Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

Nisu trenutno na istom levelu da bio susret bio epic.

 

Generalno, meni je Vader oodlicno prikazan, ono lomljenje vrata neduznom coveku je scena bas u metu. Takodje, poigravanje sa Kenobijem tako sto ga zapali kako bi osetio njegov bol mi je je isto epic momenat.

 

Sto se samog duela tice, ocigledno je da mora biti jos jedan susret gde ce Kenobi (uz pomoc Qui-Gona ili Reve?) da ga pobedi jer ako se to ne desi, onda Vader-Kenobi konverzacija u Ep.4 nema nikakvog smisla i to je ono sto me brine. Ako stvarno bude toliki propust, treba svi u Dizniju da dobiju nogu u dupe.

Sa druge strane, ako bude novog epic duela gde Kenobi izlazi kao pobednik, to me mozda jos i vise plasi jer to mora da ima neku mnogo dobru podlogu u preostale 2-3 epizode posto Kenobi trenutno za Vadera predstavlja neki stormtrooper level.

Link to comment
Share on other sites

Nakon pogledane treće epizode, ja bih da promenim svoju ocenu iz nije loše u vrlo dobro.

 

Hteo bih takođe da napomenem da:

 

- poređenje sa Mandalorijanom i Boba Fetom, ne da nije dobro, već je šizofreno (ne dovodi do ničeg racionalnog), jer pomenute serije se dešavaju nakon, a posle tog nakon, Luk Skajvoker će da pije plavo mleko svemiske krave (i curiće mu niz bradu), a Han Soloa će da ubije rođeni sin jer... eto tako.

 

- Kenobi se dešava pre, a to pre, koliko god je loše ispričano (i snimljeno), gogl puta je uverljivije od onog nakon.

 

E sad, ko zna, možda će da snime i seriju o matoroj Rej Skajvoker (devojačko Palpatin) kako... šta već, mislim valjda neće, ali ko zna...

Link to comment
Share on other sites

ja bih rekao(jos jednom) da ste uglavnom previse podeljeni u te busije gde je OT nesto nepojmljivo dobro, a ST jedna travestija i najobicnije smece

sve je to manje vise isti SW, sa istim zanimljivostima i manama, koji nikada nije ni bio neki vrh kinematografije ili SF-a

razliku pravimo mi, tj. nasa percepcija koja nije ista kad si tinejdzer koji nesto prvi put vidi u zivotu...ili vec matoro dzangrizalo kome sve smeta

meni su ok svih 9 filmova, neki su naravno bolji, neki losiji...ali ne bi ih uopste svrstavao u te grupe po trenutku kad su nastali

 

obi-wan mi je isto za sada ok

ima par jeftinih momenata koji su mogli biti bolji sa malo vise truda, ali generalno sasvim ok

 

i btw, sta je problem kad ben ubije hana?

sasvim ok i logican zaplet, koji ide uz benov character development 

 

 

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

@NikadProtivKaline

 

Recimo, ja bih otkucao da je Makgregoru, u seriji, "dozvoljeno" da radi ono što mu je posao, a to je da glumi. On, minimalno, nije loš glumac, tkd je Kenobi mnogo bolji nego u PT (koliko god da su Džedaji kul, bezosećajni i generalno dosadni).

 

SW nisu horori, pa da je bitno koliko si godina imao kad si ih (prvi put) gledao, već SF avanturistički filmovi.

 

E sad, da li sam ja (ili postajem) matoro džangrizalo? Jesam (i postajem), ali, recimo, većinu Marvelovih filmova, koje nisam gledao prvi put kao klinac, već u 40im, mogu da pogledam opet (i opet).

 

Probao sam da opet pogledam sve ST filmove, nikako mi ne ide, mnogo su mi glupi (i tužni).

 

Problem s tim što Ben ubija Han Soloa si naveo sam u nastavku rečenice: on je to uradio zato što je to u skladu sa zamišljenim character developmentom. Koliko god da ja imam godina kada to prvi put gledam, uvek ću da primetim da zamišljena radnja (i tzv character development), tj scenario diktira šta se dešava, a ne likovi u filmu. Da sad ne širim temu kucajući da ta radnja, to što su scenaristi zamislili, nije dovela ni do čega (a kraj ST je baš to, jedno veliko ništa).

 

Ako je sve to, manje ili više (isti) SW, to bi trebalo da znači da će u nekom trenutku Dizni da snimi seriju i o Rej Skajvoker (devojačko Palpatin) i o... (čak nisam mogao bez guglanja da ih se setim), Finu i Pou (gde su, šta im se dešava), što samo ove iz OT gledamo u serijama?

Link to comment
Share on other sites

moja poenta je da se SW, svih ovih 40 godina, vrti negde na istom/slicnom nivou kvaliteta(koji nije vrhunski)

dune ripoff, napravljen da se svidi tinejdzerima

i da se ogradim i tu, ne mislim da je to nesto nuzno lose...gledao sam te filmove i gledam ih i danas

nista lose u blokbaster tinejdz zabavi...jos sa lajtsejberima

 

ali, kvalitet se nije znacajno menjao, posebno ne u tim strogim poredjenjima trilogija, sto vecina internet hejtera voli da radi

menjali smo se mi.

Link to comment
Share on other sites

Kakva epizoda, the last jedi vibes... bukvalno mi zao da potrosim i 5 minuta da napisem nesto o ovoj epizodi.

 

p.s. Mi u sustini nismo ni svesni da gledamo Reva show uz pojavljivanje Kenobija i Vadera kako bi se podigao rating. 

 

 

Edited by Darth Steva
Link to comment
Share on other sites

Pa na to smrdi... deluje kao lep uvod da dobijemo neku Order of Inquisitors seriju gde ce ova da igra glavnu ulogu :classic_dry: (ukoliko je Vader ne ubije do kraja a posle ove epizode sam gotovo ubedjen da od tog posla nema nista)

 

Ne mogu da izdrzim, moram bar ovo da napisem

 

Spoiler

Scena kada su joj Leia i Kenobi pobegli i ulazi pobesneli Vader koga ona handluje sa "eeee ali stavila sam tracker" i gde je on u fazonu "oh, I underestimated you, cool":roflmao: 

Pa majku li vam jebem, nista vam nije sveto... bukvalno u prvih 5 sekundi, dok jos nijedna rec nije progovorena, Vader ostavlja inquisitore bez jedne ruke/noge a onda, ukoliko stvarno sranje nije veliko i imaju nesto da kazu u svoju odbranu, nece ih dokrajciti nego ce ih ostaviti zive a nedostatak ruke/noge ce im biti lekcija da ga ne iznevere sledeci put.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A sto je najtuznije od svega ova cetvrta epizoda, posle Vader-Kenobi duela, je mogla da bude nesto najlakse za napraviti… mogao si celih 30 minuta epizode da potrosis na njihov force chat dok su bacta tanku i/ili kroz raznorazne Anakin-Kenobi flashbackove… ali jok, dobili smo ovo smece sa 20 minuta screen timea za negledljivu sestru i deriste.


Ali prepare yourself, stize jos Disney splacina za SW univerzum

 

FU05kPDWAAEWty_?format=jpg&name=large

 

 

Bad batch, Mando i Ahsoka… bicu srecan ako to ne upropaste.

 

Link to comment
Share on other sites

"I am what you made me" :Hail:
Ako izuzmem cinjenicu da je nacin na koji je Obi Wan uopste saznao da je Anakin ziv (propustena je prilika za nesto sto je moglo biti epic) ovo je bila odlicna lajna. Naravno, njoj je prethodila jedna ( "You should killed me when you had a chance") koju smo do sada na malom i velikom ekranu culi bar sedamhiljada cetiristo osamdeset osam puta..ali dobro.. Deborah Chow nije prvorazredna autorka..treba joj nesto i oprostiti..

Borba izmedju Vejdera i Kenobija mi je super. Scena borbe sa svetlosnim macevima mnogo vise podseca na njihov obracun iz Epizode IV nego iz Epizode III sto je sasvim u redu i zapravo je i logicno. :thumbsup: Scena se zavrsava velikim plamenom koji pocinje da guta Kenobija,sto je opet adekvatna simbolika.

Fantastican posao su napravili sa glasom Vejdera kojeg opet pokriva James Earl Jones. Ali,fantastican. :thumbup: Vaderov glas je u punoj formi,daleko potentniji nego u Rogue One npr.

Meni se i epizoda 4 veoma dopala..jedino sto je mogla biti bar malo duza.


 

Link to comment
Share on other sites

Crni, meni se baš na saznavanju da je Vader živ serija i raspala.

 

Imaju li ti ljudi The Force u sebi. Nije Kenobi mogao da oseti da je Anakin živ? Kad je već tako neinformisan i neosetljiv kako je uopšte znao kako Vader izgleda?

 

Drugo - ja sam ep 4 skontao da se oni prvi put vide nakon što su se sukobili na Mustafaru.

 

 

When I left you I was but the learner, but now I am the master.

 

U stvari - ova rečenica se višestruko ne poklapa sa posle ispričanom pričom.

Link to comment
Share on other sites

Pa da..negde se slazem..i meni je taj nacin visestruko sporan.

 

Spoiler

Ajde da kazem kako ima nekog opravdanja sto Obi wan nije osetio da je ziv..u cinjenici da je ocigledno zapostavio Silu - njeno prakticiranje kroz meditaciju itd. Dakle,ne mislim da je to rupa u scenariju;cak obrnuto - logicnije mi je da ovaj zapusteni Kenobi jednostavno nije mogao da uspostavi tu vezu...covek 10 godina zivi kao pustinjak i ocito je vestine i zivot Jedija ostavio iza sebe..

Ono sa cim imam problem je da mu je to saopstila Reva. A on joj poverovao na "majke ti".

Umesto toga su mogli napisati ovako nesto: Kenobi na onoj planeti u E03 primecuje nekog lika u crnom sa specificnom kacigom i sa disajnim problemom,kako ide okolo i koka sve na koje naidje upotrebom Sile (njenom mracnom stranom,ocito). Njegova pojava mu ledi krv u zilama..on oseca posle dugo vremena poremecaj u Sili,ali zbog "zakrzljalosti" ne uspeva da vidi o kome se radi. Na kraju se sukobljavaju i tokom duela ga Obi pita "Ko si ti?" (tako nesto).. Vader mu odgovara u stilu "Znas ko sam..".. "Nemoguce!" odgovara Kenobi. "Ispitaj svoja osecanja..Ti znas da je istina.." -What have you become? "I am what you made me"..

 

Meni bi ovakav scenario bio daleko logicniji,realniji i na kraju - ubedljiviji.

@CheshireCat

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, CheshireCat said:

Drugo - ja sam ep 4 skontao da se oni prvi put vide nakon što su se sukobili na Mustafaru.

 

When I left you I was but the learner, but now I am the master.

 

U stvari - ova rečenica se višestruko ne poklapa sa posle ispričanom pričom.


 

IMO, mora biti jos jedan duel gde ce ga Kenobi poraziti i onda da dobijemo “objasnjenje” kako je u ovom trenutku Vader i dalje bio learner a da je za 20 godina (do duela u Ep4) postao master. 
Pisao sam vec posle trece epizode, ono sto me plasi u tom scenariju je kakvo cemo smece od objasnjenja dobiti da odjednom zapusteni Kenobi moze da porazi Vadera.
Bilo kako bilo, ova “Kenobi” serija je izgubila svaki smisao kada je postalo jasno da Reva i Leia imaju glavne uloge a ne Kenobi, Vader i Luk.
Ali dobro, u neku ruku nista neocekivano jer Disney ima svoj narativ koji mora da plasira a SW univerzum je samo mnogo dobar alat koji mu sluzi da to servira velikom broju ljudi.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...