Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

19 hours ago, Drug Crni said:

"The Book of Boba Fett" - jel gledao ko,prvi utisci,vredi li cemu?

 

Ja odgledao samo prvu epizodu ali sam vec zaboravio o cemu se tu radilo tako da cu sacekati da se zavrsi pa da izbindzujem.

 

Umesto toga, bas sam prosle nedelje odgledao ovu poslednju sezonu Clone Warsa sto je Disney izbacio kao i prvu sezonu Bad Batcha... topla preporuka za sve sto su gledali  Clone Wars, nema razloga da se ne pogleda i ova serija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imaju dve animirane serije... starija serija od nekih 20-ak epizoda (https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars:_Clone_Wars_(2003_TV_series)

i novija na koju se i misli po defatulu kada se kaze Clone Wars (https://en.wikipedia.org/wiki/Star_Wars:_The_Clone_Wars_(2008_TV_series)

E ta novija serija je dobila poslednju, sedmu, sezonu gde uvodi u pricu clonove koji su "bad batch" a onda je Disney napravio novu, animiranu, spin-off seriju o njima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja bi opet malo da kukam: zašto se više ne odvoje od Skajvoker vremenskog perioda, zašto sve mora da bude o junacima poznatim od ranije, da l' je Star Wars univerzum toliko siromašan da nema ništa drugo (novo da prave) osim Boba Feta i Kenobija.

 

Dizni ima pare (nek' uznu od svoje Marvel sekcije), nek' plati DESET različitih scenarističkih ekipa da razraduju priče po recimo godinu dana, imaju tone knjiga i igrica na raspolaganju.

 

'Oće li oni nešto novo uopšte da naprave?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, stray_cat said:

Ja bi opet malo da kukam: zašto se više ne odvoje od Skajvoker vremenskog perioda, zašto sve mora da bude o junacima poznatim od ranije, da l' je Star Wars univerzum toliko siromašan da nema ništa drugo (novo da prave) osim Boba Feta i Kenobija.

 

To se i ja cesto pitam. Vec 20 godina ne umeju da mrdnu dalje od Tatuina.

Link to comment
Share on other sites

Biću još malo dramoser i kukavac, al' u spojleru.

 

Spoiler

Nemam ja ništa protiv da mi uzmu kintu (merak nema cenu), sve je to OK, ali na šta?

 

Nisu zarađivali (u bioskopima) Star Wars filmovi na što većem broju gledalaca, već na po nekoliko puta odgledanom (istom) filmu. Da l' ima ijedan film (od ovih novih) da poseduje rewatchabillity? Sve nekako morbidno, tužno, mislim Rej Skajvoker, alo rođaci!? Aj što ginu i umiru svima poznati likovi, al' totalno bezveze, besmisleno sve to urađeno.

Kako Marvel (koga je kupio Dizni) može da mlati pare, a Star Wars (koga je kupio Dizni) ima čak i film sa gubitkom?

Koliki kreten treba da budeš pa da izgubiš pare na Han Solou?

Koliki kreten treba da budeš pa da se nikom više ne gleda film u kome se Luk Skajvoker pojavio nakon 30+ godina? Možda i grešim, možda sam ja matorac, možda se nekom baš sviđa da gleda kako muze svemirsku kravu i ispija svemirsko plavo mleko koje mu curi niz bradu, a on je rukavom briše. Mislim, baš veličanstvena scena.

 

A sad će kao sa Boba Fetom da se vade, ma idi...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Drug Crni said:

Ja se izvinjavam..ko je pisao te knjige i ima li tu nesto vrednog preporuke?

Ima jedno milion SW knjiga raznih autora iz raznih razdoblja SW Expanded Universea, zakonom velikih brojeva mora se naći i nešto da valja :classic_biggrin:

 

U mojoj SW okolini postoji konsenzus da je najbolja Thrawn Trilogy, a odmah posle toga Clone Wars i trilogija Darth Bane , neki preporučuju i https://starwars.fandom.com/wiki/Yoda:_Dark_Rendezvous , https://starwars.fandom.com/wiki/Labyrinth_of_Evil , https://starwars.fandom.com/wiki/Category:Republic_Commando_novels , https://starwars.fandom.com/wiki/The_Han_Solo_Trilogy ,  https://starwars.fandom.com/wiki/Darth_Plagueis_(novel) i tako dalje.

 

Mogu da se nađu i u našim knjižarama. Meni je nekako glupo da čitam SW i ST knjige pa nisam probala, samo mogu da preporučim da se kloniš Salvatorea, lektorisala sam poglavlje prevoda neke njegove knjige i ono je blago rečeno katastrofa.

Edited by alcesta
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Darth Steva said:

IMO, glavni problem je na samom vrhu i onog trenutka kada Dinsey najzad odluci da skloni Kathleen sa executive pozicije mozemo se nadati boljim SW vremenima.

 

Pretopostavljam da misliš na ovu "Kathleen" ...

 

:classic_biggrin:

Edited by der Gabelschwanz Teufel
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

moja 2 centa:

- mlacenje mrtvog konja, tj. skajvoker sage je posledica zelje za sto manjim rizikom + podilazenje fanovima 

- novi filmovi kvalitativno nisu mnogo losiji od starih, samo smo svi odrasli, videli mnogo mnogo toga, razmazeni smo, i jednostavno je nemoguce ikada vise doziveti taj wow efekat kao nekada

- kad kazem ovo gore ne mislim da su novi filmovi neki vrh kinematografije, nego da to nisu bili ni stari, samo smo mi bili klinci, u nekom drugom vremenu i mnogo nas je lakse bilo impresionirati. i danas na taj period i filmove gledamo prilicno romansirano(sto je negde i normalno)

- mislim i da se trziste negde zasitilo tog mlacenja jednog te istog, i da su ovi veliki to shvatili. ocekujem nove projekte u narednim godinama. da li ce biti dobri, to je drugo pitanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, NikadProtivKaline said:

moja 2 centa:

- mlacenje mrtvog konja, tj. skajvoker sage je posledica zelje za sto manjim rizikom + podilazenje fanovima 

- novi filmovi kvalitativno nisu mnogo losiji od starih, samo smo svi odrasli, videli mnogo mnogo toga, razmazeni smo, i jednostavno je nemoguce ikada vise doziveti taj wow efekat kao nekada

- kad kazem ovo gore ne mislim da su novi filmovi neki vrh kinematografije, nego da to nisu bili ni stari, samo smo mi bili klinci, u nekom drugom vremenu i mnogo nas je lakse bilo impresionirati. i danas na taj period i filmove gledamo prilicno romansirano(sto je negde i normalno)

- mislim i da se trziste negde zasitilo tog mlacenja jednog te istog, i da su ovi veliki to shvatili. ocekujem nove projekte u narednim godinama. da li ce biti dobri, to je drugo pitanje

 

Mislim da je vreme da se odradi jedan Nolanovski take tog univerzuma, taman da se gadja ova publika koja je prerasla SW ali ga i dalje gleda iz sentimentalnih razloga

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jeo sam govna... zna Disney sta radi sve dok ima nas ovaca za sisanje. :classic_blush:

Odgledah ove epizode Bobe sto su izasle i nema sta da mi se ne svidi... Tatooine, Tuskens onda presek sa Mandalorianom i Ahsokom pa se pojavi Luke i R2D2, malo se ubaci Order66 i teska srca mozes da hejtujes. Kad se na sve to ukljuci Pyke Syndicate a onda u pricu ubaci i Cad Bane, nema dalje... to je bio trenutak kad sam pisnuo u gace od srece.

 

book-of-boba-fett-cad-bane.jpg?quality=8 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...