punter? Gudura ima vise kreacije i difensa, Vasa ima svoje prednosti.. 

 

Cak i za nesto sto bi moglo biti argument strane koju zastupas ti odaberes bas nereprezentativan uzorak...

Da si predlozila nekog playa zbog neubedljivog repka Vase.. Četvorku jer je sada nemamo formiranu koja odmah vrsi posao dok ne poraste Poku/Jovic .

Ali beka ?

 

Gudurić i Micić se nikad nisu dokazali u reprezentaciji. Nedović nekonstantan do bola. Dižem obe ruke za Puntera pre sve trojice, eventualno ne pre Micića. Kao što je već navedeno, pokrenula se priča o Kevinu jer bi on najskorije mogao da ispuni te formalne uslove, ne zato što to mora biti on po svaku cenu. Ja samo kažem da ne vidim zašto ga ne bismo prihvatili. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Indig0 said:

 

Super, ja onda ne znam sto ti ne bi navijao za recimo reprezentaciju Madjarske imaju vec nekoliko stranaca i svi su dobrodosli.

 

Bas su kosmoplitski nastrojeni i ne prebrojavaju krvna zrnca kao mi.

 

Koliko Litvanija ima stranaca? 

Preteruješ brate. Ne pričamo ovde o 12 stranaca u timu, nego jednim. 

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da mi više nismo zemlja košarke, da nemamo naznake talentovanih generacija iako će uvek biti talentovanih igrača, ovim načinom rada i razmišljanja samo je pitanje kada će ti talentovani momci početi da igraju za druge reprezentacije kao naturalizovani igrači, a mi u muškoj košarci možemo da zabijamo glavu u pesak i da ne radimo ono što se praktično radi u većini drugih sportova.

Ja sebe smatram konzervativno orijentisanim što je u skladu sa mojim godinama, ali u ovom slučaju bih bio praktičan i koristio sve mogućnosti koje pravila dozvoljavaju, pogotovo uzevši u obzir ogromnu emigraciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sta nam se desilo na U19 jeste sramota, ali da se ne zezamo, nema odlucujucu ulogu u tome gde ce nam kosarka biti za nekoliko godina. Ne znam da li navijaci drugih reprezentacija tako rezonuju, mi imamo taj rezon i za fudbal, osvojismo u Novom Zelandu, pa od igraca koji su potencijalno vrhunski iz te generacije imamo Sergeja, imamo par upotrebljivih igraca za reprezentaciju, ostalo nije ni blizu tog nivoa, sto je sasvim normalno.

 

Osvajasmo silne medalje na mladim prvenstvima u prethodnih 15 godina, mnogi igraci koji su bili tu su postali stalni reprezentativci, ali recimo Kalinic koji je postao jako bitan sraf je imao nerelevantnu karijeru u mladoj reprezentaciji, a istovremeno su nam u timovima koji su osvajali medalje glavni igraci bili tipa Aleksandar Cvetkovic, Stefan Peno, ili malo ranije recimo Labovic, pa nikad nisu postali stalni reprezentativci.

 

Trece, ovi klinci koji su pretrpeli katastrofu sad su skoro svi 2004. godiste, to je jedno godiste, u seniorskoj reprezentaciji imas raspon godina od 20-ak do 35 uvek, nece svako godiste biti zastupljeno i nije smak sveta.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Preteruješ brate. Ne pričamo ovde o 12 stranaca u timu, nego jednim. 

Ja sam protiv i tog jednog.

 

Da pricamo o kriketu, bejzbolu, hokeju, postoji argumentacija jer nismo relevantni u tim sportovima.

 

Ali u kosarci...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

To sta nam se desilo na U19 jeste sramota, ali da se ne zezamo, nema odlucujucu ulogu u tome gde ce nam kosarka biti za nekoliko godina. Ne znam da li navijaci drugih reprezentacija tako rezonuju, mi imamo taj rezon i za fudbal, osvojismo u Novom Zelandu, pa od igraca koji su potencijalno vrhunski iz te generacije imamo Sergeja, imamo par upotrebljivih igraca za reprezentaciju, ostalo nije ni blizu tog nivoa, sto je sasvim normalno.

 

Osvajasmo silne medalje na mladim prvenstvima u prethodnih 15 godina, mnogi igraci koji su bili tu su postali stalni reprezentativci, ali recimo Kalinic koji je postao jako bitan sraf je imao nerelevantnu karijeru u mladoj reprezentaciji, a istovremeno su nam u timovima koji su osvajali medalje glavni igraci bili tipa Aleksandar Cvetkovic, Stefan Peno, ili malo ranije recimo Labovic, pa nikad nisu postali stalni reprezentativci.

 

Trece, ovi klinci koji su pretrpeli katastrofu sad su skoro svi 2004. godiste, to je jedno godiste, u seniorskoj reprezentaciji imas raspon godina od 20-ak do 35 uvek, nece svako godiste biti zastupljeno i nije smak sveta.

 

 


Upravo to. Ako jedan Radakovic postane Kalinic je to uprkos katastrofalnom prvenstvu vrednije nego sto smo dobili jednog Petruseva iz 2 generacije osvajaca U18 EP (ajde jos Trifunovica koji ima kakvu takvu ulogu u seniorskoj kosarci). Da podsetim da je MVP U18 EP bio Miskovic (da li taj decko jos igra kosarku?) pre samo 5 godina.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Meni to nije argument, druze. Uvek se taj izuzetak koristi. Ali more igraca je propalo zbog njega.

Po meni je mnogo više igrača propalo u Čovićevom FMP-u, ali otom potom. Jokić je stasao u Megi, Mičić se tu rehabilitovao, Zubac igra u NBA. Da me ne shvatiš pogrešno, imam primedbe na rad dotičnog. 

 

3 minutes ago, Indig0 said:

Ja sam protiv i tog jednog.

A ako se naši ne odazovu?

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Just now, Darko said:

Po meni je mnogo više igrača propalo u Čovićevom FMP-u, ali otom potom. Jokić je stasao u Megi, Mičić se tu rehabilitovao, Zubac igra u NBA. Da mene ne shvatiš pogrešno, imam primedbe na rad dotičnog. 


Skroz okej, opusteno. Znam apsolutno na sta mislis. Ali sama cinjenica da on stvara igrace da bi ih nekome uvalio u prigodnom trenutku je katastrofa za te igrace (moj pristup toj prici).
 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Darko said:

Problem je što neki naši igrači ne žele ni sebe tamo. 

 

Slažem se da je FIBINO pravilo mnogo glupo, ali to je isto pravilo za sve. Ako mogu drugi da stave stranca, po možemo i mi. Pogotovo ako se našim igračima ne igra ili ne mogu da igraju zbog povreda/obaveza. 

 

Ne shvati me pogrešno - ja bi radije zvao naše najbolje i perspektivne igrače nego strance. Ali ako oni neće ili ne mogu, nemam problem sa strancem. 

Hm, da je pravilo da je dozvoljeno da se vozi 150 km/h u naseljenom mestu, da li bi vozio?

 

Da je legalizovan kokain, da li bi ga smrkao svaki dan?

 

Ok, pravilo je, moze da se iskoristi ili ne, mi biramo da necemo, neki drugi da hoce i idemo dalje.

 

Ti nemas problem, vecina ima i toeto, ne treba praviti cirkus i skandal bez potrebe.

 

Ako bude drugacija situacija u drustvu, ako velika vecina navijaca bude htela stranca i ako 11 reprezentativaca bude htelo da im 12. igrac bude stranac, a oni koji bi izvisili za to 12. mesto budu ok sa tim, onda necu ni ja praviti problem iako mi se nece i dalje svidjati. 

 

Moja firma ne saradjuje sa firmama koje ne proizvode 100% prirodne proizvode. Pokvario bi nam se ceo koncept, srusili bi sve sto smo gradili i ne bi to vise bilo to iako bi dobili veci profit tj.bolji rezultat. To je nasa vecinska odluka i iza toga stojimo. 

 

Tako i iza odluke da nemamo stranca mi vecinski stojimo pa dokle stignemo.

Link to comment
Share on other sites

Svi potencijalni problemi kosarkaske reprezentacije Srbije pocinju od KKP i KKCZ. Domacu ligu su svakako odavno obesmislili, a ovim modelom rada srpska kosarka moze samo jos dodatno ispastati. Meni je recimo suludo da se u KKCZ zaziva Teo od 37 godina da bude drugi plej iz nekog takodjer skupo placenog stranca dok mali Topic sjedi i gloda klupu. U 4-5 generacija nakon Jokiceve da li ima jedan kosarkas koji bi u buducnosti mogao biti nositelj reprezentacije koja napada medalje na svakom turniru.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Gudurić i Micić se nikad nisu dokazali u reprezentaciji. Nedović nekonstantan do bola. Dižem obe ruke za Puntera pre sve trojice, eventualno ne pre Micića. Kao što je već navedeno, pokrenula se priča o Kevinu jer bi on najskorije mogao da ispuni te formalne uslove, ne zato što to mora biti on po svaku cenu. Ja samo kažem da ne vidim zašto ga ne bismo prihvatili. 

Jesu, ali je i Punter cak i na klupskom nivou.  Ja imam problem da repka primi stranca samo da bi imala stranca ili samo zato što ima koga da naturalizuje.

Ako se vec razmatra stranac on mora da bude jedan od najboljih, da pokriva deficitarnu poziciju i da mu učinak bude vrlo merljiv .

 

To je neka minimum kompenzacija za pojesti žabu i krenuti nekim drugim putem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Upravo to. Ako jedan Radakovic postane Kalinic je to uprkos katastrofalnom prvenstvu vrednije nego sto smo dobili jednog Petruseva iz 2 generacije osvajaca U18 EP (ajde jos Trifunovica koji ima kakvu takvu ulogu u seniorskoj kosarci). Da podsetim da je MVP U18 EP bio Miskovic (da li taj decko jos igra kosarku?) pre samo 5 godina.

 

Igrao je proslu sezonu u Menorci, to je valjda treca spanska liga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Snjofko said:

Hm, da je pravilo da je dozvoljeno da se vozi 150 km/h u naseljenom mestu, da li bi vozio?

 

Da je legalizovan kokain, da li bi ga smrkao svaki dan?

Loše ti je poređenje. Niko neće da umre ako stranac zaigra u reprezentaciji. 

 

2 minutes ago, Snjofko said:

Ti nemas problem, vecina ima i toeto, ne treba praviti cirkus i skandal bez potrebe.

Isto, zašto praviti skandal ako stranac zaigra u reprezentaciji? Pogotovo ako igra u najvećim konkurentima kao Španiji. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leki bg said:

Ja sam za Puntera u repki ako zeli da igra.

On je najbolji bek u Evropi, vec 3 godine je proveo u Srbiji, igrac je koji pravi razliku.

 

 

 

Cak i da jeste, a nije ni blizu, ovo je kao da kazes Ilija Djokovic je najbolji plej domace lige, treba da igra.

 

To sto je Panter odigrao sezonu zivota na ovom nivou ne znaci da na sledecem nivou moze da doprinese. A na prvenstvu bi se susreo sa mnogo boljim igracima od onih koji su mu kompovi u Evropi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kenozoik said:

Jesu, ali je i Punter cak i na klupskom nivou.  Ja imam problem da repka primi stranca samo da bi imala stranca ili samo zato što ima koga da naturalizuje.

Ako se vec razmatra stranac on mora da bude jedan od najboljih, da pokriva deficitarnu poziciju i da mu učinak bude vrlo merljiv .

 

To je neka minimum kompenzacija za pojesti žabu i krenuti nekim drugim putem.

 

Punter je pokazao da se profilisao ako ne u ponajboljeg, onda u top 3 EL beka. Ako takav igrač nikako ne može da pomogne reprezentaciji koja izgubi od skoro svakog protivnika sa iznad 40% šuta iz igre, onda jebiga.

 

Ti tvrdiš da nam pozicija 2 nije deficitarna, ja tvrdim da jeste i to će se verovatno videti tek kad se Bogdan povuče. Dok to osvestimo biće već kasno, a ne vidim neku mlađu opciju na vidiku. No dobro. 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...