Jump to content

A long time ago in a Galaxy far,far away... (Star Wars)


Drug Crni

Recommended Posts

43 minutes ago, Drug Crni said:

Koliko si epizoda pogledao? Ja sam 5..


6, izasla juce…

 

23 minutes ago, NikadProtivKaline said:

meni dosta tanak boba fett

bukvalno kao neki tizer/promo materijal

10m tizer tusken raiders, 10min "sadasnjost"

radnja u "sadasnjosti" se nije pomerila za 2mm

seriju spasavaju mando i luke u poslednje 2ep

ono pre toga, da ne nosi SW tag, u zivotu ne bih gledao


Prva sezona samo da krene prica i bas taj promo za Manda i Ahsoka seriju… a od sledece sezone imace i Boba sta da radi, vidis da se tek zalecio 😁

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, CheshireCat said:

Kad će Kenobi?

U maju.
Potvrdio jedan od celnika Disneya u svom tvitu,ali je tvit ubrzo uklonjen..medjutim nije ostao neopazen..tako da je maj izgleda predvidjen za pocetak.

 

Spoiler

0ehv81ke0pf81.jpg

 

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

Pa,'Obi-Wan Kenobi' ce obilovati scenama sa Vaderom.

Iz kratkog teasera objavljenog prosle godine,moze sa zakljuciti da cemo Dark Lorda Sitha videti u dobro poznatom ambijentu njegovog dvorca na Mustafaru,a po svemu sudeci bas tamo ce biti zakazan i revans njih dvojice..na istim poljima lave na kojima su se suocili u Ep.III. Naravno,pomalo je smesno (obzirom na ceo sled dogadjaja) da svedocimo njihovom duelu izmedju epizoda III i IV,ali ovo je ipak SW i nista ne treba iskljuciti. "We meet again,at last. The circle is now complete. When i left you i was the learner. Now i am a master." Ovaj dijalog iz The New Hope moze dobiti puni smisao upravo u predstojecoj seriji..

Ono sto mene posebno raduje je cinjenica da cemo videti potpuno nove likove i nove lokacije. Ili neke stare,ali predstavljene na pomalo drugaciji nacin.

Nesumnjivo ce najveci deo radnje biti odigravan na Tatooineu,ali i na Coruscantu takodje. Jedna slika prikazuje drugaciji..pomalo bladerunnerovski Coruscant. Ili slika jedne podvodne Imperijalne baze..To moze biti Kamino (manje verovatno) ili okupirana Mon Cala (vise verovatno)

U teaseru se jasno moze primetiti novi lik: the Sith Inquisitor. Ko su Inquisitori? To je grupa misterioznih,vestih,uvezbanih agenata, slugu Mracne Strane,koji svoje usluge stavljaju na raspolaganje Darth Vaderu u njegovoj misiji da pronadje i unisti preostale Jedije. Tesko je reci koju tacno od ovih Istrazivacica cemo videti u seriji,ali najverovatnije ce to biti ili Druga Sestra ili Sedma Sestra. Lako je preptostaviti da ce,tek posto njihova misija u likvidaciji Obi-Wan Kenobija ne urodi plodom, sam Lord Vader biti prinudjen da licno obavi ovaj zadatak. Druga mogucnost je da ce jedna od Sestri biti na tragu malog/mladog Luke Skywalkera,a da ce onda Master Kenobi morati da izadje iz skrivanja i svojom pojavom tako odvuce paznju ovoj Agentici Mraka od njenog plena.

Hayden Christensen se nije tek tako i reda radi vratio ulozi Darth Vadera. Znacajna Anakin/Obi-Wan prica jos treba da se isprica.







 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Drug Crni said:

Pa,'Obi-Wan Kenobi' ce obilovati scenama sa Vaderom.

Iz kratkog teasera objavljenog prosle godine,moze sa zakljuciti da cemo Dark Lorda Sitha videti u dobro poznatom ambijentu njegovog dvorca na Mustafaru,a po svemu sudeci bas tamo ce biti zakazan i revans njih dvojice..na istim poljima lave na kojima su se suocili u Ep.III. Naravno,pomalo je smesno (obzirom na ceo sled dogadjaja) da svedocimo njihovom duelu izmedju epizoda III i IV,ali ovo je ipak SW i nista ne treba iskljuciti. "We meet again,at last. The circle is now complete. When i left you i was the learner. Now i am a master." Ovaj dijalog iz The New Hope moze dobiti puni smisao upravo u predstojecoj seriji..

Ono sto mene posebno raduje je cinjenica da cemo videti potpuno nove likove i nove lokacije. Ili neke stare,ali predstavljene na pomalo drugaciji nacin.

Nesumnjivo ce najveci deo radnje biti odigravan na Tatooineu,ali i na Coruscantu takodje. Jedna slika prikazuje drugaciji..pomalo bladerunnerovski Coruscant. Ili slika jedne podvodne Imperijalne baze..To moze biti Kamino (manje verovatno) ili okupirana Mon Cala (vise verovatno)

U teaseru se jasno moze primetiti novi lik: the Sith Inquisitor. Ko su Inquisitori? To je grupa misterioznih,vestih,uvezbanih agenata, slugu Mracne Strane,koji svoje usluge stavljaju na raspolaganje Darth Vaderu u njegovoj misiji da pronadje i unisti preostale Jedije. Tesko je reci koju tacno od ovih Istrazivacica cemo videti u seriji,ali najverovatnije ce to biti ili Druga Sestra ili Sedma Sestra. Lako je preptostaviti da ce,tek posto njihova misija u likvidaciji Obi-Wan Kenobija ne urodi plodom, sam Lord Vader biti prinudjen da licno obavi ovaj zadatak. Druga mogucnost je da ce jedna od Sestri biti na tragu malog/mladog Luke Skywalkera,a da ce onda Master Kenobi morati da izadje iz skrivanja i svojom pojavom tako odvuce paznju ovoj Agentici Mraka od njenog plena.

Hayden Christensen se nije tek tako i reda radi vratio ulozi Darth Vadera. Znacajna Anakin/Obi-Wan prica jos treba da se isprica.
 

 

Ali, ali, ali..

 

Tu priču (Dart Vejder ganja preostale džedaje) je trebalo da gledamo u trećem delu prequel trilogije, a ne tupavi Order 66 ko deus ex mašina scenarističko rešenje (ja se ne bi bunio ni da su dva filma potrošili samo na to).

 

Mislim, ja ne znam, kako se to zove kad nije prequel ni sequel, nego između: znaš i početak i kraj, to pa još nisam video.

 

Izgleda da mora da se čeka da Kejtlin Kenedi ode u penziju ili da odapne, mislim, strašno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OK finale, kvalitetna pucacina i jos rancor u borbi, nema sta da se mnogo zalis. :classic_biggrin: Ipak, na kraju sam se  smorio, Cad Bane ne zasluzuje onako tupavu smrt... meni jedan od omiljenih negativaca/likova u univerzumu i da dozivi onakav kraj, sramota.

Deo mene se nadao da je u on bacta tanku ali post-credit scene pokazuje ili da ce biti nove sezone serije gde ce marsal Cobb igrati neku bitniju ulogu ili ce svi djuture da se presele u Mandaloriana.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ostaje nada da ce biti u u Andoru, tad je ziv :classic_biggrin:

 

Ne znam sta im je bilo na pameti Crni... pogotovo sto je Cad lik kojeg uvek mozes da ubacis na epizodu-dve u bilo koju seriju/sezonu i da ti instant podigne kvalitet.

Mada i jasna mi je logika... apprentice ubija mastera, sve je to lepo, ali opet sam se smorio zbog tako naivnog i glupog kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...