Jump to content

Mladje kategorije


laki pepe

Recommended Posts

Nasi se lagano zagrijavaji, nema Popovica sjebao ledja(dva prsljena), par mjeseci pauze.

 

 

Jуниорска репрезентација Србије, играчи рођени 2001. године и млађи, одиграла је прву контролну утакмицу у склопу припрема за Европско првенство које се одржава од 27. јула до 4. августа у Волосу (Грчка). Изабраници селектора Слободана Клипе савладали су у Краљеву после веома борбене и узбудљиве уткамице селекцију Словеније. Наш млади тим је био бољи у првом полувремену, али су у наставку Словенци успели да преокрену стање ствари на паркету и поведу у 35. минуту са 66:61. Уследио је сјајан финишу српских јуниора коју праве серију 19:11 и долазе до заслуженог тријумфа: Србија У18 –Словенија У18 80:77 (23:16, 18:20, 18:23, 21:18)

СРБИЈА У18: Машић 14, Покушевски 19, Андрић 2, Павићевић 4, Карапанџић, Пажин 13,Манојловић 3, Ђорђевић 4, Васић 4, Ланговић 11, Марковић, Брекић, Шћекић, Шкобаљ 6.

У18 селекције Србије и Словеније одиграће у недељу у Краљеву још једну контролну утакмицу.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2019 at 3:12 PM, serbianhoops said:

Bivši igrač mlađi kategorija Džokera i Vizure i redovan učesnik okupljanja KSS i regionalnog KS Vojvodine, somborac Vuk Dmitrović (plej/bek/krilo, 200, rođen krajem novembra 2001) koji je prošlog leta prešao u Osijeku, nalazi na širem spisku juniorske reprezentacije Hrvatske.

 

 

 

Nakon samo 3 dana treninga, "izdajnik" je slomio prst na levoj ruci, te se morao oprostiti od borbe za svoje mesto u juniorskoj reprezentaciji Hrvatske.

Link to comment
Share on other sites

Србију ће на Европском првенству у Израелу представљати следећих 12 играча:



Вук Вуликић

Михајло Јовичић

Тадија Тадић

Вук Ђорђевић

Алекса Ускоковић

Стефан Момиров

Ранко Симовић

Андрија Марјановић 

Никола Мишковић

Марко Пецарски

Алекса Матић

Милош Стајчић

 

Pecarski priključen U20 reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

Danas pocinje U20 EP u Izraelu. Ovo je zvanicni sajt http://www.fiba.basketball/europe/u20/2019

 

Mi igramo prvu utakmicu sa Izraelom u 21:00. Nemam pojma ko je najveci favorit. Malo sam prosvrljao po rosterima. Vidim Izraelcima igra Avdija, Spancima Alosen, Francuzima profilna slika sa tri bijelca sto definitivno ne obecava 😄 Rekao bih da su Litvanci dobri, mi isto imamo iskusan sastav, s tim da vodimo Pecarskog kao nominalno jedonog centra, pa ti vidi kakva je to dubina unutra. Inace, mislim da nam je Miskovic najvisi igrac :lol_2:

 

Edit. Zaboravih da pomenem i Nijemce. Bili su dobri i ranije sa ovim godistem, vidim opet neka poznata imena.

 

Edit2. Zaboravih i Crnu Goru. Oni imaju dva poznata centra: Zizica i Simonovica, a to je velika stvar za ovi konkurenciju. Svakako i Drobnjak je tu, kao i neorevazidjeni Dubljevic na mjestu trenera. Oni bi mogli biti dosta uigraniji od drugih. 

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

Najvisi je Peacrski. Na spisku  kandidata je incijalno bio  i Koprivica ali izgleda da je opet  odjebao KSS. Greska je sto nisu prikljuceni Petrusev i Ilic ovoj ekipi. Who the fuck is Alosen???

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Fina rola Momirova, ali bas je posvadjan sa loptom u nekim trenucima. Ne ocekujem od njega neku kreaciju, ali mogao bi da ima bar stabilan dribling. Dobra utakmica Simovica, ali u odbrani je konstantno na petama, ili mi se samo tako cini. Deluje mi da ce svakog trenutka da padne na ledja. Miskovic ima taj sut, ali kao da stangira, nista u njegovoj igri ne ukazuje na neku stabilnost i garanciju da mozes da se oslonis na njega. 

Deni sjajan, nista sto nismo znali. Igra zrelo kao neki matoran.
____________________________________

Sto se tice igraca, Herkenkoff igra za Nemacku, imao je solidnu sezonu sa Vechtom. Uz Matissecka i Vrcica nije to losa ekipa. Tu su i Velicka, Fevrier, Kalaitzakis (Jorgos)...

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

Avdija je bio uzasan, ne znam sta si ti gledao, sut katastrofalan  , za tri 1-8, daleko od nekog sjaja., kostao ih je pobede . Jos jednom steta sto ovde nisu Petrusev i Ilic  uz Pecarskog , opet bi bili  dominantni u reketu. Miskovic je brljao , isao iz greske u gresku, sta god pokusa zavrsi se ili izgubljenom loptpm ili nasim losim napadom, bas je nekakakva seprtlja.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

Selektor univerzitetske reprezentacije, koja od 3. do 14. jula učestvuje na Univerzitetskim igrama u Napulju (Italija), biće Miodrag Rajković

 

Obzirom da nismo učestovali na Univerzijadi, možda bi vredelo znati razlog. Brojni otkazi igrača kao pre 2 godine ? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, serbianhoops said:

 

 

 

Obzirom da nismo učestovali na Univerzijadi, možda bi vredelo znati razlog. Brojni otkazi igrača kao pre 2 godine ? 

 

Ovo sam se i ja zapitao, nikakve vesti zašto nismo učestvovali. A u prošlosti smo imali dosta uspeha...

 

Btw Beograd je sledećeg leta ponovo domaćin Univerzijade ali sada Europe edition...

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Miki8 said:

Avdija je bio uzasan, ne znam sta si ti gledao, sut katastrofalan  , za tri 1-8, daleko od nekog sjaja., kostao ih je pobede.

Nije u pitanju procenat niti statistika, vec nacin na koji igra. Danas ce sutnuti 1/8, sutra 4/8, najmanje bitno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...