Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Top 49/12/3, indeks 65 🙂 
Haoticna utakmica ali mnogo dramaticna. Crnogorski dvojac Todorovic i narocito Mirkovic odigrali sjajno za ovu ekipu Koponena.

Zvezda se u ovoj utakmici 2 puta kockala, jednom prosula dobijeno, drugi put majstorijom Topica nije. 

Topic je reprezentativni materijal vec sada. Ne vidim poentu voditi Jaramaza umesto njega pa makar da profitira od treninga sa NBA i EL igracima.

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Lucic  umalo nije sahranio Zvezdu nekoliko puta plus crnogorci koji su odigrali odlican mec. Zna li neko da li je Topic postavio novi rekord kada je u pitanju indeks na ovim evroliginim turnirama???

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MrTwister said:

Ovakve utakmice su mnogim i prije Topica nacrtale metu i ucinili kontra-uslugu prije nego li su igraci postali, sa tim sto su neki barem imali veci potencijal od njega pa su svjesno forsirani zbog NBA upsidea. 


Crtanje meta ili ne, niti je dominacija fizicka niti je on suvise forsirao. Jednostavno se vidi klasa na svim poljima, svako ko ga prati u KLS vidi da je on tu najbolji igrac lige. 
Ne vidim kako taj momak ne moze postati barem dobar EL igrac. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Glupa odluka trenera Mege da forsira Jovica na ovom turniru. Markovic mu je  glavni igrac celu sezonu a ovde ga koristi da coskari iako je dosta talentovaniji igrac sto se moze zakljuciti iz dva vezana poteza. Kod Insepa 24 veoma dobar igrac samo  16 godina. Videcemo sutra koliko Topic ima snage za Megu, prosli put u domacoj  u19 ligi je imao uzasnu utakmicu mada to mu je bila prva utakmica sa juniorskom  ekipom ove sezone.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Prvi minuti za naseg Ognjena Radosica 2006 191cm

za 2mina dao je 4poena

 

Odlican je bio i Stankovic 2005,203cm

dao je za 15minuta 9 poena

 

Kondic 2001 4 trojke

 

Cetvrta pobeda uzastupno Igokee

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2023 at 9:50 AM, Bole Tyson said:

Radosicu stradao ACL. Dete je toliko treniralo da je unisio sebe

Samo da te pitam, odakle ti ta informacija? Odigrao je 4 minuta za seniorski tim juče, da mu je stradao ACL ne bi igrao dve meseca kasnije. 

Link to comment
Share on other sites

Mali Top je top, ali mi se čini da mu se posle ovog turnira već nabija pritisak. Volela bih da se malo o'ladi s tim komentarima, dete je. 

 

Inače, juče sam slušala neke prezentacije na temu psihologije sporta i razvojne psihologije. Psihologija sporta je generalno tek u razvitku, kod nas pogotovo, ali ove devojke su se bavile istraživanjem samoprocene fizičkih veština i fizičkih predispozicije kod košarkaša, odbojkaša i rukometaša (oba pola) u rasponu uzrasta 11-17 godina. Zanimljivo je da nisu dobile značajne razlike između sportova, jedino je bilo značajno kad su u pitanju godine (starija deca su sposobnija za tu vrstu samorefleksije, pa je kod njih izraženija i procena značaja fizičkih predispozicija za bavljenje tim sportom).

 

Takođe su se bavili ulogom roditelja u samopouzdanju kad je u pitanju bavljenje sportom i pokazalo se da je za dečake veoma značajno ako se otac prethodno bavio tim sportom koji dete trenira. To mi je nekako logično i odmah me podsetilo na Topića koji je sada aktuelan. Nisam čitala mnogo na temu jer se time inače ne bavim, ali, u ovim istraživanjima je bitno uključiti adolescente koji su prešli u seniorsku kategoriju baš iz razloga što mnogi od njih ne prenesu svoja juniorska izdanja u seniore. Onda bi bilo zanimljivo pratiti kako se njihova percepcija sopstvenog skillseta i fizičkih predispozicija zapravo menja kroz vreme, jer bi se tu moglo doći do saznanja o tome kako i zbog čega se desi da talenat iskazan u juniorskim takmičenjima ne bude na istom nivou kad pređu u seniore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Mali Top je top, ali mi se čini da mu se posle ovog turnira već nabija pritisak. Volela bih da se malo o'ladi s tim komentarima, dete je. 

 

Ako ima imalo gena svog oca, neka je i 50% onakva flegma kao on, mozes jos i veci pritisak da mu nabijes, neces ga ni malo poremetiti... takav je bio Milenko. Mislim jos uvek je takav, nego pricam kao igrac. Milenka nisi gotovo nikada mogao da vidis iznerviranog, a tek ponekad (jednom u 100 puta) je proslavljao neki svoj dobar potez. I na tribinama kad je bio kao navijac, uvek miran, zamisljen, fokusiran na utakmicu.  

 

Ne pravimo mi od juniora ne znam ni ja sta, niko ga ne projektuje u nekog Doncica ili slicno, samo kazemo da decko treba mora da dobije sansu u prvom timu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Darko said:

Samo da te pitam, odakle ti ta informacija? Odigrao je 4 minuta za seniorski tim juče, da mu je stradao ACL ne bi igrao dve meseca kasnije. 

I ja sam se zaprepastio, rekao mi je roditelj ciji je klinac sa mojim klincem i Radosicem bio u Vizuri, i rekao mi je da ga je sreo u BGD, da ne igra i da su mu stradali ligamenti... na svu srecu, ocigledno je pogresna informaija

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bole Tyson said:

I ja sam se zaprepastio, rekao mi je roditelj ciji je klinac sa mojim klincem i Radosicem bio u Vizuri, i rekao mi je da ga je sreo u BGD, da ne igra i da su mu stradali ligamenti... na svu srecu, ocigledno je pogresna informaija

Možda je bio nesporazum, ligamenti mogu da "stradaju" a da ne zahteva operaciju nego mirovanje (na primer, istezanje ligamenata itd). U svakom slučaju, drago mi je da nije ACL u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Kooineeperk said:

Ako ima imalo gena svog oca, neka je i 50% onakva flegma kao on, mozes jos i veci pritisak da mu nabijes, neces ga ni malo poremetiti... takav je bio Milenko. Mislim jos uvek je takav, nego pricam kao igrac. Milenka nisi gotovo nikada mogao da vidis iznerviranog, a tek ponekad (jednom u 100 puta) je proslavljao neki svoj dobar potez. I na tribinama kad je bio kao navijac, uvek miran, zamisljen, fokusiran na utakmicu.  

 

Ono što je pitanje jeste da li se treba tako postaviti? Sve i da liči na svog oca (a sličnosti će verovatno biti), mislim da se ne treba postaviti prema njemu kao prema Milenku. 

 

15 hours ago, Kooineeperk said:

Ne pravimo mi od juniora ne znam ni ja sta, niko ga ne projektuje u nekog Doncica ili slicno, samo kazemo da decko treba mora da dobije sansu u prvom timu. 

 

Ne mislim isključivo na forum, generalno po netu vidim da je već krenuo hajp. A ako dobije šansu u prvom timu i ne ponovi odmah ovakvu igru, tada će da bude: zakucaj ga za klupu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...